Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Gru 16, 2017 22:33 Zobacz posty bez odpowiedzi
Loty zimowe
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Łukasz

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2007 19:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja jako początkujący hodowca mający znikomą wiedze i pojęcie o lotowaniu gołębi pewnego zimowgo dnia wysłałem mojego podopiecznego w zimową podróż . Wujek który wybierał się do senatorium w miejscowości Kołobrzeg (460km) zabrał mojego czerwonego i wypuścił go w godzinach południowych . Gołąb zameldował się w domu gdzieś w granicach jednego tygodnia a co bardzo mnie zaskoczyło to to ,że nie był on wogóle "zniszczony". Od tej pory stał on się specjalistą od trudnych lotów ale został usunięty pzrez pana jastrzębia... . Mimo tego nie polecam lotów zimowych , sam już więcej tego nie powtórzyłem. Gdy przeprowadziłem ten eksperyment miałem około 10 lat - sam dokładnie nie pamiętam <pozdro>
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
kamilekkk93

WysłanyWysłany: Pią Lis 02, 2007 8:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem golab w zime nie powinien byc nawet wypuszczany na oblot poniewaz sa jastrzebie. Ja niestety wczoraj popelnilem wielki blad wypuscilem golebie na oblot no i nie zameldowala sie u mnie samiczka plowa od Pana Zenona Jedraka. Piekna duza samiczka. Wiem wiem ze to jeszcze zima nie jest ale jest zimno i ptaki sie chowaja. Zas tak przykro mi nie jest poniewaz mam chyba 5samic wolnych no i ta samiczka musiala by byc bez samca w przyszlym roku. Ale nie jestem pewien czy jastrzab. No ale kto by mogl inny ja zaatakowac:/ A wroce do tematu. Gołab w Lata pracuje a w zime odpoczywa. I tak powinno byc a nie wysylac go na takie loty, bo mozna stracic naprawde dobrego lotnika. Bo golab do takich warunkow jest nie przygotowany. Duzo hodowcow znam ktorzy nie wypuszczaja golebie w zime na oblot a w lato maja dobre wyniki. Wiec ja tez chyba tak zaczne robic. Bo to nei ma sensu rzywic tych pasorzytow. ja cztery lata temu mialem 10lat i mialem golebie rasowe i dziadek dal mi mlodego golebia. No i siedzial u mnie z 4miesiace. No i w zime pod koniec listopada moi rodzice jechali do mojej ciotki ktora mieszka odemnie 50km no i ten golab wrocil na drugi dzien i tez wohole nie zmeczony. No i mam jeszcze tego ptaka u mnie w golebniku. Bez obraczki Bo moj dziadek nie lotowal no ale ten ptak jest dla mnie bardzo wazny.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
JanuszT.

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 13:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A moim zdaniem tak. Co to za lotnik,który przez 1/2 roku siedzi w gołabniku.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 13:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja mysle ze loty zimowe na wieksza sklae nie maja sensu ..... wiadomo ze po katastrofie w katowicach niektore golebie powrocily do wlascicieli.... ale to sa pojedyncze przypadki i wybitne golebie
JanuszT.

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 14:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz racje,ale gołąb musi latać .To tak jak ty bys nie chodził przez 1/2 roku. na pewno będziesz super biegaczem:))))
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Wto Lis 20, 2007 14:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

fakt golab musi latac inaczej miesnie mu zanikaja ..... skrzydla slabna ... kol. Janusz ma racje jakbys 1/2 roku nie chodzil to na pewno wygralbys biegi ...... kazdy ma swoje zdanie ale golebie przynajmniej raz w tygodniu powinny sobie polatac...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: