Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Kwi 19, 2019 20:52 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gaby Vandenabeele
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
tedy

WysłanyWysłany: Pon Paź 29, 2018 17:03
PostTemat postu : Gaby Vandenabeele
Odpowiedz z cytatem

Panowie, dzisiaj wystartowała aukcja gołębi Gaby Vandenabeele, jak sądzicie będzie rekord za całość i za niektóre ptaki? Ja obstawiam coś około 5 mln € za całość.

https://auctions.pipa.be/pl/auction/2018-11-gaby-vandenabeele-be-tag-1

pozdrawiam DL
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Pon Paź 29, 2018 17:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rekord w pojedynczych szt jest jak najbardziej możliwy Ale czy taka suma uzbiera się za całość Myślę ze nie Z reszta w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe Był czas kiedy żółtki płacili bardzo duże sumy za gołębie Pożyjemy zobaczymy Pozdrawiam DL
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 14:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dajcie tego Gaby Vandenabeele tu do Polski to te jego asy będą wąchały naszym ogony :) pozdrawiam.
tedy

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 15:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego CałaPrawda a co powiesz na to :

www.pipa.be/pl/newsandarticles/reports/jaworscymichalak-wybitny-material-podstawa-sukccesu-lotowego&usg=AOvVaw3czdh62d6sQ8uV3ufSkqej

pozdrawiam DL
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 16:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Tedy ,Kolega Michalak to świetny hodowca i to że do jego osiągnięć przyczynił się jeden gołąb z tej reklamowanej hodowli to tylko tło dla jego osiągnięć.Znam wielu hodowców posiadających te ptaki ,którzy nie osiągają wyników.Tak więc reklama dźwignią handlu ,czy jednak nabywcy ziszczą swoje marzenia inwestując duże pieniądze nabywając ten materiał to się okaże.DL
tedy

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 17:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Wiarus jesteś doświadczonym Hodowcą więc wiesz że nie ma takiej możliwości aby wszystko latało i tak będzie w tym wypadku że większość kupi tylko nadzieję. Ale sam kupując nowego ptaka mam głęboką nadzieję że będzie to ten super a rzeczywistość jest zupełnie inna ale co człowiek pomarzy to jego.

pozdrawiam DL
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 17:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

CałaPrawda napisał:
Dajcie tego Gaby Vandenabeele tu do Polski to te jego asy będą wąchały naszym ogony :) pozdrawiam.

Z całym szacunkiem do twojej osoby Cała Prawda to powiedz Jakie ty masz jeśli tak twierdzisz i skąd pochodzą te twoje asy Jeśli gołębie które zasłynęły na arenie światowej zdobywając wiele mistrzostw i wygrywając wiele lotów narodowych muszą wąchać ogony To ja jestem niezmiernie ciekawy twoich gołębi i wyników Bo odnosząc się do ptaków to polskie to są gęsi owsiane a o gołębiach ja nie słyszałem A jak tam usilnie poszukiwane gołębie z lini Bricoux Bo to czysta linia polska bo jak by inaczej Jak posiadali te gołębie sławni Polscy hodowcy tacy jak Skurski Radwański Farys Mateja Koczy Gryt Paliczka i wielu innych Świec Panie nad ich duszami To musi być czysta Polska linia jak była już tu 40 lat wstecz
Wszędzie są gołębie dobre i siano Ci co zakupili te Ptaki u źródła wyhodowali wiele fajnych gołębi Wiadomo że wszystkie nie były asami bo byłoby to zbyt piękne A ci co zakupili od polskich dorobkiewiczów to najczęściej kupowali rodowody i nielicznym udało się coś uchować a cała rzesza nie wychowała nic A opinia o tych gołębiach szła na cały kraj Ja nie twierdzę że gołębie Gaby Vandenabeele to same asy Ale jest w tej hodowli sporo dobrych ponadprzeciętnych gołębi o których nie jeden może tylko pomarzyć A ze zachodnie gołębie w Polsce lecą prawie z taką prędkością jak Młody dawca na Kawasaki Z900RS to był czas już przywyknąć i już tu nic nikogo nie powinno dziwić Dobry lot
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 21:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy jak tak czytam to przychodzi mi na myśl pewna historia , a mianowicie na początku mojego powrotu do gołębi 12 r miałem przyjemność być u pewnego hodowcy .Na pytanie jakich gołębi byśmy chcieli odparliśmy Z GABIEGO , HERBOTSA. ITD .HODOWCA POPATRZYŁ NA NAS I ZAPROSIŁ DO GOŁEBNIKÓW TO Z GABIEGO TO Z NATIONALA TO Z CZEGOŚ TAM A TO Z CZEGO INNEGO ,najlepiej lecą mi te z tymi . Popatrzyliśmy na niego i wzięliśmy to co nam zaproponował . Skasował nas równo .
Ale dostaliśmy jedną lekcje w gratisie zaprosił nas do studni ,zaczerpnął wody i mówi tu jest 27 kręgów na 11 jest już woda ...... byliśmy spragnieni woda była zimna smaczna , ten hodowca przyniósł dwie butelki jedną po Perle drugą chyba po Mazowszance NALAŁ DO NICH TEJ WODY I DAŁ NAM SIE JESZCZE RAZ NAPIĆ I ZAPYTAŁ CZY COŚ SIE ZMIENIŁO ?
WODA NA DAL BYŁA SMACZNA ..............
Tylko od was zależy czy z nich coś będzie czy wypasiecie tylko przyczepę pszenicy , wtedy stać było mnie tylko na dwie parki . Oba samczyki mam do dziś .

CałaPrawda

WysłanyWysłany: Wto Paź 30, 2018 21:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
CałaPrawda napisał:

Z całym szacunkiem do twojej osoby Cała Prawda to powiedz Jakie ty masz jeśli tak twierdzisz i skąd pochodzą te twoje asy Jeśli gołębie które zasłynęły na arenie światowej zdobywając wiele mistrzostw i wygrywając wiele lotów narodowych muszą wąchać ogony To ja jestem niezmiernie ciekawy twoich gołębi i wyników Bo odnosząc się do ptaków to polskie to są gęsi owsiane a o gołębiach ja nie słyszałem A jak tam usilnie poszukiwane gołębie z lini Bricoux Bo to czysta linia polska bo jak by inaczej Jak posiadali te gołębie sławni Polscy hodowcy tacy jak Skurski Radwański Farys Mateja Koczy Gryt Paliczka i wielu innych Świec Panie nad ich duszami To musi być czysta Polska linia jak była już tu 40 lat wstecz
Wszędzie są gołębie dobre i siano Ci co zakupili te Ptaki u źródła wyhodowali wiele fajnych gołębi Wiadomo że wszystkie nie były asami bo byłoby to zbyt piękne A ci co zakupili od polskich dorobkiewiczów to najczęściej kupowali rodowody i nielicznym udało się coś uchować a cała rzesza nie wychowała nic A opinia o tych gołębiach szła na cały kraj Ja nie twierdzę że gołębie Gaby Vandenabeele to same asy Ale jest w tej hodowli sporo dobrych ponadprzeciętnych gołębi o których nie jeden może tylko pomarzyć A ze zachodnie gołębie w Polsce lecą prawie z taką prędkością jak Młody dawca na Kawasaki Z900RS to był czas już przywyknąć i już tu nic nikogo nie powinno dziwić Dobry lot

Masz kolego racje, może z lekka przesadziłem ale to może dla tego, że Cienie sobie naszych rodzimych Hodowców. Sam posiadam gołębie Gabyego z Rudyego i muszę przyznać że to bardzo dobre ptaki. chociaż jak widzisz https://auctions.pipa.be/pl/auction/2018-11-gaby-vandenabeele-be-day-2/88749/rudy sam Rudy nie mial 1 konk. u nas na takiego asa nikt nie zwrócił by szczególnej uwagi. A tak poza tym to na tej aukcji jest około 700 sztuk i powiem szczerze że w ciemno chętnie bym przyjął każde z nich.
hodowca51

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2018 7:59
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To są dwa wpisy kolegi CałaPrawda jak one mają się do siebie.

Dajcie tego Gaby Vandenabeele tu do Polski to te jego asy będą wąchały naszym ogony :) pozdrawiam

Masz kolego racje, może z lekka przesadziłem ale to może dla tego, że Cienie sobie naszych rodzimych Hodowców. Sam posiadam gołębie Gabyego z Rudyego i muszę przyznać że to bardzo dobre ptaki. chociaż jak widzisz https://auctions.pipa.be/pl/auction/2018-11-gaby-vandenabeele-be-day-2/88749/rudy sam Rudy nie mial 1 konk. u nas na takiego asa nikt nie zwrócił by szczególnej uwagi. A tak poza tym to na tej aukcji jest około 700 sztuk i powiem szczerze że w ciemno chętnie bym przyjął każde z nich.

Zamieszcza się bzdury ,by póżniej szybko się wycofać i przyjmować Vandenabeele z wielką chęcią wszystko jak lecą. A przedtem miały one wąchać ogony naszym Asom. Kolego gdzie konsekwencja i jakaś logika.Bo ktoś wyraził swoja opinię to zamiast bronić swojej tezy to lepiej skulić uszy i się ośmieszyć.Lepiej byłoby nic już nie zamieszczać.
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2018 8:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

EKSCYTUJEMY SIE TYM CO ZA ZACHODNIĄ GRANICĄ A TU U NAS FAJNE RZECZY DZIEJĄ SIĘ NA PORTALU AUKCYJNYM . KAŻDY Z WG MA SWOICH ETATOWYCH LICYTUJĄCYCH NP. NA MAZURACH TO SROCZKA PRZEJAWIA DZIWNE ZACHOWANIE JAK WYGASA ZAINTERESOWANIE POJAWJA SIĘ ONA .........
http://gieldagolebi.pl/index2.php?id=szczegolypromowane&nr=71160
http://gieldagolebi.pl/index2.php?id=szczegolypromowane&nr=71171
http://gieldagolebi.pl/index2.php?id=szczegolypromowane&nr=71153
http://gieldagolebi.pl/index2.php?id=szczegolypromowane&nr=72126

spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2018 8:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Widzisz Kolego Cała Prawda tak to jest z tymi gołębiami Wiele mitów narosło wokół niektórych asów i w tych asach był także rudy Kupując gołębie To kupujesz to co dany hodowca chce sprzedać i niema znaczenia czy jest to Gabi czy inny W takich hodowlach są gołębniki na sprzedaż i są gołębniki do których nikt niema dojścia tak jest u Gabiego i u wielu innych To wszystko zależy jak zareklamujesz danego asa A Belgia Holandia są specjalistami w tych sprawach i tam gołąb który siada jeden dobry konkurs w przyszłości może stać się przy pomocy odpowiedniej oprawy i reklamy Asem a chęć kupna po nim potomstwa zaczyna rosnąc A jak zaczyna taki as przynosić pokaźne zyski To co drugi gołąb który w danej hodowli robi wynik to syn lub wnuk takiego asa A jak nie wiesz o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze Dlatego Do wszystkiego trzeba podejść z dystansem Dziś kupując syna córkę po gołębiu który naprawdę jest asem zarodowym i płaci się za niego kopę kasy zawsze należy zrobić badania DNA To wiele nie kosztuje w porównaniu z suma jaka musimy zapłacić I materiał zawsze trzeba pobrać w dniu zakupu Bo jak już za dużo taki as napłodzi młodych a płodzi nie mało To później może być już za późno Gdyż jak sam wiesz nieszczęścia najczęściej dotykają Właśnie tych zarodowych Asów Dobrych lotow
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2018 9:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hodowca51 napisał:
To są dwa wpisy kolegi CałaPrawda jak one mają się do siebie.

Dajcie tego Gaby Vandenabeele tu do Polski to te jego asy będą wąchały naszym ogony :) pozdrawiam

Zamieszcza się bzdury ,by póżniej szybko się wycofać i przyjmować Vandenabeele z wielką chęcią wszystko jak lecą. A przedtem miały one wąchać ogony naszym Asom. Kolego gdzie konsekwencja i jakaś logika.Bo ktoś wyraził swoja opinię to zamiast bronić swojej tezy to lepiej skulić uszy i się ośmieszyć.Lepiej byłoby nic już nie zamieszczać.

Tylko krowa nie zmienia poglądów. A ty jak nie potrafisz kontekstu wyłapać to panie Pajor zadzwoń do psemka z nim na pewno się dogadasz. Pewnie uważasz że jakby psemek zrobił total aukcję to uzyskał by większą kwotę niż Gaby. Powidz mi co ten psemek z tatusiem wylatał w życiu, miał jakiegoś olimpijczyka? stał na pudle w Niemczech w jakiejkolwiek kategorii? i ty głąbie sprzedałeś się dla tych koków :P żal mi Cię.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2018 10:26
PostTemat postu : ZAKUPY I CO DALEJ
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy.......przykro czytać,gdy zaczyna się jakikolwiek temat i natychmiast pojawiają się niesnaski i prowokacje.Musimy sobie powiedzieć,że Pan Gabi Vandenabeele jest znakomitym Hodowcą,mającym ogromne sukcesy i to trzeba uszanować i docenić.Jak w każdej hodowli jest u Niego też sporo ptaków przeciętnych i słabych,po których nic się dobrego nie uchowa,i tak dzieje się w każdej hodowli.Jest znikoma ilość asów,wiele bardzo dobrych,duża grupa przeciętnych i najwięcej bezwartościowych.Przytaczam słowa Wielkiego Znawcy Pieta de Weerda.Kiedyś czytałem artykuł o Houbenie,który powiedział tak o swoich ptakach.....tych nikt nie zobaczy,te są do obejrzenia,a te na sprzedaż.Różnie podchodzą do sprzedaży hodowcy.Wiem również,że hodowca nasz polski pojechał na zachód i zakupił 2 parki rozpłodowe za potężną kwotę.Jednak zakup się solidnie opłacił,bo potomstwo było z jednej pary rewelacyjne szczególnie na dalekie trasy.Powiadomiono własciciela o kapitalnych wynikach młodych z tej pary i .......gość poprosił o 2 młode.Uchowano i zawieziono Mu,a były wyjątkowej urody.Ile jestem za nie winien pyta.Nic,to prezent dla Pana.Całkowicie odjęło Mu mowę,bo doskonale pamiętał jak kolegę wykasował.Tak siedział ze 3 minuty i zawołał pielęgniarza....z tego rozpłodowego z tej środkowej czwartej półki przynieś te 2 młode.Opiekun zdębiał,zapytał ponownie,czy właśnie o te młode chodzi,bo przecież za żadne skarby nie miały opuścic swojego gołębnika.Tak potwierdził.Młode przyjechały do Polski.Różnie to bywa Szanowni Koledzy,ale uważam,że większość to wspaniali hodowcy,co niedrogo potrafią sprzedać bardzo dobry materiał zarodowy,dostępny dla każdego,ale są też tacy,co tylko patrzą jak tu gościa wpuścic w maliny,a szczególnie jak są rodowody....jak stąd do Japonii.Takie cudowne opisy działają mocno na psychikę,wbijają się do mózgu,nie pozwalają spać,i niestety robi się wszystko,by ptaka z tej hodowli mieć.Posłużę się słowami naszego Wielkiego Hodowcy Pana Marcina Kobieli,który podczas obszernego wywiadu jaki udzielił Koledze Zdzisławowi Karoniowi powiedział tak..nabywanie wielu gołębi od wielu hodowców to była obsesja,trudna do opanowania....tak to święte słowa Hodowcy mistrzowskiej hodowli.Hałaśliwa reklama odpowiednio przekazana działa prawie na każdego,i......trudno to z pamięci wyrzucić.Więc warto się głęboko zastanowić nad zakupami.Pozdrawiam serdecznie w piękny słoneczny dzionek.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
tedy

WysłanyWysłany: Sro Paź 31, 2018 10:40
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Co do Gaby Vandenabelle, to z tego co wiem gołębiami tymi poleciało wielu hodowców i niektórzy rewelacyjnie, sam Gaby mimo niby miłej powierzchowności jest jak dla mnie ( nie tylko moje osobiste odczucie ) typem antypatycznym. Tu jest link do hodowli w UK która swego czasu święciła niezwykłe triumfy gołębiami Gabiego :

http://www.myrtlelofts.com/about-myrtle-lofts.shtml

pozdrawiam DL
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: