Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Paź 20, 2017 5:11 Zobacz posty bez odpowiedzi
Ornitoza
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Gaston

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 15:17
PostTemat postu : Ornitoza
Odpowiedz z cytatem

Witam ,proszę o poradę doświadczonych hodowców ,a mianowicie chodzi mi który lek zastosować aby wyleczyć z ornitozy gołębie młode na nadchodzący lot ,mam do wyboru doxycykline,norfloksacyne i erytromycyne ,który lek jest bardziej pewnym na typową ornitoze .
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 15:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Doxycyklina .

Norfloksacyna będzie troszkę za słabą.
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 15:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Równiež uważam że doksycyklina będzie lepsza
Gaston

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 15:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Słyszałem że po doxycyklinie gołębie robią się osłabione i tracą na kondycji ,być może to mit.
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 15:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gaston napisał:
Słyszałem że po doxycyklinie gołębie robią się osłabione i tracą na kondycji ,być może to mit.

Jak po każdym antybiotyku.
Kuba97

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 15:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ORNITOSEMIX DAC lub ORNI-MYCO tabl.
groszki75-73

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 17:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co koledzy sądzą o Erobioflox 10% ?
computer2

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 17:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie robię reklamy!!! Nie jestem zwolennikiem faszerowania gołębi lekami.W tamtym roku dostałem parę póżnych młodych i szukałem odpowiedzi dlaczego te akurat i w tak czystym gołębniku chwyciły ornitozę.Może gołębnik przewiewny za bardzo,może inny gołębnik,może one słabsze o moich... może tak mają bo dziedziczą po starych?? Dziesiątki pytań w głowie i naturalny sposób ich szybkiego uzdrowienia bez lekow.Wkońcu widziałem że moje codzienne zabiegi coś tam dają ale mnie to nie satysfakcjonowało. Zabrałem te asy z gołębnika do kwarantanny. Kupiłem Orni Specjal ale 1 saszetkę,bo słyszałem tu i tam ze podrob nie brakuje i chciałem być ostrożny.Jak po 1 dniu nie zauważę poprawy,już postanowiłem że robie ostatni krok,= brak poprawy usuwam wszystkie.Jak kat bezwzględnie!!! A tu nagle widzę przestają drapać pazurami po dziobie i łbie .No teraz pomyslalem to ja ide do sklepu ,wziąłem ilosc potrzebną na wyleczenie tej Orni z belgiki de werd.i w 4 dni postawiłem te gołębie na nogi. Możecie wierzyć lub nie. Od wiosny nie miałem w tym roku żadnych problemów z tymi gołębiami .Dostają naturę na okrągło i do mojego systemu karmienia się przyzwyczaiły.Jest ok.

Pozdrawiam
Gaston

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 18:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A podawał któryś z kolegów Duomox czyli Amoxycylina ,czy warto?
Piotr Mikołajek

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 19:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego kup im w saszetkach Ornispecjal i daj przez 4 dni, moim pomogło. Doxycyklina je strasznie osłabi, ale co zrobisz to już twoja decyzja.
tobizter1

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 19:25
PostTemat postu : ORNITOZA
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy !
Jako stary praktyk ( 53 lata hoduję gołąbki ) pozwolę sobie doradzić .
Otóż jeśli jest to rzeczywiście ORNITOZA , to nie ma lepszego leku jak DOXYCYKLINA i wszelkie preparaty , gdzie ona jest substancją czynną .
Nie jest prawdą , że jakiś antybiotyk osłabia organizm . Organizm osłabia dany patogen czyli zarazek ( w tym wypadku bakteria wywołująca ORNITOZĘ ) .
Antybiotyk natomiast leczy organizm z choroby .
I teraz Koledzy bardzo ważna sprawa .
Jeśli do wody ( do pojnika ) podacie antybiotyk , w dawce zalecanej przez producenta ( tu uwaga : DOXYCYKLINA jest w sprzedaży w różnych stężeniach np. 5% , 10% , 20% czy nawet 50% ) , to na karmę koniecznie PROBIOTYK czyli bakterie kwasu mlekowego , czyli JOGURT , KEFIR , ZSIADŁE MLEKO + coś co osłania i wzmacnia wątrobę ( np. mielony OSTROPEST , lub za parę złotych kupiona w BIEDRONCE sproszkowana KURKUMA ).
Ja b.rzadko podaję gołąbkom antybiotyki , ale jeśli już , to od pierwszego dnia leczenia , równolegle z antybiotykiem PROBIOTYK + osłona wątroby .
Ornitoza jest bardzo wredną chorobą , bo lubi po jakimś czasie wracać , szczególnie jeśli leczenie przeprowadzone jest niewłaściwie , tzn. złą dawką DOXYCYKLINY ( bez uwzględnienia zaleceń producenta wynikających ze stężenia ( 5,10,20,czy 50% ) lub wtedy gdy organizm ( przewód pokarmowy ) w czasie leczenia i po leczeniu nie ma właściwej osłony.
I jeszcze jedna ważna sprawa.
Leczymy całe stado . Nie łudźcie się koledzy , że chore są tylko te ptaki u których wystąpiły już wyraźne objawy choroby.
Zainfekowane jest całe stado , tylko że u słabszych osobników objawy wystąpiły wcześniej , a u mocniejszych wystąpią później.
Ja podejrzewam , że właśnie nawrót ORNITOZY jest tam , gdzie tylko gołąbkom z wyraźnymi objawami podaje się antybiotyk .
Pozostałe gołąbki są nosicielami patogenu ( bez objawów choroby ) i one są źródłem wtórnych zakażeń .
Życząc jak najlepszych efektów leczenia serdecznie pozdrawiam naszym hasłem DOBRY LOT !

W.W.
Gaston

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Właśnie kolego tobizter1 zawsze zastanawiało mnie to czy można podawać probiotyki razem w tym samym czasie co antybiotyki ,dzięki za cenną wskazówkę.
tobizter1

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 19:53
PostTemat postu : ORNITOZA
Odpowiedz z cytatem

Kolego GASTON , nie tylko można , ale wręcz trzeba !!!
Tylko takie postępowanie daje właściwe i w miarę trwałe wyleczenie.
I koniecznie osłona i bieżąca regeneracja wątroby ( OSTROPEST lub KURKUMA ).
W.W.
Gaston

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zawsze byłem informowany że probiotyki zaraz po zakończonym leczeniu ,ja dopiero się uczę prawidłowego postępowania w hodowli i staram się korygować swoje błędy
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ornitoza to bardzo zaraźliwa choroba również dla ludzi Jeśli faktycznie jest ornitoza co dla bacznego obserwatora nie jest problemem są następujące objawy Łzawienie z oczu co jest spowodowane zapaleniem spojówek jak również światłowstręt wyciek z nosa zainfekowane górne drogi oddechowe którym bardzo często towarzyszy zapalenie krtani Głowa jest powiększona sprawiająca wrażenie spuchniętej Ornitozę wywołuje ten sam zarazek co przy papuzicy Ta choroba jest bardzo często mylona z Mykoplazmozą zwłaszcza wtedy kiedy nie występują objawy kulawizny Doxycyklina jest bardzo skuteczna w walce z tą chorobą Lecz nie wolno zapominać o środkach osłonowych bardzo dobrym jest avimedica aviliv jak również powinno się podawać jak pisze przedmówca dobry probiotyk i elektrolity Również bardzo dobrym lekiem jest zadaszona woliera Ornitoza u gołębi dorosłych przeważnie przechodzi bezobjawowo nie znaczy to że ptaki nie są zainfekowane Dlatego przy tym schorzeniu u gołębi młodych powinno się prze-leczyć całe stado młode i starsze gdyż to cholerstwo lubi bardzo często wracać Pozdrawiam i powodzenia
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: