Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Paź 22, 2017 19:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Lot gołębi młodych w dniu 09.08.2017 tj.środa
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
komuna66

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 19:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kslom napisał:
komuna66 napisał:
Od dobrych kilku lat,co roku walczę Adeno Za każdym razem epidemia wybucha po pierwszym próbnym nocowaniem.
W tym roku nie było próbnego z nocowaniem,dlatego mam obawy ze choroba przyjdzie w najmniej oczekiwanej chwili,czyli na pierwszym konkursowym.Przyznam sie ze o Antybiotykach,ziołach które zapobiegają Adeno usłyszałem dzisiaj tu na forum od Kol Wiarusa.
No cóż człowiek uczy się całe życie,myślałem ze coś mi umknęło na temat tej choroby,dlatego padło takie pytanie. : (

Ile razy, czym i kiedy szczepisz gołębie?

Młode szczepie dwa razy PM-VAC,i na Ospę.
Na Salmonelloza nie szczepie robię kuracje raz w roku na Wiosnę ENROBIFLOXM 10% jak na razie nie było żadnych niespodzianek.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Sob Sie 12, 2017 19:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

komuna66 napisał:
kslom napisał:
komuna66 napisał:
Od dobrych kilku lat,co roku walczę Adeno Za każdym razem epidemia wybucha po pierwszym próbnym nocowaniem.
W tym roku nie było próbnego z nocowaniem,dlatego mam obawy ze choroba przyjdzie w najmniej oczekiwanej chwili,czyli na pierwszym konkursowym.Przyznam sie ze o Antybiotykach,ziołach które zapobiegają Adeno usłyszałem dzisiaj tu na forum od Kol Wiarusa.
No cóż człowiek uczy się całe życie,myślałem ze coś mi umknęło na temat tej choroby,dlatego padło takie pytanie. : (

Ile razy, czym i kiedy szczepisz gołębie?

Młode szczepie dwa razy PM-VAC,i na Ospę.
Na Salmonelloza nie szczepie robię kuracje raz w roku na Wiosnę ENROBIFLOXM 10% jak na razie nie było żadnych niespodzianek.

Ja mam trochę inny program szczepień
Gołębie młode szczepię trzy razy. 1- raz PM-VAC; 2- raz Mycosalmovir a 3 to sczepienie na ospę.
Z rozmów z innymi hodowcami oraz informacji min. przeczytanych tutaj na forum zaobserwowałem związek pomiędzy ilością szczepień a zachorowaniem na ADENO. Im więcej szczepień (optymalnie 3-4) to lepiej. Ważny jest również termin pierwszego szczepienia. Optymalny termin to ok 7 dni przed oddzieleniem młodych.
W przyszłym roku mam zamiar dodać (do trzech przedstawionych wyżej) jeszcze sczepienie żywą szczepionką na salmonellę.
Do szczepień gołębi dorosłych mam zamiar również wprowadzić szczepienie żywą szczepionką na salmonellę. Jest to związane z problemami jakie miałem w tym roku, kiedy po 6 locie gołębie złapały salcię. Kuracji żadnych nie prowadziłem a robiłem badania ,dwa razy, przed rozpoczęciem sezonu . Wyniki było ok a i tak gołębie zachorowały....wnioski nasuwają się same

WysłanyWysłany: Nie Sie 13, 2017 7:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No to ostro kslom ale nic Ci to dobrego nie przyniesie bo po pierwsze do czegos takiego musialbys mlodki od razu przed pierwszym szczepieniem badac potem znowu przed Mycosalmovirem a potem przed Salmovirem.Okazy zdrowia musialy by byc a i tak nic bys tym nie osiągnol a zdrowo bys je dojechal i pewnie nie jednego usunol
W Mycosalvowirze sa jakies szczepy mycoplasm które u golebi nie wystepuja wiec poco?
Ja polecam szczepienie Columbą dwa razy i na ospe pare złoty zaoszczedzisz i nie dojedziesz młodych przez te niepotrzebne szczepienia na salmonelle ktora i tak ma tyle szczepów ze głowa boli
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Sie 13, 2017 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja również jak już kiedyś pisałem gołębie młode szczepię trzy razy raz szczepionką Columba jak mają 21 dni drugi raz kiedy minęło 25-28 dni od pierwszego szczepienia i trzeci raz 6 tygodni przed lotami szczepionką salmowir Dodam jeszcze że te młode które były szczepione trzy razy powiedzmy w 2017r już jako roczne wiosną 2018 r nie są szczepione Szczepienia dopiero mają te które pozostaną wiosną jako dwulatki Kiedyś szczepiłem żywą szczepionką taką jak Zoosal T Szczepionki żywe są o wiele skuteczniejsze jak szczepionki inaktywowane ale po tej szczepiące młode ptaki zawsze mi lekko przechorowały dlatego zastąpiłem ją salmowirem Szczepionki żywe są o wiele lepsze gdyż one ożywiają i pobudzają błony śluzowe dzięki temu w razie wirusa jest on wcześniej likwidowany poprzez komórki żerne bytujące w błonach śluzowych Ale to indywidualna sprawa każdego hodowcy Gołębie stare od drugiego roku życia nie są już szczepione szczepionką columba jak również salmowirem do ich szczepień używam żywej szczepionki na salmonellozę przy żywych szczepionkach należy zachować szczególną ostrożność podczas przechowywania i szczepienia Ptaki muszą być w należytym zdrowiu w przeciwnym razie może być nie wesoło Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: