Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Lis 16, 2018 6:10 Zobacz posty bez odpowiedzi
drugi transport na wg w Europie i USA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Czw Kwi 05, 2018 20:46
PostTemat postu : drugi transport na wg w Europie i USA
Odpowiedz z cytatem

Witam, drugi transport dobiegł końca, pozostał 27/04 zapraszam do obejrzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=onzwrtwyOJo

Arek
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
zako81

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 3:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak mozna trzymac golebie w takim brudzie .moze to plyta takiego nietypowego koloru gdzie taka sprzedaja
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 8:21
PostTemat postu : POLSKIE GOŁĘBIE
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......Szanowny Kolego Arku.....mi jest bardzo miło,ze w naszych Hodowców szeregach mamy tak cenionego i oddanego naszej sprawie Hodowcę,tak zaangażowanego w promocje polskiego gołębia za granicą.Twoje Szanowny Kolego poświęcenie,przejazdy,pokazywane nam z tej trasy filmy zasługują na najwyższe uznanie i szacunek,co czynię i czekam na następny choćby krótki film.Szanowny Kolego zako81.....zapamiętałem na całe życie moją rozmowę na wystawie ogólnopolskiej w Opolu z nieocenionym znawcą,pierwszym w Polsce autorem książek o gołębiu pocztowym,niestety przedwcześnie zmarłym bardzo szanowanym Doktorem Panem Eugeniuszem Szulem,który powiedział mi tak .....Wiesław zapamiętaj....sterylna czystość w gołębniku powoduje całkowite wydelikacenie ptaka i już pierwszy jego pobyt w kabinie daje gwarancje złapania wielu świństw co trafią z jego przybyciem na gołębnik.Święte to słowa,prawdziwe i zawsze aktualne.Pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 8:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Wiesiu, Panu zawsze chętnie odpowiem bo dyskusja ma poziom :) Zresztą wypowiada się Pan jako pierwszy w tym temacie. Jeśli chodzi o czystość, u nas lotowe sprzątane są 2x dziennie. Gołębniki młodych sprzątane są codziennie, użyłem śnieżnobiałych płyt więc naturalnym jest że na nich każdy ślad widać :) A że są to praktycznie "freski" to tylko na mokro można to "docierać" bo to nie jest zaschnięty kał tylko jak ślad flamastrem :) Ale uzyłem je po to żeby zrobić gołębniki jak najbardziej jasne, to udało się wykonać.

Mam 350m2 gołębników i codziennie są sprzątane, do tego wszędzie mam pełne podłogi choć ruszta są wygdniejsze ale nie spełniają moich oczekiwań.

Pozdrawiam Panie Wiesławie serdecznie,

Arek
zako81

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem panie Wieslawie ale ja nie spotkałem mistrza na swojej drodzea by jego golebniki czy np.podloga była wykonana z malowanej plyty wiórowej i wygladala wlasnie tak jak wielki zabrudzony chlew chociaż jest czyszczony i nawet 3 razy dziennie bo to wlasnie nie jest zaschnięty kal jak potwierdzil wyżej wlasciciel.funkcjonalny golebnik nie musi być często czyszczoy,bo kal szybko wysycha ,dlatego jest funkcjonalny.
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zako81 moja droga fanko, podłoga jest suchutka w gołębniku wilgotnośc na poziomie 40-60% max. A podłoga nawet nie wiesz z czego jest.

Koledzy z oddziału mówili że śpisz w chlewie ale nie wierzyłem. Ale najważniejsze że oglądasz zawsze to temat na górze droga hodowczyni.

PS. Takiż to wyszczekany zawsze jesteś a lotów strefowych nie lecicie? Może powiedz kolegom na forum dlaczego.

Pozdrawiam

AM
zako81

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jak o lotowaniu to przypomnij mi o co chodzilo z tym odrzyceniem w jednym roku marniutkich ale wynikow zgłoszonych przezciebie do mistrzostw okręgu zapytam kreciles cos ?
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zako81,

Moja droga fanko, obliczeniowy z dwóch list nalozył ten sam lot i cały oddział miał wyniki do kosza 4-ech hodowców.

Ponawiam pytanie czemu wspólnego startu sie boisz mistrzu klawiatury?

Pół Polski kładzie się ze śmiechu czytając Cię, sam się dziwie jak człowiek moze być aż tak zazdrosny i zawistny, przynajmniej w tej dziedzinie sobie radzisz. Nawet kilka kont na pzhgp masz, z których zgłaszałeś gołębie łapaczu :)

Już więcej niestety nie podejmę polemiki z Tobą moja najwierniejsza fanko więc wybacz. Szkodami czasu i literek na klawiaturze na takiego zazdrośnika.

Powodzenia w lotach :)
Marek.0305

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam mi osobiście bardzo podobają się filmy kolegi Arka.a jeżeli chodzi o gołębnik widoczny na filmie to powiem tak każdy chowa gołębie jak chce .te zacieki na ścianach to pozostałość po kale której zamalować jest ciężko i dla tego tak wygląda,ale jestem pewien że kolega dba o swoje golebie i powiem jeszcze tak najwięcej komentują ci co najmniej robią.a kolega Arek jeździ nagrywa i pokazuje to nam a wy co? Siedzicie z dupami i nic wam nie pasuje a w gołębniku syf brud i ubóstwo.szanujcie tych co starają się zrobić coś dla naszego hobby bo takich ludzi jest bardzo mało.pzd Marek oddział 0305 Goleniów Ps.kolego Arku czekamy na wiecej
zako81

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

lansuj się korzenie z bogatyni .zrob wyniki a nie placz .wytłumacz mi jeszcze na koniec gdzie i na jakich zasadach sa te loty strefowe ,w jakims klubie z tosnowcem? bo w pzhgp czegos takiego niema
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:30
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Marku,

Dokładnie tak, to są zacieki których szpachelką się nie wytrze bo jest to poprostu tak jak pomalowane, wystarczy wodą to przetrzeć aczkolwiek to jest gołębnik przejsciowy przez który przewinęło mi się w tym roku 400 odstawionych młodych :)

Ściany są jasne to widać wszystko, aczkolwiek golebnik dla mnie ma być jasny, suchy, czysty z dobrą wentylacją.

Lubię pracować z ptakami lubię sprzątać codziennie. A jeżeli komuś sie nie chce bądz nie ma czasu to szuka się gołębników "funkcjonalnych".

Pozdrawiam Pana :)
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 18:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zako81

Ostatni post bo fankom się nie odmawia. Loty strefy sądeckiej czyli takie gdzie kilka oddziałów wypuszcza razem ptaszki. Ty niestety "ubrudziłeś gadki bo przeciągać będą". Urka burka król podwórka.

My podjeliśmy rękawice, a czy będzie dobrze czy będzie gorzej to już trudno. Trzeba przyjąć każdy wynik z pokorą i gratulować zwycięzcom takich lotów.

Dla przypomnienia, 45 x 1 konkurs w ciągu 4ch lat. Mistrzostwo okręgu, wygranie lotu Arnhem. A w 2017 z tak wyszydzanego przez Ciebie oddziału 65 miejsce w Polsce w kat. B. Do tego 3x Puchar FCI na międzynarodowych WG.

Ps. Nasz oddział się rozrasta, przychodzą kolejni mocni hodowcy, którzy zapewne namieszają w klasyfikacjach. To odróżnia nas od Ciebie. Podejmujemy wyzwania, a mistrzom gratulujemy.

Pozdrawiam
MaGiC.

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Arku 45x1 miejsce w ciągu 4 lat to miejsca na listach oddziałowych?
Bryan

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 19:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czystoś nie ma nic do rzeczy mój kolega z sekcji sprząta raz na pół roku a nikt w okręgu nie może go pobić
Arkadiusz_Maziarz

WysłanyWysłany: Pią Kwi 06, 2018 19:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tak.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: