Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Lis 26, 2020 8:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
Jastrząb Mięso Wiatr pierze a Hodowca G... świeże
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bolo030202

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 14:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ciekawe cobyscie mowili i zrobili gdyby np. sasiad wasz strzelal do waszych golebi z wiatrowki bo mu w jakis tam sposob przeszkadzają , i tempił je ? nie mozna tępić jastrzębi za coś co leży w ich naturze , samolubne mnyślenie co niektorych .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 14:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wezmy pod uwage tez to ze hodujemy coraz wiecej golebi a wiec potencjalnego pozywienia dla drapieznikow, a co za tym idzie i jastrzebi jest coraz wiecej
johhan

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 14:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rysiu piszesz o dupie maryni lepiej napisz czy cos dasz dla joasi skoro tak namawiasz
czerwony1362

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 15:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego u mnie by dlugo nie postrzelal i nawet nie brudzil bym sobie rak chame a zaplacil chlopaka za usluge i po sprawie. Z takim pasozyte nie da sie zyc. Ja z kolega tu w UK mamy sasiadow dobrych i jak zaczelismy trzymac golebie to bylo wiele pytan dlaczego te zamkniete a te latajia itd. i tp. Jak pokazalismy zegar T-2 na gumki to mnustwo pytan jak i co. Dobrze ze kolega zna perfekt angielski to cierpliwie wytlumaczyl i co ciekawe beda nam kibicowac . Zycze kazdemu takich sasiadow zaznacze jeszcze ze nasze golebie spaceruja sobie po ich podwurkach i nawet nie ktore juz rozpoznaja. Jest to mile jak ma sie zyczliwych i tolerancyjnych sasiadow. Pozdrawiam
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 15:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie >> czerwony << , ale jak oni ciebie rozumieją skoro mówisz z takimi błędami ortograficznymi ?!

Odnośnie jastrzębi dzwońcie do mistrza 🎅 Mikołaj Moroz z Puszczy Białowieskiej tel.795 547 079... Dla przykładu dzisiaj wypuszczone na oblot o 11 godz.lecą nad Hajnówkę i wracają nurkując we wlot po 1.5 -3 godz..
Zadzwoń, dowiedz się jak prowadzić 🚘 dobre i 🚄 szybkie gołębie przed jastrzębiem w zgodzie z naturą.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
czerwony1362

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 16:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak sobie mysle rychu by odwiedzic twoja hodowle w czasie pierwszych lotow w nastepnym roku przyjade z kolegami hodowcami, jesli nie masz nic przeciwko. Jak do tej pory nikt ciebie nie odwiedzil nigdy nie widziale tego na twoich filmach. Lepiej popelniac bledy w ortografi jak w zyciu , chyba sie zgodzisz ze mna. CZEKAM NA ZAPROSZENIE.
wacław

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 17:19
PostTemat postu : jastrząb
Odpowiedz z cytatem

Czyńcie sobie ziemię poddaną .Tak to zostało napisane często chciwość ludzka uczyniła wiele szkód w przyrodzie .Niektóre gatunki znikły ,na obecnym etapie człowiek potrafi zapanować choć nie zawsze .Obecnie jest taki trend że to właśnie drapieżniki trzeba chronić .Ekolodzy się zapomnieli ,nadmierna ilość drapieżników spowoduje że nie będziemy mogli wyjść z domu w plener bo nasze życie będzie zagrożone choćby przez wilki dzik itd. Ekolodzy tego nie potrafią zrozumieć ,jak drapieżnik atakuje w zagrody to znaczy że jest danego gatunku za dużo i tak jest z jastrzębiami nie potrafią się wyżywić w środowisku .Ekolodzy powinni wyjść z domowych pieleszy i przejść się po terenie czy spotkaj ptaki śpiewające w lesie czy na łąkach ,kuropatwy bażanty i inne no nie bo ich nie ma a było bardzo dużo jak spotkają to jakiś niedobitek natomiast jastrzębi każdego gatunku Czyńmy sobie ziemie poddaną w rozsądny sposób.
Sebastian124

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 19:58
PostTemat postu : są środki kture niszczą nasze drapirzniki
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=LE5LCgbLUMw
mario1111

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 22:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sebastian co to ma wspólnego z Polską rzeczywistością?
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 22:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A u mnie po staremu gołębie mają wolny oblot i jastrzębie nie są dla nich straszne, potrafią sobie z nimi poradzić. Jak pisałem wcześniej gdy moje gołębie są w powietrzu to nawet sokół nie da im rady. W tamtym roku na jesieni myślałem że jastrząb zabrał mi młodego gołębia ,bo zginął koło domu w tym roku dwa tygodnie temu powrócił ze znacznikiem na nodze. Jak widzicie na jastrzębia nie mogę liczyć, sam muszę przeprowadzić selekcję.
wkic

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 22:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard jest skapy.
Crashash.

WysłanyWysłany: Sro Lis 25, 2015 22:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 ty jesteś lepszy niż Ignacy Krasicki. Bajkopisarz jesteś niesamowity z sokołem to Ci nikt nie uwierzy bo ten ptak to perfekcyjny myśliwy jego ataki kończą się w 97% sukcesem chyba że jakiś roller da mu radę i spieprzy w popłochu w drzewa. Przepraszam ale Ci nie wierzę.
siwy7

WysłanyWysłany: Czw Lis 26, 2015 2:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu na tym forum, była już dyskusja o sokołach i był link do filmu gdzie na pustyni trenowano sokoły, wypuszczając im gołębie i mało który sokół złapał gołębia większość uciekła. W tamtym roku o tej porze byłem świadkiem ataku pary sokołów wędrownych na moje gołębie, jeden tylko stracił pół ogona i to wszystko. Moje gołębie wiedzą jak postępować gdy się pojawi drapieżnik. Niektóre jastrzębie ignorują , kiedy zobaczą gołębiarza to lecą do niego choćby był daleko i robią kółka pod nim wznosząc się, aż uznają że już im nie zagraża bo nie ma zbyt dużej przewagi wysokości i odlatują. Natomiast gdy zobaczą sokoła to latają bardzo szybko i nisko zygzakami i starają się uciec do gołębnika. Ale moje gołębie to są gołębie które myślą a ci co piszą że im jastrząb łapie to mają takie gołębie które potrafią tylko przylecieć z punktu A do B w kupie i nic więcej.
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Czw Lis 26, 2015 4:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie >>siwy 7 << 100 % racji ...

Fot. Okolice Słonecznego Gołębnika w Bogatyni - codzienny oblot Wyżymaczy i Vervoortów .

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Lis 26, 2015 5:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy 7 i Rysiek jacy z was hodowcy jak oblatujecie gołębie o tej porze ,kiedy wymieniają ostatnie lotki .Można stracić dobrego lotnika ,oczywiście jeśli się go posiada. :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: