Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Paź 21, 2020 19:24 Zobacz posty bez odpowiedzi
Prawdziwa twarz hodowcy gołębi pocztowych
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sro Mar 14, 2018 21:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ja też kasuję jak coś mi wróci po czasie a zę ty borsuk tak się unosisz to widać twoje nie wiedza gdzie dom i nie wracaja więc jak jakiś zawita to go trzymasz ja mam ok 150 w lotowym i jak bym miał jeszcze darować tym co się gubią to na samą karmę musiał bym robić
przybłędy jeśli już wejdą są wypuszczane tak jak wlazły jak nie odchodzą wywożę na kilka km i spokój
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
mariusz1976

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 6:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz2460 moglbym te golebie sprzedać wole je usunąć jestem zdania jeśli co sprzedaje to takiego ptaka żeby jak z tym kolego za rok spotkam nie musiałbym się wstydzić.4mlode w ubiegłym roku wyslalem hodowco ktuzy wypuścili ptaka naklejając swój telefon ,ptaki były bez wartości zostały usunięte,takich hodowców szanuje,nieznosze taki wydzwaniających zawracajacym mni glowe jeszcze proponujących odesłanie golebia
frablo

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 8:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo ładne słowo klucz "selekcja", na czym ona polega w praktyce. proszę o odpowiedź......... szczególnie założyciela tematu i wiarusa!
mariusz2460

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 9:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz1976 napisał:
mariusz2460 moglbym te golebie sprzedać wole je usunąć jestem zdania jeśli co sprzedaje to takiego ptaka żeby jak z tym kolego za rok spotkam nie musiałbym się wstydzić.4mlode w ubiegłym roku wyslalem hodowco ktuzy wypuścili ptaka naklejając swój telefon ,ptaki były bez wartości zostały usunięte,takich hodowców szanuje,nieznosze taki wydzwaniających zawracajacym mni glowe jeszcze proponujących odesłanie golebia

też mam 2 gołębie które dostałem za wypuszczenie ptaszka nawet ich nie chciałem ale jakoś dałem się namówić i przygarnełem do swojego stada no i muszę powiedzieć że po pierwszym sezonie na 6 wychowanych młodych 4 w domu wszystkie po 3-4 konkursy na 5 lotów i to dość fajne konkursiki więc jak widac za darmo a równają się z tymi co dość spore pieniążki poszły
mariusz1976

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 12:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

frablo proponuje obejrzyc film na jutubie o hodowcach Arkadiusz i maciek podyma bardzo ciekawy ,mistrzowie polski ,wzor do nasladowamia
siwy7

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 12:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Borsuk100 , szkoda tu pisać o poszanowaniu gołębi, W tym związku co szanują gołębie to może 10% zostało. A reszta to pseudo hodowcy, biznesmemi nastawieni na zysk , dla nich gołąb się nie liczy , liczy się kasa i tytuły. Prawdziwych miłośników gołębi możesz spotkać poza związkiem. Ja szanuje każdego gołębia nawet jak przyjdzie po trzech latach. Dlatego mam tak wspaniałe gołębie i swój szczep , bo szanowany gołąb potrafi się odwdzięczyć.
mariusz2460

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 12:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Borsuk100 , szkoda tu pisać o poszanowaniu gołębi, W tym związku co szanują gołębie to może 10% zostało. A reszta to pseudo hodowcy, biznesmemi nastawieni na zysk , dla nich gołąb się nie liczy , liczy się kasa i tytuły. Prawdziwych miłośników gołębi możesz spotkać poza związkiem. Ja szanuje każdego gołębia nawet jak przyjdzie po trzech latach. Dlatego mam tak wspaniałe gołębie i swój szczep , bo szanowany gołąb potrafi się odwdzięczyć.

najpierw zacznij lotować dopiero pogadamy co robisz z odpadami karmisz czy kasujesz a tak to tylko sobie możesz gdybać
mariusz1976

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 13:03
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy jaki szczep ostatnio pisales ze ci po dachach do sąsiada siadają niechca latac,dobry mni szczep
siwy7

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 13:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mariusz1976 , widzę że jesteś ciemny jak tabaka w rogu. Jak nie chcą latać jak mają wolny oblot i nie są zamykane przez caly rok. Tam siadają bo to blisko , tam jeszcze nikt nie mieszka , mają spokój i jest wysoko , mogą obserwować okolicę. Może ktoś wie czym ich odstraszyć i gdzie to kupić?
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 13:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

frablo napisał:
Bardzo ładne słowo klucz "selekcja", na czym ona polega w praktyce. proszę o odpowiedź......... szczególnie założyciela tematu i wiarusa!

Fralbo cóż Ci mam napisać, selekcja oznacza dobór .Są dwie rodzaje selekcji naturalny przez kosz lotowy ,co leci zostaje i sztuczna w rękach hodowcy zgodnie z jego wyobrażeniem.Wyprzedzę Twoje następne pytanie .U mnie słabe ptaki giną w lotach ,to co przeleci wszystkie loty również roczne zostaje,a że hoduję mniej nie mam z tym problemu.
cynik

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 14:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol.frablo
Selekcja powstała równocześnie z powstaniem życia na Ziemi. Polega na tym, że giną osobnicy, a nawet całe gatunki zwierząt, które nie mogą przystosować się do nowych warunków. Pozostają zaś, te , które są silniejsze fizycznie, zdrowsze i inteligentniejsze. One przeżywają i rozmnażają się dając nowe, wydolniejsze pokolenia. W ten sposób Homo Sapiens wyparł Neandertalczyka. Czynników selekcji może być niezliczona ilość, my mówimy teraz o selekcji sztucznej - hodowlanej kierowanej określonymi wymaganiami, chociaż czynniki naturalne też mają duży wpływ. Temat - rzeka....
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 14:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Selekcja

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział :)
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 14:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:
Mariusz1976 , widzę że jesteś ciemny jak tabaka w rogu. Jak nie chcą latać jak mają wolny oblot i nie są zamykane przez caly rok. Tam siadają bo to blisko , tam jeszcze nikt nie mieszka , mają spokój i jest wysoko , mogą obserwować okolicę. Może ktoś wie czym ich odstraszyć i gdzie to kupić?

Normalnym ptakom to działa ,nie wiem czy Twój szczep nie zignoruje :)

http://allegro.pl/sowa-duza-drapieznik-odstraszacz-ptakow-i-gryzoni-i6720084053.html
borsuk100

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 14:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

siwy7 napisał:

To jest święta prawda ... prawdziwą selekcją jest kosz i to mówili starzy hodowcy ... a teraz narobiło się farmerów i biznesmenów co młodych chowają po 200 -300 sztuk a potem łby urywają bo są tak chytrzy że nie stać ich na karmę do jednego czy dwóch gołębi co wrócą po lotach ... Tak jak napisałeś prawdziwi miłośnicy gołębi sa po za zwiazkiem ... jakie to przykre ale jakie prawdziwe pokazał ten temat ...
wiarus

WysłanyWysłany: Czw Mar 15, 2018 15:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy warto zaufać opinii siwego7 ,bo czy prawdziwy miłośnik gołębi wywozi ptaki na lot zimą w deszczową pogodę :?: :)
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: