Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pon Sie 19, 2019 20:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
Loty w upalne dni.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
lukasz_n

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2019 21:09
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Trzeba zastanowic sie nad obecnymi warunkami jakie panują w obecnych czasach a jakie były 10/20/30 lat temu. Loty do 320 km, gdzie start golebi następuje w granicach 5.30 jest ok. Ale loty pow.500 km i niekorzystnym wietrze gdzie predkośc golebi spada, a temperatura o godzinie 9/10 może przekroczyć 30 C to moim zdaniem jest już katorgą dla golebi. Sport,hobby,Chęc rywalizacji, dobro ptaków? trzeba to jakoś zrównoważyć , bo klimat zmienia się tak w szybkim tempie i wcale nie przychylnie do sportu golebiarskiego. Co raz cięższe warunki wymuszają na hodowcach co raz bardziej mocniejszego przygotowania i sama karma dobrej jakości tu nie wystarczy. Teraz zastanówmy się co bedzie z gołębiem sportowym za kilka lat, a chodzi tu o kolejne generacje tego gatunku. Beda co raz słabsze naturalnie a wszystko bedzie wymuszone chęcia bezwzglednej rywalizacji i wspomaganie ich z kolejnymi latami srodkami dodatkowymi, w celu poprawienia wydolności, bo szybko zmieniajacy się klimat automatycznie wymusza to na hodowcach.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2019 21:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Napisałem raz i jeszcze raz powtórzę Kolego Kapiszon Bardzo lubię loty powyżej 700 km Ale wszystko w granicach rozsądku Gołębiami lotuje od bardzo dawna I swoje ptaki znam i potrawie je zmotywować i przygotować w lotach gdzie pogoda jest w granicach optymalnych Ale Przygotować aby potrafiły pokonać dystans ponad 750 km w temperaturze blisko 40 na plusie nie potrafię a z tego co wiem w ubiegłą niedziele i sobotę mało kto potrafił Zawsze coś wróci ale czy to jest lot i sportowe podejście do sprawy to bardzo wątpię Chylę czoła przed takim znawcą tematy jak Ty Kolego który pisze o odpowiednim przygotowaniu ptaków na takie loty gdzie ukrop leje się z nieba a temperatura w cieniu jest 36 na plusie nie wspomnę już ile jest w otwartej przeszczepi w słońcu Pieknie to wygląda kiedy siedzi się w domu przed komputerem klima chodzi na pełnych obrotach a na stole stoją zimne napoje Wiele oddziałów miało loty Maraton w niedziele i sobotę rozmawiałem z kolegami którzy graja gołębiami na wysokim poziomie i dostali takie baty że strach myśleć Może dlatego ze nie umieją ich przygotować Lub nie czytają tego forum i znawców tematu A mistrzostwa które zdobywają również w maratonach to czysty przypadek Może i tak jest kto wie Loty w takich temperaturach powinny być wstrzymane i to nie powinno podlegać najmniejszej dyskusji Jeśli oczywiście pogoda sie nie zmieni do 300 km to już jest górna granica i wypuszczone skoro świt A te oddziały które wyjada z gołębiami na loty pow 500 km powinny być zawrócone przez odpowiednie służby i nałożone odpowiednie kary A władze które podejmą decyzje o tym że lot ma się odbyć w takich warunkach to ludzie nawiedzeni i chorzy I proszę nie pisz że nikt nikogo nie zmusza aby dawał na lot ptaki Rywalizacja ma być sprawiedliwa dla wszystkich bo wszyscy płacą składki Pogoń za pucharkiem zaślepiła zdrowy rozsądek Liczę się ja tylko ja i moje ego A gdzie w tym wszystkim jest gołąb gdzie sa granice zdrowego rozsądku Pozdrawiam dobrych lotów
lukasz_n

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2019 22:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

spokojny24 napisał:
Napisałem raz i jeszcze raz powtórzę Kolego Kapiszon Bardzo lubię loty powyżej 700 km Ale wszystko w granicach rozsądku Gołębiami lotuje od bardzo dawna I swoje ptaki znam i potrawie je zmotywować i przygotować w lotach gdzie pogoda jest w granicach optymalnych Ale Przygotować aby potrafiły pokonać dystans ponad 750 km w temperaturze blisko 40 na plusie nie potrafię a z tego co wiem w ubiegłą niedziele i sobotę mało kto potrafił Zawsze coś wróci ale czy to jest lot i sportowe podejście do sprawy to bardzo wątpię Chylę czoła przed takim znawcą tematy jak Ty Kolego który pisze o odpowiednim przygotowaniu ptaków na takie loty gdzie ukrop leje się z nieba a temperatura w cieniu jest 36 na plusie nie wspomnę już ile jest w otwartej przeszczepi w słońcu Pieknie to wygląda kiedy siedzi się w domu przed komputerem klima chodzi na pełnych obrotach a na stole stoją zimne napoje Wiele oddziałów miało loty Maraton w niedziele i sobotę rozmawiałem z kolegami którzy graja gołębiami na wysokim poziomie i dostali takie baty że strach myśleć Może dlatego ze nie umieją ich przygotować Lub nie czytają tego forum i znawców tematu A mistrzostwa które zdobywają również w maratonach to czysty przypadek Może i tak jest kto wie Loty w takich temperaturach powinny być wstrzymane i to nie powinno podlegać najmniejszej dyskusji Jeśli oczywiście pogoda sie nie zmieni do 300 km to już jest górna granica i wypuszczone skoro świt A te oddziały które wyjada z gołębiami na loty pow 500 km powinny być zawrócone przez odpowiednie służby i nałożone odpowiednie kary A władze które podejmą decyzje o tym że lot ma się odbyć w takich warunkach to ludzie nawiedzeni i chorzy I proszę nie pisz że nikt nikogo nie zmusza aby dawał na lot ptaki Rywalizacja ma być sprawiedliwa dla wszystkich bo wszyscy płacą składki Pogoń za pucharkiem zaślepiła zdrowy rozsądek Liczę się ja tylko ja i moje ego A gdzie w tym wszystkim jest gołąb gdzie sa granice zdrowego rozsądku Pozdrawiam dobrych lotów

Przyszła niedziela to temperatury pow 30 C i to już od godziny 10. Lot krótki 300 km ok ale są oddziały które lecą 500. Życze powodzenia kolegą którzy beda lecieć loty 500, bo to loty zarzynające.
rudy51

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 4:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ARTURO napisał:
gregor46 napisał:
hallo eksperci , Arturo i Czerwony , moze nam zdradzicie , ile golebi koszujecie na te maratony ?? nie wiem , o czym ty bredzisz , o jakim odwolaniu , o jakich organizacjach ty myslisz , ja tylko legalnie sprzedaje moje zamöwione przez hodowcöw golebie , innej mozliwosci , nie ma . w tym temacie nie chodzi o kierönek wiatru , tu chodzi o wysoke teperatury , Czerwony , dobrze , ze mi to möwisz , ja tego nie wiedzialem , moje dostajo przed dlugimy lotomi , tylko jeczmien , no nieraz dosypie troche przenicy , ty chyba piszesz z doswiadczenia , napisz w ilu lotach brales wogule udzial ?? , raczej w zadnym , i dlatego jestes tak mondry , ale to tylko sucha teoria , mnie odpowiada towarzystwo , tylko nie wszyscy ktörzy tupiszo , zaczynajac , od ciebie Panie Doktorze , jaki stan Pacjetöw , i gdzie aktualnie operujesz ?? kapiszon , ty jestes za maluczki , zeby zemno dyskutowac na temat hodowli , lotowania , karmienia , przygotowania ptaköw do lotöw ps jesli to umisz to pokarz twoje wyniki , wtedy zaczniemy powarznie dyskutowac , w tej chwili to dziecinada . dobry lot Gregor

Greor mnie ekspertem nie nazywaj.
Poczytaj swoje wpisy- i wydaje mi się, że Ci klawiatura szwankuje.
No chyba,że coś gorszego??????????????????????????????????????????
Nierówno pod sufitem??????????????
Poproś syna, żeby wpisu nie umieszczał z innegi nicku.
Będe wdzięczny za okazałą grzeczność.

Tak przychylając się ku prawdzie arturo to bardziej ty masz coś nie tak pod sufitem,a gołębie raczej to widzisz ale u sąsiada na dachu.Ale za to bardzo lubisz personalnie tutaj dyskutować.Temat poważny godny dyskusji i zastanowienia co dalej z takimi lotami,a ty wpadasz tutaj i zaczynasz bredzić ale nie o tym co jest w temacie.Co z łańcucha ciebie spuścili byś obejścia pilnował a ty do kompa się dorwałeś i piszesz byle co byle dużo bo póżniej już możliwości nie będziesz miał przy kompie zasiadać.Nikt w nikogo nie uderza w temat się zagłębia tylko ty chcesz ten spokój rozpierdolić bo nie mając nic do powiedzenia najlepiej tak zrobić.A kogo masz przy sobie czerwonego powsinogę naszego.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 8:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rudy prosilem bez zlosliwosci tak samo gregora bo jesli ktos pisze w temacie to gregor zakaz chce wyniki lotowe. To jakies nie porozumienie, hodowcy pisza tu o swoich doswiadczeniach nie o wynikach, gregor to naprawde upierdliwy facet.
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 9:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo czerwony , ty nie piszesz w temacie , ty niemasz , nic do powiedzenia , ty raczej nie lotujesz , nie masz zadnego praktycznego doswidczenia , ty nawet nie umisz odruznic wdowienstwo , od metody gniazdowej , i ty chcesz udzielac porad , tutaj so pytani hodowcy , ktörzy majo doswiadczenie , poparte wynikami , oni mogo cos konkretnego powiedziec tz doradzic , ale nie taki suchy teoretyk , jak ty ,zacznij powarznie lotowac , zacznij robic wyniki , zobaczysz jak to cierzko , to jest duza röznica tu sie madrzyc , pokasz praktycznie co ty potrafisz , ta twoja propozycja wypuszczania ptaköw po poludniu , tak zeby w pierwszym dniu , nie mogly dotrzec do domu , to moze byc tylko od ciebie , tu znowu brak praktycznego doswiadczenia , take loty , tu wielki przypadek , jest tu duzo faktoröw ktöre decydujo o rozdziale kokursöw tz jak dlugo dany ptak leci , chodzi o sciemianie , czy znalazl wode , moze i karme , co pil , czy czysto wode , lub smierdzonce fekalie , , na drugi dzien rano , kiedy podrywa sie do lotu , i wiec taki lot , to wielka nieznajoma , no ale ty nie masz o tym zielonego pojecia , ty tylko bredzisz , zmyslasz sobie zeczy ktöre realnie nie istniejo , ps to jestes ty , panie Doktorze . dobry lot Gregor
kapiszon

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 9:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Że też ci " ZIELONI " nie zajmą się dzikimi zwierzętami.

Np. ptaki drapieżne mimo upału są zmuszane do polowania by przeżyć .

Jak tak 2 , 3 razy chybi w swym ataku to strach pomyśleć jak cierpi.

A jego młode jak cierpią ? Głód i niedożywienie.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 9:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Gregor co ci sie pokrecilo. Takie loty z przenocowaniem juz byly ale ty jestes za tepy by to wiedziec. Wstaw swoj temat nie obrazajacy nikogo a zobaczysz ilu ci odpisze . Byly czasy ze z lotu nie bylo zadnego golebia w oddziale i puszczane byly rano, wymuszone nocowanie po za golebnikiem. Tutaj trzeba miec wiedze na ten temat. Sadze ze twoje golebie na takim locie z przenocowaniem wrucily by do miejsca wypuszczenia. I po ptokach, za miekie do tego.
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 9:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Czerwony , tobie sie caly czas kreci , ty nie wiesz , co piszesz , ty chcesz tylko brac udzial , i pokazac jaki z ciebie ekspert , ja dalej czekam , na ten post , od ciebie , ktörym mi tak groziles , zabraklo ci natchnienia , spytaj Arturo moze ci pomorze , te loty z przenocowaniem , to normalna sprawa w klubach lotöw dalekodystansowych , tam jest to celowo robione , zeby ptaki ktöre majo krötrzy dystans , nie mogly wröcic w pierwszym dniu , tu jest ale wielka röznica miedzy naszymi ptakami , ktöre leco program od 150 - do 750 - 800 km , te ptaki to calkowicie inne golebie , one so tego uczone , one to umio , na ogöl nie majo problemu z takimi lotami jak Barcelona , Pau , Perpignan itd ps okreg Gdansk , odwolal wszystkie maratony , pozwala tylko loty do 300 km , bardzo popieram to decyzje , widac ze miedzy wami , so hodowcy , ktörzy myslo o dobrze golebia , nie so zaslepieni , robieniem wyniku , na koszt ptaka , hallo kapiszon , ten przyklad podtwierdza mnie w przekonaniu , ze jestes naprawde , nie na poziomie , te ptaki drapierzne muszo , cos zlapac , zeby przerzyc , obojetnie przy jakej pogodzie , wiadomo , nie koniecznie nasze ptaki , my ale nie musimy zmuszac naszych kochanych ptaköw do takich lotöw , w takich teperaturach , no ale dla ciebie to zaden problem , ty umisz , je przygotowac , moze napiszesz jak sie nazywasz , i gdzie lotujesz i ile ptaköw koszujesz na maraton ?? . dobry lot Gregor
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 10:01
PostTemat postu : czerwony
Odpowiedz z cytatem

ja w zyciu przezylem tylko 2 loty z nocowaniem puszczane po poludniu z odleglosci ktora mozna pokonac w jeden dzien (wtedy bylo to bodajze 840km), jeden z tych lotow byl mocno przypadkowy (lot dla turystow i ptakow srednio przygotowanych), a drugi wrecz tragiczny (konkurs bodjaze 4 dni), na bazie tamtych lotow stwierdzam, ze gdyby ktos dzis wymyslil puszczanie po poludniu i lot z nocowaniem to na taki lot nie zakoszowalbym najlepszych ptakow, wgl zastanawialbym sie nad sensem koszowania, ponadto nalezy wziac pod uwage to ze po calym dniu skwaru temperatura w wielu miejscach nawet okolo 18.00 przekracza jeszcze 30 stopni, to o ktorej otworzyc te ptaki? o 20?
czerwony1363

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 10:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

To co pisze jest z zycia wziete i nie trzeba byc expertem. Golab jest to jedyny ptak w naturze o takich zdolnosciach. Sam przyznales gregor ze sa nauczone do takich lotow, jedna zmiana i nie ma golebi. Znasz taki lot golebia udokumetowany ktory przelecial 4100km i to przez ocean. Duzo piszesz ale z tego nic nie wynika.
gregor46

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 10:10
PostTemat postu : Re: czerwony
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Piotrek , jest tak jak piszesz, to jest najgorsze co mozna zrobic , no ale Czerwony nasz ekspert , jest innego zdania u niego to praktyka pur , on to robi na bierzaco , ale tylko w teori , ,Piotrek ty podwarzasz opinie , naszego wszechmogacego , to raczej nie bedzie mu sie podobalo , jak ty mozesz dac mi racje , zycze ci wszystkiego , dobrego , i dalej udanych lotöw Gregor .
Piotrek0171

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 10:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gregor ja tylko opisuje to czego doswiadczylem, wiem ze te loty nie byly ani udane ani wymierne czy w jakikolwiek sposob selektywne,podejrzewam ze dobrze przygotowane ptaki lecialy rowniez w nocy a to wiazalo sie z wieloma zagrozeniami i duzym stopniem ryzyka, no i niestety wiele takich nie wrocilo badz tez wrocilo dopiero po dluzszym czasie, loty w wysokich temperaturach gdzie start nastapil w godzinach wczesnoporannych wspominam o wiele lepiej, zazwyczaj nie wiazaly sie one z jakimis wielkimi stratami choc warunki nie byly latwe
czerwony1363

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 10:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wlasnie o takie wypowiedzi mi chodzilo jak to napisal Piotrek 0171 doswiadczyl tego i wie jak to jest w przeciwienstwie do gregora udziela sie i szuka na sile kumpli, dzidzius na starosc nie ma sie z kim pobawic w piaskownicy. Wszyscy poszli a ostatni palnol go w lepetyne lopatka.
rudy51

WysłanyWysłany: Czw Cze 27, 2019 11:02
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Piotrek0171 napisał:
gregor ja tylko opisuje to czego doswiadczylem, wiem ze te loty nie byly ani udane ani wymierne czy w jakikolwiek sposob selektywne,podejrzewam ze dobrze przygotowane ptaki lecialy rowniez w nocy a to wiazalo sie z wieloma zagrozeniami i duzym stopniem ryzyka, no i niestety wiele takich nie wrocilo badz tez wrocilo dopiero po dluzszym czasie, loty w wysokich temperaturach gdzie start nastapil w godzinach wczesnoporannych wspominam o wiele lepiej, zazwyczaj nie wiazaly sie one z jakimis wielkimi stratami choc warunki nie byly latwe

to jeżeli masz taką dobrą pamięć a ona ciebie nie myli to kiedy ostatnio lotowałeś przy temp.30-38 C a my właśnie o tak skrajnych temperaturach dyskutowaliśmy gdyż takie nad Polską były.Więc nie mów o znikomych stratach jak w tych temperaturach nie puszczałeś.A gdybać to wszyscy tu możemy,ale ptakom to nie pomoże. Jeżeli przy takich temperaturach nasze gołębie miałyby lecieć to nie mów że to warunki nie łatwe bo to są kolego warunki skrajne gdyż to takich temperatur ani my ani nasze gołębie nie są przyzwyczajone.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: