Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lis 21, 2017 9:44 Zobacz posty bez odpowiedzi
Nalewka....
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 10:23
PostTemat postu : Nalewka....
Odpowiedz z cytatem

Witam.
W necie na jednym z filmików natrafiłem na reklamę produktów dla gołębi zobaczyłem propolis z dodatkiem pyłku kwiatowego. W necie są przepisy na nalewkę z pyłku kwiatowego lecz nie znalazłem przepisu (proporcji ) do nalewki z propolisu i pyłku kwiatowego (chodzi mi o nalewkę kit pszczeli, pyłek kwiatowy i spirytus w jednym) i Mam pytanie czy ktoś z Kolegów robi taką nalewkę? Jeśli tak to proszę o w miarę czytelny przepis.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wkic

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 12:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ta nalewka jest dobra dla hodowcow a nie dla golebi.
Medalikxxl

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 15:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja lubie jak o tej nalewce mówi kol. Tadziu Bąk. Z Gliwic ubaw zawsze mam jak tego słucham. :D
bogdan1111

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 16:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Oczywiście jest taka nalewka ja zastosowałem w którymś roku to sobie opiłem gołębia ten gołąb miał młode i te młode zdechły po tej miksturze wspaniałej to dobrze że na tym się tylko skończyło a przepis to był taki 250 ml spirytusu 10 dkg kit pszczeli to wszystko było zalane przez 14 dni i dawka była 10 kropli na 1 litr wody lub 1kg karmy ja dał na karmę i efekt taki że bym wykończył gołębie ciulostwo jedne to dla alkocholików a nie do gołębi!!!!!!..

Ostatnio zmieniony przez bogdan1111 dnia Sro Paź 04, 2017 16:57, w całości zmieniany 1 raz
rawiczanin

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 16:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wkic
Wysłany: Sro Paź 04, 2017 12:32
Temat postu:

Nawet nie wiesz kolego jak bardzo sie mylisz!!!!

Bogdan
Zeby zrobic propolis to trzeba tez dodac wódkę!!!i co dzien mieszac.
Po 14 dniach to sie jeszcze nie przerobilo dlatego nie dziwie sie ze ptaki sie prawie potroly!!!
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 20:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rawiczanin napisał:
wkic
Wysłany: Sro Paź 04, 2017 12:32
Temat postu:

Nawet nie wiesz kolego jak bardzo sie mylisz!!!!

Bogdan
Zeby zrobic propolis to trzeba tez dodac wódkę!!!i co dzien mieszac.
Po 14 dniach to sie jeszcze nie przerobilo dlatego nie dziwie sie ze ptaki sie prawie potroly!!!

Ma Pan rację nalewla z propolisu (kitu pszczelego) musi stać conajmniej miesiąc .
Zastanawiało mnie czy można łączyć z pyłkiem kwiatowym. Jednak nie ma na to dowodów . Więc
Jeszcze raz Dziękuję.
Wyprubuję. Pozdrawiam.
wysokolot

WysłanyWysłany: Sro Paź 04, 2017 21:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.Znalazłem parę mikstur z pyłkiem:
Cytat:
Gotowy propolis podaje dwa razy w tygodniu , do słoika wlewam 20ml propolisu ,jedną dużą cytrynę , dwie łyżki pyłku kwiatowego i łyżka miodu dopiero na drugi dzień zalewam tą miksturą karmę i czekam do wyschnięcia ,od czasu do czasu podaję w to dwa rozgniecione ząbki czosnku .

Cytat:
Do łyżeczki pyłku dodać łyżkę stołową octu jabłkowego i odczekać aż się rozpuści następnie dodać 15-20 kropli propolisu i wymieszać z karmą.

Cytat:
Na 1 kg karmy - 1 łyżkę pyłku ( można zmielić , to łatwiej się rozpuszcza ) , 1 łyżkę wody , 1 łyżeczkę od herbaty octu jabłkowego i wszystko wymieszać , aż powstanie papka . Do tej papki 10 - 15 kropli propolisu wcześniej zmieszanego z olejem ...
wkic

WysłanyWysłany: Czw Paź 05, 2017 12:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak bedzie stala miesiac to wyparuje.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Paź 05, 2017 12:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki Kolego wysokolot....
Ja propolis podaję do wody i przy tym pozostanę . A nalewkę z pyłku kwiatowego zrobię osobno i zobaczymy jaki będzie efekt.....
Myślałem że można łączyć te dwa składniki (kit i pyłek) z spirytusem razem jednak nie ma na to przepisu. Dziękuję i Pozdrawiam.
andro051

WysłanyWysłany: Czw Paź 05, 2017 12:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów. Ja w sprawie nalewki o której tak wiele sie tutaj mówi. Jeslio już o tym mówimy to jest to tiktura propolisowa najczęściek - 10%
Ja stosuję to od b. dawna. Ale nie tak tu koledzy piszą. Stosuję owszem z pyłkiem kwiatowym którego zalewam wodą 1/4 szklanki 2 łyżeczki pyłku i łyżeczka miodu. Pozostawiam to na noc czyli ok. 12 godzin.Następnego dnia do tego nastawu dolewam łyżeczkę propolisu, ale wcześnie dolewam odrobinę ciepłej wody poto aby podgrzać roztwór i dodaję wspomianą łyżecxzkę propolisu.Dlaczego na ciepły roztwór podaję propolis? Ponieważ gdy podamy na zimną wodę tp część propolisu osadza się na ściankach naczynia. Dlatego też yak przygotowany roztwór z propolisem podaję na karmę w ilości ok. 2 kg. Nie wolno przesadzą z tym propolisem , bo tak podany jak tu koledzy piszą to nawet człowiek tego nie wytrzyma.
UWAGA: Wspomiane produkty czyli miód , kit pszczeli jak i oyłek kwiatowy mają być najwyższej jakości to znaczy: posiadający włściwości antybiotyczne, pozbawione chemi jak równierz właściwie przechowywane. Podkreślam iż promienie słoneczne UV zabijają wartości lecznicze czyli pozbawiają aktywności antybiotycznej tych produktów. Ponadto kit pszczeli musi być z bierany z odpowiednich miejsc w ulu zbierane. Podając do z wodą do picia duży procent tej tynktury osadza się na ściankach pojemnika.To dość szeroki temat żeby to szczegółowo omówić. Pozdrawiam
andro051

WysłanyWysłany: Czw Paź 05, 2017 13:04
PostTemat postu : AD.propolisu
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów. Ja w sprawie nalewki o której tak wiele sie tutaj mówi. Jeslio już o tym mówimy to jest to tiktura propolisowa najczęściek - 10%
Ja stosuję to od b. dawna. Ale nie tak tu koledzy piszą. Stosuję owszem z pyłkiem kwiatowym którego zalewam wodą 1/4 szklanki 2 łyżeczki pyłku i łyżeczka miodu. Pozostawiam to na noc czyli ok. 12 godzin.Następnego dnia do tego nastawu dolewam łyżeczkę propolisu, ale wcześnie dolewam odrobinę ciepłej wody poto aby podgrzać roztwór i dodaję wspomianą łyżecxzkę propolisu.Dlaczego na ciepły roztwór podaję propolis? Ponieważ gdy podamy na zimną wodę tp część propolisu osadza się na ściankach naczynia. Dlatego też yak przygotowany roztwór z propolisem podaję na karmę w ilości ok. 2 kg. Nie wolno przesadzą z tym propolisem , bo tak podany jak tu koledzy piszą to nawet człowiek tego nie wytrzyma.
UWAGA: Wspomiane produkty czyli miód , kit pszczeli jak i oyłek kwiatowy mają być najwyższej jakości to znaczy: posiadający włściwości antybiotyczne, pozbawione chemi jak równierz właściwie przechowywane. Podkreślam iż promienie słoneczne UV zabijają wartości lecznicze czyli pozbawiają aktywności antybiotycznej tych produktów. Ponadto kit pszczeli musi być z bierany z odpowiednich miejsc w ulu zbierane. Podając do z wodą do picia duży procent tej tynktury osadza się na ściankach pojemnika.To dość szeroki temat żeby to szczegółowo omówić. Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: