Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Lis 20, 2017 16:57 Zobacz posty bez odpowiedzi
Odstraszacz kun.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jurek114

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 18:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na moje rozumowanie to jest szczur. Kuna wiadomo wybije wszystko co się rusza. Kot zje na miejscu . A gdy giną pojedynczo i to jeszcze zabierane są z jajek to raczej na pewno szczur.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
gniazdo0467

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 18:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

szanowny kolego Wiesławie Puchalski,pozwolę sobie zwrócić koledze uwagę co to jest żelazo. Mianowicie jest to przyrząd służący do kłusownictwa którego posiadanie jest zabronione pod karą grzywny lub więzienia BODAJŻE DO LAT DWÓCH. OSTRZEGAM WSZYSTKICH HODOWCÓW PRZED NASTĘPSTWEM POSIADANIA TAKOWYCH ŻELAZ. NIE POMOGŁY MI ŻADNE TŁUMACZENIA ŻE TO PO ZMARŁYM DZIADKU,ŻE SZCZURY W TO ŁAPANO NIEGDYŚ, PROKURATOR POWOŁAŁ BIEGŁEGO MYŚLIWEGO ABY WYDAŁ OPINIĘ. ZOSTAŁEM UKARANY GRZYWNĄ 500 ZŁOTYCH ORAZ PONIOSŁEM KOSZTA SPRAWY SĄDOWEJ!!! tak działa polski wymiar sprawiedliwośći,zrobiono ze mnie przestępce i kłusownika za stare żelaza od 30 lat wiszące w stodole. NIECH TO BĘDZIE PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH HODOWCÓW ABY UNIKNĘLI NIEPOTRZEBNYCH KŁOPOTÓW I WYDATKÓW
gniazdo0467

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 18:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PANOWIE GŁUPOTY PISZECIE. kuna krwi nie pije tylko łaska. kuna morduje wszystko co żywe o ile zdąży do wschodu słońca aby nie zauważona mogła wrócić do kryjówki. zawsze wypróżnia się przed wejściem do kryjówki toteż jeśli zauważymy odchody to mamy ją gdzieś niedaleko. Szczur w 100% woli zboże niż gołębia ale z braku dostępu i za mięso się wezmie.wciągnie w zakamarek aby
mógł spokojnie konsumować nie zauważony. I jeszcze jeden intruz. zapomniany ale wciąż obecny tchórz. i to on kolego jest odpowiedzialny za zaginione samiczki.TCHÓRZ NIGDY NIE ZABIJE (ZABIERZE) WIĘCEJ NIŻ ZDOŁA ZJEŚĆ. temat żelaz jest już opisany przeze mnie wcześniej. żywołapka załatwi sprawę. zabierz wszystkie gołębie z tamtąd zostaw jednego jako przynente i czekaj cierpliwie czekaj czekaj i obserwuj i czekaj aż głód zmusi aby wrócić tam gdzie się najadła gadzina.A wróci na pewno a tu taka niespodzianka...
kslom

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gniazdo0467 napisał:
PANOWIE GŁUPOTY PISZECIE. kuna krwi nie pije tylko łaska. kuna morduje wszystko co żywe o ile zdąży do wschodu słońca aby nie zauważona mogła wrócić do kryjówki. zawsze wypróżnia się przed wejściem do kryjówki toteż jeśli zauważymy odchody to mamy ją gdzieś niedaleko. Szczur w 100% woli zboże niż gołębia ale z braku dostępu i za mięso się wezmie.wciągnie w zakamarek aby
mógł spokojnie konsumować nie zauważony. I jeszcze jeden intruz. zapomniany ale wciąż obecny tchórz. i to on kolego jest odpowiedzialny za zaginione samiczki.TCHÓRZ NIGDY NIE ZABIJE (ZABIERZE) WIĘCEJ NIŻ ZDOŁA ZJEŚĆ. temat żelaz jest już opisany przeze mnie wcześniej. żywołapka załatwi sprawę. zabierz wszystkie gołębie z tamtąd zostaw jednego jako przynente i czekaj cierpliwie czekaj czekaj i obserwuj i czekaj aż głód zmusi aby wrócić tam gdzie się najadła gadzina.A wróci na pewno a tu taka niespodzianka...

Nie wiem Kolego kto i kiedy głupoty pisze ale...
Wychowałem się na wsi i pamiętam co potrafi zrobić kuna. Moja mama hodowała kury i pewnej nocy kurnik odwiedziła właśnie kuna. Położyła około 40 kur. Nie wiem jak to się stało ale rano została nakryta przez mamę a ta powiadomiła ojca. Stąd pamiętam że to było kuna.
Kolejny przykład, początki lat 90 (chyba 92r) nie zabezpieczyłem wlotu na noc. Rano to co zobaczyłem do dzisiaj jest w mej pamięci. Koszmar, gołąb martwy lezący we wlocie. W gołębniku jeden na wpół zjedzony a chyba z 15-20 zabitych. 7 szt wyrwało się i przez około 10 dni nocowało po dachach. Zjedzone wszystkie młode które miały do 5 dni. Sprawcą był tchórz który został złapany następnej nocy. Przyszedł po resztę.
Kolejny przykład. Kolega hodował gołębie w budynku gospodarczym gdzie strop był zrobiony z gliny mieszanej ze słomą. Pewnego roku zaczęły ginąć mu młode a następnie stare gołębie. Po jednej sztuce przez noc szczególnie młode "żółciaki" były najczęściej zaginione. Sprawca złapany to szczur. Tak, że Kolego jak widzisz każdy z nas ma inne doświadczenia....Napisanie , ze ktoś pisze głupoty jest nadużyciem Kolego!!!
Pytanie
Prokurator lub sędzia zabłądził na twoje podwórko i znalazł "żelazo"??? Jakoś w to nie wierzę. A że zostałeś ukarany to całkiem możliwe ale chyba nie do końca opisałeś wszelkie okoliczności

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

być może przesadziłem przepraszam kolego. piszę wszystko z własnego doświadczenia i z przeczytanych lektur. miałem wizytę stróżów prawa ponieważ mam miłego sąsiada. skradziono mu samochód więc policję wysłał szukać auta 20 metrów od domu nie ukrywam nieprzyjemna sytuacja,nikomu nie życzę
gniazdo0467

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja mam za domem las. nie jeden raz siedząc w oknie widzę kunę na śniegu. raz w życiu mi zjadła 2 młode i gołębnik przeniosłem do budynku. koniec kropka kuna nie ma prawa wejść.pod wylotem mieszka pies.gołębnik szczelny na noc nie zamykany. słyszałem jedynie że sowa może wybrać gołębie w nocy,na szczęście takiego przypadku jeszcze nie miałem
kslom

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gniazdo0467 napisał:
być może przesadziłem przepraszam kolego. piszę wszystko z własnego doświadczenia i z przeczytanych lektur. miałem wizytę stróżów prawa ponieważ mam miłego sąsiada. skradziono mu samochód więc policję wysłał szukać auta 20 metrów od domu nie ukrywam nieprzyjemna sytuacja,nikomu nie życzę

Spoko Kolego:)
Ja również opisałem trzy przykłady z życia a mam więcej doświadczeń tego typu.
Osobiście mam tzw żywołapke pod gołębnikiem młodych i drugą na szczury w pobliżu rozpłodowego. W tym roku złapałem rudą i oczywiście wypuściłem w lesie:))....
To z tego co napisałeś Kolego samo posiadanie żelaza jest już karalne....nie wiedziałem o tym

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

2004 rok zakładam hodowlę ,w następnym roku buduję gołębnik nad garażem w okno wstawiam plastykową siatkę, odsadziłem 52 młode i przeniosłem 30 z rozpłodu razem 82 sztuki ,końcem kwietnia przegryzła siatkę udusiła wszystkie 82 sztuki 2 wyniosła.Takie ładne miłe stworzonko.

Ostatnio zmieniony przez sylwekpie dnia Pią Paź 20, 2017 19:53, w całości zmieniany 1 raz
gniazdo0467

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

dlatego opisałem całą sytuację jaka mnie spotkała aby pan Kowalski czytając moj wpis wiedział czym grozi samo posiadanie żelaz. zamiast 500 złotych płacić i kilka dni marnować na komisariat prokurature i sąd. ponoć kiedyś był taki przepis że kuna nie jest chroniona na terenie gospodarstw domowych. jak jest teraz nie zgłębiałem tematu. pewnie już znieśli przepis bo nie wiele można już obywatelowi w tym kraju
kslom

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 19:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gniazdo0467 napisał:
dlatego opisałem całą sytuację jaka mnie spotkała aby pan Kowalski czytając moj wpis wiedział czym grozi samo posiadanie żelaz. zamiast 500 złotych płacić i kilka dni marnować na komisariat prokurature i sąd. ponoć kiedyś był taki przepis że kuna nie jest chroniona na terenie gospodarstw domowych. jak jest teraz nie zgłębiałem tematu. pewnie już znieśli przepis bo nie wiele można już obywatelowi w tym kraju

Z tego co wiem to na kuny (leśna i domowa) można polować. Ale może to robić myśliwy a nie hodowca. Dlatego najlepszym sposobem walki z kuną jaki może wykonać hodowca to złapanie w żywołapkę i wywiezienie do lasu:))....chciało by się rzec na wieczne łowy

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 21:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=-tYWXXSDXDA
Zakazane jest używanie, a nie posiadanie! to tak jak z urządzeniami antyradarowymi - można je posiadać tylko nie wolno używać.
Kupiłem coś podobnego 2 lata temu na targu za 45zł - bardzo czułe (wystarczy kapsel spuścić od butelki z 1 metra i się zatrzaskuje), oczywiście nie używam, tylko tak sobie leży -:) jako odstraszacz.
gniazdo0467

WysłanyWysłany: Pią Paź 20, 2017 22:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja miałem postawiony zarzut"posiadanie narzędzi służących do kłusownictwa'' i nie ma zmiłuj. na twoim podwórku to Twoje bo prokurator wie lepiej koniec kropka poddaj się karze dobrowolnie i nie dyskutuj bo dostaniesz z górnej półki tyle było w temacie
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Paź 21, 2017 5:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Raczej Ty Kolego piszesz głupoty.Swego doświadczenia nawet nie mam zamiaru tu opisywać .Kuna nie jest już chroniona w obrębie gospodarstw domowych lecz sposób jej schwytania musi być humanitarny.Wnyki ,potrzaski są sprzętem kłusowniczym i to może być karalne.Tak więc za posiadanie żywołapki nikt by Cię nie ukarał,to wiedza czyni nas wolnymi.

https://forumprawne.org/prawo-karne/192200-sidla-lapki-etc.html
kslom

WysłanyWysłany: Sob Paź 21, 2017 10:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak dla wyjaśnienia sytuacji Kolegi Gniazdo0467...
Art. 52.
Kto:
1) gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje lub wprowadza do obrotu narzędzia i urządzenia przeznaczone do kłusownictwa,
2) wchodzi w posiadanie bezprawnie pozyskanej tuszy lub trofeów zwierząt łownych,
3) narusza zakaz, o którym mowa w art. 9 ust. 1pkt4,
4)hoduje lub utrzymuje bez zezwolenia charty rasowe lub ich mieszańce,
5)sprawując zarząd z ramienia dzierżawcy, a w obwodach niewydzierżawionych z ramienia zarządcy, zezwala na polowanie osobie nieuprawnionej do wykonywania polowania lub na przekroczenie zatwierdzonego w planie łowieckim pozyskania zwierzyny,
6) pozyskuje zwierzynę innego gatunku, innej płci lub w
większej liczbie, niż przewiduje upoważnienie wydane przez dzierżawcę lub zarządcę obwodu łowieckiego

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

WysłanyWysłany: Sob Paź 21, 2017 11:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie kuna domowa zagniezdzi sie tylko wtedy gdy ma miejsce na schronienie np; w skladowanym sianie lub slomie. Spotkale sie z tym ze zamieszkala w scianie budynku w szczelinie. Polowanie na nia odbylo sie z dwoma psami czekajacymi u wylotu szczeliny. Wystarczyl dym z dymaka pszczelarskiego by ja wywabic z kryjowki. Psy zrobily reszte. Kolego komuna66 u Ciebie raczej to jest szczur, bedzie wybieral po jednym golebiu. Kuna, lasica czy gronostaj wytluka wszystko w jedna noc, jak ktos tu wczesniej slusznie powiedzial instynkt zabijania maja we krwi i wszystko co zywe w pomieszczeniu zabija. Co do prawa i zabijania tych zwierzat to sie nie bede wypowiadal jedynie to ze my mamy prawo bronic swojej wlasnosci. Prawo swoje zycie swoje tak jak w przypadku jastrzebi lub sokolow i czy zlapanie jastrzebia lub sokola i wywiezienie na duza odleglosc cos da, chyba nie bo zawsze bedzie glodny i zaatakuje gdzie inndziej. Tam gdzie jest kuna nie bedzie lasicy lub szczurow i tam gdzie lasica nie bedzie szczurow a tam gdzie szczury nie bedzie myszy. Warto o tym pamietac przy obserwacji swojego otoczenia. Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: