Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Wrz 23, 2019 17:26 Zobacz posty bez odpowiedzi
Młody chory.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gawlinho

WysłanyWysłany: Wto Sie 14, 2007 22:07
PostTemat postu : Młody chory.
Odpowiedz z cytatem

Witam,
Moze mi ktoś powiedzieć jak się nazywa chroba która wygląda tak:

Chyba nie jest zakazna,ponieważ w sezonie chorują tylko 2-3 osobniki.
Występuje u młodych nie opierzonych gołąbków.W okolicach brzucha wyrasta biały guz,który łatwo odpada,raz zdarzył się ten guz na głowie(pod okiem).Strasznie to wygląda ponieważ gołąb je a nie rośnie i jest bardzo delikatny.

Czym to się leczy i co to jest.
Z góry dziękuje za odp.

Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
witek17

WysłanyWysłany: Sro Sie 15, 2007 13:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to przypomina opis tzw. żóltego guzka, czyli trichomonadozy, ale pewności nie mam, bo u mnie taki objaw nigdy nie wystąpił

choroba może występować u większej liczby gołębi, jednak tylko u niektórych może osiągnąć tak zaawansowane stadium

mogą być też zakażenia skórne, na przykład od otarć w brudnym gnieĽdzie, moja propozycja, co jakiś czas zmieniać wkład gniazda, wyciągnąć pisklaki, postawić obok, trochę świeżych patyków i słomy lub siana do gniazda, miseczkę zdezynfekować, ja planuję dodawanie ziół typu mięta i tzw. cytrynka do gniazd (moje bardzo chętnie przyjmują patyki z ręki, potem sobie układają :-), tzw. fitoncydy będą chronić (niezbyt mocno, ale jednak) przed bakteriami i robactwem

w tym roku jest szaleństwo z komarami, w dzien spokój, bo jaskółki wyłapują, ale wieczorem zaczyna się piekło, do gołebnika też się pchają
Gawlinho

WysłanyWysłany: Czw Sie 16, 2007 14:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo za wytumaczenie.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: