Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Maj 26, 2018 8:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołębie Fabry
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
pawel127

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 15:45
PostTemat postu : Gołębie Fabry
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=MOHaYKlrCxY .Witam czy ma ktoś gołąbki od tego pana, ja mam i chciałbym dokupić ,chodzi mi tylko o fabry .DZIEKI ;prosze na priv;pawson@ vp.pl
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 15:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem Kolegi pytanie. Jeżeli Kolega posiada już te piękne gołębie to po co sie pytać? Wnioski powinny być już jakieś wypracowane. Z drugiej strony ten Pan na którymś z filmików mówi od ilu lat nie lotuje a zajmuje się tylko hodowlą , naprawdę pięknych gołębi.

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 15:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem to golebie ozdobne, podobnie jak tygrysy R. Henkla.
Jeśli takie Cię interesują to owszem, ładne są i mnie tez się podobają.
Nie pamietam jednak by wśród setek gołębi reprezentujących okręgi na ostatniej wystawie w Sosnowcu był choć jeden tygrys lub tzw. Fabry z filmiku. Były prawie same siwe i karpiate jak to powiedział mój kolega :-)
kslom

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 16:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I tu się Kolego mylisz...ja naliczyłem dwa a nie doszedłem do dwóch ostatnich rzędów. Jeden z kolegów z "zaprzyjaźnionej" Bydgoszczy lotuje tzw tygrysami i to z niezłym skutkiem. Fakt jest faktem , ze na 1000 niebieskich i nakrapianych pojawia sie 1 tygrys

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 16:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Może coś pominąłem, myśle o typowych tygrysach tzn czarnych w białe cętki a nie o białych szpakach, które maja gdzie nie gdzie ciemne piorko. Lubie ładne golebie ale hodowla bez surowej selekcji lodowej prowadzi do tego ze trudno im trafić do domu z drugiej strony ulicy. Wiemy dobrze ze ilość dobrych gołębi jest odwrotnie proporcjonalna do ilości hodowanych i ta reguła dotyczy lokujących gołębników. Brak selekcji lodowej powoduje, ze dobre cechy lotowe zanikają jak czytelnictwo książek.
kslom

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 16:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z tym twierdzeniem zgadzam się w 100% "Brak selekcji lodowej powoduje, ze dobre cechy lotowe zanikają jak czytelnictwo książek"

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 18:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gołębie nie lotowanie od lat. Facet zatrzymał się z materiałem na latach 80- tych.A gadanie że to jakieś fabry... Bądźmy poważni.

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 19:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Fabry czy Jansseny ważne że zadbane...
Gołębnik prztulny czysto, posprzątane...
Gołąbki ładniutkie i narosty mają...
Pięknie zbudowane i ładnie gruchają...
Czego trzeba więcej by oko nacieszyć...
Usiąść w gołębniku, poco gdzieś się śpieszyć...
Może i tak było że swój czas już miały...
W dzisiejszych wyścigach rady by nie dały...
Ale czy to ważne by radę dawały...
Albo by wspomnienia po nich pozostały...
Dają radość temu co je sobie trzyma...
Więc krytyka zbędna i reklamy nima...
Mnie się podobają i fajny Hodowca...
Wolę na nie patrzeć jak te od tosnowca...
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 20:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gołąbki bardzo ładne Ale czy Fabry w to już nie wnikam Dawniej Większość miała takie ptaki i wcale im nie przeszkadzało robić konkursy
A takie gołębie to są pocztowe czy ozdobne co sądzicie
https://i.imged.pl/golebie-pocztowe-andaluzy-i-mulemansy-golebie-pocztowe-andaluzy-i-mulemansy-3-3.jpg
krzysiekr

WysłanyWysłany: Pon Sty 15, 2018 21:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chodowca442 napisał:
Fabry czy Jansseny ważne że zadbane...
Gołębnik prztulny czysto, posprzątane...
Gołąbki ładniutkie i narosty mają...
Pięknie zbudowane i ładnie gruchają...
Czego trzeba więcej by oko nacieszyć...
Usiąść w gołębniku, poco gdzieś się śpieszyć...
Może i tak było że swój czas już miały...
W dzisiejszych wyścigach rady by nie dały...
Ale czy to ważne by radę dawały...
Albo by wspomnienia po nich pozostały...
Dają radość temu co je sobie trzyma...
Więc krytyka zbędna i reklamy nima...
Mnie się podobają i fajny Hodowca...
Wolę na nie patrzeć jak te od tosnowca...

Podziwiam do kazdego dodanego tematu odpowiedni komentarz wierszyk i szczerze mysle ze juz by się zebrał prawie tomik ich. Może by tak je zebrac wszystkie razem i dodać w jeden temat
pawel127

WysłanyWysłany: Wto Sty 16, 2018 17:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam ,pisząc ten post miałem na myśli że ktoś kiedyś pozyskał te ptaki od tego pana,ponieważ dzwoniłem do niego ,a potrzeba mi samca tej rasy i myślałem że ktoś zareagujePOZDRAWIAM
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Wto Sty 16, 2018 18:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.pawel127 zadaj sobie pytanie czy te gołębie potrzebne są tobie do lotowania czy oglądania ?.Bo to co widzimy na filmie to gołębie "prehistoryczne" lat 70,80 pewnie mało lotowane lub wcale zapasione takie "opasy"starszy Pan trzyma to sentymentalnie widać że to mu sprawia przyjemność,takie kinole,tęga budowa nie do lotowania w tych czasach same tyły list kon lub bez konkursu.Pamiętam gołębie Georga Fabry z lat 80-tych sam je miałem nieb/nak pięknie zbudowane latały średni i długi dystans to stary światowej sławy szczep to podwaliny wielu współczesnych szczepów.Jak wygląda obecny wyczynowy gołąb pocztowy można zobaczyć na przykładzie gołębi w klasie sport z ostatniej wystawy,wszystkie razem wzięte nie maja takich narostów na dziobach jak te z filmiku i to jest odpowiedz po co to kupować ? pewnie dla oka i tyle w temacie.pozdrawiam "Dobry Lot".
lukasz_n

WysłanyWysłany: Wto Sty 16, 2018 18:18
PostTemat postu : Gołębie Fabry
Odpowiedz z cytatem

Też oglądałem filmiki tego Pana.
Zdanie podobne że piekne dla oka, raczej nie na obecne loty.
Lotowane pradziadkowie, chowane już tylko dla siebie bez selekcji.
Jednak ciekawi mnie co to za porady ten Pan oferuje?
Golebie izolowane przede wszystkim od kabiny, jak wiemy co mogą załapać gołębie w kabinie.
Neguje strasznie ocet .
Mysle że zatrzymał się w latach 70-80 gdzie była bida i gołebie lotowało się na przenicy i kukurydzy.
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Sty 16, 2018 20:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

teraz kibic... napisał:
Witam kol.pawel127 zadaj sobie pytanie czy te gołębie potrzebne są tobie do lotowania czy oglądania ?.Bo to co widzimy na filmie to gołębie "prehistoryczne" lat 70,80 pewnie mało lotowane lub wcale zapasione takie "opasy"starszy Pan trzyma to sentymentalnie widać że to mu sprawia przyjemność,takie kinole,tęga budowa nie do lotowania w tych czasach same tyły list kon lub bez konkursu.Pamiętam gołębie Georga Fabry z lat 80-tych sam je miałem nieb/nak pięknie zbudowane latały średni i długi dystans to stary światowej sławy szczep to podwaliny wielu współczesnych szczepów.Jak wygląda obecny wyczynowy gołąb pocztowy można zobaczyć na przykładzie gołębi w klasie sport z ostatniej wystawy,wszystkie razem wzięte nie maja takich narostów na dziobach jak te z filmiku i to jest odpowiedz po co to kupować ? pewnie dla oka i tyle w temacie.pozdrawiam "Dobry Lot".

Panie Teraz Kibic ja też posiadałem gołębie Fabry które zakupiłem jak niejednego tu piszącego na świecie nie było od Pana Zakrzewskiego I wiem jak wyglądały te gołębie Co prawda czarnych nie było ale były to gołębie o pięknych naroślach wydłużone i pięknie zbudowane przeważnie niebieskie Te ptaki posiadał także w Poznaniu w tamtych czasach kolega Fieske twarde i nie do zgubienia Zawsze żartowaliśmy że jak chcesz mieć wszystkie gołębie posłane na lot to hoduj gołębie Fabry Zaś sąsiad będzie miał konkursy a ty gołębie Kiedyś wiele było takich gołębi o pięknych naroślach i nie typowych kolorach jak na przykład ten z 95 r i wcale nie był prahistoryczny i nie jeden chciałby takiego mieć obecnie To że dziś typ gołębia to taki że nie różni się samiec od samicy nie znaczy to ze takie gołębie o pięknych głowach i mocnej budowie nie lataja Dobrze to Pan jako stary hodowca wie i wcale nie potrzeba brać wszystkich razem aby był jeden ładny Czy odbiegający kolorem Dlatego powyżej wkleiłem gołąbka którego to dziś nazywa się gołębiem ozdobnym jak tygrysy czy Melemansy twierdząc że takie nie lataja To że ja takich czy Pan nie mamy to nie znaczy że takich nie ma Proszę popatrzeć na te poniżej Dla kogoś to ozdobne Wiec niech ten ktoś kto tak twierdzi wklei swoje i porównamy z tymi co są na tych fotkach
http://mkklos.pl/naszegolebie/baranowski/golebie/pl-03-04-15-h.jpg
http://pasjagolebie.pl/HODOWLAWOJTASZEKROMAN/RP-14-95-88450.jpg
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Sty 17, 2018 14:24
PostTemat postu : Ani widu ani słychu...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.spokojny24 ja wcale nie twierdzę że nie trafiają się wybitne gołębie o "dziwacznym"nietypowym jak na gołębia pocztowego umaszczeniu.W przeszłości były takie wybitne gołębie jak:jasny szymel kol.J.Tomsika na okładce Hodowcy chyba lata 50-60,wybitny lotnik jasny szpak "dziadek" kol.J.Klumpa weteran ok.100 konk,szpak kol.E.Harta wybitny lotnik weteran wiele kon. szymel kol.Myśliwca z Ciechanowa reprezentował dwa razy Polske w kat A,czarna wybitna samica kol.Idżczaka z Kepna 1 miejsce Olimpiada Ostenda 2007 w kat C ale to ułamek promila takiego ubarwienia gołębi w elicie gołębi wyczynowych.Jeżeli chodzi o gołębie Fabry była kiedyś moda na takie połączenie Fabry-Oomens-(wybitny hodowca z Bredy) piękne gołębie bardzo poszukiwane przez hodowców.Szaleństwo jakie ogarnęło hodowców w latach 90-tych na "rude"Meulemansy odebrało niektórym zdolność realnego,zdrowego myślenia,masowo kupowane sam miałem kilka same sie w lotach wykasowały i szaleństwo przeszło (ktoś ładnie natrzepał kasiory)kolejny epizod w "gołębiarstwie" to "legendarne"tygrysy dziwactwo w umaszczeniu ludzie "łykali"wszystko pan "producent"tygrysów kiedyś lotował w silnym oddz.Nowa Sól nic nie wylatał teraz ani widu ani słychu.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: