Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Sie 23, 2019 13:37 Zobacz posty bez odpowiedzi
Gołąb z niebieską i czerwoną obrączką przybłąkany
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
b_rogala@go2.pl

WysłanyWysłany: Sro Cze 19, 2019 12:48
PostTemat postu : Gołąb z niebieską i czerwoną obrączką przybłąkany
Odpowiedz z cytatem

Witam,
od 11-go czerwca na dachu biura w którym pracuję - 02-234 WArszawa, Działkowa 2, mamy gołębia ( mam zdjęcie) brązowy z białym ogonem. Był b. wyczerpany ale po podkarmieniu i podaniu wody odżył. Jedak kuleje na jedną łapę i tylko trochę podfruwa, próbuje prostować skrzydła i nawet podfrunął wczoraj ok. 3 m w górę, ale nie odlatuje. Nie łapaliśmy go by mu nie zrobić gorszej krzywdy jeśli jeszcze nie wydobrzał. Podeszłam do niego na jakiś metr z kaszą ale nie bliżej bo uciekał, hmmm - jak go złapać?
Teraz długi weekend - ma dużo wody i kaszę jęczmienną - ale chyba powinien dostać ziarno bo tej kaszy to tak trochę tylko podjada. Podobno takie gołębie przyzwyczajają się do określonych pór karmienia, rano pojawia się dopiero ok. 9;00

Beata
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
kslom

WysłanyWysłany: Sro Cze 19, 2019 16:48
PostTemat postu : Re: Gołąb z niebieską i czerwoną obrączką przybłąkany
Odpowiedz z cytatem

b_rogala@go2.pl napisał:
Witam,
od 11-go czerwca na dachu biura w którym pracuję - 02-234 WArszawa, Działkowa 2, mamy gołębia ( mam zdjęcie) brązowy z białym ogonem. Był b. wyczerpany ale po podkarmieniu i podaniu wody odżył. Jedak kuleje na jedną łapę i tylko trochę podfruwa, próbuje prostować skrzydła i nawet podfrunął wczoraj ok. 3 m w górę, ale nie odlatuje. Nie łapaliśmy go by mu nie zrobić gorszej krzywdy jeśli jeszcze nie wydobrzał. Podeszłam do niego na jakiś metr z kaszą ale nie bliżej bo uciekał, hmmm - jak go złapać?
Teraz długi weekend - ma dużo wody i kaszę jęczmienną - ale chyba powinien dostać ziarno bo tej kaszy to tak trochę tylko podjada. Podobno takie gołębie przyzwyczajają się do określonych pór karmienia, rano pojawia się dopiero ok. 9;00

Beata

Pani Beato
Gołąbek może być po jakiś przejciach (jastrząb, druty energetyczne lub inne niebezpieczenstqa).
Moja sugestia jest taka aby go nie łapać. Powinien sobie dać radę. Najważniejsze to aby nie było na dachu kota😀 Kasza mu wystarczy. Mozna dodac ryzu. Golabek sam decyduje kiedy i ile chce jeść. Woda jest niezbedna! Jak dojdzie do siebie to sam odleci. Dziękuję za pimoc

Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: