Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Gru 16, 2018 1:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
Przygotowania młodych do lotów
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Sro Sie 01, 2018 9:01
PostTemat postu : Przygotowania młodych do lotów
Odpowiedz z cytatem

Przygotowania młodych do lotów w ostrym słońcu i wysokich temperaturach nie należą do łatwych. Pierwsze treningi i pierwsze oczekiwanie na spóźnione młode. Są również pierwsze straty. Jeśli są niewielkie, to wszystko w normie. Jeśli jednak są znaczne to na pewno dają do zastanowienia i przeprowadzenia badań. Część hodowców uważa, że nie należy przywiązywać większej wagi do lotów młodych. Inni wręcz przeciwnie. Uważają, że loty młodych są bardzo ważne w etapie przygotowań do lotów w następnym sezonie. Myślę, że doświadczeni hodowcy chętnie podzielą się swoimi spostrzeżeniami, a mniej doświadczeni chętnie przeczytają informacje, które będą pomocne w hodowli. Zapraszam do dyskusji. Wszystkim dużo emocji w lotach gołębi młodych.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
zen0171

WysłanyWysłany: Czw Sie 02, 2018 19:21
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ciekawe pytania, ważne byśmy podzieliło się swymi doświadczeniami.
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Sie 03, 2018 16:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panie Zen0171 A kto niby ma się podzielić swoimi doświadczeniami Stara gwardia mając dość docinek półgłówków którzy wiedza tyle o hodowli co świnia o kosmosie odeszła w cień A ci co pozostali z braku pożywki dożynają się wzajemnie Jak jeszcze pisał RT to wataha żyła i mieli na kim zęby zawiesić W momencie kiedy znikła stara gwardia i kiedy odszedł R T To forum z braku pożywki umarło śmiercią naturalną Jeszcze kilku niedobitków wygryzie się wzajemnie i będzie koniec Pozdrawiam Panie Zen0171 i do usłyszenia możne kiedyś w lepszych czasach jak Bozia pozwoli doczekać
gregor46

WysłanyWysłany: Pią Sie 03, 2018 18:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Kol Spokojny 24 , ja nalerze do starej gwardi , mam 65 lat , 50lat hoduje golebie , zaznaczam , ze i ja wszystkiego nie wiem , ale jesli chodzi o loty mlodymi , to loty so bardzo warzne , nie koniecznie wyniki , loty mlodymy to przedszkole , i jak najwiecej ptaki tam sie uczo , co do treningöw to , trening prywatny duzo nie daje , jeden ptak podaje kierunek reszta leci za nim , warzne jest loty z kabiny , najlepiej 5,6 razy , potem 6 lotöw konkursowych , no i te ptaki ktöre przetrwajo ten program , to dobre roczniaki na przyszly rok . ps wy macie duze straty w rocznych , dlatego bo jako mlode sie malo nauczyli . podstawowa sprawa , to zdrowie stada , ale naprawde ZDROWIE , przy tej pogodzie bardzo wazna sprawa to drogi oddechowe , jest duzo srodköw , ja polecam Orni- Spezial , od H DE Weerd , karma lekkostrawna pod koniec tygodnia mocniejsza , nie karmic do syta , to ulatwia c wchodzenie do golebnika , i wtedy dokarmic , nie lotowac glodnymi ptakami , mlody ptak jest w fazie rozwoju , potrzebuje dobro karme i mineraly , wazne jest tez nauczyc mlode picia z rynienki , take jake so w kabinie . jeszcze jedno druga karma po locie , zmieszac z tarto marchewko i buraczkem cwiklowym , jest w tym duzo witamin naturalnych, buraczki odswierzajo sklad krwi , co jednoczesnie powoduje leprze utlenienie pluc , co oznacza zdrowe drogi oddechowe . to tylko kilka uwag z mojej hodowli , ja jestem zadowolony , ale to nie patent . dobry lot gregor
spokojny24

WysłanyWysłany: Pią Sie 03, 2018 20:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Kolego Gregor 46 Jeśli twój wpis był kierowany do mnie to bardzo dziękuję za wskazówki Wiadomości nigdy nie za wiele Jedyne co sie nie zgadzam z twoja wypowiedzią a mianowicie
, warzne jest loty z kabiny , najlepiej 5,6 razy , potem 6 lotöw konkursowych , no i te ptaki ktöre przetrwajo ten program , to dobre roczniaki na przyszly rok . ps wy macie duze straty w rocznych , dlatego bo jako mlode sie malo nauczyli

Tego szanowny kolego nie da sie nauczyć z tym czymś gołąb się rodzi albo nie Można jak najbardziej wyszkolić gołębie młode jak małpki ale to nijak niema nic do gołębi dorosłych Mój ptak 17 As w kat A w skali kraju kosza nie widział jako młody a Już jako roczny wylatał 8 fajnych konkursów Następny ptak 8 As jako młody był posłany 3 razy a jako roczny wylatał 6 fajnych konkursów a jako dwuletni uplasował sie na 8 miejscu w skali kraju To tylko taki przykład To że hodowcy wysadzają dużo rocznych to problem tkwi w czy innym
Jeśli idzie o moją osobę to ja też należę już do tych wapniaków a i wyników nie muszę się wstydzić Jedyne co mnie martwi ze przez ten okres prawie pół wieku przynależności do stowarzyszenia nie udało mi się wychować żadnego szczepu Ale jak to mówią Polska to taki dziwny kraj w którym wszystko jest możliwe A ja 40 lat w wstecz nie potrafiłem tego docenić Pozdrawiam i dobrych lotów
gregor46

WysłanyWysłany: Sob Sie 04, 2018 5:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol . Spokojny 24 , tel wpis nie byl osobiscie dla ciebie , ja prubuje , tylko , dac kilka informacji , na pytania zadane przez Andrzeja ABC , teoria i praktyka dotyczaca treningöw mlodych , to sprzeczna teoria , ja pisze tylko o sobie , przyklad moje dobrze przygotowane mlode , zdobywajo Mistrza Oddzialu z duzo przewago punktowo = szybkosc , te same ptaki robio w tym roku , tytul wicemistrza oddzialu = 51 konk = 12,10,10,10,9 konk , wiec wychodze z zalozenia , ze jako mlode sie duzo nauczyly , ps ja lotuje moje mlode do 400km ,zaznaczam , ze zaciemniam , i paruje w polowie stycznia .. dobry lot gregor .
Chodowca442

WysłanyWysłany: Sob Sie 04, 2018 9:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jak przygotować młode do lotu?.
To nie jest proste, jest mnustwo kłopotu.
Szukając informacji, słowo mnie nurtuje.
Brzmi ono "MOJE" często występuje.
I tak myślę sobie że to słowo klucz.
Więc młody Człowieku od niego się ucz.
Wszystkie wskazówki są mądre i cenne.
Jednak "moje" młode są tak bardzo zmienne.
Jak tu dopasować te cenne porady.
Gdy ja jeszcze nie wiem. Czy mądre czy dziady?.
Każdy ma receptę na swoje przedszkole.
Jedni są na górze inni zaś na dole.
I to słowo "Moje" ma spore znaczenie.
Czy jedną receptą ja swe stado zmienie.
Kiwnę sobie palcem i wszystko gotowe.
To nie takie proste to "MOJE" pocztowe.
Bo to ja mam znać wiedzieć, obserwować.
I Własną receptę sobie wypracować.
To lata praktyki i nie takie łatwe.
Aby w stu procętach poznać "MOJĄ" dziatwe.
Na nic cenne rady i drogie wskazówki.
Gdy mi to nie utkwi nie wejdzie do główki.
Bo to "MOJA" Armia i ja je prowadzę.
Jednak czy do końca nad nimi mam władzę?.
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Sob Sie 04, 2018 11:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Brawo CHodowca442! Piękna rymowanka i dająca dużo do myślenia. Dziękuję też innym hodowcom za cenne wskazówki.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: