Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Paź 21, 2017 21:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
Czy lotowanie z 50 jest sprawiedliwe?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 14:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie CałaPrawda Ma Pan takie prawo aby się nie zgodzić i uważać że jest to niesprawiedliwe W współzawodnictwie typowanym nikt nikomu stada nie ogranicza Pan może typować z 150 szt te 20 i 8 ptaków czy 10 robi wynik A ja będę typował z mojej 50 szt Wiec nie wiem w czym problem Gdyby było tak że lecimy 5 pierwszych z 50 to jest ograniczenie i tylko z pięćdziesiątki to rozumiem że daje na spis tylko 50 ptaków i nic więcej A tu może Pan dać na spis nawet 200 i z tych 200 wybiera Pan co sobotę 20 szt i z tej 20 pierwsze 10 czy 8 jak tam jest ustalone robi wynik Tak ustalono współzawodnictwo hodowcy to przegłosowali i nie słyszałem aby ktoś narzekał Panie CałaPrawda to nie profesjonalny system i tipesy czy gumki wygrywa tylko zdrowe i charakterne gołębie To od nich zależy wszystko a pozostała reszta to tylko dodatek kostki cukru do szklanki kawy Niesprawiedliwe jest to gdy jeden ładuje 200 szt a drugi 40 szt i pierwsze 5 robi robotę do współzawodnictwa Tego pierwszego 5 gołębi rywalizuje przeciwko jednemu gołębiowi tego drugiego i który pierwszy usiądzie to się liczy i jeśli obie te hodowle są na podobnym poziomie to ten drugi niema szans i to jest niesprawiedliwe A pisanie że nie liczy się ilość tylko jakość to proszę mi powiedzieć gdzie jesteśmy na wspólnych gołębnikach w innych krajach gdzie Niemcy leją nas na łeb i szyję a to przecież niby my mamy najlepsze gołębie Co niejednokrotnie tu hodowcy piszą Wiec jakie to ma znaczenie że Polska wystawiła przykładowo 200 gołębi a Niemcy 800 gołębi Te gołębie są wszystkie jednako prowadzone To nasze powinny wygrać bo to nie ilość a jakość się liczy Czyż nie tak panie CałaPrawda

Ostatnio zmieniony przez spokojny24 dnia Czw Wrz 07, 2017 18:04, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 15:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie spokojny wydaję mi się że Chodowca 442 ironizował jeżeli się mylę to przepraszam .
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chodowca442 napisał:
gzawadzki napisał:
No pokrzywdzony kupuje gołębie za gruba kase.Dużo gołębi dużo karmy,wywózka codziennie na 100km,lub w miejsce wypuszczenia. A tu przylatuje nie typowany lub z poza 50siatki.Ogrywa go taki co nie trenuje i ma 1/4 gołebi co On. I gdzie tu sprawiedliwość ;)

No właśnie i jak tu odzyskać to co się zainwestowało?
I gdzie tu jest ta sprawiedliwość? :)

Szanowny Panie Spokojny24 to co napisałem to moja ironia odnośnie farmerów. Jak napisał mój przedmówca kasę inwestują w gołębie wywózki treningi karma i szlak ich trafia jak przegrywają . I niema gdzie młodych sprzedać . Bo te fermy to nastawione są na zysk i o to mi właśnie chodziło . Bardzo przepraszam że wprowadziłem Szanownego Pana w ponury nastruj .
Zawsze będę z tymi co potrafią wygrywać z farmerami tak jak np. Panowie Szpak65, Wiarus i z pewnością Pan panie Spokojny24
Przepraszam i Pozdrawiam.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 15:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Panie spokojny wydaję mi się że Chodowca 442 ironizował jeżeli się mylę to przepraszam .

Dzięki to nie pierwsz już raz gdzie trafia Pan w sedno sprawy.
Pozdrawiam.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 17:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chodowca442 napisał:
Chodowca442 napisał:
gzawadzki napisał:
No pokrzywdzony kupuje gołębie za gruba kase.Dużo gołębi dużo karmy,wywózka codziennie na 100km,lub w miejsce wypuszczenia. A tu przylatuje nie typowany lub z poza 50siatki.Ogrywa go taki co nie trenuje i ma 1/4 gołebi co On. I gdzie tu sprawiedliwość ;)

Szanowny Panie Spokojny24 to co napisałem to moja ironia odnośnie farmerów. Jak napisał mój przedmówca kasę inwestują w gołębie wywózki treningi karma i szlak ich trafia jak przegrywają . I niema gdzie młodych sprzedać . Bo te fermy to nastawione są na zysk i o to mi właśnie chodziło . Bardzo przepraszam że wprowadziłem Szanownego Pana w ponury nastruj .
Zawsze będę popierał takich Hodowców co potrafią wygrywać z farmerami tak jak potrafią to np.Hodowcy Panowie Szpak65, Wiarus i z pewnością Pan panie Spokojny24
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 17:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="Chodowca442"][quote="Chodowca442"]
Chodowca442 napisał:
gzawadzki napisał:

Zawsze będę popierał takich Hodowców co potrafią wygrywać z farmerami tak jak potrafią to np.Hodowcy Panowie Szpak65, Wiarus i z pewnością Pan panie Spokojny24
I znów musiałem poprawić...
spokojny24

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 17:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Chodowca 422 To ja powinienem pana przeprosić co czynię teraz Przepraszam To ja popełniłem błąd gdyż mój wpis był kierowany do Pana o nicku CałaPrawda a nie do pana Jeszcze raz przepraszam i zaraz to zmienię Pozdrawiam dobry lot

To jest ten wpis

CałaPrawda
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 11:39
Temat postu:
spokojny24 napisał:
derby1972 napisał:
kolego np.masz gołębia który był np.1,2,4, a nie był typowany....
resztę dopisz sam :lol: :lol:

Ja Szanowny Panie nic dopisywać sobie nie muszę gdyż przed lotami zasady współzawodnictwa znam i nieraz w sezonie tak było że będąc na pierwszej pozycji po jednym locie spadam na czwarta pozycję a w następnym znów jestem na drugiej pozycji Niestety tak wyglądają zasady typowania Ja wiem że dla tych co mają na spisach po 100 lub 150 ptaków najlepsza zasadą byłoby pierwsze pięć z całości który usiądzie pierwszy ten as Uważam że typowania to najbardziej sprawiedliwa rywalizacja i każdy w tym współzawodnictwie ma szanse i ten co ma 150 ptaków i ten co ma 40 ptaków W tym roku mamy zamiar wprowadzić dodatkową rywalizacje dla tych co oddają spis nie więcej jak 30 ptaków bo i takich w moim oddziele nie brakuje i oni dodatkowo mogą rywalizować o tytuł mistrza typując 6 ptaków i z tych sześciu ptaków trzy pierwsze będą walczyć o tytuł w każdym locie w danym sezonie Pozdrawiam

Panie spokojny24 nie zgadzam się! Ja mogę mieć 1000 gołębi słabo je przygotować na lot i przegrać z kolegą który posiada 10 sztuk

Jak kogoś nie stać na wyhodowanie i utrzymanie większej ilości to niech nie ogranicza hodowli innym kolegom, To to samo jak bym lotował na gumki i kazał wszystkim tak lotować bo mnie nie stać na tipesy i przez to nie mam szans wygrać z hodowcami którzy zainwestowali w profesjonalny system!!

Gdzie tu sprawiedliwość?
Georg

WysłanyWysłany: Czw Wrz 07, 2017 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W piłce na boisko wychodzi 11 na 11 i grają , a u nas ? 250 przeciw 50 i to ktoś nazywa sprawiedliwie??? Może wyjść 10 na jedenastu ich strata. Powtarzam to lobby handlarzy, dilerów ustawiających pod siebie, ludzie rzucają wszystko w cholerę ,bojak ma taki świerzak wygrać ? jest zmuszany do hodowania setki młodych? Jeśli ten system przeniosą na stare ( spis bez limitu) toja zrezygnuję , a bawię się w to od 1981 roku .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: