Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Wrz 20, 2017 23:29 Zobacz posty bez odpowiedzi
CZY WARTO BYĆ UCZCIWYM ?.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stary wiarus

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 8:00
PostTemat postu : Re: CZY WARTO BYĆ UCZCIWYM ?.
Odpowiedz z cytatem

UFO-99 napisał:
.

"UFO-99" Pytasz czy warto być uczciwym? Ależ to oczywista oczywistość.
Ja za przyczyną zabłąkanego gołąbka,poznałem wspaniałego człowieka.
Od tego dnia choć już upłynęło wiele lat,utrzymujemy koleżeńskie a może
nawet przyjacielskie kontakty.Chyba się nie pogniewa gdy ujawnię jego
nazwisko.Jest to nie kto inny tylko ,Wiesław Puchalski.Przy tej okazji
pozdrawiam serdecznie Wieśka.Innych uczciwych Hodowców też oczywiście.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 8:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Panie stary wiarus Zawszę będę twierdził że dobro powraca .Pozdrawiam .
kazik57

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 9:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy ja skupuje na rynkach na wystawach golebie zlapane , nastepnie wypuszczam te co nie maja nr tel te co posiadaja nr dzwonie do hodowcy i albo odsylam albo wypuszczam czasami po trasie gdyz jezdze po Polsce i nie licze na slowo dziekuje chociaz hodowcy sa bardzo wdzieczni itp. robie to dlatego ze zal mi ptakow to wszystko !!!
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 10:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tą Uczciwością to jest tak jak ktoś napisał Znalazł 10 zł i oddał to mówią uczciwy człowiek Znalazł 1000 zł oddał to mówią ale głupek Tak jest też z naszymi gołębiami Wlazł młody to szuka właściciela złapał asa to wsadza go do woliery Ja nie mam zamiaru tu nikogo z piszących obrazić Wiec moją wypowiedz proszę potraktować jako ogólną Wszedł gołąbek to daj jeść pić niech odpocznie i wypuść i to jest każdego hodowcy obowiązek pomóc gołąbkowi bo chyba oto chodzi a może się mylę Gdyby każdy tak robił to mielibyśmy pełne gołębniki A jak czujesz jeszcze obowiązek zadzwonienia to dzwoń Setki tysięcy ginie corocznie gołębi na lotach i kompletna cisza ktoś tam zgłosi lub zadzwoni i to przeważnie gołębie młode lub te co niema ich na listach A jak się czyta to wszyscy uczciwi wszyscy dzwonią i szukają właściciela To super że my hodowcy jesteśmy tacy uczciwi Szkoda tylko że pod publikę Jest dział gołębi przybłąkany to poco jeszcze zakładać tematy i zaśmiecać forum Szuka domu Szuka właściciela Pomocy i inne bzdury
Wszedł gołąbek jak pisze Kolega UFO99 Hodowca postąpił honorowo i gołąbka oddał podzielił się swoimi wrażeniami A tu zaraz że liczył na nagrodę A może temu człowiekowi przez myśl nawet coś takiego nie przeszło W ocenie innych to my szybcy jesteśmy gorzej już jak idzie o nas samych
Szpak65

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 11:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Słusznie Panie Spokojny niech każdy zaczyna od siebie i postępuje tak aby mógł przy goleniu spojrzeć w lustro . Ja uważam że A. Bell po to wymyślił telefon aby z niego korzystać . Jak mówił jeden kabareciarz dzwonię bo umiem .
Chodowca442

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 15:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kazik57 napisał:
Koledzy ja skupuje na rynkach na wystawach golebie zlapane , nastepnie wypuszczam te co nie maja nr tel te co posiadaja nr dzwonie do hodowcy i albo odsylam albo wypuszczam czasami po trasie gdyz jezdze po Polsce i nie licze na slowo dziekuje chociaz hodowcy sa bardzo wdzieczni itp. robie to dlatego ze zal mi ptakow to wszystko !!!

Kolego jeśli tak jest jak piszesz to chwała ci za to i proszę nie zrozóm mnie źle. Mianowicie miałem okazję spotkać kiedyś pana z wypasioną furrą skura i komura jak też wybierał na bazarku w łapanych gołębiach . Twierdził że to są gołębie jego kolegi zaciekawiony tym zjawiskiem postanowiłem go poobserwować. Wybrał tylko dwa a wszystkie sprawdzał po obrączkach i w drodze do samochdu gdzieś zaczoł dzwonić . Rozmawiając padły takie słowa " No jest dwa sprawdzę jeszcze dokładnie w domu jeden na 90% od mistrza a drugi jest z naszego oddziału".....
Zapakował w samochód i pojechał...
Pewnie jak sprawdził to oddał kolegom . Czy był uczciwy? Myślę że "TAK"....
kazik57

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 16:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dla mnienajwieksza radoscia jest to ze ptak wraca do domu , i kontakt z hodowca zazwyczaj dziekuja i sa zdziwienie okolicznosciami odzyskania pupila a odkupuje rozne roczniki zdaza sie ze nie wytrzymam i zjeb....sprzedajacego lapacza bo to zlodziej nic innego zal mi naprawde jak widze golebie pocztowe z tipesami z nr tel scisniete w klatkach z rasowymi czy z kurami itp i czesto tez ida na rosol. dlatego robie to co robie i bede robil zreszta w ten sposob zapoznalem wielu hodowcow i moze kiedys zaraze kogos...- to samo tyczy sie lapaniu golebi np na rynkach czy ulicach z zwiazanymi nozkami i ratowanie ich tam nie mam podziekowania od nikogo ale sprawia mi to najwieksza przyjemnosc. pozdrawiam
siwy7

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 16:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Ufo99 , napisz że to o Ciebie chodzi a nie o jakiegos tam kolegę. Oczywiscie warto być uczciwym. I jak pisałem to hodowcy ściągają czipy i to hodowcy łapią i kupują lapance , a nie jacyś tam lapacze. Łapią ci bogaci i ci biedni , wykształceni i nie.
UFO-99

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 17:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 - Jak Ty coś napiszesz to nie wiadomo,płakać,czy śmiać się. Nie to nie chodzi o mnie. Zresztą komu ja mam się tłumaczyć?. ,,Dzikiemu hodowcy,,.
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kazik57 napisał:
dla mnienajwieksza radoscia jest to ze ptak wraca do domu , i kontakt z hodowca zazwyczaj dziekuja i sa zdziwienie okolicznosciami odzyskania pupila a odkupuje rozne roczniki zdaza sie ze nie wytrzymam i zjeb....sprzedajacego lapacza bo to zlodziej nic innego zal mi naprawde jak widze golebie pocztowe z tipesami z nr tel scisniete w klatkach z rasowymi czy z kurami itp i czesto tez ida na rosol. dlatego robie to co robie i bede robil zreszta w ten sposob zapoznalem wielu hodowcow i moze kiedys zaraze kogos...- to samo tyczy sie lapaniu golebi np na rynkach czy ulicach z zwiazanymi nozkami i ratowanie ich tam nie mam podziekowania od nikogo ale sprawia mi to najwieksza przyjemnosc. pozdrawiam
i tak trzymac Kazik jeszcze zabijanie gołebi z byle jakiego powodu bo słaby lotnik bo zrobił sie hudy też nie powinno miec miejsca
kowalmm

WysłanyWysłany: Wto Wrz 12, 2017 21:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kazik57 napisał:

Możesz poczuć się urażony ale jak dla mnie nie jest to postawa godna naśladowania.Jak to się mawia :"jest popyt jest i podaż"
Czyli Twój czyn przyczynia się do łapania gołębi.Jak by dziad jeden z drugim stał i nikt za 5 zł by nie kupił to więcej by już nie woził. A tak to nie ten to inny kupi.
Jak dla mnie to tak jak by ci złodziej zadzwonił że skradziony samochód możesz wykupić. Nic innego.Ja nawet po rynkach nie jeżdżę,bo i po co.
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Wrz 13, 2017 5:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W TYM PRZYPADKU ZABRAKŁO ODROBINĘ PRZYZWOITOŚCI I KULTURY WŁAŚCICIELA WG .
JAK BY KOLEGO UFO ZNAJOMY DAWAŁ GOŁĘBIE NA TO WG MYŚLĘ ŻE WŁAŚCICIEL WŁAZIŁ BY MU W DU..... Ę BEZ WAZELINI .
NOWOBOGACKI HA...... MAJĄCY LUDZI ZA NIC .ZADUFANY W SOBIE I NIE WIDZĄĆY NIC POZA CZUBKIEM SWOJEGO KARTOFLOWATEGO NOSA !!!!!
A CO DO WYPOWIEDZI KOLEGOW ŻE NIE POWINNO SIĘ NA NIC LICZYĆ ,,DZIĘKUJE ,, TO PIĘKNE SŁOWO I NIC NIE KOSZTUJE

WysłanyWysłany: Sro Wrz 13, 2017 5:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

UFO-99 napisał:
siwy7 - Jak Ty coś napiszesz to nie wiadomo,płakać,czy śmiać się. Nie to nie chodzi o mnie. Zresztą komu ja mam się tłumaczyć?. ,,Dzikiemu hodowcy,,.

SZANOWNY KOLEGO UFO PAWLAK Z ,,SAMYCH SWOICH ,,BY POWIEDZIAŁ ŻE DZIKI TEŻ CZŁOWIEK TYLKO JAKOŚ INACZEJ :))

WysłanyWysłany: Sro Wrz 13, 2017 8:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kowalmm napisał:
kazik57 napisał:

Możesz poczuć się urażony ale jak dla mnie nie jest to postawa godna naśladowania.Jak to się mawia :"jest popyt jest i podaż"
Czyli Twój czyn przyczynia się do łapania gołębi.Jak by dziad jeden z drugim stał i nikt za 5 zł by nie kupił to więcej by już nie woził. A tak to nie ten to inny kupi.
Jak dla mnie to tak jak by ci złodziej zadzwonił że skradziony samochód możesz wykupić. Nic innego.Ja nawet po rynkach nie jeżdżę,bo i po co.
Myslisz że kto jezdzi na kazda wystawe w Polsce kolego Kazik jak jest akurat i ma przdewszystkim czas to robi te wspaniale rzeczy a jak by on nie robil tak, golebie trafiły by na rosolek i jako mamki do niewoli takze niech kazdy sam oceni!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: