Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Kwi 08, 2020 21:43 Zobacz posty bez odpowiedzi
MEGA SYSTEM
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wie50

WysłanyWysłany: Nie Sty 26, 2020 18:14
PostTemat postu : MEGA SYSTEM
Odpowiedz z cytatem

PYTANIE DO ZG
dlaczego w piśmie z nia 30.12.2019 iformujecie hodowców o tym że jedynym dopuszczonym do użytkowania megi W 2020 będzie tylko program 4,7D a co z pozostałymi programami, czy knieczne jest nowy program czy ci którzy nają starsze wersje będą mogli lotować i co z tipesami które nie wejdą na antene,
czy główny przedstawiciwl megi wymieni pozostałe tipesy na nowe działające bezpłatnie
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
groszki75-73

WysłanyWysłany: Nie Sty 26, 2020 18:36
PostTemat postu : Re: MEGA SYSTEM
Odpowiedz z cytatem

wie50 napisał:
PYTANIE DO ZG
dlaczego w piśmie z nia 30.12.2019 iformujecie hodowców o tym że jedynym dopuszczonym do użytkowania megi W 2020 będzie tylko program 4,7D a co z pozostałymi programami, czy knieczne jest nowy program czy ci którzy nają starsze wersje będą mogli lotować i co z tipesami które nie wejdą na antene,
czy główny przedstawiciwl megi wymieni pozostałe tipesy na nowe działające bezpłatnie

http://www.megasystem.net.pl/newsbox/#n20200103
skała

WysłanyWysłany: Wto Sty 28, 2020 8:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

groszki 75-73.
Wyraźnie napisał kol. wie 50 do ZG.
A po ostatniej kontroli nakazał jedynie zablokowanie zgrania czasu ręcznie,nic nie było o wymianie oprogramowania czy wymianie obrączek na oryginalne ,z dawniejszych zapisów wynika jednoznacznie że system będzie przyjmował jedynie obrączki C7 oraz CD więc się dostosowałem ,teraz ponownie muszę je
ponownie wymienić w imię czego.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 11:23
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Poniżej jest odpowiedz od zg

zg

Wysłany: Pon Sty 13, 2020 17:14
Temat postu : mario093
W zegarach Mega System nie będzie obowiązku zmiany oprogramowania na nowe. Nowa wersja oprogramowania zostanie dopuszczona w tym miesiącu.

Najciekawsze jest to że jeśli nie przeprogramuje się zegarów to na starych programach takich jak 4,4h lub 4,6c przeprogramowane matki wkładań na 4.7.d nie będą z nimi współpracować. A przeprogramowanie matek wkładań jest obowiązkowe co wyraźnie jest napisane na stronie mega system Ja rozumie to tak Zegara możesz nie przeprogramowywać ale jeśli tego nie zrobisz to matka nie przyjmie ci gołębi . Wiec jak to się ma do wypowiedzi zg .
Mało tego w nowym programie 4.7.d nie będą współpracowały wcale tipesy CD nawet te zakupione dużo wcześniej u producent tylko tipesy o symbolu C7 i to tylko te które zostały zakupione bezpośrednio od producenta . Pozostałe tipesy nawet te C7 zakupione w innych firmach nie będą współpracować .
Magia jak zawsze A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze .
jasiek4526

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 15:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Komunikat Dotyczący Systemu Maga System
Aktualności
30 Stycznia 2020 ZG PZHGP
Na wniosek Komisji ds. ESK Prezydium Zarządu Głównego PZHGP na posiedzeniu
w dniu 30.01.2020 roku dopuściło wersję 4.7d programu w zegarach Mega Star od sezonu lotowego 2020.

Wszystkie wersje oprogramowania w zegarach Mega System obowiązujące w 2019 roku są nadal aktualne.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 16:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wszystko Ok Kolego Jasiek4526ja ten komunikat znam
Komunikat Dotyczący Systemu Maga System
Aktualności
30 Stycznia 2020 ZG PZHGP
Na wniosek Komisji ds. ESK Prezydium Zarządu Głównego PZHGP na posiedzeniu
w dniu 30.01.2020 roku dopuściło wersję 4.7d programu w zegarach Mega Star od sezonu lotowego 2020.

Wszystkie wersje oprogramowania w zegarach Mega System obowiązujące w 2019 roku są nadal aktualne

A jak sie odniesiesz do tego komunikatu na stronie Mega system

Informujemy, że od sezonu lotowego 2020 jedyną obowiązująca wersją oprogramowania w zegarach Mega Star jest wersja 4.7 D.
Jednocześnie informujemy, że konieczna jest aktualizacja oprogramowania anten wkładań (matek). Anteny wkładań nie będą współpracowały z zegarami z poprzednimi wersjami oprogramowania.

Wiec jeśli jest konieczna aktualizacja anten wkładań bo nie będą współpracowały z obecnymi wersjami to kto pisze nie prawdę ZG czy Mega system .

Od tego sezonu mam zamiar lecieć na tym systemie gdyż w mojej sekcji prawie wszyscy na nim lecą wiec zamieniłem się z kolega z innej sekcji na zegary tipesy i matkę wkładań . Wiec proszę jeśli znasz temat to ustosunkuj się do tych dwóch sprzecznych komunikatów powyżej . Czy mam obowiązek aktualizować tą matkę wkładań i czy ona po aktualizacji będzie współpracować z programem jaki jest obecnie w moim zegarze 4.4 h. Pozdrawiam
jasiek4526

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 18:01
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Jedyne co nas hodowców obowiązuje to komunikat ZG z którego jednoznacznie wynika że stare programy są dopuszczone to co wymyślił sobie diler nie powinno nas interesować .Zwróć uwagę kolego że programy zmieniano na 4,7d już od jesieni a ZG dopuścił ten program na posiedzeniu 30,01,2020r więc kto tu z kogo próbuje robić wała ? Nasza sekcja nic nie wyśle do żadnej zmiany a już na pewno nie matki diler blokuje nam tipesy a my mamy jeszcze za to płacić ..... Komunikat ZG rzecz święta i tego się trzymajmy .
wie50

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 7:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Najważniejsze to że ZG dopuścił stare wersje programu np.4.6C do użytkowania
dalej, ten program 4.6C nie jest doskonały pozdrawiam wszystkich którzy
posiadaj megi.
skała

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 12:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Do. ZG.
Wreszcie ktoś z wierchuszki wziął pod skrzydła hodowców lotujących na MS.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 13:55
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

A co teraz z tymi wszystkimi którzy zostali wprowadzeni w błąd przez przedstawicieli mega system opierając się na informacji zamieszczonej na stronie M S
Informujemy, że od sezonu lotowego 2020 jedyną obowiązująca wersją oprogramowania w zegarach Mega Star jest wersja 4.7 D.

Sporo ludzi już przeprogramowała zegary a niektórzy matki wkładań u przedstawiciela i na wystawie zmuszając tym jednocześnie hodowców lotujacych na tych wspólnych matkach do przeprogramowania swoich zegarów a jak się okazuje nie było takiej potrzeby. Może ktoś z kierownictwa M S powinien zająć jakieś stanowisko w tej sprawie Bo jeśli się zamieszcza komunikat że jedynym obowiązkowym programem na rok 2020 jest program 4.7 D a okazało się że nie jest to prawda a za przeprogramowanie z programu 4.4 h kasuje się 25 zł To czy coś takiego nie podchodzi pod wyłudzenie. Wszyscy czytający ten temat może przed kupnem i wyborem systemu zastanowią się czy akurat ten warto. Bo to już nie pierwsze jaja z tym systemem .
marek050

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 15:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja już napisałem na FB że to jest wprowadzenie w błąd(ktoś usunął dużo komentarzy).U nas cała Sekcja wysłała,a okazuje się że ktoś Nas zrobił w przysłowiowego ch..ja.
W moich oczach stracili,mój zegar ma 10lat jak się "skończy"to nie będzie zakupu nowego Megasystemu.
W mojej Sekcji jest koło 18 MS i każdemu przychodzącemu rekomendowaliśmy ten zegar, teraz nie będziemy rekomendować tego systemu bo mamy jeszcze inny.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćWyślij emailNumer GGTlen Powrót do góry
skała

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 16:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hodowca082.
Według mojej opinii i nie tylko kierownictwo MS powinno się uderzyć w piersi i poprosić o przesłanie owych zegarów i matek celem zmian softu na poprzedni zainstalowany. I się więcej nie kompromitować.
hod123@

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 19:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Kolego hodowca 082 tylko tu masz racje ,że nie pierwsze jaja a to dlatego,że non stop ktoś ryje pod Mega Systemem (MS) .Tych systemów jest najwięcej w Polsce i ktoś ma interes by pod MS kopać dołki. Oczywiście pod nimi i pod nami hodowcami z MS, którzy lotują .Rozmawiałem z szefową dystrybutora, 2 razy w grudniu firma była u komisji, zalecenia komisji były jasne , a że Zarząd dał taką a nie inną decyzję niech to ktoś uzasadni dlaczego stare programy mają jeszcze obowiązywać i do kiedy skoro tylko komisja je warunkowo dopuściła do końca lotów 2019 – a teraz są ok ? Kolego nikt ci spluwy nie przykładał ,że masz to zrobić przed wpisem ZG –trzeba było poczekać do wczoraj .U nas w sekcji są 22 systemy MS i co wszyscy wgrywamy nowy program by nie było cyrków na koszowaniu. Miał być jeden program,żeby nie było bałaganu. Ci dusigrosze co lecieli na chinolach – chińskich obr. u nas w sekcji mieli swoją matkę i non stop im się pierniczyła , a my kupiliśmy nową matkę i koszowali tylko hodowcy na oryginalnych obrączkach- wszystko ok i super zadowoleni . Dopiero będzie cyrk jak poł sekcji poleci na starych programach , pół na nowym bo jak cos się stanie z 1 matką to dopiero sobie sami narobią bałaganu. Kolego według mnie tani system, obrączki najtańsze bo zamówiłem teraz -5.8 zl ,a przedtem płaciłem 6 czy 5,9 jak dla kilku kolegow .A zobacz jakie ceny obrączek do innych systemów – w głowie się nie mieści powyżej 7 zł (jakie oni robią kokosy i nikt nie smaruje im tyłka).Koledzy mieli inny system , z byle pierdołem i zmianą w zegarze wysyłka w dwie strony i kasa za serwis – to dopiero wyrzucanie kasy . Sprzedali i kupili Megę .Zresztą każdy ma wolny wybór jakim zegarem chce lecieć – to dlaczego nie sprzedacie już zegara …są biedni hodowcy i chętnie kupią zegar MS używany a wy kupcie sobie nowy już innej firmy. Chyba już do żadnych nie pasują chinole, to zapłacicie za obrączki jak za zboże u innych – to dopiero sobie poprawisz.
wiarus

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 19:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rozumiem że zmienił się program w zegarze, matka natomiast nie ma z tym nic wspólnego.
Hodowca082

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 21:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

hod 123@zologowałes się tylko po to aby pisać mi o chinolach . Nie wiem kim jesteś i nie chce wiedzieć ale strasznie bronisz tego systemu .Jeśli tak bardzo cie to interesuje to ja nigdy na tym systemie nie leciałem i już po tych cyrkach leciał nie będę a obrączki el do mojego systemu kupowałem po 7i po 7,20 zł Tak że nie pisz o dusigroszach bo ja nikomu do kieszeni nie zaglądam i mnie to nie interesuje to prywatna sprawa każdego . Ja osobiście na brak zielonego nadruku nie narzekam ale wk..ia mnie cwaniactwo bo kiedyś te dziatki dusigrosze się skończą jak ma to miejsce w niejednym już oddziele. W tym roku chciałem spróbować i tak jak pisałem wcześniej wymieniłem się z kolega i myślę że to był błąd który muszę jak najszybciej naprawić. Polska jak zapewne zauważyłeś to wolny i demokratyczny kraj i kupować może każdy tam gdzie mu pasuje a jeśli pasuje tipes chinol to dlaczego miałby ktoś przepłacać. Wprowadzając na rynek taki system to tipesy powinny być przypisane jednemu zegarowi i nikt by nimi nie handlował i kupował od łapaczy . A wchodząc na Polski rynek Mega System to aby ściągnąć klientów to w tamtych czasach pasowały wszystkie dostępne tipesy. Wiele razy pamiętam jak rozmawialiśmy o kolegach lecących na megasów mówiąc ci to maja super co nie włożą to pasuje. A nie dopiero teraz wprowadzać program 4.7.d Aby od przyszłego roku wprowadzać takie zabezpieczenia . A teraz się dziwią i srają w gacie bo 70% hodowców kupuje tipesy produkcji chińskiej . Obudził się kusy jak ogona zbrakło .
Gdybym ja przeprogramował zegar i za to zapłacił wprowadzony w celowy bad to za cholerę tego bym tak nie zostawił. A czy Wy w sekcji będziecie lecieć na nowym programie a ta druga połowa jak to nazwałeś dusigroszami na starym programie to oni zapewne maja takie prawo. Ja dokładnie zdaje sobie sprawę że prawie w każdej sekcji jest grupka cwaniaków którzy maja trochę więcej pieniędzy i chcieliby trzepać wszystkimi .Ale wiec ze kij ma zawsze dwa końce.

Kolego Marku Anteny wkładań matki tez są przeprogramowane aby nie mogły pracować z starymi programami i jeśli ktoś się pospieszył to wszyscy hodowcy lecący na wspólnej matce muszą przeprogramować zegary inaczej kicha mało tego jeśli lecieli na programie 4.4 h to jeszcze musieli za to zapłacić Pozdrawiam
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: