Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 17, 2017 12:04 Zobacz posty bez odpowiedzi
OPRAWA DO ŻARÓWKI E27 Z TIMER - ułatwi Ci zycie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kedlaw

WysłanyWysłany: Pon Paź 16, 2017 20:38
PostTemat postu : OPRAWA DO ŻARÓWKI E27 Z TIMER - ułatwi Ci zycie
Odpowiedz z cytatem

Witam Hodowców, chciałbym podpowiedzieć Kolegom dobre rozwiązanie, może niektórzy stosują. Otóż chodzi o oprawę do żarówki z wyłącznikiem czasowym. Dzięki takiej oprawce ułatwimy sobie życie. Po zapaleniu światła w gołębniku, po określonym czasie samo zgaśnie i my nie musimy pamiętać aby pójść i to światło zgasić. Kilka lat temu kupiłem w biedronce, a w ubiegłym roku dokupiłem na allegro. Jedyna wada to po samoczynnym wyłączeniu, ponownie włączymy światło po 2-4 s. Ale uważam, że to żadne utrudnienie, a wielka wygoda.
Pozwolę sobie wkleić link do strony na allagro, sami poczytacie:http://allegro.pl/oprawa-do-zarowki-e27-z-timer-i6937038353.html
Nie prowadzę działalności gospodarczej tylko uważam, że trzeba podpowiadać dobre rozwiązania, które ułatwiają hodowlę.
Pozd. DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bogdan1111

WysłanyWysłany: Wto Paź 17, 2017 8:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ta oprawa do żarówki to nic dobrego dla gołębi to są tylko czasowe wyłączniki które oferujesz to musi być wyłącznik z czujnikiem samo przygasającym stopniowo się wygasza po kilku nastu minutach w zaprogramowanych godzinach żeby gołębie się usadowiły na siodełkach takie coś jest dostępne w Polmarku u pana Rzepki koszt 300 zł
irek0414

WysłanyWysłany: Wto Paź 17, 2017 8:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja używałem czegoś takiego.

http://allegro.pl/ag82a-programator-czasowy-wlacznik-wylacznik-pradu-i6921937243.html
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćNumer GG Powrót do góry
TRABEL 16

WysłanyWysłany: Wto Paź 17, 2017 9:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja ostatnio kupiłem coś takiego na próbę ,do jednego przedziału w czasie tych deszczy http://allegro.pl/wentylator-lazienkowy-prestige120-czujnik-wilgoci-i6954816358.html ,i powiem szczerze jest różnica.
Kedlaw

WysłanyWysłany: Sro Paź 18, 2017 9:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bogdan1111 napisał:
Ta oprawa do żarówki to nic dobrego dla gołębi to są tylko czasowe wyłączniki które oferujesz to musi być wyłącznik z czujnikiem samo przygasającym stopniowo się wygasza po kilku nastu minutach w zaprogramowanych godzinach żeby gołębie się usadowiły na siodełkach takie coś jest dostępne w Polmarku u pana Rzepki koszt 300 zł

Ja nie oferuję tylko piszę, że z tego korzystam. Chyba jest różnica 20 zł a 300. Można nastawić dłuższy czas i gołębie mają czas na zajęcie swoich miejsc. Na dwie minuty przed wyłączeniem jest sygnał ostrzegawczy o zgaszeniu.
To jest jak z karmieniem, jak jednego dnia gołąb się spóźni, następnego jest pierwszy.
Jak komuś wygodniej samemu gasić i czekać jak wszystkie gołębie łaskawie obsiądą, to ja nie mam nic do tego. Jak korzystam i jestem zadowolony.
Tyle na ten temat; każdy ma wybór i robi jak mu wygodnie.
Pozd. DL
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sro Paź 18, 2017 11:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A może czujnik ruchu i zmierzchu był by lepszy (gołębie przestają latać i światło gaśnie) zastanawiam się czy by to zdało egzamin może ktoś ma taki czujnik zamontowany?....
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: