Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Gru 14, 2019 12:45 Zobacz posty bez odpowiedzi
Dla każdego ....
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 14:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam fajny lot mnie tam jednak loty młodych nie podniecają to "inna para kaloszy"czysta zabawa jednym się chce w "to" bawić innym nie to indywidualna decyzja.Lotami młodych podniecają się głównie ci co nie wiele zdziałali i nalatali na stare to nie jest zasada ale w większości tak jest.Mnie bardzo ciekawi co nalatali Bracia Baranowscy na lotach starych wyniki były "szyfrowane" może ktoś wie co uzyskali proszę napisać.I jeszcze jedno Panowie loty młodych to czysta zabawa i podchodżmy do tego na luzie a już widzę spory to zdrowy objaw tylko przy loterii lotowej gołębi młodych chyba nie ma sensu pozdrawiam "Dobry Lot".
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
sliper86

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 14:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Cieszy mnie to że kilku z was ma takie same zdanie jak ja co do kolegi Spokojnego to dokładnie się zgadzam na 120 osób nikt nie potrafi włożyć chociaż kilka sztuk tak jak kolega mówi albo reszta jest tak słaba albo tak są położenie koledzy Baranowscy
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 15:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol teraz kibic z całym szacunkiem ale mówienie o loterii przy lotach gołębi młodych to chyba jakiś żart . Tak mówią ci co nie mają pojęcia ile kosztuje pracy przygotowanie młodych do lotów , albo ci którzy chcą na siłę umniejszyć sukcesu tym którzy wygrywają
PoRaPI

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 16:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oglądałem parę list na gołębie stare ...

I nie dużo się różniły od tych na młode :-)

Po kilkanaście pierwszych gołębi
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 17:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy nie ma co krytykować tylko należy pogratulować takiego wyniku. Bo zeby tak lecieć to trzeba mieć gołębie pocztowe i wiedzę. A u was non stop czarne niedziele , na spisie 150 a po pierwszym konkursowym 30. I narzekania na pogodę na wypuszczajacych na wszystko.
bogdan1111

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 17:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W moim oddziale też tak jeden lotuje :lol: a końcowy finał to piec CO :lol: :lol:
jajorz

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 18:59
PostTemat postu : Re: Dla każdego ....
Odpowiedz z cytatem

PoRaPI napisał:
Oby wszystkim tak siadały ...

No może nie wszystkim tylko jednej osobie na oddział :-)

http://www.03.epzhgp.pl/listy/2017/goscie/mlode/glot01.pdf

W pierwszej 50 tylko 2 obce gołębie.

Prawie 6 tys gołębi w locie, super przygotowanie.

Witam!
A gdzie kolega widzi pierwszych 48sztuk w/w kolegów?
Ja widzę ,,tylko'' 27sztuk.
Gdzie reszta?
PZDR!
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 19:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Szpak65 ja nie chce nikomu umniejszać wyników ja wiem co to praca przy gołębiach,kto chce niech się "bawi"i ostro lotuje młodymi jak mocno i uczciwie pracuje niech ma wyniki,tylko o jednym radze pamiętać że super wynik nie zawsze ma przełożenie na "stare" to przypominam "napaleńcom" co myślą że "Boga za nogi złapali"że loty młodych to całkiem inna "para kaloszy"dobrze o tym wiedzieć.Ja osobiście po 3 miesiącach lotów "starych"miałem "dość"już się tak do młodych nie przykładałem,rodzina wczasy itd,itp ale wszystkim życzę wielkich wyników i udanego sezonu.pozdrawiam "Dobry Lot".
Janek78

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego jak byś woził je dwa razy dziennie na próby zamiast odlotów, herbatki podawał trzy razy dziennie, i Bóg wie co tam jeszcze, tez być może byś tak miał, ale to już trzeba mieć zajoba na tym punkcie i zero czasu na inne rzeczy. Po za tym, położenie ma tutaj duży wpływ.
Szpak65

WysłanyWysłany: Sro Sie 23, 2017 20:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to już miałem się nie wypowiadać w tym temacie ale twoje stwierdzenia kolego teraz kibic po prostu mnie irytują . Nie chcesz nikomu umniejszać ale loty młodych nazywasz zabawą i wyzywasz od napaleńców tych którzy ciężko pracują na swój sukces utrzymując gołębie w zdrowiu itd . Ty po trzech miesiącach lotów starych czyli defakto z przygotowaniem cztery albo i więcej wspaniałomyślnie udawałeś się z rodziną na wczasy . Znam kilku tu piszących którzy mogą poświecić miesiąc albo i mniej bo ciężko pracują na te właśnie rodziny a ty nazywasz ich napaleńcami to jedno a drugie to ciekawy jestem kiedy kolega skończył z lotowaniem bo może mi odpowiesz czym różni się przygotowanie gołębi do lotów i robienia wyników w kat A od F bo jak rozumiem A jest pożądana a F to be . Czasy się zmieniają kolego i trzeba robić wszystko aby każdy kto się zajmuje gołębiami znalazł coś dla siebie . Ludzie młodzi pracują nie tak jak kiedyś na etatach ale najczęściej w prywatnych firmach o nie limitowanym czasie pracy . Stają na głowie aby wyrwać dwa czy trzy tygodnie dla gołębi a ty nazywasz ich napaleńcami i mówisz że to g ...no bo tylko wynik starych ma jakiś sens a ja pytam gdzie radość i satysfakcja hodowcy .
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 7:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hallo hodowcy dyskutujacy na tema loty Mlodymi , ten tema jest niewyczerpany , powinno sie akceptowac hodowcöw , kturzy robi dobre wyniki , zwiazane jest to z duzym nakladem pracy , kazdy z was moze to robic , ci ktözy tego nie chco , nie powinni zazdroscic sukcesöw innym , zaciemnianie , treningi , to zeczy niezabronione , moze kazdy robic , co do wyniköw to jest tak wynik robi sie taki , na jaki pozwala konkurecja , jesli kazdy z was robi procenty , to ci dobrzy , nie mogli by robic 50% albo wiecej . inny problem to przelotowanie mlodych do konca , te mlode ktöre sie duzo nauczo jako mlode so pewniejsze jako roczne (miejsze straty jako roczne ). wiec dajce karzdemu swojo szanse . dobry lot gregor z niemiec .
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 7:43
PostTemat postu : Tobie też....
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Szpak65 niech tak będzie jak piszesz zgadzam się 3xTAK.Napisze krótko loty młodych średnio mnie interesują i patrze na to z "przymrużeniem"oka ale kto w tej kategorii upatruje swój sukces niech się "bawi" i ostro leci życzę ogromnych sukcesów Tobie też kol.Szpak65 jeżeli lotujesz ?.pozdrawiam "Dobry Lot".
Szpak65

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 9:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że nie lotuje o gołebiech wiem tyle co przeczytam na tym forum stąd takie a nie inne poglądy na ich hodowlę i lotowanie .
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 11:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.Szpak65 czytając forum to niewiele się dowiesz z jednym wyjątkowym wyjątkiem czytając mądrości uwagi i wskazówki "mistrza" z Bogatyni to lektura wszechstronna "skarbnica wiedzy" o gołębiach oczywiście nie polecam to żart.pozdrawiam "Dobry Lot".
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Sie 24, 2017 12:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niektórych tu piszących nie da się nijak zrozumieć I jeśli ktoś uważa że loty gołębi młodych to nie loty to jest w błędzie Najczęściej takie stwierdzenie pada z ust hodowców którzy nie za bardzo mają pojęcie jak utrzymać te młode w zdrowiu i przygotować do współzawodnictwa Dlatego bardzo często słyszę na punkcie wkładań że temu czy tamtemu na takich lotach nie zależy Tak też może być Ale jeśli komuś na tych lotach nie zależy to nie powinien dostawać furii na temat tych którzy wkładają swój czas prace i pieniądze i odbijają w kilka minut prawie całe stado Mieliśmy teraz pierwszy lot konkursowy i już po locie były przysrywanki Przecież te osoby przed lotem nikomu konkursów nie zabierają W rozmowie z sekcyjnym kolega który mówi tak Jeszcze mnie nie Poj...ło abym chował młode zimowe zaciemniał i wywoził po 15 razy ile to kasy na żarcie specyfiki i paliwo Więc ja się pytam poco ta dyskusja chcesz lecieć hobbistycznie to leć jeśli cię na to nie stać lub nie chcesz bo wolisz czas spędzić przy browarku to twoja sprawa To nie zajmuj się gołębiami sportowymi tylko hoduj dla przyjemności i dla własnej satysfakcji Ja w gołębie wkładam całe serce czas i pracę i pieniądze i żadne hobbistyczne zagrywki mnie nie interesują Młode gołębie potrzebują dużo spokoju jak również czasu na treningi obserwację W lotach gołębi młodych często jest tak że nie wygrywają ci co mają najszybsze gołębie Tylko ci co potrafią utrzymać te gołębie w zdrowiu wpoili im dyscyplinę i punktualność i dobrze wyrzeźbili przed zawodami Tylko takie młode potrafią w kilka minut oderwać się od stada i gnać do domu A jeśli kogoś taka praca i współzawodnictwo nie interesuje to trudno każdy ma wybór Pozdrawiam dl
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: