Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Czw Wrz 20, 2018 2:12 Zobacz posty bez odpowiedzi
Aukcje gołębi "Nasze gołębie "
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Wlather

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 13:52
PostTemat postu : Aukcje gołębi "Nasze gołębie "
Odpowiedz z cytatem

Tak ostatnio obserwuję aukcje gołębi - i dziwi mnie fakt,że w PL sprzedaje się gołębie bardzo drogo : np. http://gieldagolebi.pl/index2.php?id=szczegolypromowane&nr=64035
Nie chcę być złośliwy itp.ale na aukcjach w DV oryg. gołębie - rodzeństwo rodziców można kupić od 75-100 euro ( ja w tej cenie kupiłem ). To dlaczego dzieci sprzedaje się tak drogo.
Ludzie naprawdę nie mają poczucia przyzwoitości,chcą na wszystkim od razu zarobić. Jeśli znajdą się chętni to ok,niech płacą ( chcę tylko pokazać,że tu w kraju strasznie wykorzystują ludzką niewiedzę ).
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Georg

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 13:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu ,Kapturski ze łzami w oczach żegnał się z gołębiami a tu patrz .
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 16:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Georg napisał:
Jakiś czas temu ,Kapturski ze łzami w oczach żegnał się z gołębiami a tu patrz .

może był to tzw. chwyt marketingowy, ale ogólnie ładny gołąbek
gulgot

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 17:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

I niema co się dziwić że ubywa nam hodowców i brak młodzieży ,ceny z kosmosu -i jak mistrzowie mają poprawić coefficientów.
Gus89

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 20:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kapturski faktycznie zlikwidował hodowle ale pol czy rok pozniej nakupywal golebi od Zguda i kilku hodowli. Niemiec i teraz handluje, nic przeciwko niema ale golebie drogie, za te pieniadze mozna kupic od R.Zgud dzieci po org. A nie wnuki ;)
wkic

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 21:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zrobil sie zydem na starosc.
Wlather

WysłanyWysłany: Czw Mar 29, 2018 21:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Założyłem temat ,aby naświetlić sytuację na aukcjach. Dana aukcja to był jedynie przykład,ale takich przypadków jest wiele,gdzie młode po oryginałach są droższe od gołębi wyjściowych.Ciągle nam się wmawia,że gołębie zachodnie są drogie,wiadomo topowe hodowle się cenią ,ale na zachodzie ten sport już upada,kto śledzi aukcje w DV wie,że można bardzo tanio kupić gołębie,dużo taniej jak w PL. Nie ma sensu komentować działań danej osoby,choć takich przypadków jest wiele, b.dużo hodowców z "niewiadomych" przyczyn tj.likwiduje hodowle ,po czym biorą udział w wspólnych gołębnikach ,bo to jest teraz na topie,dochodzą do wniosku ,że normalne lotowanie nie ma sensu,jest łatwiejsza droga do zrobienia pieniędzy,bez brania udziału w lotach,straty czasu na cały sezon itd. Ale to jest temat rzeka, każdy zrobi i tak jak uważa...
wkic

WysłanyWysłany: Pią Mar 30, 2018 1:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz racje.
Ass

WysłanyWysłany: Pią Mar 30, 2018 11:45
PostTemat postu : moda na certyfikaty DNA czyli ile jest cukru w cukrze?
Odpowiedz z cytatem

A teraz panowie hodowcy to sprzedają asiory z certyfikatami DNA a pan Wichary sprzedaje nawet bony z certyfikatami (kup teraz 4 tys) no brawo tylko czy te certyfikaty są w stanie cokolwiek określić poza bezpośrednimi rodzicami i ile w tym młodym jest genów tego płowego Paszka przy połączeniach z tak różnymi gołębiami z innych linii. Coś mi się wydaje że te całe certyfikaty DNA to zwykła ściema żeby odciążyć kilku napalonych z grubszej kasy!
Zwykły hodowca

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2018 10:11
PostTemat postu : hehe
Odpowiedz z cytatem

Ja młode od tego samego hodowcy z Niemiec na jesień sprzedawałem po 50 zł bo miałem za dużo trzeba będzie podnieść cene :) nie jest to żadna oferta reklamowa
Wlather

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2018 11:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W tym wszystkim chodzi o czystą przyzwoitość. Jeśli serio ktoś kupi gołębia na aukcjach typu www.pipa.be to rozumie chęć odzyskania części zainwestowanych środków,ale trzeba też wiedzieć ,że tego typu aukcje są podbijane przez Azjatów, my nie możemy z nimi konkurować,są tańsze sposoby zakupu tych samych gołębi na mniej popularnych aukcjach,ale jeśli ktoś chce się pokazać to niech przepłaca. Ceny na lokalnych krajowych aukcjach też biorą się z ludzkiej naiwności,niewiedzy,przekonania,że taniej się nie kupi itd. nakręcamy sami spiralę głupoty.Dla mnie osobiście jeśli chodzi o zakup gołębi liczy się pewność,że pochodzą po dobrych gołębiach,dlatego wolę kupić ptaki od zachodnich b.dobrych hodowców ( jest większe prawdopodobieństwo trafienia od razu w dobry materiał ), na krajowych się zawiodłem ,inna sprawa jeśli ktoś dostanie coś szczerze od zaufanego hodowcy ,w innym wypadku nie ma sensu przepłacać...
siwy7

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2018 15:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Właśnie po co przeplaca jak można kupić za niewielka cenę prawdziwie gołębie pocztowe , szczep WW777 jest tego przykładem.
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2018 16:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wlather ja z kolei zawiodłem się na zachodnich.Nie ma tu reguły zależy na co się trafi.Co do wygórowanych cen to się z Tobą zgadzam ,dla mnie to czyste szaleństwo.Może dlatego ze zdaję sprawę z tego czego można oczekiwać w tym przedziale cenowym :)
arti1982arti

WysłanyWysłany: Sob Mar 31, 2018 19:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o paszki,to schodzą jak świeże bułeczki,niech tylko na papierze będzie 808.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: