Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Sie 20, 2017 13:26 Zobacz posty bez odpowiedzi
Lot gołębi młodych w dniu 09.08.2017 tj.środa
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 20:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Spokojny trzeba mieć gołębie pocztowe. , a Ty co masz? Masz szczęście bo akurat muszę zlikwidować hodowlę. Pisz na PW
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Siwy7 mnie nie jest stać na takie gołębie tak że na razie pozostanę przy swoich Wie Pan jak to mówią dum spiro, spero Ale dzięki za pamięć i ofertę
manix

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 21:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

możę ktoś się oburzy ale ja daję ocet jabłkowy z kaflanda i gołębie są zdrowe a już po drugim próbnym się zaczeło DL.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 21:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zasada jest taka że po pierwszych lotach z kabiny trzeba coś podać przeciw adeno,nie koniecznie antybiotyk.
manix

WysłanyWysłany: Pią Sie 11, 2017 21:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy zostałeś wywalony z ZK. DL.więc nie pisz głupot człowieku a twoje loty zimowe to paranoja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KATASTROFA. ps nie oczerniaj ludzi dla mnie jesteś nikim ps. likwidowałeś hodowlę 100 razy jesteś daremny
komuna66

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 9:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Zasada jest taka że po pierwszych lotach z kabiny trzeba coś podać przeciw adeno,nie koniecznie antybiotyk.

Moze Kolega uchylić rąbek tajemnicy i zdradzić co podaje zapobiegawczo na ADENO??
waldix

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 10:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.kol komuna ja ci odpowiem.nie ma nic zapobiegawczo na adeno.malo tego.to nie jest adeno.te wymioty i spadek formy powoduje prawdopodobnie tzw stres.ostatnio w rozmowie z lekarzem weterynari powiedzial ze do tej pory adeno w polsce zdiagnozowano chyba 4 razy.tak ze te wszystkie cud saszetki sluza tylko jednemu.pozdr
kkscy

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 12:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

waldix napisał:
Witam.kol komuna ja ci odpowiem.nie ma nic zapobiegawczo na adeno.malo tego.to nie jest adeno.te wymioty i spadek formy powoduje prawdopodobnie tzw stres.ostatnio w rozmowie z lekarzem weterynari powiedzial ze do tej pory adeno w polsce zdiagnozowano chyba 4 razy.tak ze te wszystkie cud saszetki sluza tylko jednemu.pozdr

Dokładnie tak kolego zgadzam się z tym .
Ja uważam jeszcze ,że Adeno nie wywołuje stres gołębi młodych dla mnie to jest "mit"
przecież to jest wirus.po pierwszym locie próbnym proponuje podać PROBIOTYK a będzie OK.pozdrawiam
komuna66

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 13:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Od dobrych kilku lat,co roku walczę Adeno Za każdym razem epidemia wybucha po pierwszym próbnym nocowaniem.
W tym roku nie było próbnego z nocowaniem,dlatego mam obawy ze choroba przyjdzie w najmniej oczekiwanej chwili,czyli na pierwszym konkursowym.Przyznam sie ze o Antybiotykach,ziołach które zapobiegają Adeno usłyszałem dzisiaj tu na forum od Kol Wiarusa.
No cóż człowiek uczy się całe życie,myślałem ze coś mi umknęło na temat tej choroby,dlatego padło takie pytanie. : (
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 14:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego komuna 66 to nie żadna tajemnica wkleję Ci to ,jednak gołębie młode nie mogą być wcześniej leczone antybiotykami ,bo wtedy nie działa.

https://www.e-animal.pl/produkt/adenosan.html
kslom

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 17:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kkscy napisał:
waldix napisał:

Dokładnie tak kolego zgadzam się z tym .
Ja uważam jeszcze ,że Adeno nie wywołuje stres gołębi młodych dla mnie to jest "mit"
przecież to jest wirus.po pierwszym locie próbnym proponuje podać PROBIOTYK a będzie OK.pozdrawiam

Jesteś spoko herbatnik więc nie siej defetyzmu...
Odsyłam do artykułu
http://www.avimedica.pl/uploads/images/Gallery/Katalog-Produktow/YPDS.pdf

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 18:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

komuna66 napisał:
Od dobrych kilku lat,co roku walczę Adeno Za każdym razem epidemia wybucha po pierwszym próbnym nocowaniem.
W tym roku nie było próbnego z nocowaniem,dlatego mam obawy ze choroba przyjdzie w najmniej oczekiwanej chwili,czyli na pierwszym konkursowym.Przyznam sie ze o Antybiotykach,ziołach które zapobiegają Adeno usłyszałem dzisiaj tu na forum od Kol Wiarusa.
No cóż człowiek uczy się całe życie,myślałem ze coś mi umknęło na temat tej choroby,dlatego padło takie pytanie. : (

Ile razy, czym i kiedy szczepisz gołębie?

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 18:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kslom kolego nie interesuje mnie jakieś linki Ty masz swoją teorię ja swoją .
Weterynarie zacząłem traktować z przymrużeniem oka a staram się i to robię obserwować swoje gołębie ,poznawać co jest złe dla nich a co dobre .
więc jeszcze raz Ci napiszę dla mnie to MIT i nie musisz się z tym zgadzać .
Tak samo jak gadanie hodowców, że nie wypuszczaj młodych w deszcz bo Adeno a może po takim wypuszczeniu będzie Katar ,ornitoza? Jeszcze co niektórzy niech się za stanowią i pomyślą co to jest te ADENO?
kolego Kslom Internet to nie wszystko.........jest tam dużo wiadomości a i więcej głupot.
kslom

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 18:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kkscy napisał:
Kslom kolego nie interesuje mnie jakieś linki Ty masz swoją teorię ja swoją .
Weterynarie zacząłem traktować z przymrużeniem oka a staram się i to robię obserwować swoje gołębie ,poznawać co jest złe dla nich a co dobre .
więc jeszcze raz Ci napiszę dla mnie to MIT i nie musisz się z tym zgadzać .
Tak samo jak gadanie hodowców, że nie wypuszczaj młodych w deszcz bo Adeno a może po takim wypuszczeniu będzie Katar ,ornitoza? Jeszcze co niektórzy niech się za stanowią i pomyślą co to jest te ADENO?
kolego Kslom Internet to nie wszystko.........jest tam dużo wiadomości a i więcej głupot.

W jednym zgodzę sie w 100% " Internet to nie wszystko.........jest tam dużo wiadomości a i więcej głupot". Załączony link to nie "internet " o którym wspominasz a tylko sposób "dojścia " do wiedzy, fachowej wiedzy. Kiedyś trzeba by było siedzieć w bibliotece a dzisiaj jest w domu...i za darmo.
Nie mam zamiaru przekonywać Ciebie bo jak piszesz masz swoje racje i tego się trzymaj. Ja podchodzę do tematu inaczej i nie mam zamiaru niczego nikomu narzucać. Warto jednak czasem coś porównać, zastanowić i wyciągnąć wnioski......
Pozdrawiam z Piernikowa
PS O takich gusłach jak Kolega pisze nie słyszałem wcale. Młodych nie wypuszczam w deszcz z innego powodu. Jestem leniwy:)) i nie chce mi się ciągle siedzieć i obserwować (a tym bardziej w deszcz) co młódki robią. A wszyscy wiedzą , że młode i deszcz to wychodzą kury.... które nie są w stanie poderwać się.

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 18:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie napisałem,że wypuszczać w deszcze i obserwować .chodzi mi ogólnie o obserwację hodowli.pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: