Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 26, 2020 9:40 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jastrząb Mięso Wiatr pierze a Hodowca G... świeże
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 6:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard Tosnowiec napisał:
Obloty codziennie o rożnych porach ...są dobrze wytrenowane i jak na razie bez strat...podczas śnieżycy zamykam również w czasie mgły , deszczu i silnego wiatru...

Ps.Oczywiście słyszę jak niektórzy mordują jastrzębie napawa mnie to wstrętem jacy mali są ci ludzie !

Filmik z oblotu moich Vervoortów i Wyżymaczy , paka 38 sztuk https://www.youtube.com/watch?v=M--KY23R05o

Odpowiedź jest prosta... Atakują drapieżniki - trzymamy w wolierze naszych ulubieńców... Inaczej obloty codziennie i jest prawdą, że bliżej zabudowań są drapieżniki mniej aktywne. W żadnym jednak przypadku nie kłusujemy bo to wbrew naturze... Miłego i pełnego słońca dnia ☀ podczas podziwiania przyrody.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 7:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy hodowcy,znowu zaczynają się tematy Jastrzębia
sami dobrze wiecie ,że te forum przegląda dużo ludzi w szczególności ich "obrońcy" także proponuję troszkę mniej pisania co robicie z nimi bo moze miec to zle skutki.
A co roku jest to samo jastrząb jest i będzie atakował .pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
puchalski wiesław

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 7:53
PostTemat postu : SZPONIASTE DRAPIEŻNIKI
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy........do Waszych postów tylko skromnie dodam,że gdyby nie było pokątnych likwidatorów tej zarazy,to nic już w przyrodzie by się nie ruszało,a o oblotach gołębi wokół domu moglibyśmy raz na zawsze zapomnieć.Pozdrawiam.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
czerwony1362

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 8:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego kkiscy, wlasnie ci obroncy zapomnieli chyba o rownowadze w przyrodzie i pozwalaja na hodowle drapierznikow a jak wiadomo to czlowiek jest najwiekrzyszym drapierznikiem a do tego podobno posluguje sie rozume. Jak to mowia jedni hoduja a drudzy morduja i tak w kolko. Ingerecjia w srodowisko jest potrzebna to czlowiek zmienia srodowisko i do tego dodaje drapierzniki dewastujac je doszczetnie , oczywiscie nie jest to jedyny powod dewastacji srodowiskla ale glowna przyczyna.
roman11

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 8:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo mądrze kol. Puchalski. Więcej nic nie dodam bo wiadomo o czym jest temat.
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 8:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czerwony 1362 ja wiem o tym
tylko niech każdy robi co robi wiecie o co chodzi.....
A tu na forum. nie ma co za bardzo pisać konkretów bo można sobie kłopotów niepotrzebnych narobić .
niebieski0402

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 9:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

koledzy zakończmy temat i robić swoje.,,DL''
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 10:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

u nas golebie od bodajze 5 pazdziernika siedza zamkniete na wolierze, jastrzebie regularnie ich odwiedzaja, kilka razy dziennie siadaja na siatke i kombinuja jakby tu moze wejsc do srodka
Lotar87

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 10:03
PostTemat postu : Re: j.w.
Odpowiedz z cytatem

rojans napisał:
Jastrząb tępi min.nasze gołębie , a my jastrzębie.I tak powinno być.W końcu my ludzie również musimy utrzymywać równowagę w przyrodzie,w której życiu uczestniczymy.Mówienie,że tym samym możemy zachwiać jej równowagę to ja zapytam po jaką cholerę powstają stacje hodowlane zwiększające populację jastrzębi i innych ptaków drapieżnych ? Popatrzmy jakie spustoszenie poczyniły one w niektórych gatunkach ptaków,zajęcy i innych zwierząt.Ja od 2 miesięcy nie wypuszczam gołębi,gdyż wyłapałby mi wszystkie.Między przedostatnim,a ostatnim lotem gołębi młodych zeżarł mi 7 szt.Po ostatnim locie dalsze 4 szt.Teraz widzę go co dzień jak siada na pobliskie drzewa i obserwuje moje gołębniki.Gdybym mieszkał z dala od miasta napewno potraktowałbym go tak jak on moje gołębie.Życzę udanych łowów.DL

Kol. rojans już Ci odpowiem na te jakże proste pytanie. Ludzie tworzą stacje hodowlane ponieważ we wcześniejszych latach wytępili prawie do nogi dany gatunek. Niestety takich gatunków jak tarpan, tur, drop zwyczajny, sęp płowy i już prawie ryś już nie odzyskamy przez głupotę ludzką.
Mnie też bardzo irytują jastrzębia i rozumiem stosunek większości hodowców do nich, ale ten ptak jest ponad gołębim w łańcuchu pokarmowym i mimo wszystko jest to piękny ptak. Idąc tym tokiem rozumowania to jest tak samo jak byś zabijał koty bo jedzą myszy, albo jaskółki bo jedzą muchy.
mimo wszystko to człowiek przyczynił się do zaniku populacji zająca czy głuszca. Zwierzęta przez tysiące lat dawały sobie radę dopóki człowiek nie wpie...lił się z butami w ich środowisko.
Nie jestem tu jakiś wielki obrońcą jastrzębi, ale tak na zdrowy rozsądek przeliczny sobie ile tych ptaków jest na obszarze 10 km2 a ile jest gołębi ;)
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 10:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lotar87 a czy gołąb zjada Jastrzębia czy jastrząb gołębia ? Na takim terenie co piszesz to potrzeba pary starych za wziętych jastrzebi i masz pozamiatane.

Zapraszam do mnie woj.warmińsko-mazurskie to pogadamy .
Tak jak Piotrek0171 pisze to jest i u mnie ,jem śniadanie patrzę w okno gołębie na wolierze a tu bury w siatkę , gołębie mało co się nie pozabijaja .

Przypadek drugi robię oblot gołębie wyskakują z wylotu idę do domu wchodzę na schody a on już siedzi na samicy trwało to 3minuty może .

Ale mniejsza o większość to tylko tak na marginesie.
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 11:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie są w koło lasy ja mieszkam pod lasem i trudno jastrząb jest
wypuszczam gołębie po lotach do tej pory az wezmie sztukę i zamykam .
dla mnie naj bardziej jest problem wiosną loty zaczynają się po 20kwietnia a ja mam gołębie dosłownie wpuszczane 2 razy w tygodniu bo nie mam możliwości przez Jastrzębia

Dla tego super było by gdyby oddział zrobił ukłon i z 14lotow zrobił 13 z przesunięciem tego pierwszego o tydzien.może w tym roku bo z tego co słyszałem ma być 2 maratony zamiast 3 .zobaczymy
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 11:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak poradzisz sobie z jastrzębiem.. Odpowie Mistrz od Tosnowca Wyzymaczy - 🎅 Mikołaj Moroz z Puszczy Bialowieskiej tel.795 547 079... Dla przykładu dzisiaj wypuszczone na oblot o 11 godz.lecą nad Hajnówkę i wracają nurkując we wlot po 1.5 -3 godz..Zadzwoń, dowiedz się jak prowadzić 🚘 dobre i 🚄 szybkie gołębie przed jastrzębiem w zgodzie z naturą.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
Crashash.

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 14:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

RyszardTosnowiec napisał:
Jak poradzisz sobie z jastrzębiem.. Odpowie Mistrz od Tosnowca Wyzymaczy - 🎅 Mikołaj Moroz z Puszczy Bialowieskiej tel.795 547 079... Dla przykładu dzisiaj wypuszczone na oblot o 11 godz.lecą nad Hajnówkę i wracają nurkując we wlot po 1.5 -3 godz..Zadzwoń, dowiedz się jak prowadzić 🚘 dobre i 🚄 szybkie gołębie przed jastrzębiem w zgodzie z naturą.
Rysiuuuu.....
czerwony1362

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 14:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jutro moze komus uratuje golebia a to z tego wzgledu ze, po zbiurce od okolicznych hodowcow golebi przyblakanych a bedzie ich 26 sztuk w tym jeden uparciuch z mojego golebnika zostana wywiezione do Opola 18 sztuk na tipesach 7 bez a jeden na gumce. Kolega jedzie wlasnie do opola i tam wypusci. Sa 2 DV reszta PL.
s_wierz

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 14:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W tych stacjach hodowlanych zamiast hodować jastrzębie powinni hodować kuropatwy, zające i bażanty.
Gdyby jastrzębie miały więcej pokarmu to by tak gołębi nie atakowały.
Myślę że to byłoby lepsze dla natury i dla populacji jastrzębi, dodatkowo hodowla kuropatw czy zajęcy jest chyba prostsza i tańsza. Dziwi mnie to od kilku lat że ci zieloni tacy ciemni i na to nie wpadli.

Dziwi mnie to tez że w PZHGP nie próbują się dogadać z zielonymi i myśliwymi aby wspierać odbudowę populacji np. kuropatw.
Jeśli przejąc że w PZHGP rozprowadzane jest rocznie 4 000 000 obrączek, to jeśli z każdej obrączki 10 groszy poszło by na odbudowę populacji kuropatwy to za kwotę 400 000 zł można by kupić 10500 kuropatw, gdyby podobne środki wyłożyli myśliwy i zieloni to szybko byśmy odbudowali populacje zajęcy, kuropatw czy bażantów.
A tak to my kasujemy jastrzębie bo one łapią nasze gołębie, zieloni hodują jastrzębie bo hodowcy gołębi ograniczają ich populacje, a myśliwi nie mają na co polować.
Wystarczyłyby wspólne działania systemowe, ale jak to my Polacy zamiast z kimś się dogadać i zrobić coś z głową to najlepiej nam zamknąć się w swoim środowisku i zjadać się golonką za cudze pieniądze.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: