Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Wrz 22, 2019 14:18 Zobacz posty bez odpowiedzi
Van Loon
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Pią Maj 10, 2019 9:36
PostTemat postu : Van Loon
Odpowiedz z cytatem

Panowie ma ktoś oryginalne Van Loon-y w Polsce chętnie bym je nabył lub dzieci po nich.

Jeśli ktoś takie gołębie posiada proszę o info na priv razem z podaniem ceny.

Pozdrawiam.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
siwy7

WysłanyWysłany: Pią Maj 10, 2019 10:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. zamów w Naturalu, niedrogo i wiesz że oryginały. A tu kupisz rodowody i nic więcej.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pią Maj 10, 2019 14:01
PostTemat postu : Szybkie gołębie...
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.CałaPrawda wiem że takimi gołębiami leci wspaniały hodowca z Mysłowic teraz z Oddz.Zagłębie p.Piotr Bakiera zadzwoń do niego on na pewno coś doradzi i ci pomoże.W Polsce wielu dobrych hodowców bazuje na gołębiach Van Loon to bardzo szybki szczep gołębi.Telefon do kol Piotra Bakiery 509 452 492.daj znać na forum co załatwiłeś ?.pozdrawiam "Dobry Lot".
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Pon Maj 13, 2019 9:18
PostTemat postu : Re: Szybkie gołębie...
Odpowiedz z cytatem

teraz kibic... napisał:
Witam kol.CałaPrawda wiem że takimi gołębiami leci wspaniały hodowca z Mysłowic teraz z Oddz.Zagłębie p.Piotr Bakiera zadzwoń do niego on na pewno coś doradzi i ci pomoże.W Polsce wielu dobrych hodowców bazuje na gołębiach Van Loon to bardzo szybki szczep gołębi.Telefon do kol Piotra Bakiery 509 452 492.daj znać na forum co załatwiłeś ?.pozdrawiam "Dobry Lot".

Tak zgadza się Piotr Bakiera ma świetne gołębie ze szczepu Van Loon tylko z tego co wiem to sa to Van Loony od Śp. Martina Wagnera, ja natomiast poszukuję oryginałów od Van Loona. Pozdrawiam.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Pon Maj 13, 2019 13:21
PostTemat postu : Coś podpowie....
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.CałaPrawda jeszcze pamiętam jest taka hodowla gołębi oryginalnych Van Loon kol. Tomasz Witkowski hodowla Gołębi Pocztowych oddz.084 Kostrzyn nad Odrą wpisz w Google fajne pary rozpłodowe warto zadzwonić pewnie coś podpowie.pozdrawiam "Dobry Lot".
rudy51

WysłanyWysłany: Pon Maj 13, 2019 13:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

https://www.youtube.com/watch?v=D_dHE0Q9PWA
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Wto Maj 14, 2019 9:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

rudy51 napisał:
https://www.youtube.com/watch?v=D_dHE0Q9PWA

Rozumiem, że oryginały już wymarły? Natomiast wiem, ze Van loon przeniósł się na tamten świat w 2012 r. co się stało z jego kolonia po jego śmierci? ma ktoś taką wiedzę?
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Wto Maj 14, 2019 12:50
PostTemat postu : Czy tak jest....
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.CalaPrawda wielu moich znajomych, kolegów hodowców zapragnęło mieć gołębie światowych szczepów na swoich gołębnikach.Wielu wciąż nie rozumie że gołębie nawet najlepszych światowych szczepów same nie latają i nie polecą.Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy hodowlano-lotowej nie pracujemy z gołębiami 365 dni w roku to nic z tego nie będzie ! często zmarnujemy ten dobry materiał wieszając potem "psy"na sprzedającym który znakomicie lotuje tymi samymi gołębiami.To bardzo częste przypadki w naszym kraju i powiedzenie sprzedał mi szmelc ? czy na pewno tak jest ???.pozdrawiam "Dobry Lot".
CałaPrawda

WysłanyWysłany: Wto Maj 14, 2019 13:24
PostTemat postu : Re: Czy tak jest....
Odpowiedz z cytatem

teraz kibic... napisał:
Witam kol.CalaPrawda wielu moich znajomych, kolegów hodowców zapragnęło mieć gołębie światowych szczepów na swoich gołębnikach.Wielu wciąż nie rozumie że gołębie nawet najlepszych światowych szczepów same nie latają i nie polecą.Jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy hodowlano-lotowej nie pracujemy z gołębiami 365 dni w roku to nic z tego nie będzie ! często zmarnujemy ten dobry materiał wieszając potem "psy"na sprzedającym który znakomicie lotuje tymi samymi gołębiami.To bardzo częste przypadki w naszym kraju i powiedzenie sprzedał mi szmelc ? czy na pewno tak jest ???.pozdrawiam "Dobry Lot".

Trafnie to ująłeś, ale wiesz mieć na gołębniku gołębia od legendy naszego sportu to jest już coś i już nie chodzi tu do końca o wartości rozpłodowe. Fakt posiadana oryginalnego Janssena lub Van Loona dużo znaczy, jeszcze z własnoręcznie wypisanym przez te legendy rodowodem! Arendonk jak dla mnie to taka "Jerozolima" hodowlana natomiast Poppel hmmmm "Mekka"?

Pozdrawiam.
teraz kibic...

WysłanyWysłany: Sro Maj 15, 2019 20:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam kol.CałaPrawda znam hodowców którzy byli osobiście u Janssenów w latach 80/90 przywozili na 200% od nich gołębie jako jedni z pierwszych a może nawet pierwsi w Polsce wyszło z tego materiału kilku olimpijczyków pewnie zarobili fortunę na sprzedaży młodych ludzie ciągnęli jak do "Mekki".To był super materiał mój kolega taki "półlaik"hodowca wylatał wspaniały 2 cyfrowy coeff gołębie były super szybkie.Ale dobra passa tych hodowców się dawno skończyła sami nic wielkiego nie wylatali coś tam młodymi,myślę że wykończył ich handel mamona kiedyś ich odwiedziłem ładny gołębnik masa gołębi w wolierach i nic poza tym czasami gdzieś majaczą na listach konkursowych poszli w zapomnienie czasami trafię na YouTube na ich filmik ale to przeszłość już zapomniana.Mieli to co Ty chcesz dla Ciebie to "Jerozolima" oni mieli coś przeciwnego "Mekkę kolebkę"sportu gołębiarskiego z Arendonk w oryginale.pozdrawiam "Dobry Lot".
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Maj 15, 2019 20:27
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

W hodowli gołębi pocztowych ,jak powiedział Ad Schaerlaeckens jest tylko jedna tajemnica ,a jest nią ostra selekcja.
siwy7

WysłanyWysłany: Sro Maj 15, 2019 20:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Teraz kibic , nikt w Polsce nie miał gołębi od braci Janssen. A bracia Cz. to mieli dziesiąta wodę po kisielu.
wiarus

WysłanyWysłany: Sro Maj 15, 2019 20:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Siwy ,a kisiel to skąd,także z Belgii ?
grochowy114

WysłanyWysłany: Nie Sie 04, 2019 3:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A po ile chodzą te wspaniałe gołębie? Chodzi mi o młotka z tej linii.
lukasz_n

WysłanyWysłany: Pon Sie 05, 2019 7:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kol. Tomasz Witkowski zlikwidował gołebie. Wagnery rozeszły się bardzo szybko.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: