Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 09, 2018 19:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
POMOCY
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
PL-0114

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 7:46
PostTemat postu : POMOCY
Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym przedstawić swój problem. Wdarło mi się do gołębnika jakieś choróbstwo i chyba skończy się to tragicznie. Nie ma mnie w domu od poniedziałku do piątku i w tym czasie gołębiami zajmuje się osoba, która się nimi nie interesuje i pomoc polega na nakarmieniu, napojeniu i tyle. I wczoraj rano jak wszedłem do gołębnika się przeraziłem, 1 gołąb totalnie wychudzony, nie nadawał się do niczego, musiałem skrócić męki, w części półek zwrócona karma i zielony kał. U 4 par które się opóźniły ze zniesieniem na 8 jajek 7 pustych. Gołębie słabo jedzą, budowa wydaję mi się okej ale za chwilę mają się kluć młode i zastanawiam się jak to się dla mnie skończy..... Odpowiem na kilka pytań od razu, które pewnie zadacie: 1. gołębie były szczepione na salmonelle, 2. Gołębie były badane( w styczniu), nie wyszło problemów w tym kierunku i wszystko było opanowane. 3. Gołębie nie dostawały ranidazolu(powód pustych jajek). Moje przewidywania: źle obliczyłem stan karmy i 2 tygodnie temu musiałem zakupić karmę na targu(skończyły się zapasy zimowe, a nie doszła jeszcze karma na sezon nowy), od razu następnego dnia widziałem zwróconą karmę, ale myślałem że to spowodowane zmianą składu i były nią do tego weekendu. Oczywiście jutro z samego rana jadę z kałem do weterynarza ale myślę że po tym co opisałem doświadczeni hodowcy będą potrafili postawić diagnozę i chciałbym wiedzieć czy sezon już mam z głowy....
Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
UFO-99

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 8:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pl -0114 - O ile miałbym Ci coś radzić,to przede wszystkim zbadać jakość tej karmy. Pozdrawiam i życzę aby się wszystko szczęśliwie skończyło.
mik

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 8:44
PostTemat postu : Re: POMOCY
Odpowiedz z cytatem

PL-0114 napisał:
2. Gołębie były badane( w styczniu), nie wyszło problemów w tym kierunku i wszystko było opanowane.

Dopytam: W jakim kierunku były problemy ? Co było opanowane ?
Gołębie mogły być osłabione po ,,opanowaniu'' i wszystko mogło się przyplątać, łącznie z salmonellozą .
I jak wygląda ta karma - Jaki zapach ? Jakieś zanieczyszczenia ? Czy nie zagrzybiona, stęchła ?
PL-0114

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 9:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wyszły robaki i odrobaczyłem je zgodnie z instrukcją weterynarza, potem dostawały przez parę dni probiotyk. Wyglądały super, budowa upierzenie, kał tak samo. Byłem pewny że są przygotowane idealnie do sezonu. Do momentu zmiany tej karmy. Karma nie będę oszukiwał, była z tej niższej półki(nie będę podawał firmy, gdyż nie chce robić antyreklamy bo to może nie wina producenta tylko przechowywania), nie ze względu na oszczędności, ale dla tego że to była jedyna do kupienia, a nie miałem czasu jeździć kilkadziesiąt kilometrów do sklepu, gdyż wiedziałem że w ciągu 2 tyg. będę miał karmę na cały sezon. Jeśli chodzi o jakość to po otworzeniu wąchałem, wydawała się dobra, była troszkę zanieczyszczona, popękane grochy, czy kukurydza słabszej jakości i to by było na tyle.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 9:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol wiarus PAN MOD jest tak sprytny że potrafi tak jak w moim przypadku z dwóch tematów zrobić jeden . Wykasował połowę z jednego i drugiego i stworzył swoją kompozycję . Szkoda że nie miał odwagi się pod tym podpisać .
tedy

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 10:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

to jakiś kompozytor z tego moderatora musi być i to dowcipny calkiem, szkoda tylko że jego twórczość ogranicza się do kompozycji postów kolegi Szpaka a nie dał się poznać z innej strony swojej twórczości. Dla mnie moderator wysyła Wam koledzy jasne przesłanie, nie politykować i nie próbować zastępować Moderatora w działaniach do których tylko on jest upoważniony, a liczniki postów predysponują Was jako "Mentorów" tego forum do pomocy kolegom potrzebującym fachowej porady. Temat postu brzmi POMOC .

pozdrawiam DL
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 10:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Tedy do manipulacji z udziałem moich wpisów doszło w czasie dyskusji z Tobą . Teraz jesteś adwokatem mod. Przypadek ?
RyszardTosnowiec

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szpaku, wiarusie, goeorg wy już dość się skompromitowaliście na tym forum, szukaliscie leszczy a sami nimi zostaliscie.
Nie wystarczy klepać posty całe dnie i noce, ale też napisać coś mądrego na temat.

Milusiego, niedzielnego popołudnia życzy Wam Ryszard.
Ps

Porady od Ryszarda, jutro nowy cykl, zapraszam.

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tempy rychu, twoje porady juz byly np. jak obchodzic sie z lotnikiem w osranym pojemniku podawales ciezka karme. Tempy padalcu.
Szpak65

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:33
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Tasnowiec . Nie uczestniczę w twoich tematach , nie odnoszę się do twoich durnowatych , pozbawionych sensu teorii a ty ciągle mnie wywołujesz do tablicy . Pytam po co aby podkreślić swoją wartość czy zwyczajnie szukasz Pan zaczepki . Jesteś pan na tyle głupi aby zrozumieć że nie chcę mieć z nim nic wspólnego. Swój chocholi taniec uprawiaj Pan bez mojego udziału . Starczy czy mam do pana przemówić bardziej dla Pana zrozumiałym językiem .
tedy

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

no tak, teorie spiskowe wiecznie żywe. Ja tam Panie Szpak niczyim adwokatem być nie zamierzam, przedstawiłem tylko swój punkt widzenia a że żyjemy w wolnym kraju to Pan może mieć ten punkt widzenia zupełnie inny.

pozdrawiam DL
kslom

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

O CO KAMAN????
Starałem się przeczytać cały post od deski do deski aby zrozumieć o co chodzi a tu niespodzianka.
Panie mod02 nie wiem co takiego się stało ale zostawianie postu w takim stanie przynosi więcej szkody jak pożytku. Bo to się k....a kupy nie trzyma.

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 11:50
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.odstaw kolego karmę która zakupiłeś.juz zwykły jęczmień będzie lepszy.podaj zakwaszacz przez kilka dni,do tego dobry elektrolit i obserwuj gołębie.sam jęczmień możesz podawać nawet przy małych młodych.nic nie napisałeś o wodzie która gołębie piły.moze twój pomagier dał im wody z beczki?.przyczyną mogą także być gryzonie.jak mniemam to dostawały karmę raz dziennie,większe dawki i taki stan to hulaj dusza dla myszy.pozdr i życzę zdrowia.oczywiscie dla twoich gołębi.
hodowca51

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 12:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego ,akurat znalazłeś miejsce na poradę i diagnozę twojego problemu.Od tego jest weterynarz , idż do niego z chorym gołębiem zrobi wymaz zbada i wszystko będziesz wiedział czy to bakteryjne czy grzyb i nie kombinuj. bo tutaj ile wejść w tym temacie tyle diagnoz. Chyba że chcesz je bardziej załatwić. Bo tutaj wszyscy znają się na wszystkim.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Nie Mar 25, 2018 13:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie napiszę co podawać jak leczyć bo to nic nie pomoże a jedynie może zaszkodzić. Byłem w podobnej sytuacji gołębie zostały na miesiąc bez mojej opieki i po powrocie była nedza drugi raz takiego błędu nie zrobię . Jedyne co można poradzić to swoimi sposobami doprowadzić gołębie do zdrowia i formy. A opiekuna odstawić i zająć się samemu gołębiami bo jak sam piszesz Kolego gdy tylko wszedłeś i zobaczyłeś gołębie już wiedziałeś co jest grane. Dlatego sam wniosek się nasówa kto ma wprawniejsze oko . A pozostawienie gołębi pod opieką osoby nie interesującej się gołębiami to wcześniej czy puźniej tak się kończy .
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: