Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Gru 14, 2018 15:14 Zobacz posty bez odpowiedzi
Powroty.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
manix

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 11:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz 1976 ciekawi mnie jedna rzecz co byś zrobił gdyby twój as zawieśił i wrócił po pary miesiącach też do piachu DL.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
czerwony1363

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 15:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Glowy nie urwe , niech poleci i sam zdecyduje o swoim losie.
bogdan1111

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 15:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jestem ciekaw co wy robicie ci miłosiernego serca z tymi gołębiami co nie chcą lecieć i wracają pod wieczór i na drugi dzień z danego lotu czy je hodujecie czy może do rozpłodu ?? no chyba coś z nimi musicie zrobić bo na pewno nie kolekcjonujecie ich ?? ciekawi hodowcy jesteście prawie nikt nie zabija a gołębi wam nie przybywa jak to jest??? co wy z nimi robicie jak ich nie zabijacie nie dajecie nikomu coś tu jest nie tak z wami ,z tymi co tak wspaniale piszą o nie zabijaniu ????.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 15:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Moj kolega takie ptaki co sie spoznialy jako 2-latki wysylal na Barcelone i jak twierdzil po klopocie. Robil to systematycznie, nie bylo tego duzo 2-3 golebie ma ugruntowana hodowle i selektow malo.
sliper86

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 16:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy tu nieraz aż szkoda wchodzić i czytać jak ludzie piszą bo ten nie zabije tamten da szansę a jeszcze inny co byś zrobił jak by as się zawiesił prosta sprawa as jak udowodnił 20 razy że potrafi szybko latać to można mu wybaczyć i jasne jest ze coś mu się przydarzyło ale inny jak 20 razy udowodnił że przychodzi 10 godzin po konkursie to nie mówicie że wy te gołębie trzymajcie bo jak by tak było to każdy by miał już po 500 sztuk na golebniku
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 16:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NAPISZE JESZCZE RAZ,W 2016 ZGUBILEM 6 GOLEBI 3 LETNICH NIEMOGLEM TEGO ZROZUMIEC ,ZWLASZCZA ZE LOT BYL CIEZKI W CALEJ POLSCE BYLA TO 500,A ROCZNIAKI USIADLY CZOLOWO.KOLEDZY ZROZUMIALEM ZE ICH CZAS JAK KAZDEGO SPORTOWCA DOBIEGL KONCA.DZISIAJ UMNIE W CHODOWLI NIEMA STERCZYCH GOLEBI W DRUZYNIE LOTOWEJ NIZ 4 LETNIE STARSZE SA ZA WOLNE USTEPUJA MIEJSCA MLODSZYM.KOLEGO BOGDAN 1111 UMNIE OBLOTY SA POD KONTROLA GOLEBIE NIE SZWEDAJA PO DACHU,OBCY GOLAB W GOLEBNIKU NIEMA PRAWA BYC SAM TEGO PILNUJA ,JAK MNIE NIEMA ODPOWIEDZIALNY JEST ZATO PRACOWNIK,MA SZCZEGULOWE WYTYCZNE JAK Z TAKIM PRZYBYSZEM POSTOPIC ZEBY JUZ NIE POWRUCIL,NIEKTURZY KOLEDZY WIEDZA CO MAM NA MYSLI..DSZISIAJ LOTY SA SZYBKIE KAZDY BLAD LECI SIE W DUL TABELI .I JUZ ROK ZPRZEPASZCZONY CALA PRACA POSZLA NA MARNE.GOLEBI WYCHOWUJE KOLO 250 MLODYCH.KOLO 50 NA WSPULNE GOLEBNIKI,LECE NA NA 2 SPISY ZONA I CURKI ,NA DRUGI JA ,
Z TYCH 200 142 ZOSTALO MAM Z CZEGO WYBIERAC.PO LOTACH.MLODYCH ZOSTAWIAM TYLKO 50 SZTUK.RESZTA MUSI OPUSCIC MOJE GOLEBNIKI.CZESC MLODYCH KTURA MNIE ZAWIODLA ZOSTALA USUNIETA,CZESC WZIELI KOLEDZY.WIEC NIE INTERESUJA
MIE GOLEBIE KTURE GDZIES TAM WLAZA.
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mariusz 1976 napisałeś:
PRACOWNIK,MA SZCZEGULOWE WYTYCZNE JAK Z TAKIM PRZYBYSZEM POSTOPIC ZEBY JUZ NIE POWRUCIL

Jak to rozumieć czy obce ptaki ,cudza własność co odwiedza Twoje gołębniki jest uśmiercana?
bogdan1111

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976-nie bardzo zrozumiałem twój komentarz względem mojego komentarza nie wiem czy mój dobrze przeczytaleś ?
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wysylam ich w taki lot ze już nie wruca jeszcze mni nie zdazylo żeby kturys wrucil
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mariusz Twoje zagadkowe wpisy wywołują mieszane uczucia możesz jaśniej.

Ostatnio zmieniony przez wiarus dnia Sro Mar 14, 2018 18:04, w całości zmieniany 2 razy
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 18:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

prowadze firme transportowo codziennie moi kierowcy jezdza z towarem po Europie i wysylam takiego przybysza w trase jeszcze nie zdazylo mni się żeby kturys wrucil,hyba reozwiazalem kolegi wątpliwości.
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 18:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz firmę ...? codzienie jezdzą twoji kierwocy po Europie ... ? a ty zabijasz swoje dwa gołębie które kilka dni temu wróciły ...? dziecko lepiej by to wymyśliło ... już masz portki pełne i to jest prawda ...
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 18:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Borsuk daj już spokój z tego co wiem Mariusz piszę prawdę.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 19:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976 napisał:
wysylam ich w taki lot ze już nie wruca jeszcze mni nie zdazylo żeby kturys wrucil

Ten wpis to strzał w kolano .
Wygląda to tak jak by dostał bilet w jedną stronę do krainy wiecznych lotów.
Moja rada to wycofać się puki strzał nie padnie w głowę.
A tak na marginesie to KOLEGO wystarczyło napisać ZOSTAŁY USUNIĘTE i afery by nie było.
NA-TIONAL

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 19:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. Opiszę przypadek z mojego doświadczenia. W 2016 zginęły na 5 locie 2 młode - samiec i samica. Obydwa wróciły po lotach. Samczyk końcem roku, a samica w marcu roku następnego. Jako roczniaki w 2017 poszły do kosza. Samiec zginął na drugim locie. Samica przeszła jako roczna wszystkie loty krótkie i 2 500tki i jest w gołębniku i pójdzie na loty jako 2 latka. Z 2 lotów ok. 300 km zrobiła konkursy. Takze każdy przypadek jest bardzo indywidualny. Do hodowcy należy decyzja co zrobić w takim czy innym przypadku. Czasem może warto zaryzykować i dać szansę. Ponieważ nigdy nie ma pewności co tak naprawdę przydarzyło się naszemu gołębiowi podczas lotu. Pozdrawiam.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: