Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 11, 2018 15:49 Zobacz posty bez odpowiedzi
karmy MASTER
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
piotrtur82

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2018 20:13
PostTemat postu : karmy MASTER
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkie koleżanki i kolegów hodowców zachęcam wszystkich do zapoznania się z krmami firmy Pigeon pod nazwą MASTER.
Wszystkim zainteresowanym mogę wysłać katalog w wersi elektronicznej wystarczy wysłąć e-mail pod adres biuro@pigeonsklep.pl w tytule proszę wpisać katalog .
Karmy MASTER produkujemy od 2016r, są tokarmy utworzone na podstawie receptur bardzo utytułowanych hodowców. Sam jestem miłośnikiem gołąbków
od dziecinnych lat oraz członkiem PZHGP od 2007r więc wiem jak powina wygladać dobrej jakości karma i gwarantuję że może to być Polska karma.
pozdrawiam Piotrek.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Kedlaw

WysłanyWysłany: Sob Lut 03, 2018 23:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Według mnie powinna pojawić się zasada na forum: chcesz coś reklamować do sprzedaży- musisz podać cenę. W przeciwnym razie temat powinien być usuwany! Zapewne te praktyki ograniczyły by reklamodawców.
Pozd. DL Waldek
probert81

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 6:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I jeszcze w dziale np hodowla lub loty. pozatym sprawdź siłę kielkowania tych twoich nasion a się zdziwisz jaka bieda.
krzychu84

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 8:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sprawdzałem ceny tych karm. Trochę drogo jak na firmę która chce wejść na rynek. Poza tym na stronie trochę mało szczegółów odnośnie produkcji. Głównie chodzi o to czy zboże jest odgrzybiane.
piotrtur82

WysłanyWysłany: Nie Lut 04, 2018 14:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Waldku absolutnie nic tu nie sprzedaję wiec nie ma potrzeby podawania cen, a co do dzialu przypominam że to dział "NA KAŻDY TEMAT"
Kolego co do kiełkowania żeby o tym naprawdę pisać to trzeba jeszcze wiedziec jak to naprawdę się robi ,bo nie wystarczy wrzucić nasion do wody, wcale nie mówię że nasiona kiełkują w 100% bo to nie jest możliwe a ci co tak mówią poprostu kłamią, ja nie wciskam nikomu kitu że robię karmy z kukurydzy zimno suszonej która kiełuje
A co odgrzybiania jeśli ziarno jest dobrej jakosci to nie ma powodu żeby stosowac takie zabiegi bo przecięż to chemia napewno na nic nie potrzebna naszym ptakom. pozdrawiam
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2018 19:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

piotrtur82 napisał:
Kolego Waldku absolutnie nic tu nie sprzedaję wiec nie ma potrzeby podawania cen, a co do dzialu przypominam że to dział "NA KAŻDY TEMAT"
Kolego co do kiełkowania żeby o tym naprawdę pisać to trzeba jeszcze wiedziec jak to naprawdę się robi ,bo nie wystarczy wrzucić nasion do wody, wcale nie mówię że nasiona kiełkują w 100% bo to nie jest możliwe a ci co tak mówią poprostu kłamią, ja nie wciskam nikomu kitu że robię karmy z kukurydzy zimno suszonej która kiełuje
A co odgrzybiania jeśli ziarno jest dobrej jakosci to nie ma powodu żeby stosowac takie zabiegi bo przecięż to chemia napewno na nic nie potrzebna naszym ptakom. pozdrawiam

Kolego a ja chętnie poznam Twoje metody w jakich kiełkują nasiona.
Bo wiesz prawie każdy hodowca tak robi próbe kiełkowania.
Nawet rzeżuchę dajemy na ligninę i lejemy wodę i kiełkuje.
TO może macie jakieś inne nasiona zbóż?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kie%C5%82kowanie
Jak trzeba wiedzieć jak przeprowadzić próbę kiełkowania- to napisz czekamy.
Pozdrawiam
Arturo
piotrtur82

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2018 21:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zanim przystąpimy do jakichkolwiek działań trzeba sprawdzić jakość ziarna. Ziarna uszkodzone (mikro pęknięcia podłużne, uszkodzona okrywa nasienna, uszkodzony zarodek odrzucamy
W pierwszej kolejności należy losowo wybrać z partii materiału przeznaczonego do pruby np. 100 ziarniaków tego samego gatunku Do wykonania próby potrzebować będziemy jeszcze kilka kawałków ligniny, bibuły, chusteczek higienicznych lub innego chłonnego materiału, które należy zwilżyć wodą, a także plastikową lub szklaną podstawkę.

Ligninę lub inny materiał wykładamy na podstawce, następnie (najlepiej pęsetą) układamy ziarniaki, np. 10 rzędów po 10 ziarniaków (łatwo jest później liczyć). Następnie ziarniaki przykrywamy drugim kawałkiem zwilżonej ligniny. Wykonujemy kilka analogicznych prób Im więcej prób wykonamy, tym wynik jest bardziej wiarygodny. Tak przygotowane próby wstawiamy do chłodzenia, np. lodówki i przechowujemy w takich warunkach przez 3-4 doby. Następnie wyjmujemy próby i dalej przechowujemy je w temperaturze pokojowej ok 20 °C. Cały czas należy kontrolować, aby materiał miał podobna wilgotnosć.(przydatne urzadzenie kiełkownica) Pierwszy pomiar tj. energia kiełkowania sprawdzamy w zależności od rodzaju ziarna liczymy od dnia wyjęcia próby z chłodziarki
np.pszenica -po 5dniach
A więc dlatego uważam że sprawdzanie zdolności kiełkowania nasion nie jest to takie proste jakby się to wydawało.
Kieowanie nasion np.tych które są w karmach aby otrzymać najbardziej wiarygodny wynik trzeba by było wykonywać przed wymieszaniem, ponieważ podczas mieszania i czyszczeniem a jest to proces mechaniczny najlepsze ziarno mimo woli zostaje uszkadzane (mikro pęknięcia podłużne, uszkodzona okrywa nasienna, uszkodzony zarodek) proszę się zapoznać jak działa mieszalnik pionowy pasz.Ziarna przeznaczone do siewu które muszą mieć minimum 90% kiełowania nie moga być poddawane takim procesom jak ziarno do karm.
Czyli morał z tego taki że czym lepiej wyczyszczone,wymieszane (wypolerowane) ziarno tym słabsze może byc kiełowanie Pozdrawiam .
Kedlaw

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2018 22:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

piotrtur82 napisał:
A co odgrzybiania jeśli ziarno jest dobrej jakosci to nie ma powodu żeby stosować takie zabiegi bo przecięż to chemia napewno na nic nie potrzebna naszym ptakom. pozdrawiam

Szanowny Kolego piotrtur82, moja wypowiedź nie tyczyła się tylko Twojego tematu ale wszystkich zamieszczających tu informację o chęci sprzedaży, czy informacjach o produktach.
Nie ma co się denerwować i obrażać, ponieważ wielu z nas już nie raz czuło się jak ,,ostrzyżone barany".
Może nie w ostatnim roku ale kilka lat wcześniej. Zboża bardzo potaniały natomiast karmy dla gołębi stały w miejscu. Wolny rynek? czy zmowa cenowa?
Wszyscy cieszymy się gdy powstaje nowa firma produkująca karmy i to krajowa, ale to muszą być rozsądne ceny. Nie wszyscy żyją z gołębi, wręcz przeciwnie niewielu! W większości gołębie żyją z nas!
Więc nie denerwuj się i odpowiadaj a zapewne wyjdzie Ci to na dobre.
Pozd. DL Waldek
piotrtur82

WysłanyWysłany: Pon Lut 05, 2018 22:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Waldku wcale się nie denerwuję ja też jestem chodowcą, denerwuje się wtedy jak co niektórzy wciskaja ludziom ciemnotę . Bardzo chetnie z tobą porozmawiam jeśli będziesz chciał coś wiecej wiedzieć napisz swój nr tel. to ja chętnie oddzwonię pozdrawiam
hod.wroclaw

WysłanyWysłany: Wto Lut 06, 2018 18:10
PostTemat postu : Re: karmy MASTER
Odpowiedz z cytatem

piotrtur82 napisał:
Witam wszystkie koleżanki i kolegów hodowców zachęcam wszystkich do zapoznania się z krmami firmy Pigeon pod nazwą MASTER.
Wszystkim zainteresowanym mogę wysłać katalog w wersi elektronicznej wystarczy wysłąć e-mail pod adres biuro@pigeonsklep.pl w tytule proszę wpisać katalog .
Karmy MASTER produkujemy od 2016r, są tokarmy utworzone na podstawie receptur bardzo utytułowanych hodowców. Sam jestem miłośnikiem gołąbków
od dziecinnych lat oraz członkiem PZHGP od 2007r więc wiem jak powina wygladać dobrej jakości karma i gwarantuję że może to być Polska karma.
pozdrawiam Piotrek.
bardzo dobre karmy !
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: