Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Lis 21, 2017 17:15 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołębie roczne.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
addos

WysłanyWysłany: Nie Lis 05, 2017 22:55
PostTemat postu : Gołębie roczne.
Odpowiedz z cytatem

Witam w tym roku rozpocząłem przygodę z lotowaniem i przeleciałem pierwszy mój sezon na młode. Zostało mi 38 sztuk za rok chciałbym po nich wychować trochę młodych. Moje pytanie czy przelotować ich jako roczne czy lotować dopiero jako 2-latkami ? Jedni mówią, że lotować, inni że nie. Jakie jest wasze zdanie ? Jeśli już to pewnie poleciał bym z gniazda do 500 km innej opcji nie widzę, żeby wychować młode. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mariusz2460

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 6:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja bym wychował po 1 młodym i leciał nimi wszystkie loty oprócz maratonów jakby 500+ zapowiadało się ciężkie to też można odpuścić jeśli zaczniesz odpuszczać nachowasz się dużego stada a ptaki się szybko starzeją ja bynajmniej nigdy nie miałem litości a teraz muszę ciągnąć za łebki
Adhodowca

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 6:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę jeśli mogę coś doradzić to przelotuj samczyki do 300 a samiczki do 500 przy dobrej pogodzie to twój początek wiec nie ma co na sile .Niech wychowują po dwa młode tylko sparuj tak przed sezonem żeby odchowaly młode potem rozdzielasz żeby odpoczely i parujesz tak żeby samiczki na pierwszy lot miały jajka w gnieździe 1 2 3 lot gniazdowka potem przejdź na wdowienstwo i powinno być dobrze ja skorzystałem z takiej podpowiedzi .pozdrawiam
marko-donata

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 7:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego lotuję trzy lata młodymi. starymi drugi sezon. nie oszczędzam gołębi młodych jaki rocznych. wszystkie loty krótkie 500 tylko łatwe, a na maratony kładę wszystkie roczniaki które nie mają żadnego konkursu lub mają pojedyńcze
konkursy. Podstawa to przygotowanie przed sezonem. Proponuję puścić w pary
15 lutego wychować po 2 młode jeśli nie masz rozpłodu (ja wychowuję po jednym) i nie pozwalam znieść 2 jajek. Pozdrawiam
Adhodowca

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 7:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jedni lotuja tak drudzy tak wszystko tez zależy od terenu bo jeśli porównać stronę wschodnia a południowa jest różnica .ja dostałem poradę na roczne od wielokrotnego mistrza rejonu we wszystkich kategoriach u mnie się to sprawdza do lotów młodych nie przywiązuje uwagi liczą się dwu letnie gołębie takie które potrafią siąść czołowo na oddział ale z rocznych tez jestem zadowolony dla młodego hodowcy nie jest sztuką stracić na locie pół stada tym bardziej rocznych
mariusz24113

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 7:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Lotowac z pewnoscia.Przeanalizowac listy oddzialowe z 3ech ostatnich lat.Sprawdz jak sobie radza roczniaki na tym terenie-poszczegolne loty i lista lotnikow po sezonie.Jezeli teren jest przyjazny roczniakom ,to mozesz zachowac podstawowa forme wdowienstwa-jezeli nie gniazdo.Mlode wychowywane przed sezonem(wieksze przywiazanie roczniaka ,rodzica do golebnika).Wejscie w sezon po odkarmieniu,na spokojnie z jajek.Suche wdowienstwo ma przewage ,ale przy terenie gdzie straty sa male,a sezon lekki.Jak chowac mlode po parze to dwa-choc nie powinny karmic dwoch (podlozyc pod inne).Pozwoli to szybciej je zweryfikowac.
addos

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 10:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiosną dostanę od kolegi, który likwiduje hodowlę 16 rozpłodowych, czyli mógłbym wychować jeden lęg po lotnikach, oraz z dwa po rozpłodowych I lotować wdowieństwem, bo nie znam nikogo kto lotuje gniazdówką I sam mało wiem na ten temat.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 18:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego lotuj wdowieństwem cały program .Ptaki co będą robiły konkursy możesz oszczędzić,pozostałe wkładaj do końca .Obserwuj i ucz się metody wdowieństwa obsadzając wszystkie loty.Każdy błąd jaki popełnisz będzie lepszą nauką dla Ciebie jak całe te nasze pisanie. :)
addos

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 18:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z pewnością najlepiej uczyć się na błędach, lecz chciałbym tych błędów popełnić jak najmniej zwłaszcza, że są to moje pierwsze loty. Pozdrawiam
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 18:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chcesz nauczyć się pływać nie wchodząc do wody.Pozdrawiam :)
addos

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 18:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gdy kolega chciał dostać się do straży pożarnej, nie potrafił pływać, więc zorganizowali dla niego szkolenie. Najpierw była chwilka czasu na teorię dopiero później przyszedł czas na praktykę :) Również pozdrawiam
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 19:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niestety mnie od razu wrzucono na głęboką wodę. :)
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 19:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

JEST TAKIE POWIEDZENIE <NIE NAUCZYSZ SIĘ PLYWAĆ DO PUKI CI SIE WODY DO USZU NIE NALEJE ;)>

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 19:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
JEST TAKIE POWIEDZENIE <NIE NAUCZYSZ SIĘ PLYWAĆ DO PUKI CI SIE WODY DO USZU NIE NALEJE ;)>

W sumie racja :)
waldix

WysłanyWysłany: Pon Lis 06, 2017 20:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.lotuj kolego roczniakami,ale zwracaj uwage na pogode.maj jest niekiedy ciezki,4 ,5 lot potrafi zdziesiatkowac gol roczne.nie wiem jakie golebie posiadasz i co mozna od nich oczekiwac.przelotowales na mlode i dobrze,ale loty starych to inna bajka.wstrzemiezliwosc mile wskazana.pozdr
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: