Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lis 20, 2017 17:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
WG Łąck
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
NAKRAPIANY2102

WysłanyWysłany: Pią Sie 25, 2017 7:57
PostTemat postu : WG Łąck
Odpowiedz z cytatem

Brawo wy !!!
Amatorszczyzna Panowie kto o 2 w nocy zaczyna koszować gołębie? jeszcze jeden taki lot konkursowy i na finał pojedziecie z jednym kartonem bo do kosz transportowego będzie za mało gołębi brawo kolejny WG do zamknięcia 2 h od wypuszczenia z 281 szt. w domu 35 szt.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Medalikxxl

WysłanyWysłany: Pią Sie 25, 2017 11:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Naturalna selekcja WG
zbyszek663993442

WysłanyWysłany: Pią Sie 25, 2017 18:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nakrapiany 2102 a uważasz że jeśli byłyby pakowane np.o 20 i siedziały w koszach 10 godzin (zestresowane i w dla nich w pewnym sensie nienaturalnych i niekomfortowych warunkach ) to by coś to zmieniło ? Szczerze wątpię .To nie był lot na 500 km (chociaż biorąc pod uwagę powroty po południu to kto wie ile przeleciały może 500 ? ) a na 110 km.i w godzinach nocnych ,wczesno rannych kabina przejedzie przy spokojnej jezdzie z bardzo małym ruchem na drogach przez około 2 godziny taki dystans , więc gołębie miały (biorąc pod uwagę czas startu ) około 1,5 godziny odpoczynku !!! Wg Ciebie to mało ? Myśle iż jeśli można to trzeba ograniczać stres i niedogodności do minimum .To młode jeszcze nieukształtowane w pełni emocjonalnie ptaki.One mają się uczyć ,powoli wdrażać żeby póżniej była z nich pociecha na długie lata a nie wkładać je po niejejednokrotnie 30 i więcej szt do kosza (jak to się ma na wielu punktach wkładań sekcji) na kilkanaście godzin a póżniej mieć pretensje do nie wiadomo kogo za poniesione straty w lotach gołebi starych jak i młodych. U nas w sekcji i oddziale też niejednokrotnie na loty początkowe wkładamy nad ranem i jest ok więc myślę że szukasz teorii spiskowej i szukasz dziury w całym.Ale to moje zdanie każdy ma prawo myśleć jak chce .A co do cyt." 2 h od wypuszczenia z 281 szt. w domu 35 szt." to albo nie lotujesz albo nie masz pojęcia o czym piszesz albo heit to Twoje zajęcie codzienne bo niejednokrotnie zdarzają się takie loty że prędkość spada poniżej 60 km/h. A i sprecyzujmy na noc jest ok.50% stanu więc nie jest to pewnie szczyt marzeń organizatorów ale mam nadzeję że jeszcze będą doloty jutro i w dalszych dniach.WG Giewont w pierwszym dniu ostatnio miał jeśli pamiętam 27 szt i się zlatują więc jeszcze jest nadzieja. A i nikt na forum nie robił takiego rabanu jak Ty i nie życzył,prorokował czarnych scenariuszy .Pozdrawiam trzezwo myślących oraz wywołane WG Giewont ,Łąck i wszystkie inne jakie funkcjonują w naszym kraju.
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Pią Sie 25, 2017 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zbyszek663993442 napisał:
Nakrapiany 2102 a uważasz że jeśli byłyby pakowane np.o 20 i siedziały w koszach 10 godzin (zestresowane i w dla nich w pewnym sensie nienaturalnych i niekomfortowych warunkach ) to by coś to zmieniło ? Szczerze wątpię .To nie był lot na 500 km (chociaż biorąc pod uwagę powroty po południu to kto wie ile przeleciały może 500 ? ) a na 110 km.i w godzinach nocnych ,wczesno rannych kabina przejedzie przy spokojnej jezdzie z bardzo małym ruchem na drogach przez około 2 godziny taki dystans , więc gołębie miały (biorąc pod uwagę czas startu ) około 1,5 godziny odpoczynku !!! Wg Ciebie to mało ? Myśle iż jeśli można to trzeba ograniczać stres i niedogodności do minimum .To młode jeszcze nieukształtowane w pełni emocjonalnie ptaki.One mają się uczyć ,powoli wdrażać żeby póżniej była z nich pociecha na długie lata a nie wkładać je po niejejednokrotnie 30 i więcej szt do kosza (jak to się ma na wielu punktach wkładań sekcji) na kilkanaście godzin a póżniej mieć pretensje do nie wiadomo kogo za poniesione straty w lotach gołebi starych jak i młodych. U nas w sekcji i oddziale też niejednokrotnie na loty początkowe wkładamy nad ranem i jest ok więc myślę że szukasz teorii spiskowej i szukasz dziury w całym.Ale to moje zdanie każdy ma prawo myśleć jak chce .A co do cyt." 2 h od wypuszczenia z 281 szt. w domu 35 szt." to albo nie lotujesz albo nie masz pojęcia o czym piszesz albo heit to Twoje zajęcie codzienne bo niejednokrotnie zdarzają się takie loty że prędkość spada poniżej 60 km/h. A i sprecyzujmy na noc jest ok.50% stanu więc nie jest to pewnie szczyt marzeń organizatorów ale mam nadzeję że jeszcze będą doloty jutro i w dalszych dniach.WG Giewont w pierwszym dniu ostatnio miał jeśli pamiętam 27 szt i się zlatują więc jeszcze jest nadzieja. A i nikt na forum nie robił takiego rabanu jak Ty i nie życzył,prorokował czarnych scenariuszy .Pozdrawiam trzezwo myślących oraz wywołane WG Giewont ,Łąck i wszystkie inne jakie funkcjonują w naszym kraju.
popieram ten wpis
danielbednarczyk

WysłanyWysłany: Sob Sie 26, 2017 13:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NAKRAPIANY2102 napisz po lotach młodych ile u Ciebie zostanie, i ile miałeś przed pierwszym treningowym, porównamy sami
NAKRAPIANY2102

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 8:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak kolego uważam jeżeli koszowanie odbyłoby się zgodnie z regulaminem jaki jest w PZHGP to pewnie nie byłoby takich strat, kolego wyobraź siebie wpada ktoś do ciebie do domu o drugiej w nocy zrywa cię z głębokiego snu z wyra i pakuje do klatki jak ty się poczujesz, a odnośnie prędkości pierwszego i ostatniego gołębia w konkursie to takie prędkości zdążają się i owszem ale nie na takim locie 110 km tylko przeważnie na maratonach. Lotuję i na pewno na koniec sezonu napiszę ile zostało i ile miałem
Prędkość pierwszego gołębia 1130 m/min
Prędkość ostatniego 424 m/min porażka
Kolego weź sobie jakiekolwiek wyniki pierwszej lepszej sekcji z polski zobaczysz ile minut konkurs trwa i jakie są straty gzie gołębie lecą do kilkunastu gołębników a nie tak jak tu do jednego, jest problem ktoś po prostu popełnił błąd tylko niema odwagi się do tego przyznać
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 9:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NAKRAPIANY2102 napisał:

Tak kolego uważam jeżeli koszowanie odbyłoby się zgodnie z regulaminem jaki jest w PZHGP to pewnie nie byłoby takich strat, kolego wyobraź siebie wpada ktoś do ciebie do domu o drugiej w nocy zrywa cię z głębokiego snu z wyra i pakuje do klatki jak ty się poczujesz, a odnośnie prędkości pierwszego i ostatniego gołębia w konkursie to takie prędkości zdążają się i owszem ale nie na takim locie 110 km tylko przeważnie na maratonach. Lotuję i na pewno na koniec sezonu napiszę ile zostało i ile miałem
Prędkość pierwszego gołębia 1130 m/min
Prędkość ostatniego 424 m/min porażka
Kolego weź sobie jakiekolwiek wyniki pierwszej lepszej sekcji z polski zobaczysz ile minut konkurs trwa i jakie są straty gzie gołębie lecą do kilkunastu gołębników a nie tak jak tu do jednego, jest problem ktoś po prostu popełnił błąd tylko niema odwagi się do tego przyznać

ZGADZAM SIE Z NAKRAPIANYM ,TRZEBA PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU JAK NASTĄPIŁ ,A NIE ZES.... I ZWALAĆ NA KOTA

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 18:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.nakrapiany idąc Twoim dziwnym przykładem i tokiem rozumowania uważasz że lepiej byś się poczuł jak by do Ciebie do domu, wieczorem po kolacji ktoś wpadł i zapakował Cię do klatki na np.10 godzin i trzymał w niej np.10 godzin gdzie byś przez ten czas rozmyślał co i dlaczego się stało i co się stanie to byłbyś w lepszej sytuacji od tej którą podałeś w poprzednim poscie ? Jeśli tak to gratuluję i podziwiam za odwagę i męstwo .Każdy ma prawo do własnej interpretacji (TY ,ja i inni również ) ale w/g mnie taka argumentacjia jest tylko wyimaginowana w twojej wyobrażni a przyczyn fatalnych lotów trzeba szukać gdzie indziej .Gdzie ? Niestety nie wiem ale bacznie obserwuję kilka WG i zdziwienie mnie ogarnia jak ludzie potrafią być naiwni i nie potrafią wyciągać wniosków z pewnych oczywistych zdarzeń.A co do odwagi do przyznania się do
porażki to jeśli dobrze przeczytałem w dniu lotu na stronie w zakładce aktualności pojawił się komunikat .Tylko komunikat a nie film jak na Giewoncie ale uderzenie w nutę wrażliwości ,rozpaczy i skruchy wykorzystał już wspomniany WG i powtórka albo jakiekolwiek wyjaśnienia ze strony WG w formie filmu byłyby wzięte przez niektórych za swoisty plagiat ,kopiowanie czyjegoś pomysłu i też pojawiłaby się lawina hejtu .Swoją drogą w tym filmie też nie zobaczyłem(jak niektórzy sugerują i naciskają) przyznania się do jakiegoś błędu,wskazane są tylko możliwe przyczyny i domysły że być może to albo tamto. Trzymam za słowo że pochwalisz się kolego swoimi wynikami na koniec sezonu i wszyscy będziemy mogli Ci szczerze pogratulować.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PISAŁEM TO JUŻ WCZEŚNIEJ I NAPISZE JESZCZE RAZ NIE ODROBIONA PRACA DOMOWA GOŁĘBIE MŁODE KOSZOWANE O 2-3 W NOCY NIE NAWYKŁE DO NOWEJ SYTUACJI STRES I PORAŻKA GINĄ JAK ŚLIOWKI W KOMPOCIE . ZANIM ROZPOCZNIESZ WYWÓZKI POWINNY ZAPOZNAĆ SIE Z KOSZEM .PRZEZ 1,5 GODZINY NIE ODSTRESUJĄ SIE NAPEWNO . PO DRUGIE NAD RANEM NIE MA TLOKU NA SZOSIE ,A W NOCY TO KORKI SĄ ?

KILKA RAY ŁĄCZNIE Z NOCLEGIEM W GOŁĘBNIKU W KOSZU .POTEM KOSZ I NOCLEG W NIE ZNANYM MIEJSCU -WARSZTAT TAK JA TO ROBIE . ZA PODPOWIEDZIA KOLEGÓW Z FORUM I JEST EFEKT PIERWSZE KOSZOWANIE 31 I 30 W DOMU .
TU MÓWIMY O 300 -400 -1000 SZTUK ALE DO TEGO SĄ KABINKI W ICH PRZYPADKU .WIĘC W CZYM PROBLEM ?

WysłanyWysłany: Pon Sie 28, 2017 6:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 "Gołębie nie nawykłe do nowej sytuacji "?Z tego co wiem to był 7 lot z kabiny więc jaka nowa sytuacja ?
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pon Sie 28, 2017 9:27
PostTemat postu : POWROTY
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......w tym roku już potwierdziłem odlot z Ostrowa ponad 70 tysięcy gołębi.Zawsze staram się wspólnie z wice-prezesami d/s lotowych wybrać najkorzystniejsze warunki do startu i by trasa powrotu nastręczała jak najmniejsze trudności gołębiowi.Różnie to wychodzi,i nikt nie jest w stanie przewidzieć co stado spotka na trasie,co przeszkadza ptakowi w prawidłowej nawigacji,i tego do końca nie jesteśmy w stanie rozgryż.O osobach,które opiekują się transportem mam jak najlepsze zdanie.Są to osoby przejęte rolą jaką im powierzono.dbają o ptaki,poją i naprawdę z troską do tego podchodzą.To cieszy.Pogoda na starcie słoneczna,wiatr w ogon,po kierunku lotu,a w drodze niespodzianki,które powodują poważne straty.Trudno się o tym pisze,ale niestety w obecnych czasach musimy się ze stratami w każdym locie liczyć.To trzeba rozumieć i niestety z tym się pogodzić.Nie wspominam o różnego rodzaju złośliwościach,wypuszczać w wyjątkowo niekorzystnych warunkach,takich,co nawet psa by się na dwór nie wygnało,bo WSZYSTKO MUSI LECIEĆ.To poważny błąd.Cieszy mnie to że taki przypadek nie miał miejsca w lotach z Ostrowa.Mój przypadek z tego roku.Piękna słoneczna pogoda.Jedziemy ze szwagrem na trening do Krotoszyna,i po przejechaniu 20 km.nagle sie zaciemniło i zaczął siąpić deszcz.Natychmiast stanęliśmy i ptaki w powietrze,a za minutę zaczął padać.....grad.Byłem przerażony.Ptaki schodziły się prawie 3 godziny,i całe szczęście nic nie zginęło.Więc pomyślmy Szanowni Koledzy,że niespodzianki i to przykre spotykają na trasch naszych ulubieńców i .....nic na to nie poradzimy.Pozdrawiam serdecznie i życzę Kolegom radosnych powrotów i to wszystkich podróżników,Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Sie 28, 2017 10:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak przyglądając się można stwierdzić z całą odpowiedzialnością że całe to forum to jedno wielkie WG A jako rozrywka co jakiś czas pojawi się temat o szamanach wróżkach pakietach i kwiatkach no może jeszcze o pokryciach dachowych Czy to ma jakikolwiek sens uważam że nie Ja rozumiem otworzył ktoś temat WG to w tym temacie powinny się pojawiać wpisy o następnych a patrząc na tą stronę to wg pogania wg i o której godzinie by tu nie wszedł to temat jest jeden WG Przypomina mi się pewien Polityk którego jeszcze kilka miesięcy temu można było zobaczyć wszędzie nawet podnosząc deskę klozetową A szkoda bo to forum kiedyś aż miło było poczytać Pozdrawiam i udanego sezonu
NAKRAPIANY2102

WysłanyWysłany: Wto Wrz 26, 2017 10:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

danielbednarczyk napisał:
NAKRAPIANY2102 napisz po lotach młodych ile u Ciebie zostanie, i ile miałeś przed pierwszym treningowym, porównamy sami

Witam tak jak obiecałem wklejam link do strony spis 85 szt
Pierwsza punktacja z całości, druga punktacja typowane
zakoszowane
loty 1- 82 szt
lot 2-78 szt
lot 3-76 szt
lot 4- 73 szt

http://biskupiec-pzhgp.pl/
kslom

WysłanyWysłany: Wto Wrz 26, 2017 10:59
PostTemat postu :