Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Mar 25, 2019 10:17 Zobacz posty bez odpowiedzi
Co sądzicie o portalu Pigebook?
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
viceversa1994

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 9:11
PostTemat postu : Co sądzicie o portalu Pigebook?
Odpowiedz z cytatem

Bardzo intentyswnie obserwuje ten portal i zauważyłem totalny brak profesjonalizmu. Aukcje są zapowiadane na dany dzień a startują kilka dni później, kolega furman unika kontaktu itp .
Kolejny temat to ocena gołębi.,większość gołębi wystawianych na tym portalu ma 5 gwiazdek . Moim zdaniem jest to śmieszne patrząc na najlepsze portale na świecie gołębie nie mają takich ocen .
Wg mnie to totalna bzdura, ponieważ zdążyło mi się kupić tam ptaka miał ocenę 5 a jak otworzyłem paczkę to gołąb wyglądał fatalnie opis gwiazdkowy nie miał się nijak do rzeczywistości.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
bolo030202

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 11:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

portal ok , filmiki które tworza ,jest co pooglądać. popatrzeć na gołebniki znanych hodowców zawsze coś ,a to ze musza zarabiać to już druga kwestia , po to to zostało stworzone , koleś nie jeździ po polsce bo mu się nudzi , a wiadomo jak to w handlu wszystkim nie dogodzi i pewnie bedą się zdarzać osoby nie zadowolone z zakupu , tym bardziej ze kupując golebia nie trzymając go w ręce trzeba sie liczyć z tym że może nie spełnić naszych oczekiwań
wkic

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 12:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To wszystko biznes.
viceversa1994

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 12:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko rozumiem : ale po co w takim wypadku ocena gołębia skoro nie jest ona kompletnie adekwatna do tego co otrzymamy ? Po co zapowiedzi aukcji skoro i tak nie są realizowane na czas .
Definicje biznes tez rozumiem ale trochę szacunku do hodowców i profesjonalizmu .
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 17:11
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie Dlatego tak jest bo te wszystkie fotki są po obróbce komputerowej Aby bardziej podniecały kupujących Gdyby porobiono im fotki tak jak wyglądają rzeczywiście To wielu by nawet przy niektórych się nie zatrzymało Wiec niema się co dziwić ze licytujemy takiego a dostajemy całkiem co innego Kiedyś opowiadał mi kolega że na dancingu poznał Panienkę Był dość wstawiony kiedy rano się obudził na sporym kacu to tak się zerwał z łóżka jakby go wrzątkiem polali a poduszka była różowo czarna Do dziś wspomina i zawsze powtarza Nigdy nie kupuj po pijanemu Jak nie widzisz dokładnie jak wygląda
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 17:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zalicytowałem tam dwa ptaki jeden aukcja została zakończona z moim nickiem,a po minucie okazało się że wygrał kto inny .Zalicytowałem więc następnego i wygrałem aukcje. Dzwoniłem kilka razy między innymi do Pana Furmana minęło już niespełna dwa tygodnie i bez wieści.Tak więc jak napisał Kolega brak profesjonalizmu.DL
viceversa1994

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 18:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Wiarus

Moj kolega wylicytowal tam ostatnio 2 ptaki od Kol. Bakiera jak sie okazalo ptaki zabral Pan Furman wczesniej na swoja hodowle i byly wysylane przez niego nie przez Pana Bakiere .
Powiem tylko tyle nagral kolega film jak wygladaly te ptaki po otwarciu paczki jedna choroba - wpuscil je do izolatki to byla tak zlana jak by wiadro wody wylal.
Po wielu sms i telefonach szanowny Pan `furman kazal odeslac ptaki ale mam obawy ze mogly nie przezyc drogi powrotnej bo ich stan byl tragiczny .
zen0171

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 19:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Na początku mu kibicowałem licząc że filmy będą coraz lepiej robione i ciekawsze. Niestety jest coraz gorzej. Ciagle mówienie o pieniądzach za które odwiedzani przez niego hodowcy kupują lub sprzedają gołębie. Taki A.Pawelec bis.
Z portalem aukcyjnym nie mialem styczności gdyż osobowość właściciela mnie do tego zniechęca. Teraz jeszcze doświadczenia Wiarusa przypieczętowało moja decyzję.
Zdecydowanie wole K.Kłosa, ciekawiej opowiada, nie jest taki nachalny i ma zdecydowanie większa wiedzę nie tylko na tematy hodowlane.
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 19:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Vicewersa 1994 dałem już sobie spokój z tym ptakiem i z portalem .Dobrze że wstawiłeś temat bo miałem wątpliwości.DL
kslom

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 20:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Zapytam bezpośrednio...po cholerę tam wchodzicie a tym bardziej licytujecie. Tylko bez obrazy.
Mało to w ubiegłym roku (a może i w tym) zostało napisane na temat tej firmy. Tak, tak to jest normalnie firma której celem jest zysk. Wystarczy odwiedzić archiwum i wszytko jasne.
Dobra rada...nie wszystko złoto co się świeci!!!!

WysłanyWysłany: Wto Lis 13, 2018 20:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM PRZEMOCY ALE NAJ PROŚCIEJ ZGŁOSIĆ SPRAWE DO UOKiK , jak potwierdzą że są nieprawidłowości to wtedy dopierpapier że kapcie pogubi ...... i się skończy DZIEŃ DZIECKA .

hodowca1234

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2018 7:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Panowie po co ta wielka krytyka . Tutaj musi być działanie . Jeśli kupiliście gołębia za dużą kase i okazuje sie ,że jest chory to odsyłacie go na adres właściciela , z której hodowli się on wywodzi ,nie właściciela portalu i rządacie zwrotu należności wraz z kosztami . To własciciel - hodowca gołębia jest odpowiedzainlny za to by było wszystko ok. Jeśli problem powstał z powodu własciciela portalu to hodowca , ktrego gołąb był sprzedawany i był z nim problem sam odzyska pieniądze i nie będzie wiecej korzystał z tego serwisu . Będzie mu głupio za nie swioje błędy. Jak nie bedzie sprzedajacych to nie będzie źródła aukcji . A co do cen opowiadanych na filmach to jest zwykłe czarowanie . U Pana Cz. opowiada o wysokich kwotach zakupu gołębi . Jeśli dla niego kwota 200-300 Euro to jest ogromna, która ma przewrócić z nóg odbiorców danego filmy to gratuluje humoru .Bardzo łatwo to sprawdzic w internecie
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2018 8:47
PostTemat postu : Re: Co sądzicie o portalu Pigebook?
Odpowiedz z cytatem

viceversa1994 napisał:
Bardzo intentyswnie obserwuje ten portal i zauważyłem totalny brak profesjonalizmu. Aukcje są zapowiadane na dany dzień a startują kilka dni później, kolega furman unika kontaktu itp .
Kolejny temat to ocena gołębi.,większość gołębi wystawianych na tym portalu ma 5 gwiazdek . Moim zdaniem jest to śmieszne patrząc na najlepsze portale na świecie gołębie nie mają takich ocen .
Wg mnie to totalna bzdura, ponieważ zdążyło mi się kupić tam ptaka miał ocenę 5 a jak otworzyłem paczkę to gołąb wyglądał fatalnie opis gwiazdkowy nie miał się nijak do rzeczywistości.

Kolego Pisałem o problemie oceny gołębia przez Pigebook już dużo wcześniej gdyż zaniepokoiła mnie ocena młódka (piszczka) który miał same 5. wtedy też zostałem skrytykowany przez jakiegoś wariata. Ciekaw jestem dla czego teraz szanowny Hodowca51 się nie wypowiada.

A tak naprawdę to trzeba sobie powiedzieć, że Pan Wiktor jest bardzo młodym człowiekiem który nie ma prawie żadnego doświadczenia w hodowli ocenia gołębie według swojego widzimisię, rzetelną ocenę budowy gołębia powinien na profesjonalnym portalu prowadzić np sędzia PZHGP takiemu człowiekowi mógłbym zawierzyć.

Ponadto portal stał się maszynką do sprzedaży gołębi jedynie określonej grupy hodowców, Natomiast kolega Wiktor nakręca hodowców mówiąc o wielkich kwotach gdyż sam chcę by z jego portalu gołębie schodziły za jak najwyższą cenę ponieważ ma % od sprzedanej sztuki.

Z ostatnich aukcji która mnie zainteresowała były sprowadzone gołębie przez KiK Kubickich inbredy na Hurican51, zostały sprzedane po kilka tyś PLN, natomiast kol, mirek2001 identycznego gołębia kupił na giełdzie u K. Kłosa za 360 PLN?. Jak widać naiwniaków lubiących przepłacać nie brakuje. Ludzie myślą, że jak zapłacą więcej to gołąb będzie lepszy, takie podejście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kolega Wiktor wraz z określona grupa Hodowców żerują na naiwności, takie działanie moim zdaniem nie jest uczciwe.

Wyznaję taką zasadę, że gołąb jest tyle warty ile kupujący chce za niego zapłacić. Natomiast jego realną wartość jedynie można poznać dopiero po latach.

Reasumując: wartość hodowlana gołębia kupionego za 100 zł może być wyższa od wartości hodowlanej gołębia kupionego za 10000 zł.
Czy ktoś tą tezę podważy? wątpię.

Pozdrawiam.
hodowca51

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2018 9:29
Odpowiedz z cytatem

CałaPrawda napisał:
viceversa1994 napisał:

Kolego Pisałem o problemie oceny gołębia przez Pigebook już dużo wcześniej gdyż zaniepokoiła mnie ocena młódka (piszczka) który miał same 5. wtedy też zostałem skrytykowany przez jakiegoś wariata. Ciekaw jestem dla czego teraz szanowny Hodowca51 się nie wypowiada.

A tak naprawdę to trzeba sobie powiedzieć, że Pan Wiktor jest bardzo młodym człowiekiem który nie ma prawie żadnego doświadczenia w hodowli ocenia gołębie według swojego widzimisię, rzetelną ocenę budowy gołębia powinien na profesjonalnym portalu prowadzić np sędzia PZHGP takiemu człowiekowi mógłbym zawierzyć.

Ponadto portal stał się maszynką do sprzedaży gołębi jedynie określonej grupy hodowców, Natomiast kolega Wiktor nakręca hodowców mówiąc o wielkich kwotach gdyż sam chcę by z jego portalu gołębie schodziły za jak najwyższą cenę ponieważ ma % od sprzedanej sztuki.

Z ostatnich aukcji która mnie zainteresowała były sprowadzone gołębie przez KiK Kubickich inbredy na Hurican51, zostały sprzedane po kilka tyś PLN, natomiast kol, mirek2001 identycznego gołębia kupił na giełdzie u K. Kłosa za 360 PLN?. Jak widać naiwniaków lubiących przepłacać nie brakuje. Ludzie myślą, że jak zapłacą więcej to gołąb będzie lepszy, takie podejście nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kolega Wiktor wraz z określona grupa Hodowców żerują na naiwności, takie działanie moim zdaniem nie jest uczciwe.

Wyznaję taką zasadę, że gołąb jest tyle warty ile kupujący chce za niego zapłacić. Natomiast jego realną wartość jedynie można poznać dopiero po latach.

Reasumując: wartość hodowlana gołębia kupionego za 100 zł może być wyższa od wartości hodowlanej gołębia kupionego za 10000 zł.

Pozdrawiam.

HODOWCA51 NIE WYPOWIADA SIĘ NA TEN TEMAT BO ZOSTAWIA TO DLA TAKIEGO ZNAWCY I EKSPERTA OD SPRAW HODOWLANYCH I OCENY GOŁĘBI JAKIM JEST CAŁAPRAWDA. BOŻE CHROŃ NAS PRZED TAKIMI EKSPERTAMI. TRZEBA MIEĆ CHOĆ ODROBINĘ WIEDZY PODSTAWOWEJ O SPOSOBIE I KIERUNKACH OCENY GOŁĘBIA BY SIĘ WYPOWIADAĆ. JA Z ZDJĘCIA TEGO NIE POTRAFIĘ W ODRÓŻNIENIU OD CIEBIE KOLEGO. CO DO WARIATA TO TRZEBA BYĆ NAPRAWDĘ WARIATEM BY Z ZDJĘCIA OCENIĆ LUB KWESTIONOWAĆ OCENĘ MŁÓDKA JAK TO KOLEGA ZROBIŁ. ALE NIE DZIWIĘ SIĘ KOLEDZE BO JEST TU WIELU PODOBNYCH EKSPERTÓW OD WSZELAKIEJ DZIEDZINY. IDĄC DALEJ TO MOŻNA NATRAFIĆ NA WARTOŚCIOWEGO GOŁĘBIA ZA PRZYSŁOWIOWĄ ZŁOTÓWKĘ , WSZYSTKO ZALEŻY OD SZCZĘŚCIA ,TAK SAMO JEŚLI ZAPŁACIMY TYSIĄCE. ALE ŻYCZĘ KOLEDZE OWOCNYCH POSZUKIWAŃ CHAMPIONÓW ZA ZŁOTÓWKĘ CZY TEŻ ZA 100 ZŁ.
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Sro Lis 14, 2018 10:11
Odpowiedz z cytatem

hodowca51 napisał:
CałaPrawda napisał:
viceversa1994 napisał:

Pozdrawiam.

HODOWCA51 NIE WYPOWIADA SIĘ NA TEN TEMAT BO ZOSTAWIA TO DLA TAKIEGO ZNAWCY I EKSPERTA OD SPRAW HODOWLANYCH I OCENY GOŁĘBI JAKIM JEST CAŁAPRAWDA. BOŻE CHROŃ NAS PRZED TAKIMI EKSPERTAMI. TRZEBA MIEĆ CHOĆ ODROBINĘ WIEDZY PODSTAWOWEJ O SPOSOBIE I KIERUNKACH OCENY GOŁĘBIA BY SIĘ WYPOWIADAĆ. JA Z ZDJĘCIA TEGO NIE POTRAFIĘ W ODRÓŻNIENIU OD CIEBIE KOLEGO. CO DO WARIATA TO TRZEBA BYĆ NAPRAWDĘ WARIATEM BY Z ZDJĘCIA OCENIĆ LUB KWESTIONOWAĆ OCENĘ MŁÓDKA JAK TO KOLEGA ZROBIŁ. ALE NIE DZIWIĘ SIĘ KOLEDZE BO JEST TU WIELU PODOBNYCH EKSPERTÓW OD WSZELAKIEJ DZIEDZINY. IDĄC DALEJ TO MOŻNA NATRAFIĆ NA WARTOŚCIOWEGO GOŁĘBIA ZA PRZYSŁOWIOWĄ ZŁOTÓWKĘ , WSZYSTKO ZALEŻY OD SZCZĘŚCIA ,TAK SAMO JEŚLI ZAPŁACIMY TYSIĄCE. ALE ŻYCZĘ KOLEDZE OWOCNYCH POSZUKIWAŃ CHAMPIONÓW ZA ZŁOTÓWKĘ CZY TEŻ ZA 100 ZŁ.

Panie Pajor życzę Ci sukcesów z psemkowymi venkulami buuuuuahha.
a tak na marginesie to młódka się nie ocenia poczytaj trochę książek to się o tym dowiesz, gołąb staje się w pełni dojrzały w okolicach 16-18 miesiąca życia. Zapewne o tym nie wiesz bo czerpiesz wiedzę od psemka i stosujesz marmelade i z mózgu psemek tez Ci zrobił marmelade.

Jeszcze raz Ci powtórzę, że byś zrozumiał młody (piszczek) nie jest w pełni rozwinięty dlatego też nie należy go oceniać pod względem budowy upierzenia itd. Jak nadal nie rozumiesz to uderz głową z barana w ścianę może wtedy coś zaskoczy.

Pozdrawiam.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: