Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 18, 2018 15:20 Zobacz posty bez odpowiedzi
Prawdziwa twarz hodowcy gołębi pocztowych
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kowalmm

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 11:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym sezonie usówając parę ptaków oddałem koledze.Pytałem czy chce bo nie chciał bym by gołąb trafił w inne ręce, dwa nie chcę by w trakcie sezonu do mnie któryś zawitał.
Minęło miesiąc dwa gołębie po kolei się meldują. W sezonie to tak trochę nie fajnie jak wpada coś do gołębnika i zaczynają się krwawe bujki.Potem dowiaduje się że część gołębi została oddana. A kolejny "hodowca"który je otrzymał za jakiś czas je sprzedał za marny grosz.A prosiłem jeśli stwierdzisz że ci nie pasują to tylko jedna droga.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wkic

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 13:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Chinczyki kupia na zupe.
cynik

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 15:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystkim delikatnym, święcie oburzonym polecam wycieczki na polowania - gdzie zwierzęta są zabijane dla przyjemności, do ferm drobiarskich, do ubojni świń czy krów, do hodowli zwierząt futerkowych, do stadnin, stawów hodowli ryb itp. zakładów uśmiercania zwierząt. Jedząc mięso na obiad może pomyślą o współczesnym człowieczeństwie, a nie tylko o wybranej grupce hodowców.
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 16:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

cynik napisał:
Wszystkim delikatnym, święcie oburzonym polecam wycieczki na polowania - gdzie zwierzęta są zabijane dla przyjemności, do ferm drobiarskich, do ubojni świń czy krów, do hodowli zwierząt futerkowych, do stadnin, stawów hodowli ryb itp. zakładów uśmiercania zwierząt. Jedząc mięso na obiad może pomyślą o współczesnym człowieczeństwie, a nie tylko o wybranej grupce hodowców.

HA HA HA coraz lepiej ... na polowaniu może i zabijają dla przyjemności ale nie swoje zwierzęta tylko panstwowe i dla mięsa ... na fermach ludzie zabijają bo muszą z czegoś żyć itp a hodowca zabja gołębia który wrócił do domu i po prostu wyżuca ! zaznaczam że swojego gołębia ! i to nie dla mięsa ... po prostu zabija bo tak mu się podoba i już .
cynik

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 16:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A jaką widzisz różnicę w zabijaniu swoich czy nie swoich zwierząt?
kowalmm

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co dzieje się na fermach kurzych! Podczas wylęgu oddziela się kogutki od kurek.Kurki zostają a kogutki?Idą na mięso np do ferm lisów.Myślicie że tam ktoś robi to w chumanitarny sposób.Tam nikt się z tym nie bawi.Te kogutki zdychają w kilkugodzinnych mękach.
Jak to porównać do selekcji gdzie zwierzę nie zdąrzy poczuć.
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976

Wysłany: Sro Mar 14, 2018 16:49
Temat postu :
OBCY GOLAB W GOLEBNIKU NIEMA PRAWA BYC SAM TEGO PILNUJA ,JAK MNIE NIEMA ODPOWIEDZIALNY JEST ZATO PRACOWNIK,MA SZCZEGULOWE WYTYCZNE JAK Z TAKIM PRZYBYSZEM POSTOPIC ZEBY JUZ NIE POWRUCIL,
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no i zobaczcie co się dzieje z waszymi gołębiami ... zabijane są przez hodowców należących do PZHGP ! a potem wszystkie gromy spadają na łapaczy . A tu okazuje się że gorszymi od łapaczy są hodowcy gołębi pocztowych które je po prostu zabijają nie dość że swoje to i cudze gołębie . To nadaje się do prokuratóry ... ciekawe ilu teraz ujmnie się za Mariuszem 1976 ...
bogdan1111

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

borsuk100-to ty nie wiesz że człowiek jest gorszym zwierzeciem od samego zwierza,no ale musimy coś jeść nie prawdasz :lol:
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

borsuk czy te człowieku masz cos z glowo ,gdzie jest tam napisane ze zabijam czudze golebie.jest napisane ze robie im taki lot ze już domnie nie wruca,a ze prowadze firme transportowa codziennie jezdza moi kierowcy do niemiec holadi ,francji wysylam takiego delikwenta i już mam po problemie.
borsuk100

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 17:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

już masz portki pełne ...? już wymysliłeś wykręt ? jak wozisz cudze gołębie za granice to dlaczego swojego nie możesz wywieść ? tylko urywasz mu głowę ? to się kupy nie trzyma .........
mariusz1976

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 18:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

proszę mnie nie straSZYC, CO SIE KUPY NIE TRZYM ,CZY TY W SWOIM LBIE NIE MOZESZ SOBIE ZAKODOWAC ZE NIEKTURYM SA NIEPOTRZEBNE .MOJA PROPOZYCJA AKTUALNA MILOSNIKU PO LOTACH MOGE CI WYSLAC TO CO SIE NIE SPRAWDZI ZAMKNIESZ I BENDZIESZ SIE PATRZYL NA NIE CHYBA ZE COS Z UBIEGLEGO ROKU DOLECI WYSLE CI NA SWOJ KOSZT W PREZENCIE,BENDE U KOLEGOW POPYTAM SIE TES COS CI WYSLA.
Georg

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 19:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Borsuk jedno pytanie , które miejsce zająłeś w swojej sekcji? proszę powiedz.
jaroo

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

inny sposób selekcji np.... wywiezienie nie przygotowanego gołębia setki kilometrów od domu ? czy przed tym ma treningi ?elektrolity odpowiednia karma białkowa aby się odbudował a jak wróci po tygodniu ..odbudowa, odpoczywa? i znowu w ramach selekcji w trasę i aż w końcu walnie wrotki z wycieńczenia lub trafi do kolejnego co go potraktuje w ten sam sposób , jaka jest szansa ze trafi do borsuka? to tak jak bym wyrzucił cię wycieńczonego na środku oceanu i powiedział... teraz chłopie jestes wolny i ciesz sie życiem powodzenia.... nie lepiej z krucić męki od razu dodac tylko ze na rosół poszedł a zabijanie dla zjedzenia to dla borsuka już humanitarne ..naturalne i do przyjęca ...ja zjadam selekty z cała rodziną raczymy się rosołkiem zdrowy bardzo ..i chemi w nich mniej jak w kurczakach z fermy ..dzieci maja pełne brzuszki...i sumienie czyste.. każdy robi jak uważa w przyrodzie natura sama pozbywa się słabych osobników czasami mysliwy kropnie dla miesa ,zabawy czy dla tego ze populacja zaduża i nikt nie da gwarancji że go usmierci jednym celny strzałem i zwierze nie umiera w meczarniach ja chociaz wiem ze nie cierpi..czy to mnie usprawiedliwia ?każdy robi jak uważa ...
cynik

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

borsuk100
W jednym poście usprawiedliwiasz zabijanie nie swoich zwierząt - "państwowych" i grzmisz na zabijanie swoich, nie odpowiadasz na pytanie tylko w następnych odwracasz kota ogonem i straszysz prokuratorem!
Całość Twoich wypowiedzi to miotanie się na forum, z daleka trąci to prowokacją i świadczy o hipokryzmie.
Powiem Ci jedno: żaden hodowca nie zabija swych zwierząt dla fantazji. Robią to wtedy, kiedy nie mają innego wyjścia. Tylko hodowca zdolny jest stwierdzić, czy jego gołąb jest chory, słaby, płodny, z wadami dyskwalifikującymi go z hodowli. A obcych nie wpuszcza do gołębnika!
I nic nie wskórasz swoimi "podpuchami"!
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: