Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Kwi 21, 2019 18:21 Zobacz posty bez odpowiedzi
Parowanie
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
igor123

WysłanyWysłany: Pią Gru 28, 2018 16:51
PostTemat postu : Parowanie
Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich kolegów i koleżanki. Już tuż tuż nowy rok. Jakieś przemyślenia co do hodowli? I kiedy koledzy wpuszczacie w pary? Ja wdowce chce sparować ok 20 lutego. Tylko nie wiem kiedy wpuścić roczne bo chce spróbować z gniazda.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Gru 30, 2018 10:44
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ważnym jest by ptaki były przygotowane do parowania tj zdrowe ,ponieważ skoro parujemy na wiosnę to potem przed sezonem lotowym nie będzie czasu na kuracje ,po za tym jak chcemy mieć zdrowe młode co z powodzeniem zniosą sezon lotowy gołębi młodych ,stare również muszą być zdrowe,aby nie przekazywały zbędnego balastu.Do tego niezbędne jest badanie ptaków pod kontem bakteriologicznym,na pasożyty i kokcydie to taki pakiet podstawowy kontrolny.Potem przeprowadzamy kuracje jak badanie coś wykazało ,a następnie szczepimy ptaki .Jak już zniosą jajka można przeprowadzić ślepą kuracje na rzęsistki,nie wcześniej ponieważ leki te źle wpływają na płodność.To takie krótkie przypomnienie .Łączenie w pary to jeden z najważniejszych momentów w hodowli bo od tego zależy w głównej mierze przyszłość naszej hodowli ,dlatego zawsze przeprowadzam ją na papierze,dopiero potem robię parowanie próbne tj łączę ptaki na dzień i obserwuję jak się zachowują wobec siebie.Potem koryguje jeszcze raz jakość połączeń .Ptaki na dwa tygodnie przed łączeniem otrzymują dobrą karmę ,lecz w małych ilościach,aby samiczki się nie zapasły po to wpływa na płodność, podaję tez witaminę E z selenem.
Wodę w tym czasie zakwaszam octem winnym ,a do karmy dodaję garstkę konopi.Wiem już kiedy są gotowe wtedy łączę,odnośnie rodzaju połączeń to obszerny temat na inny post.To tak w skrócie.Dl
igor123

WysłanyWysłany: Nie Gru 30, 2018 13:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dziękuję panie Marku za odpowiedź. I ja też tak robię ptaki już zbadane i wszystko ok. Tylko myślę nad terminem łączenia rocznych tak aby trafić na pierwszym lot aby miały drugie jajka. Zaczynamy loty ostatni weekend kwietnia.
wiarus

WysłanyWysłany: Nie Gru 30, 2018 14:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Osobiście łączę razem i nie zwracam na to uwagi roczny ,czy stary i tak lecą prawie cały program tą samą metodą.To one się muszą dostosować do mnie ,a nie ja do nich.W tym sezonie łączę pod koniec lutego.DL
gg760

WysłanyWysłany: Pon Gru 31, 2018 9:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Igorze jak chcesz lecieć młodymi całe loty gniazdówką bez przechodzenia na wdowienstwo to musisz je połączyć jak najpóźniej. Jak zaczniesz loty już od drugich jajek to gołębie na początku lotów już Ci zaczną wymieniać lotki i możesz do końca nie doleciec.
Ja proponuję 10 kwietnia i wtedy na lot próbny około 22 kwietnia ptaki powinny iść z jajek. Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: