Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Paź 19, 2019 17:19 Zobacz posty bez odpowiedzi
Wychowuj wiele gołębi,hoduj niewiele-radzi tosnowiec
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Maj 11, 2007 7:17
PostTemat postu : Wychowuj wiele gołębi,hoduj niewiele-radzi tosnowiec
Odpowiedz z cytatem

Tytuł ten zaczerpnąłem z kwietniowego HODOWCY i jest zapowiedzią (jaskółką).Inspiracją podjęcia się roli konsultanta w kwestii szeroko rozumianej roli gołębia pocztowego na psychikę czlowieka-hodowcy był telefon i rozmowa z Panem Tomaszem Osińskim. Moja rola,którą sam sobie wyznaczę, miałaby być pomostem pomiędzy różnymi punktami widzenia.Cel jest jeden-konsolidacja Naszego środowiska wraz z HODOWCą w kierunku podejmowania i realizacji nowych wyzwań jakie niosą aktualne trendy.W pierwszej fazie-gwoli ścisłości zajmuję się tylko problematyką gołębia sportowego.Konsultacje tzn.np.pisze e-mail Pan Przemek Zdrojewski;'mam gołąbka obustronnie jedenastolotka,czy ułatwi mu to powrót(szybszy)do gniazda?0dp.R.T.nie ma udowodnionej korelacji pomiędzy nadmiarem ilości lotek a wyczynem lotowym.Wręcz odwrotnie za standart uważamy 10 lotek pierwszego rzędu i 12 lotek drugiego rzędu.Adnotacja,w miarę posiadanej wiedzy i wolnego czasu będę odpowiadać na pytania.Dziękuję za kulturalne wpisy.[/i]
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
123

WysłanyWysłany: Pią Maj 11, 2007 21:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Po takim tekście na kulturalne wpisy zbytnio bym nie liczył chyba że wyrozumiały czytelnik uwzględni stan psychiczny autora
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
celt78

WysłanyWysłany: Sob Maj 12, 2007 6:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dobre no nie te zdanie już chyba wszystko wyjaśnia cytuje "Moja rola,którą sam sobie wyznaczę, miałaby być pomostem pomiędzy różnymi punktami widzenia."

WysłanyWysłany: Sob Maj 12, 2007 9:09
PostTemat postu : Wychowuj wiele gołębi,hoduj niewiele-radzi tosnowiec
Odpowiedz z cytatem

Witam.Służyć radą i pomocą to moja praca.Tutaj na zdjęciach kolejno z Milanem Bizonem właścicielem wspólnego gołębnika 'Podlesi 2007' w Czechach.Dalej, Darek Piekarski ,Gienek Duda i Przemek Sobieski.Następne ,Pani Bizonowa-wierna pomoc i kasjerka,sprawdza dokumentację polskich gołębi,które przywieżliśmy by sławić polskie hodowle..

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
barkley

WysłanyWysłany: Sob Maj 12, 2007 11:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja bym byl bardziej powsciagliwy w mowieniu ze ktos slawi polskie hodowle , bo to znaczy ze te golebie sa jedne z najlepszych w polsce , a jak sie okaze ze na 10 nie wroci zaden to wtedy bedzie lipa :)
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GG Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Maj 29, 2007 10:52
PostTemat postu : Dezynsekcja
Odpowiedz z cytatem

Radzi tosnowiec 53/07 Pielęgnacja młodych 2007, gruntowny przegląd tegorocznego przychówku. Kontrola wagi i stanu upierzenia. Szczelina podniebienia zamknięta-kolor różowy, brak śluzu, naturalny oddech. Nóżki czyste, spojżenie żywotne-inteligentne. Należy przeprowadzić dezynsekcję piór wg fotografi: stosuję aerozol ekologiczny do zwalczania insektów i tak 4 strzały : pod jedno i drugie rozpostarte skrzydło, pod ogon w dutki sterówek i pod pióra w okolice wola. Sposób trzymania Apacza do dezynsekcji opatentował Richard West pod nr. 0757739601, więcej ... jak trzymać w jednej ręce 3 i 4 Jaskółki oraz wzorzec porównania cechy Wyżymaczy na www.richardwest.neostrada.pl

Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Cze 01, 2007 6:10
PostTemat postu : obsługa
Odpowiedz z cytatem

Witam.Piszą e-maile Janek Miodek i Tomek Lis mamy problemy zdrowotne ,wynikłe jak się nam wydaje z codziennej obsługi gołębi-jakie są zatem podst.środki higieny hodowcy? Odp.R.T.standardowymi środkami ochrony osobistej hodowcy są; maseczka przeciwpyłowa,okulary ochronne typu narciarskiego oraz fartuch i rękawice antypoślizgowe.Również właściwa konstrukcja gołębnika umożliwiająca szybkie przewietrzenie tzn,otwierany front i okna.Zastosowanie całodobowo otwartego frontu (zasiatkowanego) ułatwi zmniejszenie zapylenia.Nie muszę dodawać,że stosowanie modnego,nowoczesnego stylu życia bez nikotyny i alkoholu a z rekreacją i sportem jest również jedną z dróg do osiągnięcia szczęścia.PS w jednej z niemieckich ,gołębiarskich gazetek,'super-extra chemikalia reklamuje Ad Schearlakens na głowie ma amerykańską czapeczkę,na palcu austrlijski sygnet a w zębach ruskiego papierosa-kogo poleca?!
Bogusław Koteluk

WysłanyWysłany: Sro Cze 06, 2007 11:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Polskiego "Pana Tadeusza" 0.7l ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Czw Cze 14, 2007 10:45
PostTemat postu : Porady 07
Odpowiedz z cytatem

Witam.Pisze e-mail Sławek Szczypior-jaki system porównania jakości hodowli by Pan polecił? odp.R,T.w miarę sprawiedliwym jest lotowanie we wspólnym gołębniku.Oczywiście dużo zależy od szczęścia i posiadania udowodnionego i sprawdzonego stada hodowlanego.Osobiście polecam (niski wkład finansowy)wspólne gołębniki w Czechach i na Słowacji patrz na witrynę www.richardwest.neostrada.pl
baltazar

WysłanyWysłany: Sro Cze 20, 2007 10:02
PostTemat postu : Pytam poważnie.
Odpowiedz z cytatem

Ryszardzie West,pytam poważnie .Czy TY aby nie jesteś spokrewniony z Krzysiem Kononowiczem.Widzę podobieństwa.
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Wto Lip 10, 2007 10:42
Odpowiedz z cytatem

Witam,mądry,ciekawy i dobry hodowca nigdy nie twierdzi,że już wszystko wie o gołębiach.Nie ustaje w poszukiwaniu nowych wiadomości i wprowadza je do hodowli.Mam przed sobą listę zwycięzców z Barcelony 2007,miałem okazję wymienić korespondencję z tegorocznym zwycięzcą Menne i córki-utkwiły mi jego słowa 'ja się specjalizuję wyłącznie na dalekich lotach'. Dla Nas jest to drogowskazem-tylko specjalizacja, więcej ciekawostek w harmonogramie na; Lipiec oraz Sierpień
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Sro Lip 11, 2007 11:49
Odpowiedz z cytatem

Witam pisze e-mail Tadek Gwozdański-jak utrzymać formę wdowców?odp.R.T. CO WłAśCIWIE ROZUMIEMY POD POJęCIEM FORMA?jest to stan fizjologiczny gołębia oznaczający więcej jak dobre zdrowie. Na formę ma wpływ; gołębnik,karmienie(jakość),pozycja gniazdowa-przy met,lot.gniazdowej.Super forma-przychodzi wyjątkowo i nie u wszystkich gołębi.Również indywidualności zapamiętują już raz pokonaną trasę w wyjątkowo korzystnych warunkach-zdarza się więc, że zdobywają kilka pierwszych dyplomów.Wdowcy,którym częściej pokazujemy partnerki szybciej przychodzą do formy.Prawidłowa higiena,właściwe karmienie(nieprzekarmianie),dobrze wentylowany gołębnik,kąpiel oraz śledzenie aktualnego stanu zdrowia są podstawą utrzymania formy.Na loty przestajemy wysyłać kiedy wyrzucą piątą lotkę,rozpoczyna się wówczas pierzenie piór pokrywowych-następuje spadek formy i straty mogą być znaczne.
baltazar

WysłanyWysłany: Sro Lip 11, 2007 13:45
PostTemat postu : hehe
Odpowiedz z cytatem

Ryszardzie West ja też Ci doradzę.Tak szczerze .ZnajdĽ sobie mur ,tylko taki żeby był zbudowany z dobrej jakości betonu.Ręce z tyłu splątane mocnym uściskiem -to ważne,możesz trzymać różę(kolor obojętny). RozpędĽ sie z dość dużej odległości i w połowie dystansu pochyl głowę do przodu.Efekt gwarantowany.
Może wtedy wdrapiesz sie do 50 oddziału bo narazie 74 lokata.Aż się boje o tych ,którzy słuchają twoich rad.
http://www.dobrylot.cxc.pl/strony/files/183_070705210317.txt
baltazar

WysłanyWysłany: Czw Lip 12, 2007 11:58
PostTemat postu : a Ryszard swoje
Odpowiedz z cytatem

Rysiek ja wiem ,że Balcerowicz musiał odejść..Fajny jesteś chłop szkoda że taki g......
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Pią Lip 13, 2007 11:25
Odpowiedz z cytatem

Witam.Pisze e-mail Maciej Skóra-od jakiej odległości rozpoczynać treningi młodych? Odp.R.T.Od pierwszego lipca można zacząć treningi,najpierw 15 km,30 km,70 km i już na konkurs.Należy zachować cykliczność tzn.lotujemy co tydzień . Stawiając młódkom wysoką poprzeczkę pozbywamy się miernej jakości.Pamiętamy o tym, że każdym system współzawodnictwa jest ułomny,temu też dbamy tylko i wyłącznie o własne priorytety-loty kończymy dystansem 450 km.Pozostanie 25% możemy śmiało patrzeć w przyszłość .( Ze swojej autopsji dodam, że mój 05/8409 jako młódek 650 km! tydzień temu z 833km zdobył piątą nagrodę i jutro 833km zagra 'pierwsze skrzypce'?) Więcej ciekawostek w harmonogramieCzerwiec
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: