Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Cze 22, 2018 18:41 Zobacz posty bez odpowiedzi
Finał na WG w RPA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2018 21:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
RyszardTosnowiec napisał:
Ludzie już wiele lat temu lotowałem 650 km pod wiatr .
Tylko twarde gołębie wracają >> Wyżymacze << 6 lat z rzędu testowałem więc mam dużą wiedzę , filmik https://www.youtube.com/watch?v=4xs8NCF0Ot4&list=PLXUocqHbCFvg2HA9m6VKvil6JcNqNWZEV

Po co więc reklamować się na forach ,wystarczy wysłać wygrać finałową nagrodę i spocząć na laurach :)

SZANOWNY KOLEGO MARKU TO SĄ SZYBKIE GOŁEBIE A NIE WYTRZYMAŁE SAM WLAŚCICIEL PISZE JA SPRZEDAJĘ SZYBKIE GOŁEBIE 40MIN.I UGOTOWANE

kkscy

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2018 21:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor46 napisał:
ile kosztuje miejsce startowe , i za ile jest sprzedawany ptak ktöry wygra , loty oddzialowe to wporöwnaniu z tym Wg , to przedszkole ,

Brawo ty:):)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
borsuk100

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 4:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak Polskie gołębie i w tym roku słabiutko ... w pierwszej setce ZERO Polskich gołębi ... to nie jest dobra reklama dla Polskich hodowców ...
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 5:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jest golabek z PL 178m Orlowski - Puzio. D.L
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 6:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Drugi polski gołąb Tomasza Wiczlinga na 259 pozycji. W tym locie zdecydowanie lepiej spisały się gołębie, które dobrze radzą sobie z wysokimi temperaturami. Dużo gołębi w czołówce z RPA, Kuwejtu, Arabii Saudyjskiej. Nie zawiodły gołębie z USA i Niemiec. Nam pozostał niedosyt, bo nasze ptaki wypadły zdecydowanie poniżej przeciętnej. Taki jest los hodowców. Nie raz przyjdzie obejść się tylko marzeniami i wspomnieniami. Jak mówią optymiści jutro też jest dzień, więc nadzieje na przyszłe sukcesy są zawsze aktualne, zwłaszcza, że kandydaci na przyszłych mistrzów już ogłosili swoją wielkość. Wszystkim dobrego dnia i dobry lot.
borsuk100

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 6:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się Andrzej z tobą ... ja pisze jak jest w pierwszej 100 zero Polskich gołębi a w pierwszych 300 gołębi dwa Polskie . I teraz czy to nie są warunki na Polskie gołębie czy jest coś innego na rzeczy ... bo przecierz Niemieckie lecą dobrze a tu mamy podobny klimat z Niemcami ...
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 6:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wzgledy finansowe sa bariera dla naszych hodowcow, nie odbiegamy jakosciowo golebiami od innych krajow.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 7:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czytają te hymny pochwalne dla wg i jak wspaniale odzwierciedlają one jakość gołębi , przypomniało mi się jak pewien więzień obozu koncentracyjnego, opisywał jak ich strażnicy potraktowali gdy stwierdzili nie obecność jednego więźnia na apelu . Kazano im wszystkim ciągle biegać do czasu aż się znajdzie . Gdy upadali byli bici i kopani i tak bez końca . Wielu nie przeżyło tej nocy , inni udawali martwych aby tylko móc złapać powietrza . Jak Panowie myślicie ilu z nich zdołało biegać do odwołania alarmu . Wg niema nic wspólnego ze sportem gołębiarskim . Jest to zabawa dla nie licznych i wszystko kreci się wokół kasy .
kkscy

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 7:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpak65 napisał:
Czytają te hymny pochwalne dla wg i jak wspaniale odzwierciedlają one jakość gołębi , przypomniało mi się jak pewien więzień obozu koncentracyjnego, opisywał jak ich strażnicy potraktowali gdy stwierdzili nie obecność jednego więźnia na apelu . Kazano im wszystkim ciągle biegać do czasu aż się znajdzie . Gdy upadali byli bici i kopani i tak bez końca . Wielu nie przeżyło tej nocy , inni udawali martwych aby tylko móc złapać powietrza . Jak Panowie myślicie ilu z nich zdołało biegać do odwołania alarmu . Wg niema nic wspólnego ze sportem gołębiarskim . Jest to zabawa dla nie licznych i wszystko kreci się wokół kasy .

:):):) No i miłej niedzieli dla Pana .pozdrawiam
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 7:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Szpak65. Wszyscy hodowcy maja swoje zdanie na ten temat. W sporcie jest tak ze sa rozne odmiany danej dyscypliny. Tak tez jest i na WG. Chetnie bym zobaczyl golebie wlasnie kolegi na tym WG i jeszcze paru Mistrzow tu piszacych i jeste przekonany ze nie byly by na koncu list konkursowych. Przegladale listy konkursowe oddzialowe jednego hodowcy z polski uczestnika W.G. R.P.A. Mistrz Oddzialu na mlode. Znam kolegi osiagniecia w lotach golebi mlodych. Jesli W.G nie ma nic wspulnego ze sporte golebiarskim a loty w PZHGP tak, to czym jest doping co faszeruje sie golebie dla leprzego wyniku a jak wiemy hodowcy to stosuja, zadna tajemnica, zaliczyc to tez do sportu, kto da leprzy specyfik. W.G takie jak w R.P.A pod stalym nadzore i motnitoringiem stosuje doping?. Majac 2620 golebi do finalu to trzeba poszukac tego jednego by nafaszerowac go srodkiem dopingujacym. Wlasnie to mi sie podoba na W.G , prosze nie mylic innych W.G typu takiego gdzie golebie sa wypuszczane z kukurydzy itd. Pozdrawiam
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 8:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol Czerwony wszystko co w życiu osiągnąłem zawdzięczam swojej ciężkiej pracy i nie ma w tym żadnego przypadku dotyczy to również hodowli gołębi . Gdy siadał mój gołąbek i był pierwszy na cały okręg z maratonu to wiedziałem że moja praca została wykonana dobrze dotyczy to również lotów gołębi młodych . Nigdy nie zobaczysz mojego nazwiska na żadnym wg nie będę walczył o tombak (nazywany inaczej złotem głupców ) Czym tu się podniecać jeżeli zostało wysłanych na lot finałowy przeszło dwa tysiące gołębi to wiadomo że lecąc w jedną dziurę wcześniej czy później musi coś dolecieć . Jak byśmy w sekcji czy oddziele zebrali po lotach młodych taką ilość gołębi to gwarantuje ci że wynik był by na pewno lepszy i straty gołębi mniejsze - tylko po co !
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 8:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do kolegi Szpak 65. Twoja wypowiedź i przywołanie dowcipu z obozem koncentracyjnym dla mnie to wielki nietakt, żeby nie powiedzieć szczyt chamstwa i prostactwa. Nie życzę nikomu, aby historia miała się powtórzyć, a zwłaszcza tobie kolego Szpak65.
Mam nadzieję, że nie jestem odosobniony w odczuciach po przeczytaniu wypowiedzi kolego Szpak65.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 8:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie watpie ze kolega osiaga wyniki swoja ciezka praca a wynik jest nagroda. To ze leca w jedna dziure nic nie znaczy, liczy sie sila, wytrzymalosc i nawigacjia danego golebia, wiemy doskonale ze kazdy golabek to inny harakter i z tysiecy golebi wylania sie lotnik, moze jednorazowy a le nie zawsze tak jest, specyfika tego sportu jest o tyle ciekawa ze nie wiemy do konca kiedy trafi sie wybitny ptak. Dzienkuje za rozmowe i Pozdrawiam Mistrza
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 8:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol ABCandrzej to że podniecają Cię loty na WG i kibicujesz kolegą to Twoja sprawa . Czas też chyba najwyższy aby nauczyć się czytać ze zrozumieniem .
I o jakim Ty piszesz dowcipie to są tragiczne fakty z życia więźnia który to przeżył .

Ostatnio zmieniony przez Szpak65 dnia Nie Lut 04, 2018 8:49, w całości zmieniany 1 raz
zbych57

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 8:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wspólny gołębnik rządzi się swoimi prawami!! Z oddziału 0385--Łosice dało dwóch hodowców po 3---szt.. Tarasiuk ;;wielki micz;; nie ma nic;; i drugi Rumik ; przeciętniak;; nigdy nie był mistrzem oddziału;; z trzech szt dwa zrobiły finał!!! Kto ma lepsze gołębie?? jak rozstrzygnąć !!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: