Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Pią Sie 23, 2019 13:39 Zobacz posty bez odpowiedzi
Ilość zdobywanych konkursów
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
hodowca1234

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2019 6:52
PostTemat postu : Ilość zdobywanych konkursów
Odpowiedz z cytatem

Koledzy w dzisiejszych czasach mamy nieograniczony dostęp do informacji .
Często na filmikach o hodowcach , które kreci firma ... słyszę ,że dany hodowca z danego lotu zdobywa jakąś określoną ilość konkursów . Ludzka ciekawość jest taka ,że staram się zobaczyć to wizualnie na listach konkursowych , jeśli istnieje taka możliwość. Sprawdzam danego kolegę na tej liście i przy pierwszym jego gołębiu widnieje ilość gołębi jakie zakoszował i ile zdobył z danego lotu konkursów . Niby wszystko ok. Jednak jeśli dokładnie przejrzy się listę to czar tego wyniku często pryska . Okazuje się ,że bardzo często podawane są konkursy na bazie 1:25 % lub nawet 1:33 % .Dla laika nie ma to znaczenia , lecz zastanawia mnie jedno . W jednych oddziałach przy wyniku hodowcy widnieją tylko konkursy na bazie 1:20 % , a inni zaliczają konkursy 1:33 % . Czy nie jest to zamazywanie rzeczywistości ?
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
spokojny24

WysłanyWysłany: Sro Cze 26, 2019 13:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Pozwolisz Szanowny kolego że odniosę się tylko do jednego zdania a mianowicie Dla laika nie ma to znaczenia Wstyd się przyznać Ponieważ czas przynależności do pzhgp i pudła które miałem już zaszczyt zaliczyć laikiem chyba już nie jestem a jednak 3 lata wstecz zakupiłem samczyka z giełdy z gołębi Delbar gdyż był mi potrzebny do odświeżenia krwi Gołąbek w sezonie wylatał 12 konkursów tak że był to dosyć pilny ptak Co prawda szpicowych nie miał ale Ja nie szukałem sprintera tylko ptaka upartego z charakterem Cena była okazyjna i konkursy udokumentowane podbite na karcie pieczęcią oddziałową Wiec pomyślałem trzeba brać bo taka okazja rzadko się zdarza Dopiero po zakupie oczy mi się otworzyły Kiedy sprawdzałem jego konkursy na listach oddziałowych Gołąbek w systemie 20% miał zaledwie 7 konkursów Hodowca wyliczył mu wszystkie konkursy z systemu 20% 25% i 33% Tak że za okazyjną co prawda cenę kupiłem ale gołębia przeciętnego a prawdę mówiąc zwykłego selekta Ale człowiek uczy się całe życie i głupi umiera Kiedy zadzwoniłem do sprzedawcy Bardzo miły Pan odpowiedział mi tak Widziały gały co prały A jeśli już to dla mnie liczy się każdy konkurs a nie tak jak dla pana tylko te mieszczące się w 20 % Ptak tyle ile jest napisane to zdobył A pan mógł przed kupnem pytać Ale ze on mógł konkursy rozgraniczyć to już nie wspomniał Ale co zrobić palantów i cwaniaków nie brakuje Pocieszające jest tylko to ze wszyscy razem nie chodzą Pozdrawiam dobrych lotów
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: