Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 15, 2017 16:06 Zobacz posty bez odpowiedzi
Zmiany
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pią Wrz 15, 2017 17:50
PostTemat postu : Zmiany
Odpowiedz z cytatem

12 lotów, 12 lot narodowy
Mistrzostwa w kat. w każdym oddziale.
Nowo wstępujący lotuje pierwszy rok na młode za darmo( max 50 sztuk)
za wyjątkiem kombinatorów typu zapisze żonę.
Łączenie się sąsiadujących się oddziałów , jeżeli jest mała ilość hodowców w każdym ( nie patrząc czy komuś to pasuje czy nie, czy ma jakiś w tym interes)
3 loty próbne dla młodzieży z kabiny plus 5 lotów konkursowych( max 350 km, nie każdy ma możliwość wywozić gołębie)
Zamiast pucharów na koniec na koniec sezonu , pieniądze przekazać jako forma nagrody na opłaty lotowe na następny sezon ( symboliczny dyplom, bądź skromny medal)
Jeżeli pogoda zapowiada sie felerna to nie zabierać golebi i jechać a potem wracać( a może to jakoś będzie)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Wrz 15, 2017 20:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ot Panowie żeście się rozmarzyli Jaka by to nie była rywalizacja i ile by tych lotów nie było to do wszystkiego są potrzebne gołębie POCZTOWE wiedza i oczywiście trochę szczęścia Mądrzy ludzie w zarządach i kabinach którzy będą dbali o dobro naszych gołębi a nie ślepo wykonywali polecenia To i 16 lotów nie byłoby strasznych Ale jeśli decydować będą ludzie którzy nie maja o tym pojęcia to i 6 lotów będzie za wiele Na początku zrobić porządek w własnych sekcjach i oddziałach A jak się już uporacie z ta partyzantką to dopiero wtedy bijcie na larum do ZG To że zmiany są potrzebne to nie podlega żadnej dyskusji Ale zacznijmy od tego pierwszego schodka i wchodźmy schodek po schodku na górę Pozdrawiam
Jurek114

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 5:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Loty powinny się rozpoczynać od 1.05 a kończyć maratonem ok. 1000k w drugą lub trzecią niedziele lipca. We wszystkich oddziałach jednakowe mistrzostwo mała seria typowana. Likwidacja wszystkich mistrzostw gdzie nie można zorganizować wspólnego startu.
zako81

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 18:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak golebie super leca to chciało by się nawet 17 lotow a jak się z nimi nie umi robic to 10.zeby wygrywać w oddziele trzeba leciec na poziomie ile lotow w programie.Przecie lotow do np.A.B.C kat.jest tylko 9 wiec proszę wybrać sobie jedna i w niej brylować,a nie ryczeć tu na forum .9za dużo?to maratony 2 lub 3.mozna? można.ZLE to tylko dawcom konkorsow proste
buła

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 18:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

,,ryczeć''- od razu widać że cham prostak i bydlę.
Temat dla prawdziwych i inteligentnych hodowców.
spokojny24

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ma co Panowie sobie ubliżać bo to do niczego nas nie doprowadzi Kiedyś było 10 lotów i było dobrze i też była satysfakcja i rywalizacja Pan Buła zapewne pamięta te czasy jak również wielu z nas tu piszących Później Wprowadzono 12 lotów Był również taki okres że było 16 a nawet 17 lotów Wielu ludzi którzy aby dorównać pewnej grupie fanatyków dostosowywało się do tej gonitwy kosztem własnych wyrzeczeń i kosztem rodziny Dziś ten sport niema już nic wspólnego z hobby i koleżeństwem Opanowały to całe stowarzyszenie grupy dla których liczy się tylko mamona ustawiając wszystko pod siebie 10 lotów to dziś możemy sobie tylko posmaży i sobie tu popisać Ci rozsądniejsi wybrali sobie pewne kategorie aby mieć więcej czasu dla siebie i rodziny Jeszcze inni zrezygnowali całkowicie z rywalizacji zwłaszcza na lotach młodych gdyż widząc że nie mają żadnych szans odpuścili i od razu stali się czarnymi owcami Bo jak to twierdzą niektórzy jest to nie honorowe Gdzie w tym całym stowarzyszeniu takie słowa jak honor i koleżeństwo dawno już nie istnieją Pozdrawiam dl
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

buła napisał:
,,ryczeć''- od razu widać że cham prostak i bydlę.
Temat dla prawdziwych i inteligentnych hodowców.

Naprawdę niewiem co o tym myśleć to "bydle" trochę nie na miejscu ....
buła

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 19:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol spokojny ostatnio umówiłem się z mają wnuczką i wnusiem na basen w sobotę po południu bo chcę wpoić w nich pływanie które ja kocham. Jakie było moje zamurowanie jak moje kwiatuszki razem jednogłośnie powiedzieli ,,Dziadku przecież dzisiaj miałeś lot i chyba jedziesz z zegarem'' na to ja im odpowiedziałem kochane dzieci z moim zegarem pojedzie mój przyjaciel hodowca .
zbigniew781

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 19:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Są tacy co by chcieli żeby sezon trwał od stycznia do stycznia są też hodowcy co trzeźwo myślą tylko co z tego jak nikt nie stara się ich zrozumieć.
Lotów na dorosłe mniej,wtedy więcej luzu na młode,takie jest moje zdanie. DL
buła

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Chodowca ładne piszesz wiersze ale nie wiem ile wiosen masz na zegarze żeby zrozumieć ,że lepiej pewne rzeczy od razu nazwać po imieniu.
zako81

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 19:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

panie bula nie rycz tylko wstaw wyniki niech zobaczę czy z dawca konkursow racji niema.jak się myle z góry przepraszam .
Kedlaw

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 20:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

grześ napisał:
Kedlaw napisał:
kkscy napisał:
Max 12 lotów - zaczynając od połowy maja .

Tak powinno być: 11-12 lotów. Sezon na stare rozpoczynać około 10-15 maja. Wcześniej loty próbne. Dbać i szanować gołębie jak to robią zachodni sąsiedzi.
Jedna drużyna z gołębnika, ponieważ przez duże hodowle ci mali się zniechęcają i rezygnują.
Świat się zmienia to i Nasz związek powinien się zmieniać i powinien być bardziej dostosowany do obecnych wyzwań.
Pozd. DL
Witam.Zgadzam się kolego z Tobą w 100% ale nie miejmy złudzeń że coś się zmieni.Piszesz by sezon rozpocząć od 10 maja i masz rację ,tylko kto by na tym z korzystał?Tylko właściciel. Piszesz by dbać i szanować gołębie,komu to na rękę?tylko hodowcy.Bo jak wygubi co do nogi to po sezonie pędzi do jakiegoś ,,farmera''i dokupuje młodzież.Następnie piszesz jedna drużyna z posesji,i znów kto to będzie popierał tylko Ci mali,a ten co ma fermę będzie krzyczał by na każdy lot inną 50-tkę mógł obstawić [jak już tu jeden pisał w postach wcześniejszych] Tak więc to tylko mrzonki zwykłych hodowców co hodują parę [30-50 sztuk] dla przyjemności.Pozdrawiam.

Jak nie ma szans na zmiany to nasz związek zbyt długo nie przetrwa. Starszych ubywa a młodych nie przybywa. Nic nowego? - tak, zgadza się, ale i o tych co są, trzeba zabiegać.
Tu na forum pisze sporo porządnych hodowców, wystarczy zjednoczyć siły i zmiany można wymusić. Tylko trzeba chcieć. Cały czas uważamy, że ktoś zrobi coś za nas.
Dzisiaj wysuwamy propozycje, co można, lub co należy zmienić aby było lepiej. Po zakończeniu sezonu może ktoś znajdzie się i pociągnie temat do końca. Spisze propozycje zmian, a my hodowcy, to podpiszemy i wyślemy do Okręgów i ZG.
Pozd. Dobrych Lotów dla tych co jeszcze walczą z pogodą.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 20:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

buła napisał:
Kol Chodowca ładne piszesz wiersze ale nie wiem ile wiosen masz na zegarze żeby zrozumieć ,że lepiej pewne rzeczy od razu nazwać po imieniu.

Szanowy Panie znów się pospieszyłem i po drugim wpisie zrozumiałem. Ma pan rację że trzeba nazywać rzeczy po imieniu .... Jednak czy ten bezimienny jest tego wart?....
Daleko mi do Pana z pewnością względem hodowli i wieku skoro pan pisze o wnukach i powiem szczerze (może to dziwnie zabrzmieć) ale zazdroszczę wam panowie gdy piszecie o swoich wnukach.... Ja wiem że czasami ciężko powstrzymać się od tego by nazwać coś po imieniu .... Jedynie mam prośbę byśmy starali się nie obrażać zwierząt . Pozdrawiam .
jasiek4526

WysłanyWysłany: Sob Wrz 16, 2017 21:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Post w temacie " co zmienić w regulaminie i statucie" .......
a więc drodzy Panowie większość spraw o których piszecie nie ma nic wspólnego z regulaminem czy statutem np. ilość lotów jest z góry narzucona ale tylko do inter mistrzostwa i GMP natomiast kategorie mamy tylko wyznaczony górny pułap nikt nas jako oddziału nie zmusza do organizowania np 4 maratonów skoro wystarczą 2 ,ktoś napisał młodzi pierwszy sezon za darmo brawo piękny gest tylko w rzeczywistości oddział ze 120 członkami dzwignie taki sponsoring nawet dla 5 młodych zaś oddział z 40 członkami wątpię by za sponsorował jednego... Jedyne z czym się zgodzę to wspólne starty od minimum 500km rejonowe i okręgowe po za tym zmuszanie małych oddziałów do łączenia się ,skończmy z tym że każdy chce być mistrzem i utrzymujemy fikcję oddziały 40 i mniej hodowców powinny być bezwzględnie łączone z sąsiednimi po to by nam maluczkim było lżej i taniej nie utrzymujmy fikcji bo "Rysio Zbysio Tomuś " chcą być mistrzami
buła

WysłanyWysłany: Nie Wrz 17, 2017 6:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że zaśmiecam to forum . Może i mają pewne osoby rację z tym wyciem.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: