Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Gru 11, 2018 15:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Prawdziwa twarz hodowcy gołębi pocztowych
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Skajler

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 20:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jakieś to proste, uśmiercić gołębia, który po długim okresie niewoli zrobił wszystko by wrócić do rodzinnego domu, wcześniej wykorzystywany, nierzadko do granic możliwości, w nagrodę dostaje najgorszy z możliwych wyroków, wg.mnie żywej istoty nie można traktować przedmiotowo jak zabawkę która się zepsuła i można ją wyrzucić/kupić sobie nową,
tak więc lotować może każdy, ale by zostać prawdziwym hodowcą przez duże H i przyjacielem tych jak i innych zwierząt to już potrzebne jest trochę empatii,

osobiście najbliżej jest mi to stanowiska cynika
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 20:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie oszukujmy się nikt nie ma samych asów,a jest ich mały procent,dlatego w każdym gołębniku są ptaki lepsze ,lecz jest również miejsce dla słabszych co robią po 5,6 konkursów rocznie ,czasami wydając dobre potomstwo,dlatego ta nasza selekcja nie jest taka oczywista.
cynik

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 21:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Każdy kto hoduje już kilka lat, zaczyna orientować się, co do wartości swoich gołębi. Selekcja nie polega tylko na zabijaniu, jak niektórzy myślą, ale np. na rozmnażaniu wartościowych i ograniczaniu gorszych osobników, na intensywnym lotowaniu, na eliminacji chorych, pomaga nam też jastrząb na oblotach itp. Jest wiele czynników, aby swoje stado doprowadzić do żądanego stanu. A wszelkiego rodzaju hipokryci zawsze będą (pod płaszczykiem miłości) prowokować, by udowodnić "niehumanitarność" naszych pasji. Nie dajmy się zwariować!
kowalmm

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 22:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niech każdy robi wedle własnego uznania.Każdy z nas został obdarowany rozumem i sumieniemi i nie nam będzie dane oceniać postępowanie.
Jeśli ktoś jest chętny na odbiór selektów niech założy odpowiedni temat.Zostanie obdarowany kilkoma tysiącami gołębi ratując tym samym wielu ptaką życie.Biorąc pod uwagę iż selekcja odbywa się rok rocznie w kolejnym sezonie trzeba będzie spodziewać się następnym kilku tysiącą ptaków.Może założyciel tematu?A može jakieś ś inny obrońca jest chętny?
Około 40tyś hodowców wypuszcza na dach średnio około 50 młodych. 200 tyś młodych z czego około 25 % może nadawać się do dalszej pracy hodowlane to niech będzie że jakiejś 150tyś szt jest do przytulenia.Jest ktoś chętny?
rav_poraj

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 22:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego mnie wychodzi 1.5 bańki.
Każdy niech robi według swojego sumienia.
wkic

WysłanyWysłany: Wto Mar 13, 2018 23:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zabil dziecia na rosol.
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 4:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A kto to jest ten hodowca gołębi ... to jest zakompleksiony człowiek ... który uważa się za stwórce świata że może decydować o życciu gołębia ... dlatego że hodowca gołębi jest panem świata ! a tak naprawdę wśród hodowców jest tak wiele nienawiści tyle złośliwości że nie ma w żadnym innym stoważyszeniu... właśnie dlatego że hodowcy gołębi pocztowych są najlepsi i najmądrzejsi na świecie ! a tak naprawdę to są zakompleksioni ludzie którzy są uzależnieni od ich lotowania bo tylko to się liczy loty ... a gołąb to jest zwykła zabawka jak się znudzi po kilku latach to się ja zabija lub oddaje komuś do woliery to znaczy do więzienia do konca życia mimo za gołąb przek kilka lat z uporem wracał do domu ...
kowalmm

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 5:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Napisałeś o nienawiści hodowców a wyczuwa się w Twoich tekstach kupę jadu.Piszesz o zakompleksionych hodowcach a tym czasem to ja mam wrażenie iż Twój wpis jest wpisem frustrata który wyżywa się na innych gdyż sam nic w życiu nie osiągnął.
Za kogo Ty się uważasz?Kim jesteś by oceniać innych?Masz się za hodowcę którego opisałeś w swoich postach? "......który uważa się za stwórcę świata....."
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 6:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

borsuk sam jesteś zakompleksiony ,proponuje zorganizuj schronisko bendziesz przyjmowal wszystkie niedoloty.napewno chetni się znajda i benda ci przysylac.,smiac mni się chce z ciebie mam u siebie takich milosnikow w oddziele co jezdza odbierają swoje później placza ze znow zginal,po trzech lotach już ich niema na wkładaniu.wez sobie chlopie wbij do swojej niezbyt rozgarniętej glowy ze golab który nic mi nie wnosi do hodowly jest dla mnie odpadem,selektem rosolem niema miejsca w golebniku .nie widze tez sensu takich golebi komus oddawać .
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 6:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie zabiłem nigdy żadnego gołębia który wraca do domu nawet po kilku latach . Są inne sposoby i szlak mnie trafia jak ktoś zabija gołębie i jeszcze się tym chwali.
tedy

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 6:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

widzisz kolego Borsuk, stosunek do gołębi jest miarą naszego człowieczeństwa, obnoszenie się publicznie z tym "jakimże" to ja jestem selektorem i czym dla mnie są niektóre gołębie to niezbyt dobrze świadczy o autorze takiego wpisu i nie wystawia zbyt pochlebnego świadectwa nam, hodowcom gołębi.

pozdrawiam DL
natpol

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 7:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

skuteczna selekcja bez zabijania też jest możliwa
kkscy

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 9:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego borsuk tak czytam ,czytam te twoje wpisy i mam pytanie ile lat lotujesz? Czy Ty dowiedziałeś się o takiej selekcji z tego forum ? Przecież tak było od dawna dawnego ,że hodowcy (nie wszyscy) tak robią czyli selekcjonuja. Dziwi mnie twoje zachowanie w tym temacie .
tedy

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 9:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czyż nie jest przyjemnie popatrzeć sobie na takiego młodzika?

pozdrawiam DL

selekcjonerzy, macie PW to tam sobie selekcjonujcie do woli
gregor46

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 11:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hallo koledzy hodowcy , kilka uwag na ten temat , wszyscy wiemy ze bez usöwania zbytecznych ptaköw , my nie mamy golebniki z gumy , wiec trzeba cos usöwac , ale nalerzy to troche inaczej nazywac , nie zabijanie , i nie urywanie glowy , dlaczego tak brutalnie piszecie o tym na forum , tu czytajo nie tylko hodowcy , i dzieci , co oni majo o nas myslec ??? , hyba Mordercy , my sie wydaje ze chyba to wiekszosci z nas nie dotyczy . problem z usöwaniem , dotyczy przewaznie gorszych hodowcöw , ktörzy nie majo dobrych wyniköw i ktörzy so w stadium budowy Hodowli , dobrzy albo b .dobrzy hodowcy nie majo z tym problemu , oni mogo nadwyzke ptaköw sprzedac , nie muszo usöwac , ps u mnie jest podobnie ptaki stare ktöre nie robio 70 %wydajnosci , so usöwane , ale nie zabijane , ja oddaje je za darmo dla kol , z polski , ktörzy sie z tego cieszo , a ja nie mam tego problemu . dobry lot gregor
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: