Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Sie 23, 2019 14:19 Zobacz posty bez odpowiedzi
PODCZAS UPAŁÓW
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
mirek2001

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:19
PostTemat postu : PODCZAS UPAŁÓW
Odpowiedz z cytatem

PODCZAS UPAŁÓW
_ Ogranicz przebywanie w słońcu zwłaszcza w okresie najintensywniejszego działania jego promieni. Zwłaszcza dzieci i osoby starsze.
_ Zamontuj zacienienia, zasłony lub żaluzje na okna, które są oświetlane przez poranne i popołudniowe słońce.
_ Oszczędzaj elektryczność. W okresie dużych upałów ludzie mają tendencje do znacznie większego zużycia energii elektrycznej na potrzeby urządzeń klimatyzacyjnych, co prowadzi do niedoboru mocy lub przerw w dopływie prądu
_ Pamiętaj, że wentylatory elektryczne nie chłodzą, powodują tylko ruch powietrza.
_ Przebywaj wewnątrz pomieszczeń tak długo, jak to możliwe. Jeśli jest brak klimatyzacji, przebywaj na najniższym poziomie budynku poza zasięgiem światła słonecznego.
 Spożywaj zbilansowane, lekkie posiłki.
 Regularnie pij duże ilości wody. Osoby cierpiące na epilepsję oraz schorzenia serca, nerek lub wątroby, będące na nisko-wodnej diecie, oraz mające problemy z utrzymaniem płynów, powinni skontaktować się z lekarzem przed zwiększonym przyjmowaniem płynów.
 Ubieraj się w luźno dopasowane rzeczy, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry. Lekka, o jasnych kolorach odzież, odbija ciepło i promieniowanie słońca oraz pomaga utrzymać normalną temperaturę ciała.
 Ogranicz przyjmowanie napojów alkoholowych. Mimo, że piwo i napoje alkoholowe zdają się zaspakajać pragnienie, to zazwyczaj powodują dalsze odwodnienie organizmu.
 Pozwól swojemu organizmowi przystosować się do wysokich temperatur w ciągu pierwszych 2-ch 3-ch dni fali upałów.
 Chroń twarz i głowę poprzez noszenie kapelusza z szerokim rondem.
 Unikaj zbytniego nasłonecznienia. Opalenizna spowalnia zdolność do samoczynnego chłodzenia się. Użyj środków ochrony przed promieniami słonecznymi o wysokim współczynniku skuteczności ochrony.
 Unikaj skrajnych zmian temperatur. Chłodny prysznic natychmiast po przebywaniu w upale, może spowodować wystąpienie efektu hipotermii, zwłaszcza u starszych i bardzo młodych ludzi. Zwolnij tryb życia. Zredukuj, wykreśl lub przeorganizuj wyczerpujące zajęcia.
 Osoby wysokiego ryzyka powinny przebywać w chłodnych miejscach. Zażywaj dużo wypoczynku, aby umożliwić działanie naturalnego systemu chłodzenia twego organizmu. Stosuj tabletki solne, ale tylko wtedy, jeśli zostały zalecone przez lekarza. Poznaj objawy dolegliwości termicznych i dowiedz się, jak udzielać pierwszej pomocy.
 W przypadku stwierdzenia oparzeń lub innych dolegliwości skontaktuj się z lekarzem.

PAMIĘTAJ ZAPEWNIĆ WODE ZWIERZĘTOM!!!!!!!
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
rudy51

WysłanyWysłany: Pon Cze 24, 2019 13:34
PostTemat postu : Re: PODCZAS UPAŁÓW
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
PODCZAS UPAŁÓW
_ Ogranicz przebywanie w słońcu zwłaszcza w okresie najintensywniejszego działania jego promieni. Zwłaszcza dzieci i osoby starsze.
_ Zamontuj zacienienia, zasłony lub żaluzje na okna, które są oświetlane przez poranne i popołudniowe słońce.
_ Oszczędzaj elektryczność. W okresie dużych upałów ludzie mają tendencje do znacznie większego zużycia energii elektrycznej na potrzeby urządzeń klimatyzacyjnych, co prowadzi do niedoboru mocy lub przerw w dopływie prądu
_ Pamiętaj, że wentylatory elektryczne nie chłodzą, powodują tylko ruch powietrza.
_ Przebywaj wewnątrz pomieszczeń tak długo, jak to możliwe. Jeśli jest brak klimatyzacji, przebywaj na najniższym poziomie budynku poza zasięgiem światła słonecznego.
 Spożywaj zbilansowane, lekkie posiłki.
 Regularnie pij duże ilości wody. Osoby cierpiące na epilepsję oraz schorzenia serca, nerek lub wątroby, będące na nisko-wodnej diecie, oraz mające problemy z utrzymaniem płynów, powinni skontaktować się z lekarzem przed zwiększonym przyjmowaniem płynów.
 Ubieraj się w luźno dopasowane rzeczy, zakrywające możliwie największą powierzchnię skóry. Lekka, o jasnych kolorach odzież, odbija ciepło i promieniowanie słońca oraz pomaga utrzymać normalną temperaturę ciała.
 Ogranicz przyjmowanie napojów alkoholowych. Mimo, że piwo i napoje alkoholowe zdają się zaspakajać pragnienie, to zazwyczaj powodują dalsze odwodnienie organizmu.
 Pozwól swojemu organizmowi przystosować się do wysokich temperatur w ciągu pierwszych 2-ch 3-ch dni fali upałów.
 Chroń twarz i głowę poprzez noszenie kapelusza z szerokim rondem.
 Unikaj zbytniego nasłonecznienia. Opalenizna spowalnia zdolność do samoczynnego chłodzenia się. Użyj środków ochrony przed promieniami słonecznymi o wysokim współczynniku skuteczności ochrony.
 Unikaj skrajnych zmian temperatur. Chłodny prysznic natychmiast po przebywaniu w upale, może spowodować wystąpienie efektu hipotermii, zwłaszcza u starszych i bardzo młodych ludzi. Zwolnij tryb życia. Zredukuj, wykreśl lub przeorganizuj wyczerpujące zajęcia.
 Osoby wysokiego ryzyka powinny przebywać w chłodnych miejscach. Zażywaj dużo wypoczynku, aby umożliwić działanie naturalnego systemu chłodzenia twego organizmu. Stosuj tabletki solne, ale tylko wtedy, jeśli zostały zalecone przez lekarza. Poznaj objawy dolegliwości termicznych i dowiedz się, jak udzielać pierwszej pomocy.
 W przypadku stwierdzenia oparzeń lub innych dolegliwości skontaktuj się z lekarzem.

PAMIĘTAJ ZAPEWNIĆ WODE ZWIERZĘTOM!!!!!!!

Mirek tylko nie zapomni w czapeczce chodzić,tylko nie w zaciasnej bo już i tak problemy z główką masz.
mod_02

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 11:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Trzymajcie się tematu
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 12:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A jakiego tematu Szanowny Panie Moderatorze mamy się trzymać Tu niema określonego i sprecyzowanego tematu Wpis jest dokonany w dziele na każdy temat Wiec jeśli wypowiedzi nie naruszają określonych punktów w regulaminie tego forum To dlaczego nie miałyby tu być Takich wpisów Tematy takie jak ten jest setki na tym forum gdzie jest w nich wszystko To dlaczego wszystkie nie są usunięte wraz z użytkownikami którzy ich dokonali Wywalić nas wszystkich na zbity pysk zostawić tylko tych którzy piszą o miłości pogodzie i kwiatkach A i Pan będzie miał mniej roboty Pozdrawiam i miłego dnia

Fragment regulaminu który mówi wyraźnie

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników

I tak powinno być
marek050

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 12:12
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Niemcy na czas upałów wprowadzili zakaz lotów,na razie obowiązuje do 28.06.2019,ale na weekend temperatura też będzie wahała się w okolicach 34-35 stopni.Ciekawe czy pozwolą na wypuszczenie naszych gołębi,a większość oddziałów ma loty z ich terenu.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 12:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mirku Dlatego tak jest ze tam dba się o dorobek innych Dlatego aby dać szanse innym i sprawiedliwie podejść do sprawy to zawiesza się loty
U nas mówi się tak Nikt nikogo nie zmusza aby na takie loty wsadzać i zawsze znajdzie sie kilku nawiedzonych którzy nawet przy temp 35 stopni wsadzą Pogoda z roku na rok sie zmienia i czas chyba brać przykład od Hodowców za odry Ale u nas raczej to nie możliwe gdyż te programy ustalają ludzie którzy lotów nie kończą Ale mam cicha nadzieje ze w końcu zieloni tym się zainteresują Pozdrawiam Kolego Mirku
mirek2001

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 15:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz rację co to za odpowiedz jak chce niech wkłada a gdzie równe szanse dla wszystkich ..... grupa rezykantów mówi :gołąb ma skrzydła niech leci ,gorszej bredni nie słyszałem kiedyś Wiarus porównał to do pracy na budowie 10-
12 godzin jaki to wysiłek dla organizmu. To co piszesz Kolego Janku tam dbają o ptaki ten sport ma cieszyć,a nie mamy być kątami dla swoich pupili. ......
Również pozdrawiam Kolego
rudy51

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 16:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
Masz rację co to za odpowiedz jak chce niech wkłada a gdzie równe szanse dla wszystkich ..... grupa rezykantów mówi :gołąb ma skrzydła niech leci ,gorszej bredni nie słyszałem kiedyś Wiarus porównał to do pracy na budowie 10-
12 godzin jaki to wysiłek dla organizmu. To co piszesz Kolego Janku tam dbają o ptaki ten sport ma cieszyć,a nie mamy być kątami dla swoich pupili. ......
Również pozdrawiam Kolego

Mirek a czy przypadkiem ktoś nie usunął twojego posty odnośnie lotów w tych warunkach .Bo przecież z tego co zrozumiałem to kolega twój do twojego wpisu się odnosi. I ciebie nawet pozdrawia.Nawet chyba pamiętam że w nim się odnosiłeś że nikt nikogo do wkładań nie zmusza. Trochę to dziwne.Analizując te wpisy. Ale nie moja to sprawa więc już kończę.
spokojny24

WysłanyWysłany: Wto Cze 25, 2019 20:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego Mirku Przepraszam ze tym wpisem zwróciłem się do ciebie Po prostu źle wpisałem imię zamiast Marek wpisałem Mirek post był kierowany do kolegi marek050 Ale dziękuję za odpowiedz i Pozdrawiam
mirek2001

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2019 4:48
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nic się nie stało wie kolega ze ja mam gróbą skórę i takie ujadania jak rudego to mi ......
Co do lotów to jak większość pewnie lecimy 700+ 29.06czyli dzień po zakazie w Niemczech ,mam nadzieje ze się schłodzi . Pozdrawiam D.L
rudy51

WysłanyWysłany: Pią Cze 28, 2019 13:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mirek2001 napisał:
Nic się nie stało wie kolega ze ja mam gróbą skórę i takie ujadania jak rudego to mi ......
Co do lotów to jak większość pewnie lecimy 700+ 29.06czyli dzień po zakazie w Niemczech ,mam nadzieje ze się schłodzi . Pozdrawiam D.L

Widzę mireczku że działasz na dwa fronty.Tutaj ci mało i na Dobrym Locie aktywność swą zaczynasz,chcesz mnie widzę wciągnąć w swe brudne rozgrywki ale tam mnie zbytnio to forum nie pociąga. Więc zostań tam z Bogiem, widzę także ze zrozumienia tam nie zdobyłeś tu masz przechlapane i tam też zaczynasz.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Cze 28, 2019 16:51
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam Mirku i wszystkich co leca z Niemiec, pogoda 26 celciusza i wiaterek PN dosc mocny , tak ma byc przez trzy dni. Mowa o wschodnich Niemczech. Udanych Lotow.
mirek2001

WysłanyWysłany: Pią Cze 28, 2019 17:10
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

NO WITAM HENIU WITAM U MNIE WSZYSTKO OK ZGODNIE Z PLANEM .TROCHĘ BAŁEM SIE O UPAL ALE KOŁO 23 NA WYSOKOŚCI 500 m.n.p.m pogoda jest wręcz wymarzona . A wiaterek północny daje ochłodzenie i orzeźwienie ,dla mnie północno zachodni jak najbardziej odpowiada Wszystkim lecącym i Tobie HENIU Dobry lot Mirek
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Cze 28, 2019 17:39
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiaterek w ogon i do domku, bedzie Super.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: