Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 15, 2017 16:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Złodziej chipów!!!
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 18:09
PostTemat postu : Złodziej chipów!!!
Odpowiedz z cytatem

Przykre ale prawdziwę że w naszych szeregach jest wciąż sporo amatorów cudzej własności.Nie wiem co to za mentalność!Dlaczego w Polsce tak się kradnie.Bo jak to inaczej nazwać?Ściąganie gołębiowi czipa to jak by go ze sklepu ukradł.Żadna różnica!Kradzież jak kradzież.No ale cóż może nie każdy w domu miał odpowiednie wzory do naśladowania.
Ale do rzeczy.W dniu dzisiejszym doleciał mi młody gołąb który zaginął w ubiegłym tygodniu na locie.Niestety został okradziony z czipa!Za to na nodze miał gumę biało -niebieską seria B-17 nr 3247
Z tego co udało mi się ustalić gumy o tej serii używa oddział 0490 Nasielsk.Najprawdopodobniej złodziej jest właśnie z tego oddziału.Gołąb przyleciał dziś rano a skoro miał gumę najprawdopodobniej zakoszowaniu był na lot.
Co dowodzi iż w oddziele z którego pochodzi owa gumką nie przestrzega się regulaminu PZHGP.
Przykre ale prawdziwe iż złodziejem jest hodowca przynależący do naszego związku.Taki "hodowca" to wstyd dla oddziału 0490!!

Ostatnio zmieniony przez kowalmm dnia Nie Sie 27, 2017 18:49, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
buła

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 18:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol takie sytuacje były i będą . Jedyne wyjście to takie tipesy które po zagrabieniu przez taką hienę będą bezużyteczne. Ale takie wymogi już dawno powinien wymusic nasz związek.
mario1111

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 19:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego ciesz się że gołąbek wrócił - pies jeb...ł tipesa.
Całej historii nie będę opisywał - oddz. kujawy sek. straszewo prezes - panie a co ja mogę zrobić?
Łapacz marcin żywiczyński!!!! od 2 lat w pzghp.
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 19:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mario tu nie chodzi o te 6zł, to chodzi o sam fakt. Dla niektórych takie zachowanie stało się normalne do tego stopnia ze potrafią się chwalić w śród hodowców że u nich jak siądzie to musiał zapłacić czipem.A to zwykła kradzież. I każdy taki przypadek powinien być piętnowany.
mario1111

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kowalmm nie da się zmienić mentalności ludzi, albo ktoś jest uczciwy albo "złodziej"
2 tygodnie temu zadzwonił do mnie hodowca że jest na targu i mój gołąb w klatce - wykupił go i puścił - zguba powróciła po 2 dniach - tydziń temu 12 na gołębniku, wczoraj 8 i w konkursie.
Wiec są w śród nas jeszcze prawdziwi hodowcy - trzeba być dobrej myśli!
Jutro ma startować mój z Końskich. Dobry lot wszystkim uczciwym hodowcą!!!
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ZAKŁADAJĄC ŻE W NIEDZIELE ZOSTAŁ ZROZSZABROWANY ,A WE WTOREK WSZEDŁ . KOLEGO MAM PYTANIE CO MA ZROBIĆ PRZYSŁOWIOWY KOWALSKI JAK WEJDZIE DO NIEGO GOLĄB W FORMNIE I NIE ODCHODZ ?

A CO DO ZŁODZIEJSTWA ZGADZAM SIĘ W 100% POWINNO BYĆ PIĘTNOWANE !!!!!

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A ja mam satysfakcje że jak ktoś ściągnie Tauris S2 to se może w buty wsadzić.

ul.Czerwonego Krzyża 27
tel. 502 55 80 50
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie Kodowane obrączki elektroniczne nie na wiele się zdają Mój kolega leci na tym systemie i gołębie też przychodzą bez obrączki elektronicznej Żaden łapacz na to nie patrzy ściągają i hurtowo sprzedają na różnych portalach takich jak Allegro Jeśli hodowcy będą kupować a będą nic nie jest wstanie tego zmienić ten proceder będzie istniał Bo jeden ściągnie z niewiedzy a drugi z czystej złośliwości Gołębie powinny mieć obrączki elektroniczne wbudowane w obrączkę rodową tak jak to jest w innych krajach a wkładka z kodem powinna kosztować grosze Ale to nie u nas Pozdrawiam
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mario a jak by Ci samochód ukradli i ktoś by zadzwonił że jest do wykupienia też byś skorzystał?
Wiem że hodowcy tak postępują, z jednej strony to szlachetny cel a z drugiej wygląda już dużo inaczej!
Dziad zarobił 5 zł i się cieszy.Wejdzie następny też go na bazar wywiezie.Jest popyt jest i podaż.Nie kożystam z takich propozycji.Jeśli nawet ktoś zadzwonił by w sprawie dobrego gołębia też bym nie dał nawet 5zł.Wtęcz przeciwnie temu co dzwoni kazał bym zadzwonić na policję..
Mirek w tym roku były u mnie dwa gołębie.Siadło piękne czerwone samczysko o krwistym ubarwieniu (lubię takie a żadko się trafia taki kolor) w dodatku na pięknym glazurze.Roczny do domu miał z 70 km.W dniu gdy do mnie wszedł nie był wychodzimy.Sprubowałem go następnego dnia wypuścić.Nawet kółka nie zrobił. Siadł na gołębniku i ani myślał o lataniu a zpowrotem pchał się do gołębi.Dzwoniłem do właściciela umówiliśmy się że go wywiozę.
Niestety gołąb wrócił do mnie.kolejne próby skończyły się niepowodzeniem.Dopiero po około 2 tygodniach zechciał dolecieć sam od gołębnika.
Kolejny gołąb to biała litwinka ilu ja kupcy ma nią miałem.Też zeszło się jej kilka tygodni.Niestety miałem w jej sprawie telefon, szła na.wschód ale uleciała nie dalej jak 200km.Nikt potem w jej sprawie nie zadzwonił.
Gołąb jak nie czuje się w formie to nie odchodzi.Ale wcześniej czy później zdecyduje się na powrót.
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Panowie Kodowane obrączki elektroniczne nie na wiele się zdają Mój kolega leci na tym systemie i gołębie też przychodzą bez obrączki elektronicznej Żaden łapacz na to nie patrzy ściągają i hurtowo sprzedają na różnych portalach takich jak Allegro Jeśli hodowcy będą kupować a będą nic nie jest wstanie tego zmienić ten proceder będzie istniał Bo jeden ściągnie z niewiedzy a drugi z czystej złośliwości Gołębie powinny mieć obrączki elektroniczne wbudowane w obrączkę rodową tak jak to jest w innych krajach a wkładka z kodem powinna kosztować grosze Ale to nie u nas Pozdrawiam

U NAS ? KOLEGO TO BIZNESSSS ,MASZ KOLEGO SPOKOJNY RACJE JA POWIEM TO INACZEJ JAK BY NIE BYŁO PASERA ŁASZCZĄCEGO SIE NA PARE GROSZY NI BYŁO BY I ZŁODZIEJA BO CO ZUPE UGOTOWAŁ BY NA NICH :))

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 20:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Kolego Mirku Ale wtedy wszystkie systemy musiałby kodować obrączki elektroniczne A to jest raczej na dzień dzisiejszy nie możliwe Gdyż nie wszyscy są złodziejami i są hodowcy co co roku dokupują nowe obrączki elektroniczne A dla przedstawicieli i producentów to czysty zysk Pozdrawiam
mirek2001

WysłanyWysłany: Nie Sie 27, 2017 21:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

MASZ TROCHE RACJI ALE NIEKIEDY TRZEBA WIĘCEJ JAK TE 20-30 KM ŻEBY GOŁĄB SIE ODBIŁ . WESZŁA MI MARATONKA ZE WSCHODU I DOPIERO JAK POSZŁA NA SUCHAŃ A TO 350 ODE MNIE POSZŁA DO HODOWCY GOŁĄB KTORY NIGDY NIE WCHODZIŁ DO NIKOGO WESZŁA DO MŁODYCH I SIEDZIAŁA Z TYDZIEŃ I 5-20 KM WRACAŁA DOPIERO 350 POMOGŁO .POZDRAWIAM

WysłanyWysłany: Pon Sie 28, 2017 6:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy. Producentom systemów esk zależy głównie na tym żeby tipesy były drogie i szło ich jak najwięcej. Dlatego ten proceder jest tolerowany. A tym którzy mają obrączki kodowane np. Taurs S2, powiem tylko tyle że juz są one rozkodowywane i sprzedawane w internecie.
JEst tylko jedno rozwiązanie czip w obrączce na stałe i po problemie, a nasz zarząd powinien wybrać system kodowanie żeby każdy na dowolnym zegarze mógł na takiej obrączce leciec. Pozdrawiam
kowalmm

WysłanyWysłany: Pon Sie 28, 2017 10:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mirek ok zgoda tylko jak powinien postąpić uczciwy hodowca?Dzwonie zgłaszając przybłędę i uzgadniam z hodowcą jaka jest decyzja.Jeśli hodowca decyduje że wsadzić go na lot a oddział pozwala na takie rzeczy to niech leci.
W sobotę weszły mi dwa młode z czipami nawet nie wiem z jakich były oddziałów a tym bardziej z jakich firm miały czipy.Najadły się napiły i odleciały.Po co mi informować hodowcę że takowy był u mnie jak on jeszcze może po drodze dwa razy wejść i stracić czipa.A ja przy tym wyjdę na złodzieja.
wkic

WysłanyWysłany: Pon Sie 28, 2017 10:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz kowalmm racje.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: