Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Nie Kwi 05, 2020 21:51 Zobacz posty bez odpowiedzi
Czy to możliwe....?.
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
czerwony1363

WysłanyWysłany: Pon Mar 16, 2020 13:09
PostTemat postu : Czy to możliwe....?.
Odpowiedz z cytatem

Do lotów zostało nie całe 2 miesiące i jak tak będzie jak teraz z tym wirusem to małe szanse że się zaczną w maju. To był by pierwszy przypadek w histori PZHGP. Pozdrawiam
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
garłacz64

WysłanyWysłany: Pon Mar 16, 2020 16:16
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

czerwony 1363
kolego najpierw zadbaj o siebie tu masz eliksir odkażający tylko z umiarem .
https://darwina.pl/alkohole-mocne/20280-spirytus-95-wratislavia-5900190005463.html
piotrek10996

WysłanyWysłany: Sro Mar 18, 2020 7:18
PostTemat postu : ;)
Odpowiedz z cytatem

Własnie ciężko mi jest tez stwierdzić czy będą nasze loty PZHGP naraźie nic nie zrobiło w tej sprawie u nas w oddziele spisy oddajemy 21.03.2020 a co najgorsze ten wirus się zaczyna coraz szybciej rozprzestrzeniać od niedzieli do wczoraj przybyło 120 osób więc do końca tygodnia może być ponad 1000 a
tu niema żadnej decyzji od PZHGP
Na początku myślałem że coś będą robić i loty w Polsce tylko ale pewnie nawet nie będą bo do Niemiec raczej nie wiedziemy
życzę wam wszystkim zdrowia
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 10:29
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jeśli loty się odbędą to zapewne tylko w granicach naszego kraju przejazd przez granicę raczej niemożliwy a ja mam pierwszy lot już z Niemiec więc raczej trzeba będzie uderzyć w przeciwnym kierunku a teraz pytanie kto będzie chciał mieszać starym gołębią w głowach po to by za rok znów w drugą stronę
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 11:53
PostTemat postu : CO DALEJ
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolega piotrek10996 napisał m/n ...PZHGP naraźie nic nie zrobiło.
tu niema żadnej decyzji od PZHGP Szanowny Kolego.a co mają pisać.Najważniejsze teraz jest zdrowie narodu,NASZE ZDROWIE,a ukochane gołębie muszą zejść na dalszy plan.Dają komunikat,że loty się odbędą w podanych terminach,czy jakiś inny,cieszący kolegów hodowców,a natychmiastowe ogólnopolskie zarządzenie Pana Premiera nie pozwoli na nic.Nawet na spotkania w najbliższym gronie towarzyskim,nie mówiąc już o sekcji koszującej na punktach gołębie,czy przejazdy przez granice.Także w/g mnie Szanowny Kolego sprawa jest bardzo poważna,i niestety musimy do minimum ograniczyć wyjścia z domu nawet po zakupy.Co dalej będzie to tylko jeden Bóg wie.Oby się tylko ta zaraza nie rozprzestrzeniała i jak najszybciej znikła,bo dosyć już narobiła strachu,paniki,i tragedii,więc wiele musimy wykazać zrozumienia i cierpliwości,by przez to wszystko przejść.Pozdrawiam serdecznie,życząc zdrowia,wszelkiej pomyślności,szczęścia rodzinnego i wszystkiego najlepszego.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
bolo030202

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 14:05
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam , moim skromnym zdaniem PZHGP powinien poinformowac hodowcow chociazby o mozliwych zmianach jakie moga nastapic , przy obecnych zaostrzeniach nie jest raczej możliwe żeby loty odbyły się zgodnie z terminem i planem lotow .W Belgi już wiadomo ze loty są przesunięte a pod znakiem zapytania stoi czy wogole sie odbędą. Komunikat o wstrzymaniu zebrań w PZHGP już jest wiec temat napewno jest poruszony a co dalej ????
lukasz_n

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 15:36
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz2460 napisał:
jeśli loty się odbędą to zapewne tylko w granicach naszego kraju przejazd przez granicę raczej niemożliwy a ja mam pierwszy lot już z Niemiec więc raczej trzeba będzie uderzyć w przeciwnym kierunku a teraz pytanie kto będzie chciał mieszać starym gołębią w głowach po to by za rok znów w drugą stronę

A czy gołąb pocztowy, rodzi się i ma już zapisane w głowie że bedzie leciał tylko z zachodu lub północnego zachodu?
a czy jak bedzie leciał z wschodu, południa to już nie bedzie gołębiem pocztowy?
wieslaw.puchalski

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 16:23
PostTemat postu : KIERUNEK LOTÓW A WYNIKI I STRATY
Odpowiedz z cytatem

Szanowny Kolega lukasz_n napisał m/n....

A czy gołąb pocztowy, rodzi się i ma już zapisane w głowie że bedzie leciał tylko z zachodu lub północnego zachodu?
a czy jak bedzie leciał z wschodu, południa to już nie bedzie gołębiem pocztowy?

Szanowny Kolego uważam,ze loty powinny nieść radość hodowcy,być szybkie i bez strat,a nie wielogodzinne,w fatalnej pogodzie i z ogromnymi stratami.Loty ze wschodu,czy z południa nie należą do łatwych,i hodowcy jak mogą tak ich unikają.Mogę się tylko wypowiedzieć na temat lotów ze wschodu,bo ostatni raz mój oddział Ostrów Wlkp zorganizował je w roku 1995+++. i mimo że tyle lat minęło hodowcy o tym kierunku nie chcą słyszeć.Posłuchaj....1 lot Bełchatów-3 kabiny...2 lot Bełchatów II...2 kabiny....3 lot Piotrków Trybunalski....1 kabina....4 lot Tomaszów Mazowiecki równe 1500 sztuk.....i ostatni Radom...799 gołębi.Konkurs z tego lotu zakończono w czwartek.Powróciły 33 sztuki.Dziesięciu hodowców czekało na powrót jednego,tylko jedynego ptaka,bo jego powrót gwarantował MISTRZOSTWO ODDZIAŁU,a tak wszystko pozostało jak w poprzednim locie.Straty ogromne,a to co powróciło w następnym roku kompletnie zawiodło i rok mieliśmy z głowy,także z lotów z tego kierunku wyleczyliśmy się raz na zawsze.Szanowny Kolego...mimo upływu tylu lat uważam,że rozsądek zwycięży,i nie zdobędziemy się na loty z kierunków wybitnie niekorzystnych,choć niektóre oddziały są w bardzo złym położeniu,i jakiejś drogi będą musiały poszukać.Krótko Szanowny Kolego....pożyjemy zobaczymy,i tym optymistycznym zdaniem życząc wszystkiego najlepszego pozdrawiam serdecznie.Z szacunkiem i poważaniem Wiesław Puchalski z oddziału 0100 Ostrów Wielkopolski.
wkic

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 16:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Golab pocztowy powinien leciec z wszystkich z stron Polski.
ARTURO

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 17:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

mariusz2460 napisał:

Loty raczej sie odbędą ale już dzisiaj Kolegów przestrzegam że może być tak że będą potrzebne środki do dezynfekcji rąk, zachowane odległości czyli koszowanie nie 2 godz. tylko 4-5.
Obym się mylił. No i najważniejsze na każdym punkcie wkładań musi być 1litr spirytusu do dezynfekcji wewnętrznej.
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 18:18
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Trzy lata z rzędu mieliśmy zmiany kierunków bez większych strat z tego powodu,a najlepsze ptaki doskonale sobie radziły z różnych kierunków.Dlatego
nie przywiązuje większej wagi do kierunku,a raczej do różnic w pomiarach między hodowcami.Z obserwacji zauważyłem że najwięcej strat jest wtedy kiedy są złe warunki lotu, silny wiatr opady,dwa fronty oraz kiedy ptaki miną własny gołębnik.DL
jajorz

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 20:08
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Trzy lata z rzędu mieliśmy zmiany kierunków bez większych strat z tego powodu,a najlepsze ptaki doskonale sobie radziły z różnych kierunków.Dlatego
nie przywiązuje większej wagi do kierunku,a raczej do różnic w pomiarach między hodowcami.Z obserwacji zauważyłem że najwięcej strat jest wtedy kiedy są złe warunki lotu, silny wiatr opady,dwa fronty oraz kiedy ptaki miną własny gołębnik.DL

Witam!
I tu się zgodzę.
Dwa fronty i są maksymalne straty.
Lotowi muszą brać to pod uwagę.
PZDR!
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 20:15
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:

mieliście zmiany kierunku na 180 stopni czy może na ok 30 bo to spora różnica nikt mi nie wciśnie ciemnoty że taka mocna zmiana kierunku nie spowodowała by dużych strat bynajmniej tych szybkich
wiarus

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 21:57
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tu nie ma ciemnoty i wszystko do sprawdzenia lecieliśmy z południowego zachodu w następnym roku z północnego zachodu,a wyniki do wglądu.Bolesławiec i Gryfice.Mój najszybszy lotnik został najlepszym lotnikiem oddziału po zmianie kierunku. Zmierz sobie Kolego ile to stopni?
mariusz2460

WysłanyWysłany: Sob Mar 21, 2020 22:52
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

wiarus napisał:
Tu nie ma ciemnoty i wszystko do sprawdzenia lecieliśmy z południowego zachodu w następnym roku z północnego zachodu,a wyniki do wglądu.Bolesławiec i Gryfice.Mój najszybszy lotnik został najlepszym lotnikiem oddziału po zmianie kierunku. Zmierz sobie Kolego ile to stopni?

taka zmianę to my mamy co roku na młode a stare to nie jest dużo gorzej z zachodu przełożyć na wschód
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: