Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Sie 07, 2020 3:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Obrączkowanie obrączkami innymi niż pzhgp a loty
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
iwancafe

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 13:46
PostTemat postu : Obrączkowanie obrączkami innymi niż pzhgp a loty
Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie do członków ZG PZHGP... Co w przypadku kiedy w oddziale skoncza sie obraczki, a ja posiadam inne wraz z kartami wlasnosci. Ale obraczki i karty nie naleza do zadnego zwiqzku zrzeszonego przez FCI. Czy mogę na takich obraczkach lotowac w sezonie 2020 gołebi mlodymi we wlasnym oddziale pzhgp?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
PoRaPI

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 15:01
PostTemat postu : Regulamin Lotowo-Zegarowy
Odpowiedz z cytatem

d. zdobywać konkursy i nagrody tylko gołębiami, które zaobrączkowane są obrączką rodową
o przepisowym rozmiarze, nie uszkodzoną, odpowiadającą wzorcowi przyjętemu przez
Zarząd Główny PZHGP i wydaną przez Zarząd Główny oraz inne związki narodowe
zrzeszone w FCI. Obrączka musi odpowiadać wzorcowi zatwierdzonemu przez FCI.
iwancafe

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 15:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A czy nie jest tak ze dodatkowo musi byc ze zwiazku zrzeszonego z fci?!?
iwancafe

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 15:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ale interesuje mnie odp tylko od czlonka zarzadu ZG
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 19:06
PostTemat postu : GDZIE ZASIEGNAC INFORMACJI...
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolega iwancafe........napisał.......Ale interesuje mnie odp tylko od czlonka zarzadu ZG........Kolega PORAPI przedstawił regulaminowe rozwiązanie,ale Ty Szanowny Kolego chcesz wiadomośc z góry,więc Szanowny Kolego trzeba meila z zapytaniem wysłac do Orzesza,wtedy odpowiedz dla siebie otrzymasz,a poza tym są telefony do członków zarządu głównego,więc problemu być nie powinno.Spróbuj.Pozdrawiam serdecznie i zycze powodzenia.Z szacunkiem i powazaniem Wiesław Puchalski z oddzialu 0100 Ostrów Wielkopolski.
tedy

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

widać regulamin nie ma znaczenia, a nuż członek ZG dopuści warunkowo do lotów po podwórku i co? może być tak jak z Siwym, słynny szczep WW J-23 lata na specjalnym zezwoleniu od sołtysa.

pozdrawiam DL
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sob Maj 30, 2020 20:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak by ZG miał odpowiadać na wszystkie nawet tak banalne pytania to by nie mogli robić nic innego bo czasu by brakło po to jest regulamin i to nawet z lenistwa nie poszukałeś ale Ci wkleił kolega a ty dalej nie wiesz
iwancafe

WysłanyWysłany: Nie Maj 31, 2020 9:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widze koledzy ze nie rozumiecie pytania, co gdy sie skoncza oddzialowe obraczki???? Jak umozliwic zaobraczkowanie golebi tak aby w danym roku mogly latac!
tedy

WysłanyWysłany: Nie Maj 31, 2020 10:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kod:
które zaobrączkowane są obrączką rodową
o przepisowym rozmiarze, nie uszkodzoną, odpowiadającą wzorcowi przyjętemu przez
Zarząd Główny PZHGP i wydaną przez Zarząd Główny oraz inne związki narodowe
zrzeszone w FCI. Obrączka musi odpowiadać wzorcowi zatwierdzonemu przez FCI.

to tyle jeśli chodzi o obrączki o które pytałeś.

Po drugie, w mojej długiej karierze hodowcy nigdy nie zabrakło mi obrączek do obrączkowania swoich młodych.

Po trzecie, jeśli spojrzysz na ten przykład na listy konkursowe w Belgii jak choćby ta https://www.pitts.be/nl-BE/resultaten-57/data-192/quievrain-2304-de-kempen-oude-jaarse-1595/ to zauważysz że nie ma tam innych obrączek jak Belgijskie i o czymś to chyba świadczy że tam hodowcy nie szukają obrączek z gołębi rasowych bo obrączka jest dla nich tym samym co dowód rejestracyjny auta, od furmanki nie bardzo można by było używać.

pozdrawiam DL
iwancafe

WysłanyWysłany: Nie Maj 31, 2020 14:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Poświęce się choc mialem odpuscic bo nie rozumiecie klu. Co na sytuacje kiedy w oddziale braknie obraczek??? Ja zglaszam prezesowi ze mam jesscze 50 np, do zaobraczkowania i co dalej??? On mi mowi ze nie ma, ze mam sobie sam po polsce szukac, czy jak??? Nie interesuje mniej ze oddzial obok ma, lub oddzial co jest 100km dalej, nie jest w moim obowiazku jezdzic za obraczkami, skoro pzhgp naklada taki a nie inny obowiazek, to w czyim obowiazku jest zabezpieczyc hodowce w tyle obraczek ile potrzebuje(od razu wyprzedze, ze nie ma tak ze kto pierwszy kupi ten ma, tylko jak 10 maja powiem ze ja na wlasny urzytek chcem 300 to kto ma mnie w te obraczki zabezpieczyc????)
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Nie Maj 31, 2020 17:20
PostTemat postu : OBRĄCZKI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......Szanowny Kolego iwancafe ....... Zarząd oddzialu ma obowiązek zabezpieczyć hodowce w ZAMÓWIONE PRZEZ NIEGO OBRĄCZKI.Czy Szanowny Kolego Tobie oddział to zapewnił?Jeżeli tak to za mało zamówiłeś,i niestety pretensji mieć nie możesz.Szanowny Kolego,niestety,ale żle postępujesz pisząc.....nie interesuje mnie,ze oddział obok ma,lub oddział co jest 100 km dalej,nie jest w moim obowiązku jeżdzić za obrączkami....no nie to już ......Ty Szanowny Kolego potrzebujesz,a nie oddział,i posądzam,że gdybyś trzymał sztamę z Kolegami to na pewno,by Tobie pomogli i obrączki sprowadzili,a tak......klapa.Dziwne dla mnie jest to,że wiesz,że oddział obok ma obrączki,a Ty Kolego na co czekasz......aż zarząd je Tobie przywiezie do domu i łaskawie poprosi o przyjęcie.Zrób coś od siebie dla oddziału.Sprowadz te obrączki,co u innych czekają,na nabywców,i rozprowadz między zrzeszonych Kolegów,którzy tak jak Ty właśnie teraz potrzebują.Zrobisz spis rozprowadzonych obraczek i przekazesz Kolegom z zarządu od którego je nabyłeś,a drugi spis swojemu oddziałowi....Wilk syty i owca cała.....więc owcę wydoić,a wilka napoić.Zyczę powodzenia.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
ARTURO

WysłanyWysłany: Nie Maj 31, 2020 19:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

tedy napisał:
widać regulamin nie ma znaczenia, a nuż członek ZG dopuści warunkowo do lotów po podwórku i co? może być tak jak z Siwym, słynny szczep WW J-23 lata na specjalnym zezwoleniu od sołtysa.

pozdrawiam DL

Kolego Tedy święta racja.
Tylko jak wzywasz do tablicy siwego to nie zapomnij o naszym nadwornym błaźnie zza Odry, który wszystkie rozumy pozjadał tu na tym forum.
I jaki finał skulił ogon i chłopa nie ma.
I nie to żeby kogoś wkur..iać tylko uczciwie przypominam fakty.
TWÓJ BÓL JEST..... KAZIK
Dobry lot
Arturo
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Cze 10, 2020 7:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

iwancafe napisał:
Poświęce się choc mialem odpuscic bo nie rozumiecie klu. Co na sytuacje kiedy w oddziale braknie obraczek??? Ja zglaszam prezesowi ze mam jesscze 50 np, do zaobraczkowania i co dalej??? On mi mowi ze nie ma, ze mam sobie sam po polsce szukac, czy jak??? Nie interesuje mniej ze oddzial obok ma, lub oddzial co jest 100km dalej, nie jest w moim obowiazku jezdzic za obraczkami, skoro pzhgp naklada taki a nie inny obowiazek, to w czyim obowiazku jest zabezpieczyc hodowce w tyle obraczek ile potrzebuje(od razu wyprzedze, ze nie ma tak ze kto pierwszy kupi ten ma, tylko jak 10 maja powiem ze ja na wlasny urzytek chcem 300 to kto ma mnie w te obraczki zabezpieczyc????)

jak to w czyim obowiazku? czy zwiazek nakazuje Ci chowac mlode i je obraczkowac? chcesz brac udzial w lotach, przestrzegasz zapisow regulaminu, kogo jak nie Ciebie ma interesowac czy masz obraczki czy nie? to oddzial ma Ci je kupic, przywiezc i moze jeszcze mlode poobraczkowac? braklo Ci obraczek to Twoj problem, a nie prezesa, oddzial jesli jeszcze ma to Ci sprzeda, jak nie ma to co ma z tym zrobic? dostales jasny i klarowny przepis od kolegi wyzej, golab ma miec obraczke wydana przez PZHGP albo inny zwiazek z FCI i tyle w temacie
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: