Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Paź 17, 2018 17:05 Zobacz posty bez odpowiedzi
Obrączki związkowe a regulamin
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Kuba 9977

WysłanyWysłany: Pią Maj 11, 2018 21:28
PostTemat postu : Obrączki związkowe a regulamin
Odpowiedz z cytatem

zastanawiam się jak to wygląda od strony naszego regulaminu odnośnie sprzedaży "naszych " związkowych obrączek na targach, olx, allegro itp. itd, jakie są wasze opinie czy tak powinno być ? wg mnie nie skoro ktoś nie jest członkiem PZHGP nie powinien mieć dostępu do obrączek.
W Belgii np. hodowca kupujący obrączki płaci za 100 szt normalną cenę a za 101 i każdą następną już płaci dużo więcej , bo mają przyjęte, że ten kto zamawia więcej niz 100 to już zarabia na ptakach, może u nas też tak powinno być? wg mnie tak.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
waldix

WysłanyWysłany: Sob Maj 12, 2018 6:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam.wedlug mnie obrączki powinny być ogólnodostępne.jest wiele przykładów że miłośnicy gołębi przez kilka lat obraczkowali gołębie związkowymi,po czasie byli już członkami PZHGP.nie można zamykać się.zwiazek i tak się kurczy.demografia jest bezlitosna.pozdr
Stanisław

WysłanyWysłany: Sob Maj 12, 2018 8:15
PostTemat postu : Obrączki
Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeżeli rozprowadzanie tych obrączek byłoby prawidłowe a sprzedający rejestrowali imiennie nabywców, tak aby można w każdej chwili
ustalić właściciela gołębia - to nie widzę przeszkód.
MłodyPocztowy

WysłanyWysłany: Sob Maj 12, 2018 8:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

waldix napisał:
Witam.wedlug mnie obrączki powinny być ogólnodostępne.jest wiele przykładów że miłośnicy gołębi przez kilka lat obraczkowali gołębie związkowymi,po czasie byli już członkami PZHGP.nie można zamykać się.zwiazek i tak się kurczy.demografia jest bezlitosna.pozdr

Witam.
Popieram taki tok myślenia. Dodam że moje gołębie każd posiada adresówkę z nr. tel. I gdy tylko jakikolwiek Hodowca wyrazi dobrą wolę dowie się kto jest właścicielem gołąbka.
Pozdrawiam.
kowalmm

WysłanyWysłany: Nie Maj 13, 2018 3:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy 2+2 = 4 matematyka jest prosta.Wystarczy popatrzeć który oddział ile wzioł obrączek. Większość bierze ok 20 tyś szt.Ile z tego jesst potem na spisach 5tyś szt?
Skoro koszt zakupu obrączki to jakieś 70 gr to do Waszej kasy trafia 1,30zł od szt. X 15 tyś.Do Waszej kasy trafia 19500 zł na cele związkowe.19500: na 100 hodowców daje to 195 zł na głowę.Tyle musiał by dopłacić hodowca do składki.
Czy warto więc drążyć temat?Jak dla mnie sprzedaż obrączek to też w jakimś stopniu propagowanie twego hobby.Sam pamiętam kiedy zaczynałem jak bolało młodego hodowcę bo gołąb nie był na związkowej obrączce i nie można nim było lecieć.A tak w każdej chwili taki hodowca może się zapisać i odrazu lotować.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: