Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Cze 20, 2018 9:23 Zobacz posty bez odpowiedzi
JAK PRAWIDŁOWO POŁĄCZYC PARY ?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 8:18
PostTemat postu : JAK PRAWIDŁOWO POŁĄCZYC PARY ?
Odpowiedz z cytatem

WITAM KOLEGÓW SERDECZNIE .
PODZIELCIE SIE PROSZE SPOSTRZEŻENIAMI CO DO DOBORU PAR W WASZYCH HODOWLACH .(JAKICH BŁĘDÓW UNIKNĄĆ , NA CO ZWRACACIE UWAGĘ ?)

CZYŻBY TOSNOWIEC MÓWIŁ PRAWDE ŻE MOŻEMY MU NASKOCZYĆ !!!
PAMIĘTAJ NIKT NIE JEST ANONIMOWY NAWET MODERATORZY !! RĘKA BOSKA CIĘ DOSIĘGNIE A PAN JEZUS ODPŁACI DWUJNASÓB......
MODERATOR TO NIE MOJE PYTANIE

Ostatnio zmieniony przez mirek2001 dnia Pią Sty 26, 2018 11:55, w całości zmieniany 2 razy

Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 8:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mirku też szukam odpowiedzi na to pytanie jednak nigdzie nie ma idealnej odpowiedzi.
Tematy podobne są na forach i nie ma przepisu i gwarancji że akurat z takiego połączenia będą same Asy. Wskazówki to oczywiście pochodzenie , wyniki lotowe, budowa, skrzydło , selekcja przez kosz itd. Najwarzniejsze to mieć szczęście w doborze tak mi się wydaje. Ktoś kiedyś napisał że to jak gra w TOTKA żeby trafić trzeba grać i mieć szczęście.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 8:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

SZANOWNY KOLEGO CHODOWCA PRZYPOMNIAŁ MI SIE DOWCIP O JASIU JAK SIE MODLIŁ DO PANA BOGA
,, PANIE BOŻE SPRZW ŻEBYM WYGRAŁ GŁÓWNĄ NAGRODE
- A BÓG MU NA TO PYTANIE - A GRASZ ? TY PUŚC LOS A JA ZROBIĘ RESZTE . FAKT OPRÓCZ WIEDZY POTRZEBNY JEST JESZCZE PALEC BOŻY ;))

s_wierz

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 9:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie ma na to pytanie dobrej i jednoznacznej odpowiedzi.

Podstawa to łączyć samca z samicą a reszta to przypadek i szczęście.
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 9:54
PostTemat postu : Re: JAK PRAWIDŁOWO POŁĄCZYC PARY ?
Odpowiedz z cytatem

hallo Mirek 2001 ,i inni Hodowcy , kilka moich uwag na ten temat . ps ja tez wszystkiego nie wiem , pisze tylko to co ja robie , i jestem z tego zadowolony .po pierwsze jakosc -stada trzeba sobie wyobrazic ze z przecietnych ptaköw trödno wychowac dobre , czasem sie uda ale to nie regula , ja pisze tylko o ptakach Lotowych , nie o rozplodowych ja takich nie posiadam Ja nie wierze w rozplodowe , dla mnie to niepotrzebny Balast _koszty .dalej przed parowaniem , robie w grudniu pröbne parowanie , partner wybiera sobie dobrowolnie partnera ktöry mu sie podoba , zwracam uwage ze te utwozone pary nie so w zabliskim pokrewienstwie , jesli tak , to jest przeparowanie , ja nie zwracam uwagi , na kolor oczy , nie interesuje mnie tez ogon ( jedno piuro) , i tez nie skrzydlo , wiadomo ze golab potrzebuje te elementy aby mögl leciec , ale wszystko inne pokazuje kosz i listy konkursowe , jeszcze jedno przed planowanym , parowaniem 4-5 tygodni przed szczepic ptaki , tydzien przerwy ,odbudowa organizmu po szczepieniu Wit ADE 3, potem trzy podstawowe kuracje , trycho , kokcidje , grzybica , 2 tygodnie przd parowaniem zmienic karme z zimowej na dobro karme + mineraly . ps parujemy tylko zdrowe ptaki , tylko ze zdrowych , wylegajo sie zdrowe i witalne ptaki . ja nikomu tego nie sugeruje to tylko moje spostrzezenia na ten temat . dobry lot gregor .
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 10:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Mirek2001 , niby jesteś hodowca ze starzem , udzielasz się we wszystkich tematach tu na forum, a zadajesz pytania jak dziecko z przedszkola. Połącz samca z samica i patrz jak młode lecą. I tyle w temacie.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 11:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego siwy7 sam pisałeś że po czarnym młode koloru czarnego to lipa i żeby Kolega Wiarus modlił się o młode z twoich jajek ( to znaczy jajek po czarnym) by wyszły białe pstre czy tam szymle czy krase to wtedy polecą. Więc to nie jest takie proste jak się wydawać by mogło...:)
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 11:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

DZIĘKUJE KOLEGO GREGOR Z SZCZERĄ WYPOWIEDZ .

cynik

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.gregor46
Postępuję przy składaniu par podobnie jak Ty z tym,że ani w czasie parowania, ani lęgów nie robię żadnych kuracji , bo stosuję profilaktykę przez cały rok. Do parowania i lęgów muszą być silne i zdrowe, inne są wycofywane.
Pozdr.
Halba

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 13:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mirku. Kiedyś otrzymałem od starszego kolegi ze Śląska kilka gołębi w prezencie. Też mu zadałem pytanie - jak parować gołębie. Odpowiedz była dla mnie zaskakująca. Odpowiedział mi pytaniem. Czy Tobie kobietę ktoś wybierał, czy musiałeś sam sobie znalezć? Następnie dodał. Puść razem na gołębnik samczyki i samiczki i gwarantuję Ci, że one same lepiej się dobiorą w pary niż Ty będziesz starał się ich parować według swojego uznania. Chcesz to mi wierz, nie to Twoja sprawa ale coś w tej jego wypowiedzi było. Z gołębi, które parowałem według swojego uznania praktycznie nie udawało mi się coś dobrego wychować. Natomiast, gdy się same dobierały w pary to się pózniej okazywało, że moje najlepsze lotniki były właśnie z takiego wolnego parowania. Już tu ktoś napisał, że trzeba mieć szczęście. Ja dodam, że to trzeba mieć cholerne szczęście. Temat parowania zupełnie inny, gdy chodzi o utrzymanie gołębi w lini.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 16:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chodowca442 napisał:
Kolego siwy7 sam pisałeś że po czarnym młode koloru czarnego to lipa i żeby Kolega Wiarus modlił się o młode z twoich jajek ( to znaczy jajek po czarnym) by wyszły białe pstre czy tam szymle czy krase to wtedy polecą. Więc to nie jest takie proste jak się wydawać by mogło...:)

Chodowca 442 ,Możemy sobie pożartować,lecz widzę że Ty nazbyt poważnie traktujesz moje wypowiedzi:).Jak wprowadzam ptaki do swojej hodowli musi to być hodowla z wynikami ,po za tym to i inni hodowcy bazujący na tym materiale muszą odnosić sukcesy.Co do tych jajek to cel oczywisty ,zbyt długo w tym siedzę ,a czasu pozostało coraz mniej i tracić go nie mam zamiaru.Wracając do tematu najlepiej jest jak gołębie lotowe połączą się same.
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 17:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

U mnie też gołębie paruja się same. I tu taka ciekawostka. Kiedyś po wychowaniu mlodych samica zmieniła partnera i jak się okazało miała rację bo jej byly partner był chory i niedługo po tym zdechł.
bo latać to trzeba umieć

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 17:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nasuwa mi się tutaj sytuacja kiedy to jeden z moich kolegów opowiadał mi kiedyś jak to dawno temu kiedy to jeszcze nie słyszał nikt o USG i młode pary zasięgali wiedzy tzn ZNACHORA we wsi w sprawie spodziewanego potomka ten z kolei popatrzył na przyszłą mamusie na tatusia pomasował po brzuszku i rzekł że na świat przyjdzie np. dziewczynka jednakże posiadał jednoczenie tzw księgę wizyt i jak powiedział że na świat przyjdzie dziewczynka to w księdze wpisywał chłopiec i wizyta się kończył. I tu puenta jak mu się udało to nikt go nie odwiedzał z pretensjami jednak jak miała być dziewczynka a okazał się chłopiec wiadomo to ZNACHORA z pretensjami a on wtedy hola hola i wyciągał swoją księgę wizyt i pyta jak nazwisko ... odnajdował odpowiednią kartkę i pokazywał adnotację co tu jest napisane.
Więc z tym doborem to podobnie bywa :lol:
Chodowca442

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 17:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Chodowca442 napisał:

Chodowca 442 ,Możemy sobie pożartować,lecz widzę że Ty nazbyt poważnie traktujesz moje wypowiedzi:).Jak wprowadzam ptaki do swojej hodowli musi to być hodowla z wynikami ,po za tym to i inni hodowcy bazujący na tym materiale muszą odnosić sukcesy.Co do tych jajek to cel oczywisty ,zbyt długo w tym siedzę ,a czasu pozostało coraz mniej i tracić go nie mam zamiaru.Wracając do tematu najlepiej jest jak gołębie lotowe połączą się same.

Zdaję sobię sprawę z powagi tej inwestycji... :)
Odnśnie wiedzy i rad oraz wyników jak naj bardzie powaga i szacunek a nawet gram zazdrości...
Jeśli uraziłem to zrobiłem to nie świadomie i przepraszam. Przestroga na przyszłość. Pozdrawiam Zdrówka Życzę
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sty 26, 2018 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja się tak zaraz nie obrażam ,bo nie ma o co ,również życzę dużo zdrowia i sukcesów.DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: