Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Cze 25, 2017 20:53 Zobacz posty bez odpowiedzi
symptomy formy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 13:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Garść fotek - aktualna kondycja gołębi lotowych oraz hodowlanych , wizualizacja symptomów dobrej kondycji i formy...
( np.otoczki i woskówki są kredowo białe,czyste, )

PS
Piszę żadnej chemii by uchronić gołębie - to jest dbałość o ich zdrowie.
Popatrzcie co polecają firmy - kupujcie ich chemiczne suplementy diety! 😬 wytracacie 💵 pieniądze otrzymując w zamian chorobę gołębi!

Tylko umiar i zdrowy rozsądek, ostre trenowanie w każdych warunkach pogodowych uczynią z Waszych gołębi prawdziwych Wyźymaczy przestworzy!
Pozdrawiam Ryszard.

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
michalhuli@o2.pl

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 13:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

panie rysku zna pan podstawy teraz musi pan tak zrobic zeby forme złapały i nareszcie coś przyszpicowac, bo pan ma tą tajną broń na krótkie loty :D
ja robie kuracje na drogi oddechowe i nie gubie golebi wogole co pan glupoty piszesz :D chyba ze chce pan zeby golebie ze 100km po poludniu sie wracały to panska sprawa :D
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 14:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przyroda nie potrzebuje zabójczej chemii, uodparnia się sama , popatrz powyżej żadnych kuracji na drogi oddechowe ( tylko osiatkowany front gołębnika otwarty całą dobę - nawet w trzaskający mróz ! ) a woskówki kredowo-białe , nawet podczas karmienia młodych !

Treningi w każdą pogodę , pod wiatr 650 km gołębiom młodym - czy tu zachodni super , ekstra eliksir pomoże ? !NIE !

Piszcie z imienia i nazwiska - nie bójcie się czystej , otwartej konwersacji - bądźcie sobą - prawdziwi i uczciwi , precz z kłamstwem i obłudą !

Fot.

Wiosna na moim ...

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 14:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ryszard Tosnowiec napisał:
Garść fotek - aktualna kondycja gołębi lotowych oraz hodowlanych , wizualizacja symptomów dobrej kondycji i formy...
( np.otoczki i woskówki są kredowo białe,czyste, )

PS
Piszę żadnej chemii by uchronić gołębie - to jest dbałość o ich zdrowie.
Popatrzcie co polecają firmy - kupujcie ich chemiczne suplementy diety! 😬 wytracacie 💵 pieniądze otrzymując w zamian chorobę gołębi!

Tylko umiar i zdrowy rozsądek, ostre trenowanie w każdych warunkach pogodowych uczynią z Waszych gołębi prawdziwych Wyźymaczy przestworzy!
Pozdrawiam Ryszard.

OOOO I PSTRA PRZYBŁĘDA JEST ! TO GDZIE ON DOLECIAŁ ? NAD MORZE ...... A MOŻE MU SIE POJ...... I CHCIAŁ LECIEC Z SUWAŁK JAK ZA MŁODU 600-ETKĘ !

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 19:08
PostTemat postu : TOSNOWIEC
Odpowiedz z cytatem

Panowie cały czas poruszacie temat Pana Tosnowca ,że nie ma pojęcia,handlarz i takie tam...A ja jestem przekonany ,że RT ma nie zły ubaw jak czyta posty dotyczące jego osoby a przy okazji robicie mu reklamę na jego materiał na który zawsze znajdą się kupcy.Nie można nikomu nic narzucać ale czy nie potraficie przejść bez echa jak ukaże się post lub temat założony przez RT????Co nie którzy z was sami pompują tzw. balonik dmuchany przez ,,MISTRZA TOSNOWCA". DL.Pozdrawiam. 8)
probert81

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 19:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziwię się że mod_02 toleruje tu Tosnowca przecież handluje on kupą pierza bez żadnego potwierdzenia ich zdolności lotowej to raz a dwa nawet nie przynależy do Polskiego związku i składek nie odprowadza więc fora że dwora. A do samego zainteresowanego napisze że nie mam zamiaru podawać nazwiska tu na forum (imię jest w nicku)a nazwisko jest takie samo jakie miałeś na adresie do wysyłki dwa lata temu,ten nabity w butelkę rencista to mój wujek(do dzisiaj pomstuje swój zakup twoich ,,wyżeraczy,, zboża.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 19:32
PostTemat postu : Re: symptomy formy
Odpowiedz z cytatem

RyszardTosnowiec napisał:
Trochę porad jak powinien wyglądać gołąb w formie -

Chce zmienić swój los chłonąc wiedzę-najważniejszy jest oczywiście dobry gołąb ,należy bezwzględnie opanować wizualne oznaki dobrej formy.

1-upierzenie na szyi jest gładkie i błyszczące,

2-skrzydła jak,gdyby odstawały od ciała,

3-gołąb jest żywotniejszy,wygląda na mniejszego,

4-otoczki i woskówki są kredowo białe,czyste,

5-podczas karmienia zje kilka ziaren i idzie pić,

6-rozszerzają swoje terytorium,noszą gałązki z innych celek.Kiedy podrzucimy brzozowych gałązek do gołębnika,ci którzy są w formie układają w swoich miskach,

7-są ciekawskie,wszechobecne, ciągle są w ruchu o ile wlot jest otwarty ciągle wchodzą i wychodzą,

8-trzymając gołębia w ręce wyczuwamy;

a) umięśnienie jest miękkie i poddaje się jak napompowana dętka,
b) nóżki są ciepłe,suche,czyste bez odchodów,
c) skóra w okolicach mostka jest różowa bez złuszczonego naskórka,
d) przy otwarciu dzioba,szczelina podniebienia jest zamknięta,czysta,naturalnej barwy bez śluzu,oddech prawidłowy
e) upierzenie skrzydeł zwłaszcza pierwszych czterech lotek jest bogato upudrowane z widocznymi ciemnymi plamami,

f)oczy z żywotnym połyskiem i intensywnością barw ,
g) w dłoni gołąb wydaje się być lżejszym .

Są to najważniejsze symptomy formy.

👱 Panowie temat postu to symptomy formy golębia pocztowego a nie aluzje do autora... Odpowiedzi hejterów nie czytam... Pozdrawiam Ryszard

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co zabolała szczypta prawdy🐑
jastrzab

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 19:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Rysiu prosi podawajcie się z nazwiska ja proponuje
Wszyscy hodowcy z calej Polski żeby pisali ile zakupili tego dziadostwa i zostali nabici w butelkę wtedy prawda wyjdzie sama nawet ten dyplom jest oszukany po liczymy prawdę
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 20:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie wyluzujcie, bądźcie prawdziwi, kochacie Boga i cieszcie się życiem.
Dawać innym radość 😁 uśmiech ☺ i kwiaty 💐 a wróci się Wam stokrotnie w zdrowiu i pogodzie ducha.
Gołąb pocztowy 📬 to niezwykłe stworzenie niosący pokój ✌ i nadzieję.
Dobranoc przyjaciele
Wasz Ryszard

WysłanyWysłany: Sro Kwi 19, 2017 22:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A mnie nie przeszkadza Pan Ryszard jak nie chce czytać to nie wchodzę i już. Z każdego postu można wyciągnąć jakieś wnioski.

Ps.Panie Ryszardzie fotki fajne
arti1982arti

WysłanyWysłany: Czw Kwi 20, 2017 4:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rav-Poraj zgadzam się z twoją wypowiedzią jak nie chcę nie wchodzę w temat i nie komentuję
probert81

WysłanyWysłany: Czw Kwi 20, 2017 6:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

arti1982arti napisał:
Rav-Poraj zgadzam się z twoją wypowiedzią jak nie chcę nie wchodzę w temat i nie komentuję

Przeczysz sam sobie,wszedłeś w temat i go skomentowałeś.
Wracając do komentowania gościa który założył ten temat to mam na celu przestrzec potencjalnych kupców przed zakupem nic nie wartych gołębi.
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Czw Kwi 20, 2017 6:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie >>probert<< wystarczy przesłać swoje dane lub wujka - sprawdzę czy wysłałem Wam gołębie .

Mam skrupulatnie wszystko zapisane plus film wideo , który określa ich wizualną kondycje ! to jest dowód mojej rzetelności .

Jeśli natomiast piszesz z anonima to najzwyklej w świecie pomawiasz mnie o złe intencje .
Dbam o swoją renomę , sposób prezentacji , używany język i wzajemne relacje z hodowcami .

Jakkolwiek byś mnie nie obraził , wyzwał czy poniżył to i tak ci wybaczę ponieważ postępuję uczciwie i nie mam nic do ukrycia , jestem prawdziwy !

Temat postu niósł pomoc hodowcom , którzy szukają pomocy jak rozpoznać formę lotową gołębi pocztowych - jest podany czytelnie i prosto by móc czerpać z niego za darmo , jeśli są jakieś merytoryczne błędy to popraw mnie dla dobra ogółu .
Atakowanie mnie jako wyraz własnej frustracji nic nie wniesie nowego dla ogólnej dyskusji a jedynie zdyskredytuje Ciebie jako niedojrzałego emocjonalnie człowieka .

Wielu tutaj respondentów wspomnieć chociażby >>ksloma <, to język wulgarny , plugawy i rynsztokowy czy w takim świecie chcecie żyć - wzajemnej nienawiści i pychy !

Ja oferuję coś innego - analizę rynku , że chemia zawarta w suplementach diety jest szkodliwa dla gołębi .
Nachalne filmy wawelca to promocja zachodniej obłudy - masz dać swoje pieniądze i odmaszerować !, dać na WG i odejść niepysznym !

Masz zatem ode mnie pomocną dłoń miłości , kwiatów , uśmiechu , wiedzy a przede wszystkim mojej ciężkiej pracy ku lepszemu jutru , nie złamiesz mnie złem bo zło nigdy nie zwycięży dobra .

Dzisiaj trening 30 km ! , ostatnie terminy bo w sobotę i niedzielę lot z kabiny ,
... powodzenia Twój , Wasz Ryszard

WysłanyWysłany: Czw Kwi 20, 2017 7:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

RYSIU BRACIE POLAKU WYBACZ MI NIE MASZ POJĘCIA JAK MI ŁZY OCZY ZALAŁY GDY CZYTAŁEM TEN OSTATNI POST... (dlatego pisze dużymi literami)
BRACIE NAWRÓCONY PODAROWAŁ BYŚ BLIŹNIEMU MŁODE PO TYM CZERWONYM ? BĘDĘ SIĘ MODLIŁ ZA CIEBIE W PODZIĘCE...
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: