Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 13, 2019 8:09 Zobacz posty bez odpowiedzi
Odstraszacz kun.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rudy51

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2019 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wszyscy co tak przychylnie wypowiadają się o tym wynalazku i go zakupiło zbiegiem okoliczności zarejestrowało się na tym forum tego samego dnia.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Cze 10, 2019 21:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
wszyscy co tak przychylnie wypowiadają się o tym wynalazku i go zakupiło zbiegiem okoliczności zarejestrowało się na tym forum tego samego dnia.

Rudy masz rację i wszyscy będą piszczeć jednocześnie nawet podczas orgazmu.
stefan_l

WysłanyWysłany: Pon Cze 17, 2019 18:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Magda1980 napisał:
jacus napisał:
Kuny bardzo nie lubią zapachu psów, u mnie sie sprawdziło rozłożenie w miejscach gdzie przychodzą woreczków kunagone z psią sierścią. Nie trzeba sprzątać truchła ani wąchać smrodu.

ja juz wszystkiego sie chwytalam nawet kostek toaletowych.Poczytalam wasza krotka dyskusje I kupilam ten proponowany odstraszacz z allegro dzis dostalismy piszczy faktycznie z roznym natezeniem poczekamy pare dni I wam napisze czy sie udalo bo juz mam dosc tego koszmaru.

Pani Magdo! Udało się sprawdzić ten odstraszacz? W domku letniskowym kuny zrobiły sobie sypialnię i wygryzają dziury w izolacji!
kuna69

WysłanyWysłany: Czw Cze 20, 2019 10:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
rudy51 napisał:

Rudy masz rację i wszyscy będą piszczeć jednocześnie nawet podczas orgazmu.

ARTURO co ty wiesz na tema orgazmów skoro stary PISowiec jesteś?
mirek2001

WysłanyWysłany: Czw Cze 20, 2019 12:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piszecie tylko o kunach ale czy to działa na inne gatunki . Potrzebuję odstraszacza na łasice ,borsuki oraz skunksy a i jeszcze łaski i gronostaje ,bo w nocy coś weszło mi przez belgijak do młodych i wyniosło 17 sztuk są tylko ślady krwi na wlocie czyli były już uśmiercone i trochę krwi na podłodze . Jak szybko mogę liczyć na dostawę ? JAKI MA TO ZASIĘG DZIAŁANIA ?
Magda1980

WysłanyWysłany: Nie Cze 23, 2019 16:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

stefan_l napisał:
Magda1980 napisał:
jacus napisał:
Kuny bardzo nie lubią zapachu psów, u mnie sie sprawdziło rozłożenie w miejscach gdzie przychodzą woreczków kunagone z psią sierścią. Nie trzeba sprzątać truchła ani wąchać smrodu.

ja juz wszystkiego sie chwytalam nawet kostek toaletowych.Poczytalam wasza krotka dyskusje I kupilam ten proponowany odstraszacz z allegro dzis dostalismy piszczy faktycznie z roznym natezeniem poczekamy pare dni I wam napisze czy sie udalo bo juz mam dosc tego koszmaru.

Pani Magdo! Udało się sprawdzić ten odstraszacz? W domku letniskowym kuny zrobiły sobie sypialnię i wygryzają dziury w izolacji!

Dzień dobry.
Nie odpisywałem gdyż nie było nas na budowie. Niesamowite że po 2 tygodniach nieobecności zero śladu kuny.....nareszcie!!!!! Sama nie wierzyłam że to zadziałała myślałam że kolejny raz wyrzuca pieniądze w błoto. Teraz testujemy na zmianę opcje na myszy bo też ma. Szczerze polecam a myślałam że poprzednie komentarze na innych forach to czysta reklama
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Cze 23, 2019 17:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

[quote="Magda1980"]
stefan_l napisał:
Magda1980 napisał:
jacus napisał:

Dzień dobry.
Nie odpisywałem gdyż nie było nas na budowie. Niesamowite że po 2 tygodniach nieobecności zero śladu kuny.....nareszcie!!!!! Sama nie wierzyłam że to zadziałała myślałam że kolejny raz wyrzuca pieniądze w błoto. Teraz testujemy na zmianę opcje na myszy bo też ma. Szczerze polecam a myślałam że poprzednie komentarze na inny
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Cze 23, 2019 17:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

On i ona razem pisali
Odstraszacz kun tu reklamowali.
Jak każda reklama jest mile widziana.
Gdy jest uczciwa nie fałszowana.
Powodzonka.
pslabs

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:33
PostTemat postu : PS Labs właściciel
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo!

Jestem właścicielem firmy PS Labs i producentem urządzenia o którym mowa na tym forum. Często rutynowo wpisuję nazwę SONIC PULSE 10k w google aby sprawdzić jak bardzo popularne są moje produkty. Ku mojemu zaskoczeniu trafiłem na forum PZHGP.

Absolutnie nie jestem specjalistą w hodowli gołębi ale z mojej specjalizacji czyli projektowania i produkcji urządzeń, mogę być dumny.

Rozumiem iż temat odstraszaczy dźwiękowych był wałkowany już wiele lat, dlatego też przed rozpoczęciem pracy nad takim urządzeniem zadałem sobie pytanie dlaczego takie urządzenie może nie działać. Odpowiedź jest prosta: nie dostateczne siła sygnału lub zakres częstotliwości. Po przebadaniu urządzeń dostępnych na rynku moje podejrzenia się potwierdziły co można zaobserwować na wykresie pomiarowym poniżej:

Podczas produkcji swojego urządzenia upewniłem się iż nie popełniam tego samego błędu co też można zaobserwować na powyższym wykresie.
Wielu zadowolonych klientów potwierdza słuszność moich założeń.
Rozumiem wszystkich którzy się obawiają zakupu ale nie żyjemy w średniowieczu, jest przecież coś takiego jak rękojmia .

Chciałbym wszystkim formowniczą życzyć dużo zdrowia i sukcesów w hodowli.

Ostatnio zmieniony przez pslabs dnia Pon Cze 24, 2019 13:56, w całości zmieniany 1 raz
pslabs

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
Piszecie tylko o kunach ale czy to działa na inne gatunki . Potrzebuję odstraszacza na łasice ,borsuki oraz skunksy a i jeszcze łaski i gronostaje ,bo w nocy coś weszło mi przez belgijak do młodych i wyniosło 17 sztuk są tylko ślady krwi na wlocie czyli były już uśmiercone i trochę krwi na podłodze . Jak szybko mogę liczyć na dostawę ? JAKI MA TO ZASIĘG DZIAŁANIA ?

Obszar skutecznego działania (jeśli na drodze dźwięków nie stoją przeszkody a podłoga nie jest pokryta dywanem lub innym absorbującym dźwięk materiałem) to: 350 m2

Potwierdzono działanie na kuny, zakres słyszanych częstotliwości przez gatunki które Pan wymienił jest identyczny, więc efekt powinien być ten sam. Jednak poza emisją częstotliwości liczy się też natężenie które rośnie wraz z masą zwierzęcia które chcemy odstraszyć. Wydaje mi się iż to urządzenie nie podziała na:
- borsuki
- skunksy

Na większe zwierzęta polecam żywołapki, w szczególności takie które posiadają powiadomienie SMS o schwytaniu szkodnika. Po co powiadomienie? A no po to, że najczęściej pułapki ustawia się w miejscach mało dostępnych albo w odległych lokalizacjach i nie chce nam codziennie sprawdzać naszych sideł.

Ostatnio zmieniony przez pslabs dnia Pon Cze 24, 2019 13:49, w całości zmieniany 1 raz
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam a co z zakresem działania w jakim promieniu od źródło dzwięku działa ?
kslom

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A tak na poważnie to moze przedstawi Pan czy to urządzenie nie będzie miało wpływu na gołębie? Wie Pan w jakim zakresie słyszy gołąb?
Kolejna sprawa jak je ustawić w gołębniku ogrodowym (proszę o wpisanie w googole gołębnik ogrodowy i pojawią się projekty). Czy bezpośrednio na ziemi, czy nad przedziałami?
Chętnie zapoznam się z Pana informacjami. Osobiście jestem zainteresowany takim urządzeniem ale bardziej pod kontem myszy z którymi co jesień mam problem. Natomiast w domku lotniskowym mam jakiegoś mieszkańca pod blachodachówką. Na dzisiaj odstraszaczem jest włączone radio i Zetka:)) Nie wiem czy to sprawę załatwi...

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:

Obszar skutecznego działania (jeśli na drodze dźwięków nie stoją przeszkody a podłoga nie jest pokryta dywanem lub innym absorbującym dźwięk materiałem) to: 350 m2

Na większe zwierzęta polecam żywołapki, w szczególności takie które posiadają powiadomienie SMS o schwytaniu szkodnika. Po co powiadomienie? A no po to, że najczęściej pułapki ustawia się w miejscach mało dostępnych albo w odległych lokalizacjach i nie chce nam codziennie sprawdzać naszych sideł.
rudy51

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:

Ale mirek musisz uważać na krowy, bo jeden takie cacko zakupił i pomylił zakres częstotliwości i mu wszystkie krowy padły,ale od śmiechu.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
mirek2001 napisał:

Ale mirek musisz uważać na krowy, bo jeden takie cacko zakupił i pomylił zakres częstotliwości i mu wszystkie krowy padły,ale od śmiechu.

NO WŁAŚNIE .....
mamy tu jednego rudego skunksa lepszy był by odstraszać ewentualnie żelazo że by się nieborak nie mordował długo HE HEEEE !!!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: