Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Sro Maj 23, 2018 16:47 Zobacz posty bez odpowiedzi
metody lotowania -gniazdówka
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
base

WysłanyWysłany: Pon Sty 31, 2011 19:52
PostTemat postu : metody lotowania -gniazdówka
Odpowiedz z cytatem

Prosze hodowców lotujacych tą metodą o:
• programy żywieniowe jakie stosuja podczas lotów,
• profilaktyke leczniczą jaką stosują w sezonie lotowym,
• tricki (motywacja),
• spostrzezenia z własnego doswiadczenia i hodowli
• jak sprawdza sie ta metoda we własnej hodowli itd.
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
panda

WysłanyWysłany: Pon Sty 31, 2011 21:49
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

gniazdówka bardzo dobra metoda... chociaż trzeba mieć twarde gołąbki pod tą metodę(zależy kto ile hoduje:) ja lutuję max 50 ptakami i idą z lotu na lot bez wyjątków (tylko samiczki z jajkiem zostają), gniazdówka na pewno lepiej sobie radzi na ciężkich długich lotach(przynajmniej u mnie tak jest), często jest tak ze właśnie na takich lotach moja gniazdówka bez problemu dorównuje wdowcom. Po sezonie zawsze jestem w pierwszej dziesiątce oddziału. A np. w tym roku z Brukseli 2 i 3 serię w okręgu zdobyła właśnie moja gniazdówka. Jednak przyznam się szczerze, żeby walczyć o czołowe konkursy z lotów trzeba mieć coś wdowieństwa (to jest oczywiście tylko moje zdanie). Dlatego w tym roku kilka moich par będzie leciało w tej metodzie a stare gołąbki będą dalej lecieć z gniazdówki. Taka moja krótka wypowiedz co do gniazdówki:)
base

WysłanyWysłany: Wto Lut 01, 2011 16:04
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

a mogłbys sie jeszcze odniesc do nastepnych podpunktów zywienie itd.
dzieki
panda

WysłanyWysłany: Wto Lut 01, 2011 17:19
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Wiele Ci nie pomogę w innych podpunktach, ponieważ moje żywienie nie jest regularne. Mam bardzo mało czasu dla moich gołąbków i karmie ich tak jak mi pasuje. Niestety często jest tak ze moja rozpłodówka je tylko raz dziennie w czasie lotów, chociaż staram się jak najrzadziej dopuszczać do takiej sytuacji, tym bardziej ze praktycznie cały czas karmią młode. No ale jak widać po wynikach to moim gołębiom jak najbardziej to odpowiada:) Jeśli chodzi o karmy to stosuje karmę lotową dla wdowców i dietę. dieta od piątku wieczorem do niedzieli wieczorem chyba ze ciężki lot i gołębie długo się schodzą to podaje jeszcze w poniedziałek dietę. Jeśli chodzi o profilaktykę to staram się nie dawać żadnych preparatów sztucznych tzn chemii, same zioła i warzywa np. z mojej działki seler czy marchew. Póki stosowałem szereg preparatów wyników nie było(może nie wiedziałem jak ich podawać dlatego praktycznie zrezygnowałem z nich). A jeśli chodzi o triki to np. chowanśie jednego z partnerów, dokładanie jaj do gniazda, symulowanie klucia jaj:) ale trzeba dodać ze nie każdy ptak reaguje na takie zaklęcia jakby?my chcieli:)więc trzeba poznać swoje ptaki a póĽniej ich czarować:)pozdrawiam
base

WysłanyWysłany: Wto Lut 01, 2011 19:56
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

No tak gniazdówka jest "najprostszą" metodą lotowania.
Czy podczas oblotów gołebi na przemian w zaleznosci od zmiany
na jajkach samce /samice obloty sa wymuszane tzn.gołebie które nie siedzą na jajkach w tym czasie wyganiane sa za pomoca kijka z gołebnika czy oblot jest wolny ktore chca to sobie wychodza?Chodzi tu o to ze niektóre ptaki podczas
wolnych oblotów moga wyjsc w ciagu tygodnia moze raz gora dwa
same z golebnika na oblot 10 min.Czy takie gołebie pozniej
osiagna dobry wynik w locie? Gołąb jest wtedy lekko przypasiony nie spalajac kalorii oraz nie cwiczac miesni przed zawodami podczas oblotu.
Plan zywienia duzo nie odbiega od planu wdowców,ale mysle
ze w gniazdówce musi byc to karma z duza zawartoscia białka
niz to bywa u wdowców gdzie karma jest teraz energetyczna
wspomagana bialkiem typu Powerplay itd.
panda

WysłanyWysłany: Sro Lut 02, 2011 8:47
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Masz racje z tym białkiem. U mnie gołąbki latają praktycznie cały dzień bo mnie nie ma w domu. no a jak jestem to wypuszczam ich o 6 do 7:30 i póĽniej kolo 16 tez na godzinkę lub półtora. Na początku sezonu obloty są wymuszane ale to max do 2-3 lotu
roxen

WysłanyWysłany: Sro Lut 02, 2011 11:14
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

base napisał:
Chodzi tu o to ze niektóre ptaki podczas
wolnych oblotów moga wyjsc w ciagu tygodnia moze raz gora dwa
same z golebnika na oblot 10 min.Czy takie gołebie pozniej
osiagna dobry wynik w locie? Gołąb jest wtedy lekko przypasiony nie spalajac kalorii oraz nie cwiczac miesni przed zawodami podczas oblotu.

Ja lotuję totalnym wdowieństwem i za dużo ci nie pomogę, ale odniosę się do tego czy gołab musi mieć codzienny oblot żeby być w formie.
Miałem taki przypadek, że z woliery rozpłodowej uciekła mi samica która nie miała oblotu przez ok. 1 roku. I weszła do samców. Nie było mnie w domciu, a gołębie wkładał mój ojciec, i na lot włożył tą samicę, Lot mieliśmy z ok. 350 km. jakie było moje zdziwienie, że samica ta siadła jako druga na gołebniku i w oddziele była by w 10. Lecz oczywiście nie była na spisie więc przeleciała się poza konkursem. Więc czy dobry gołab musi być tak intensywnie trenowany, czy wystarczy, że jest dobty,zdrowy i odpowiednio karmiony?
panda

WysłanyWysłany: Sro Lut 02, 2011 12:35
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Ja lotuję totalnym wdowieństwem i za dużo ci nie pomogę, ale odniosę się do tego czy gołab musi mieć codzienny oblot żeby być w formie.
Miałem taki przypadek, że z woliery rozpłodowej uciekła mi samica która nie miała oblotu przez ok. 1 roku. I weszła do samców. Nie było mnie w domciu, a gołębie wkładał mój ojciec, i na lot włożył tą samicę, Lot mieliśmy z ok. 350 km. jakie było moje zdziwienie, że samica ta siadła jako druga na gołebniku i w oddziele była by w 10. Lecz oczywiście nie była na spisie więc przeleciała się poza konkursem. Więc czy dobry gołab musi być tak intensywnie trenowany, czy wystarczy, że jest dobty,zdrowy i odpowiednio karmiony?[/quote]

kolego moim zdaniem potrzebne są obloty. Próbowałeś tą samice wsadzić jeszcze raz do kabiny? Miałem podobny przypadek fakt ze po pierwszym razie mój samczyk przyszedł w czołówce ale co z tego jak na następnym locie nie wrócił. Moja głupota ze go wrzuciłem z powrotem gołąb nie był pąrzygotowany na tak częsty wysiłek. Przynajmniej ja sobie tak to tłumacze. A wiem ze ten ptak nie był głupi bo miał troszkę osi?gnięć
roxen

WysłanyWysłany: Czw Lut 03, 2011 12:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Nie, nie wkładałem jej więcej na lot jak już pisałem samica ta nie była na spisie więc bezsensem byłoby ją kłaść, tylko dlatego żeby się przeleciała, ewentualnie zginęła - za cenny ptak. :)))
P.S. Ma teraz 8 lat, ma się dobrze, a w ok. 30 % mojego gołebnika płynie jej krew.
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: