Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sob Mar 28, 2020 13:55 Zobacz posty bez odpowiedzi
2020 r. Wielki finał w RPA
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 5:43
PostTemat postu : 2020 r. Wielki finał w RPA
Odpowiedz z cytatem

W sobotę 1 lutego 2020 r. planowany jest wielki finał na WG w RPA. Dystans 600 km. W ostatnim locie treningowym uczestniczyły 1572 gołębie w tym 45 z Polski. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. W pięciu lotach konkursowych polskie gołębie specjalnie nie błyszczały. Jak będzie w finale zobaczymy. Nagrody są bardzo wysokie, więc emocji nie zabraknie. Trzymam kciuki za polskie ptaki. Czy sprawią nam miłą niespodziankę w międzynarodowej rywalizacji? Dla zainteresowanym podaję adres strony www.samdpr.com
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Pawlo14

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 6:41
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

ABCandrzej napisałeś , Trzymam kciuki za polskie ptaki. Czy sprawią nam miłą niespodziankę w międzynarodowej rywalizacji? , oczywiście kolego że będę patrzył ,razem pojone razem karmione razem mają równą szanse jag by też wiatr karty rozdaje tylko tu wszystkie lecą do jednego punktu . niema wymówek . Zobaczymy trzymam kciuki za polskie ptaki .
ABCandrzej

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 8:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

nagrody za lot finałowy. Robią wrażenie i podnoszą poziom adrenaliny dla uczestników.
First
US$ 300 000

Second
US$ 150 000
26 - 30
US$ 3 500
Third
US$ 100 000
31 - 40
US$ 3 000
Fourth
US$ 75 000
41 - 50
US$ 2 500
Fifth
US$ 50 000
Sixth
US$ 25 000
Seventh
US$ 20 000
Eighth
US$ 15 000

Ninth
US$ 12 500

Tenth
US$ 10 000

itd. Ostatnia grupa nagradzanych gołębi to miejsca 251-300 z nagrodą 500 dolarów amerykańskich. Jest o co walczyć.
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 8:42
PostTemat postu : WIELKI FINAŁ W R.P.A.
Odpowiedz z cytatem

Szanowni Koledzy......oczywiście.że kibicuje naszym hodowcom,ale realnie oceniając prawie co 4-ty ptak biorący udział w tym maratonie to niemiecki,więc szanse niewielkie na dobre miejsce,ale nadzieję mieć trzeba,i życzyć naszym hodowcom zajęcia jak najlepszych miejsc,a zwycięzcy zawsze należy serdecznie pogratulować,a nie zachowywać się tak jak były nasz reprezentant Wojciech Kowalczyk,który gdzie tylko może szkaluje i wyśmiewa ,zwycięzcę plebiscytu na najlepszego polskiego sportowca w 2019 roku żużlowego mistrza świata Bartosza Żmarzlika.A więc pozdrawiam naszych polskich hodowców uczestników tego maratonu,życząc,by Wasze oczekiwane marzenie się spełniło.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
kslom

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 10:06
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiesławie
Trochę przegadaliśmy w tej Naszej znajomości ale dopiero dzisiaj doszło do mnie skąd jesteś i co znaczy Ostrów Wlkp w czarnym sporcie. Nigdy nie weszliśmy w te tematy...:)) Tylko ptaki i ptaki...
Wiesz, w jednym się nie zmienię...tylko Apator:))
Pozdrawiam Wisiu bardzo gorąco z deszczowego Torunia.

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 16:24
PostTemat postu : ...,,,...
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Krzyśku........Jako dziecko w latach 50-tych biegałem na stadion na każde zawody żużlowe.Cały Ostrów tym się pasjonował.Potem była długa przerwa i wreszcie powołano klub motorowy,i awansowano do pierwszej ligi.Poszedłem,i .......to był mój ostatni widok ostrowskiego speedwaya w pierwszym meczu po wejsciu do ekstraklasy.Przyjechał Kolejarz Opole i ....rozniósł Ostrowie.Nie wygrali żadnego biegu,a na całe życie zapamiętałem żużlowca z Opola niestety już nieżyjącego Karola Lisa,który w każdym z 5-ciu biegów wręcz ośmieszał naszych reprezentantów.Także ten mecz wyleczył mnie na zawsze z zawodów w Ostrowie.Ale moi koledzy wręcz przepadają za żużlowymi zawodami,i żadnego nie opuszczą,i mi zdawają sprawozdania z odbytych zawodów.Również serdecznie Ciebie pozdrawiam,Twoją Rodzinkę,i życzę pogodniejszych dni,dobrego łączenia w pary i super udanych młodzików.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
gregor4616

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 16:35
PostTemat postu : Re: WIELKI FINAŁ W R.P.A.
Odpowiedz z cytatem

Hallo kol Puchalski , czesciowo nie zgadzam sie z tym co ty piszesz , ze Niemieckich ptaköw tak duzo , Polskich o wiele mniej , w moich oczach nie ma to duzego znaczenia , przecierz ty twierdzisz , kilkakrotnie to powtarzasz , ze Polske ptaki , to najleprze ptaki z calego swiata , wy bijecie nas na glowe , nie ma leprzych od was , jesli wasze naprawde take dobre , to raczej nie ma problemu ze powinny wygrac , nie pisze o wydajnosci w % . ps ja tez zycze karzdemu hodowcy ktöry bierze udzial w tym , duzo szczescia , obojetnie z jakiego kraju pochodzi , ps jedno jest pewne tam wygra naprawde dobry ptak , w tym locie , nie ma przypadköw i wymöwek , wiec zobaczymy jak to wypadnie . dobry lot gregor . ps tam karzdy ptak , ma taki sam wyjsciowy koficjet .
Ryszard Tosnowiec

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 17:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Każde wg jest do dymania frajerów , dajesz gołebie i pieniądze a w zamian figę z makiem .
Lot tzw. hurra lot wszystkie , którym starczy sił dolecą do mety , wygra ten kto pierwszy wejdzie .
Bez względu na narodowość i rodowód ,
Niemcy zazwyczaj dają najwięcej procentowo i mają w finale najwięcej też na podium .
Startują chytrzy hodowcy , którzy chcą się wzbogacić a dostają uśmiech , szyderstwo hazardu !

Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomośćOdwiedź stronę autora Powrót do góry
gregor4616

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 18:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo wielki mistrzu R. T , Dymanie frajeröw to twoja specjalizacja , ty dymasz na bierzaco , w karzdym twoim wpisie , czy ty nie umisz czytac ?? , czy nie pojmujesz jakie sumy so tam do wygrania ?? to nie Sloneczny Golebnik , loty na hura to tylko u ciebie mozliwe ,tam lot z 600 km , wiec raczej zaden przylot na hura , konkurs trwa niejednokrotnie 2-3 dni i tylko te naprawde dobre wracajo , czy startujo tam chytrzy hodowcy ,raczej nie tam kosztuje druzyna tz 2 plus rezerwowy 1000 dolaröw z tym ze ten rezerwowy musi byc dodatkowo aktywowany znam osobiscie kilku Niemieckich hodowcöw , ktörzy wygrali tam naprawde duze sumy ps jak wyglada u ciebie z zamöwieniamy na mlode , czy te 100 ktöre jeszcze zostaly so juz porozchwytywane ?? przy takej klasie ptaköw i wynikach , raczej nic dziwnego . Dobry lot Gregor .
ARTURO

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 19:12
PostTemat postu : Re: WIELKI FINAŁ W R.P.A.
Odpowiedz z cytatem

gregor4616 napisał:
Hallo kol Puchalski , czesciowo nie zgadzam sie z tym co ty piszesz , ze Niemieckich ptaköw tak duzo , Polskich o wiele mniej , w moich oczach nie ma to duzego znaczenia , przecierz ty twierdzisz , kilkakrotnie to powtarzasz , ze Polske ptaki , to najleprze ptaki z calego swiata , wy bijecie nas na glowe , nie ma leprzych od was , jesli wasze naprawde take dobre , to raczej nie ma problemu ze powinny wygrac , nie pisze o wydajnosci w % . ps ja tez zycze karzdemu hodowcy ktöry bierze udzial w tym , duzo szczescia , obojetnie z jakiego kraju pochodzi , ps jedno jest pewne tam wygra naprawde dobry ptak , w tym locie , nie ma przypadköw i wymöwek , wiec zobaczymy jak to wypadnie . dobry lot gregor . ps tam karzdy ptak , ma taki sam wyjsciowy koficjet .

Gregor wróciłeś na forum?
Rok czasu się nie odzywałeś.
Chyba z tęsknoty to i ja tu rzadziej zaglądałem.
Chodowca442

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 19:45
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No i doigrałeś się Panie Rysiu.
Oberwałeś tęgo, policzek był srogi.
Jak dzieciak z ulicy dostałeś po pysiu.
A mówiłem Tobie... Walizki i w nogi.!!!
Hodowca082

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 20:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Bardzo dawno temu kiedy byłem jeszcze początkującym hodowca to pamiętam jak mawiali starzy hodowcy . Nie liczy się ilość tylko jakość . To stwierdzenie było dobre w czasach gdzie w oddziele jeden lub dwóch miało dojście do klasowych gołębi a cała reszta leciała na zbieraninie z całego świata . Dzis po tylu latach przynależności do związku i z obecnym dostępem do dobrych gołębi dla wszystkich nie tylko dla wybranych mogę stwierdzić z całą odpowiedzialnością że w ilości siła . Bo jeśli ja do zawodów wystawiam 25 gołębi dobrej klasy a sąsiad wystawia 100 podobnej klasy to mój jeden walczy z 4 jego . I w takim locie musiałbym mieć zajeb...ste szczęście aby sąsiada pokonać. Chyba że ja wystawie 25 super ptaków a sąsiad 100 obiboków to wiadomo kto wygra. Pisanie ze Polska ma najlepsze gołębie na świecie to tak do końca nie jest bo gdyby tak było to na takich wspólnych gołębnikach nasze gołębie byłyby najlepsze a tak nie jest . Polska ma gołębie tej samej klasy co hodowcy na zachodzie bo jak by nie patrzył to wszystkie utytułowane hodowle maja gołębie z zachodnich gołębników A początkiem to była przede wszystkim Belgia i tu niema znaczenia czy polskie czy niemieckie czeskie i inne z belgi wywodziły się przodkowie. Gdyby na takie WG Polska dała 10 ptaków i Niemcy dały 10 ptaków można by było pisać o wyrównanej rywalizacji . Ale jeśli polskich startuje kila a niemieckich kilkanaście lub kilkadziesiąt i wszystkie te ptaki są o zbliżonych walorach powrotnych to jest walka z wiatrakami i tu już nie gołębie ale przypadek i szczęście rozdają karty .Pozdrawiam
gregor4616

WysłanyWysłany: Czw Sty 30, 2020 22:28
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Hallo Hodowca 082 , jest duzo prawdy w tym co piszesz , w obecnym czasie , tz otwarte granice , dojscie do dobrych hodowli , mozliwosc kupna dobrych ptaköw , tutaj male zastrzezenie , zalerzy od portfela i warunköw finansowych , dobre ptaki so naprawde droge , i niekarzdy z nas jest w stanie je nabyc , mimo to nie tylko w ilosci , röwnierz w jakosci trzeba miec odpowiednie ptaki , i wszystko inne zwiazane z hodowlo - lotowaniem , nikt znas nie posiada za duzo dobrych , posiadamy duzo przecietnych , i tu jest obojetnie ile tych posiadamy , one naogöl , nie robio wyniku , jesli wogöle to raczej przypadkowo , wiec tu istnieje ta röznica , jesli uwarzasz ze wasze ptaki doröwnujo , naszym i majo te same walory - cechy jak nasze , to powinny wygrywac take loty , albo zajmowac czolowe pozycje , ja nigdy nie twierdzilem ze Polska nie posiada dobrego materialu , tylko to twierdzenie , ze posiadacie najleprze na calym swiecie i bijecie wszystkich na morde , jak pisze kol Puchalski , z tym sie nie zgadzam , jesli wasze ptaki naprawde tak mocne , to obojetnie przeciwko ilu ptaköw one konkurujo , to powinny wygrywac , do tej pory to sie nie zdarzylo , ps moze teraz w Sobote , zycze wszystkim Polskim Uczestnikom duzo szczescia , ps Arturo ty musisz miec jakis inny kaledarz , ja nie rok sie nie odzywalem tylko 2 miesiace , wiesz ja sie tez za tobo stesknilem , i za twoimy mondrymi wpisamy . Dobry lot Gregor
Stanislaw2

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 4:21
PostTemat postu : Final
Odpowiedz z cytatem

I tu sie zgadzam z Gregorem.Zobaczymy gdzie jast nasze miejsce w sporcie golebiarskim.
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pią Sty 31, 2020 5:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Mowa tutaj o młodych golebiach i to nie odzwierciedla całości osiągnięć danego kraju. Olimpiada pokazuje poziom jaki reprezentuje dany kraj. Jest też bariera finansowa by dać ptaki na takie WG. Więc gregor nie pitol głupot pokazałeś na PL WG w ubiegłym roku jaki ty reprezentujesz poziom. Czasy twojego triumfu minęły. RPA to zabawa bogaczy i oczywiście dobrymi ptakami. Zwyciesca zawsze będzie ale to nie oznacza że dany hodowca bijie wszystkich na głowę w innych kategoriach.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: