Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Sie 20, 2019 10:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Drogi oddechowe
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kslom

WysłanyWysłany: Nie Gru 30, 2018 22:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
kslom napisał:
NO I SKOŃCZYŁ SIE SPOKÓJ I ROZSĄDEK. BYŁO NAPRAWDĘ FAJNIE PRZEZ KILKA DNI. POJAWIŁ SIĘ TEN OD PRAWD WSZELAKICH ALE SOBIE TYLKO ZNANYCH.
Zapomina jednak o jednej. A brzmi ona następująco: nie życzę sobie abyś nazywał mnie kolegą bo daleko jest nam od siebie. Nie chodzi mi wcale o odległości pomiędzy Toruniem a Skarżyskiem. Nie miałem i nie mam przyjemności dyskusji z tobą. Zobaczymy wkrótce jak zrozumiane będą moje słowa.
Hodowco082
Sama mądrość płynie z Twoich słów. Zaobserwowałem, że zioła pomagają utrzymać pewien stan zdrowia który nazywam constans ale dotyczy to głównie gołębi tzw rozpłodowych które nie biorą udziału w lotach. Można pokusić się o stwierdzanie , ze ptaki zdrowe/wyleczone nie biorące udziału w lotach można utrzymać w zdrowiu tylko ziołami + szczepienia.
Inaczej wygląda sprawa z lotnikami. Sezon 2017 rozpocząłem z wielkimi nadziejami. Ptaki przebadane, wyniki badan wzorcowe . Zero tzw kuracji antybiotykami itp itd. Sielanka trwała do czwartego lotu gdzie gołębie wyraźnie opóźniły się. Badania i okazuję się że ptaki mam chore na jakieś tam dziadostwo. Antybiotyk 10 dni dodatkowo środki na tricho i kokci.
Nikt do dzisiaj nie był mi w stanie powiedzieć co się stało. Skąd ta nagła zmiana w zdrowiu. Weterynarz mówił coś o przebadaniu kilku szt a nie całego stad itd.
Sezon 2018 rozpocząłem inaczej. Bez badań tylko przeprowadzenie kuracji w ciemno . Na robaki, tricho , układ oddechowy i pokarmowy. Okazuje się , zę przeleciałem sezon bez problemów zdrowotnych i przerywania lotów z tego powodu. Oczywiście po każdym locie były podawane środki ziołowe o różnym działaniu.
Pojawia sie wiec pytanie. Czy warto robić badania przed sezonem? Czy 10% przebadanych gołębi jest wystarczającą ilością?
Moze nie badać przed sezonem a zrobić kuracje w ślepo?
A może wybrać trzecie rozwiązanie, wg mnie najbardziej trafne, czyli bez badań przed sezonem z kuracjami. Badanie przeprowadzać co 3-4 lot. Pomiędzy lotami stosować zioła na utrzymanie stada lotowego w zdrowiu.

Napisze Ci tak komisarzu Sł.. - HALSKI twoja znajomość geografii jest równa zeru.
Albo informatorzy sa do bani.
Jak dzieci, jak dzieci.
I skończ ten cyrk bo na koniec roku nie wypada błazenady odpier...ć.
Tylko się dziwię, że się wstydzisz swoich słów?

Czego ma się wstydzić?? Postaram sie wyrwać ciebie z tego stanu zdziwienia tylko powiedz o co kaman?
Ja nic nie zaczynałem wiec kończyć również nie będę. Zastosuj się do własnych słow to wyjdzie to tobie na zdrowie. Nie mieszaj końca , początku i środka roku bo to nic nie wnosi. Ja mam już dawno wyrobione zdanie i jego nie zmienię.
No i widzisz . Pojawiłeś się i zaczyna się znowu jazda. Złośliwi mówią ze to tylko chwilowa przepustka i wrócisz tam gdzie twoje miejsce:))
A to dla rozluźnienia:))
https://www.youtube.com/watch?v=CM07dzkhwxI

WysłanyWysłany: Nie Gru 30, 2018 22:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Kslom Dziękuje bardzo za miłe słowa. Co do badań to pozwolisz że napisze kilka słów . Nie ważne gdzie badasz ważne kto bada. Jeśli lekarz ma pojecie i potraktuje ciebie jak człowieka który szuka pomocy, a nie jak klienta który opróżnia mu szafkę to zawsze warto zbadać ptaki . Nigdy nie przeprowadzam badan w jednej klinice Choć robię to rzadko to nieraz dla własnego spokoju badam stado . Nie jestem zwolennikiem stosowania czegoś co nie wiem co jest w środku , zwłaszcza cudownych saszetek bez składu i ładu które bija wszystko z gołębiem włącznie . Jeśli zachodzi taka potrzeba to staram się kupić lek z opisem i raczej polski. Nigdy nie stosuje czegoś takiego ze jeden lub dwa ptaki nie domagają a leczę całe stado. Co do stosowania ziół to mam to opanowane do perfekcji i nigdy dokąd Bozia da zdrowie i móc zajmować się tymi ptakami nie zejdę . Ja dokładnie zdaje sobie sprawę ze firmy które czerpią z tego niemałe korzyści zawsze beda twierdziły ze podawanie czegoś naturalnego niema sensu . To wszystko ma sens tylko podawać trzeba systematycznie a nie od przypadku. Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roku. Dl
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
ARTURO

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 8:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Czego ma się wstydzić?? Postaram sie wyrwać ciebie z tego stanu zdziwienia tylko powiedz o co kaman?
Ja nic nie zaczynałem wiec kończyć również nie będę. Zastosuj się do własnych słow to wyjdzie to tobie na zdrowie. Nie mieszaj końca , początku i środka roku bo to nic nie wnosi. Ja mam już dawno wyrobione zdanie i jego nie zmienię.
No i widzisz . Pojawiłeś się i zaczyna się znowu jazda. Złośliwi mówią ze to tylko chwilowa przepustka i wrócisz tam gdzie twoje miejsce:))
A to dla rozluźnienia:))
https://www.youtube.com/watch?v=CM07dzkhwxI[/quote]
Słuchaj Kozaczku czego masz się wstydzić?
Te krzywe teksty które kierujesz pod moim adresem.
Jeżeli ich się nie wstydisz, to równie dobrze możesz z gołym tyłkiem po ulicy latać bo pewnie to też nie wstyd.
Szczerze życzę zdrówka, wiary i mniej wulgaryzmów w 2019 roku.
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 9:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Koledzy w badaniu nie ma nic złego jak pisałem skoro nic nie wykaże nic nie podaje,to chyba lepsze niż ślepe kuracje.Skoro moje ptaki osiągną taki stan zdrowia ze badania nic nie będą wykazywały to nie będą leczone,lecz badał będę.Niektórzy nie badają i twierdzą że ptaki są zdrowe,jednak jest tak jak w przypadku PawlaD poszedł do szpitala na zapalenie płuc ,a wykryto co innego.Gdyby więc nie został zbadany żadnego leczenia by nie było i choroba mogłaby zniszczyć cały organizm do tego stopnie że na wszelkie leczenie byłoby zbyt późno.Dlatego nie bójmy się badań że mogą coś wykazać bo czas jaki zyskamy zwiększa szanse na walkę z chorobą ,jak i naszych pupili w lotach.Dl
Stanisław

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 9:23
PostTemat postu : Dot.badań.
Odpowiedz z cytatem

Wiarus popieram Twój wpis.
PawełD

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 10:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Koledzy w badaniu nie ma nic złego jak pisałem skoro nic nie wykaże nic nie podaje,to chyba lepsze niż ślepe kuracje.Skoro moje ptaki osiągną taki stan zdrowia ze badania nic nie będą wykazywały to nie będą leczone,lecz badał będę.Niektórzy nie badają i twierdzą że ptaki są zdrowe,jednak jest tak jak w przypadku PawlaD poszedł do szpitala na zapalenie płuc ,a wykryto co innego.Gdyby więc nie został zbadany żadnego leczenia by nie było i choroba mogłaby zniszczyć cały organizm do tego stopnie że na wszelkie leczenie byłoby zbyt późno.Dlatego nie bójmy się badań że mogą coś wykazać bo czas jaki zyskamy zwiększa szanse na walkę z chorobą ,jak i naszych pupili w lotach.Dl
Szanowny Wiarusie, gdyby zechciało się Tobie z uwagą i zrozumieniem obejrzeć choć jeden odcinek kapitalnego filmu/którego nie zobaczysz w telewizji publicznej/to nie wypisywałbyś takich rzeczy. Badać należy, to jest priorytet, ale jak leczyć ? To jest istotą rzeczy. O tym mówi film i powinno obejrzeć go jak najwięcej ludzi.

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 11:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PawełD napisał:
wiarus napisał:
Szanowny Wiarusie, gdyby zechciało się Tobie z uwagą i zrozumieniem obejrzeć choć jeden odcinek kapitalnego filmu/którego nie zobaczysz w telewizji publicznej/to nie wypisywałbyś takich rzeczy. Badać należy, to jest priorytet, ale jak leczyć ? To jest istotą rzeczy. O tym mówi film i powinno obejrzeć go jak najwięcej ludzi.

Możesz Kolego coś bliżej napisać o tym filmie? Chętnie go zobaczę, jakiś link itp

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 11:25
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Podałem linki do filmu wcześniej w tym temacie, ale chcesz masz ponownie https://www.youtube.com/watch?v=kym5pL3ayxs&t=253s , https://www.youtube.com/watch?v=oP3QH9K8J4k&t=7s , https://www.youtube.com/watch?v=dkEpQXEfOrA

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 12:26
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuje bardzo Kolego za wstawienie linków. Faktycznie były w innej wiadomości kierowanej konkretnie do danej osoby. Dziękuje jeszcze raz.
Obejrzałem pierwszą część i powiem , ze nie nazwę tego co zobaczyłem "kapitalnym filmem". Dla mnie ten obraz miał zupełnie inne przesłanie. Widocznie inaczej postrzegamy pewne rzeczy.
Osobiście boję się ludzi którzy nawołują do zaprzestania szczepień. To takie moje subiektywne odczucie.
Sprawdziłem również co "net wie" na temat ludzi występujących w pierwszej części.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Zi%C4%99ba
https://www.totylkoteoria.pl/2017/06/witaminac-120tys-klinikakilarski.html
https://iww.pl/team/dr-piotr-kardasz/
Jak dla mnie to są kapitalne informacje gdyż pokazują co wnoszą ...
Pozdrawiam i zdrowia życzę.

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 14:43
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiem kolego kslom, to trudno ogarnąć, trzeba mieć wiedzę i nie trzymać się utartych mitologi i stereotypów. ,,Starszym i mądrzejszym" właśnie o to chodzi, oni realizują to co zostało zaplanowane, nam natomiast pozostaje bezradnie się wszystkiemu przyglądać i podążać ,,systemową" drogą zagłady. Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 15:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego PawleD, problem poruszany w filmikach do których linki zamieściłeś jest ciekawy ale niełatwy i wielowątkowy i nie na to forum.
Sam spędziłem wiele godzin na dyskusji z lekarzami, biologami, zwolennikami i przeciwnikami autora ukrytych terapii i tego nurtu. Jednoznacznych odpowiedzi brak.
Zawsze trzeba i warto zachować zdrowy rozsądek i umiar.
Życzę Ci zdrowia i pomyślności w AD 2019.
krzychu0261

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 15:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

zenada na tym forum
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 18:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

krzychu0261 napisał:
zenada na tym forum

Krzychu0261 to może napisz coś mądrego, mniej żenującego. :?

https://www.youtube.com/watch?v=hmWWSVnDcD8
krzychu0261

WysłanyWysłany: Wto Sty 01, 2019 17:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

skaczecie do siebie jak psy
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij email Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Wto Sty 01, 2019 20:07
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem