Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Wrz 22, 2019 8:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołąb na parapiecie z dwiema obrączkami
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sas_AS

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 18:55
PostTemat postu : Gołąb na parapiecie z dwiema obrączkami
Odpowiedz z cytatem

Witam.

Przyleciał do nas gołąb. Widać, że to nie pierwszy lepszy gołąb, chyba gołąb pocztowy, ma dwie obrączki, niebieską po lewej i czerwoną po prawej. Nie bardzo wiem co zrobić, nie boi się ludzi, uchyliłem okno, dałem mu podstawek z wodą i z 15 ziaren słonecznika. Pochlipał, podziobał, pooglądał telewizję a teraz przycupnął w roku parapetu i chyba szybuje się do snu.

https://zapodaj.net/108317fa10f96.jpg.html

Co mam robić ? Dać mu spokój, jutro poleci dalej ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Szpak65

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 19:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak to gołąbek pocztowy zapewne warunki pogodowe i zmęczenie spowodowały że przerwał swój lot do domu . Proszę go nie łapać tylko w miarę możliwości dać jeść jakieś ziarno słonecznik czy ryż i pić on odpocznie i poleci dalej . W imieniu hodowców dziękuję za zainteresowanie losem tego ptaka i zamieszczenie tu tej informacji .
kslom

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 19:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Super opieka. Dac mu więcej wody i więcej słonecznika. Można dodać ryż, groch, pęczak. Gołąbek odpocznie, nabierze sił i uda się do domu. Kiedy to będzie? O tym on zdecyduje.
Dziękuję za pomoc

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 19:13
PostTemat postu : Re: Gołąb na parapiecie z dwiema obrączkami
Odpowiedz z cytatem

Sas_AS napisał:
Witam.

Przyleciał do nas gołąb. Widać, że to nie pierwszy lepszy gołąb, chyba gołąb pocztowy, ma dwie obrączki, niebieską po lewej i czerwoną po prawej. Nie bardzo wiem co zrobić, nie boi się ludzi, uchyliłem okno, dałem mu podstawek z wodą i z 15 ziaren słonecznika. Pochlipał, podziobał, pooglądał telewizję a teraz przycupnął w roku parapetu i chyba szybuje się do snu.

Miłe i godne do naśadowania podejście.
Oczywiście daj mu spokój odpocznie i jutro przy dobrej pogodzie powinien leciec dalej.
Na tej czarnej obrączce -tipesie powinien być nr telefonu hodowcy, ale widocznie zapomniał nakleić i kto mu takiego gołębia pozwolił zakoszować na lot.
rudy51

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 19:21
PostTemat postu : Re: Gołąb na parapiecie z dwiema obrączkami
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
Sas_AS napisał:
Witam.

Miłe i godne do naśadowania podejście.
Oczywiście daj mu spokój odpocznie i jutro przy dobrej pogodzie powinien leciec dalej.
Na tej czarnej obrączce -tipesie powinien być nr telefonu hodowcy, ale widocznie zapomniał nakleić i kto mu takiego gołębia pozwolił zakoszować na lot.

A co konia obchodzi ze się wóz przewrócił, komu to piszesz włascicielowi parapetu na którym przysiadł gołąb by odpocząć.My o tym wiemy a tamtego gościa to nie interesuje,że nie powinni przyjąć gołębia bez numeru.
mario1111

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 19:22
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pewnie spokojny😂
Sas_AS

WysłanyWysłany: Sob Maj 11, 2019 20:31
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedzi. Słonecznika zjadł niewiele, kilka ziaren. Wody ma około szklanki w metalowej miseczce, raczej nie uda mu się tego zrzucić z parapetu. Dołożyłem trochę ziaren, ma ze 25 szt słonecznika na śniadanie, nic innego nie mam, ani pęczaku, ani grochu ani zwykłego ryżu. Mam ryż, ale to ryż do sushi, po ugotowaniu paćka klei się jak smoła, nie zaryzykuje podania go gołębiowi. Ojciec zawsze mówił, żeby nie karmić ptaków żadnym pieczywem, przetworzonym produktem ani nie przekarmiać. Rano może załapie się na komary, po nocy zawsze siedzi z dziesięć na moskitierze w dolnej części tam gdzie okno ma wentylacje. Mieszkamy na skraju parku krajobrazowego, pogoda okej, ciepło, sucho, bezwietrznie, przyleciał tuż przed zmrokiem. Pochodził po parapecie w te i w tamte, chyba lubi telewizje lub ponabijał się co za głupoty oglądam. Nie boi się, jest spokojny, kosiarka spalinowa i dziamąk sąsiada go nie rusza. Dalej siedzi w rogu parapetu, zwinął się i chyba chce spać. Zasłoniłem wewnętrzną roletę, żeby go nie drażnić światłem, pozamykałem okna, żeby go chrapaniem nie wystraszył, a jutro rano sprawdzę czy odleciał.

Edit.
O 5.30 rano już go nie było. Ziarna porozrzucał, ciężko stwierdzić ile ubyło, z połowy nie ma. Wczoraj zostawił małego zaschniętego kleksa około centymetra. Dziś zostawił trzy świeże po kilka centymetrów, więc głodny nie poleciał. To tyle w temacie, może jeszcze kiedyś wpadnie przelotem po drodze do celu.
kslom

WysłanyWysłany: Nie Maj 12, 2019 13:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Super fajnie i skończyło się Ok.
Poleciał rano do domu.
Co do kleksow to tak golabkow wdziecznosc za pomoc😁. Pozdrawiam

WysłanyWysłany: Sob Maj 18, 2019 20:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

uczcie się koledzy hodowcy jak powinno się postąpić z gołąbkiem jak się u was zatrzyma zmęczony oby jak najwięcej takich ludzi co bezinteresownie pomogą zbłąkanemu ptaszkowi
UFO-99

WysłanyWysłany: Sob Maj 18, 2019 21:24
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Sas_AS - W imieniu hodowców gołębi pocztowych serdeczne dzięki za jakże piękny gest. Pozdrawiam.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: