Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Paź 17, 2017 22:19 Zobacz posty bez odpowiedzi
GMP młodych 40 czy 8/15
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 8:33
PostTemat postu : GMP młodych 40 czy 8/15
Odpowiedz z cytatem

Zakończył się sezon lotów gołębi młodych . Jak koledzy myślicie który system jest bardziej sprawiedliwy 8/15 z całości czy też 40 na spisie . Mam swoje przemyślenia ale chciał bym poznać zdanie szerszej liczby uczestników tego forum . Zapraszam do dyskusji.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
maciek_strag

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 8:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Według mnie ciężko czasami wytypować do serii gołębie dorosłe a co dopiero młode. Dorosłe gołębie znamy przecież lepiej, dłużej i więcej wiadomo czego się spodziewać jakie lubią loty itd a mimo to zdarzają się pudła... a co dopiero gołębie młode, według mnie to jest loteria... z resztą widać ilu hodowców w ogóle jest w stanie zaliczyć - spełnić warunki - tego współzawodnictwa. Są oddziały, w którym nikomu nie udało się trafić 3 razy po 8. Myślę że w przypadku gołębi młodych seria 8/15 jest zbyt wymagająca. 40 tka przed sezonem uważam była mniej loteryjna...
PAW0311

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 9:22
PostTemat postu : czterdziestka
Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał przedmówca 8 z 15 to typowa loteria. Młody gołąb jest nieprzewidywalny i ciężko jest trafić. Moim zdanie powinno być jak wcześniej tj. wyniki liczone 5 szt. z 3 kon z 40.
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 9:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Typowanie na młode to moim zdaniem nieporozumienie....
tak jak kolega maciek_strag opisal mysle ,że byloby OK
kamil444

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 10:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

TOTALNA PORAŻKA. W MOIM ODDZIELE WYGRAŁ FARMER KTÓRY MIAŁ 300 NA SPISIE. OCZYWISCIE NIE TRAFIŁ KOMPLETU 24 KONKURSÓW A TYLKO 21 ALE TO I TAK STARCZYŁO BY WYGRAĆ, PODOBNIE JAK I WYGRAŁ RYWALIZACJĘ Z CAŁOŚCI. MIAŁA TO BYĆ RYWALIZACJA DLA MAŁYCH HODOWLI A OKAZAŁO SIĘ ŻE WYGRAŁ FARMER U KTÓREGO SIADA 100 SZT W MIN. I JAKOŚ ZAWSZE TE KILKA SERYJNYCH SIĘ MU UDAWAŁO W TEJ GRUPIE ZABRAC. PANOWIE Z ZG. PORA NA ZMIANY W REGULAMINACH I TO NIE TYLKO W TEMACIE TYM O KTÓRYM PISZEMY. HODOWCY NA TAKIE ZMIANY CZEKAJĄ.
Prawdomówny

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 11:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zmiany musza byc katastrofa, ja osobiscie wylatalem fajny wynik 15/8 ale strasznie slabo typowalem to jest nie mozliwe wytypowac, nastepna zmiana powinna byc aby mozna bylo robic loty w kazdym dniu tygodnia,dlaczego nasze golębie musimy puszczac w weekendy w fatalnych warunkach na siłe,można przesunąc loty na inny sloneczny dzien, przedewszystkich tyczy sie to lotów gołebi młodych....
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 11:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dla mnie te wyniki są wręcz niewiarygodne . Naprawdę nie wiem jakie trzeba mieć szczęście lub też wiedzę aby mając stado liczące ponad 100 sztuk w trzech lotach mieć osiem gołębi pierwszych na gołębniku z typowanej 15 czy jest to możliwe ja nie wiem ale na pewno niewiarygodnie trudne . W tym roku jak wszyscy piszą sezon gołębi młodych należał do bardzo trudnych i moim zdaniem lecenie z całości spisu preferowało duże hodowle bo pomimo strat i tak mieli przewagę . 40 dawała na starcie równe szanse dla wszystkich i tych małych i tych nazywanych fermami . Teraz wywozi się przed lotami stado liczące 100 lub znacznie więcej sztuk kilka dziesiątą razy i tym mniejszym trudno jest rywalizować . Mam porównanie wygrywałem w tym i tym systemie i uważam że 40 jest bardziej sprawiedliwa .DL.
sopel

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 11:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Seria 8/15 miala byc uklonem w strone mniejszych hodowli i niech tak pozostanie .Oczywiscie skala trudnosci tak ustawionego mistrzostwa jest o wiele wieksza niz 40 czy 50 na spisie przedlotowym .W takim czy innym przypadku bedzie jak powiedzial w jednym ze swoich artykulow Willem Mulder -dzisiejsi mistrzowie beda takze jutrzejszymi mistrzami.Jest to pewne jak amem w pacierzu.Nie zmieni tego nawet zloty srodek w naczyniu z kosci sloniowej.Dlaczego tak jest? Dlatego,ze posiadaja oni znakomite golebie i zrobia dla nich wszystko,naprawde wszystko,zeby w przyszlym roku znowu osiagnely znakomite wyniki . Jednym slowem bez pracy nie ma kolaczy.To dotyczy kazdej dziedziny naszego zycia .Dlatego Koledzy Hodowcy do pracy .Takie czy inne mistrzostwo nie ma znaczenia o tytul zawsze trzeba walczyc .Dobry lot !!!
Kuba97

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 12:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie kat.powiedzmy 5 gol z 4 konk.=20konk .pozwoliłoby to uhonorować wartość gołębi -poza tym hodowcy zarówno Ci mniejsi jak i ''farmerzy ''mieli by te same szanse. (Oczywiście z całości )
grześ

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 13:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.Jak widzę już farmerzy nie mogą się pogodzić z tym że nie mogą zgarnąć wszystkiego? Najlepiej to by było pierwsza 50z 300 czy nawet 400 gołębi??????? To już by było sprawiedliwie????? Dla małych hodowli to jest bardzo fajna sprawa 8/15 bo mając 20sztuk młodych można coś ugrać,a tak to zero chęci wkładania 20-30 młodych na lot jak na starcie wiesz że nie masz szans i sensu odbijać.Pozdrawiam.
NAMYSŁÓW

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 13:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim skromnym zdaniem 8/15 przy ograniczonym spisie z 40 bardziej wyrówna szanse dużych hodowli pomiędzy małymi.Choć znając rzeczywistość .,,Biznesmeni'' będą zgłaszać do mistrzostw dwie trzy drużyny na żony,dzieci itd.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 14:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja sobie chwalę tę rywalizacje .Mam małą hodowle i drugi rok z rzędu jak powstała udało się wygrać w oddziele i na pudle w okręgu,chociaż w poprzedniej też się udawało.Dla mnie to nie jest istotne jakie będzie następne GMP chętnie spróbuje sił w nowej rywalizacji z nadzieją na dobrą zabawę.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 15:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Grześ ja podobnie do Ciebie na początku też tak myślałem że ten system trochę zrówna szanse tych małych do tych wielkich . Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała te nadzieje . Wystarczy tylko przejrzeć listy i wyniki a się okaże że wygrywają ci co wkładają po 100-200 gołębi i mają pierwsze 50 w oddziele i pierwsze osiem typowane jak oni to robią nie wiem mogę tylko pogratulować . Lecąc z całości zawsze te małe hodowle będą na przegranej pozycji . Być może wyjściem stworzenie dwóch klasyfikacji . jednej z całości a drugiej powiedzmy że typujemy na początku lotów 20 i tylko ta dwudziestka zbiera punkty do tej rywalizacji lub coś podobnego . Uatrakcyjnić nie znaczy wcale skomplikować bo wiem ilu hodowców najzwyczajniej w świecie nie radzi sobie z tym typowaniem co lot lub zwyczajnie tego nie robi Kol wiarus ja wiem doskonale że są hodowcy którzy sobie radzą małą ilością z tymi dużymi . Mi też wystarczyło niecałe 20 aby wygrać ale tu nie chodzi o jednostki tylko o cały system i chciał bym abyśmy o tym dyskutowali i dzielili się opiniami jak to zrobić aby było prościej i bardzie równo aby nie zniechęcać ludzi do lotowania na zegary i rywalizacji nie ograniczać do dwóch trzech hodowli w oddziele bo reszta nie radzi sobie z typowaniem. DL
dominikt1

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 16:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam mysle ze 40-tka na mlode jest sprawiedliwsza niz typowanie 8/15,bym byl za tym by powrócila na młode 40-tka.
spokojny24

WysłanyWysłany: Nie Paź 08, 2017 16:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W oddziele w którym lotuje typowanie to podstawa tak jest od lat Jeśli idzie o gołębie dorosłe A teraz co do młodych to typowanie 8/15 jest dla mnie osobiście utrudnieniem co nie znaczy że sobie w tej klasyfikacji nie radzę ale nie oto chodzi Do zawodów przeznaczam podstawowe stado młodych jest to w granicach 40-45 szt bardzo dobrze przygotowanych zimowych młodych i aby trafić tą potrzebną ósemkę to trzeba dobrze pogłówkować i nieraz i tak jest to psu na budę A loty młodych powinny być przyjemnością dla hodowcy a nie łamigłówką ktoś napisał że ten co był mistrzem na młode z 40 też będzie mistrzem w typach To myślenie jest błędne Może to zdaje egzamin w oddziałach o dużej rozpiętości Ale w oddziałach takich jak mój gdzie w promilu kilku set metrów siada w dziurę masa ptaków w jednym czasie to już nie jest to takie proste Biorąc udział w zawodach gołębi dorosłych jak i młodych uszanuję każdą decyzje i dostosuje się do ustalonych zawodów przygotowując tak ptaki aby coś ugrać Ale jeśli dziś miałbym wnioskować to na pewno najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie dwóch współzawodnictw wlotach gołębi młodych 40 i typy aby każdy mógł się w tym współzawodnictwie które mu odpowiada realizować Jeśli zaś miałbym wybrać tylko jedno współzawodnictwo to byłbym za czterdziestką Pozdrawiam założyciela tematu i pozostałych kolegów dobry lot
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: