Forum PZHGP
FAQ FAQ Szukaj Szukaj Użytkownicy Użytkownicy Profil Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Rejestracja Zaloguj Zaloguj
Obecny czas to Wto Wrz 23, 2014 10:19 Zobacz posty bez odpowiedzi
Witaminy
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
stasiu0905

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 13:10
PostTemat postu : Witaminy
Odpowiedz z cytatem

Chcialem sie z kolegami czyms podzielic a moze poröznic? W latach 80 jako mlody chlopak zostalem mistrzem odz i okregu Bydgoszcz i wysoko w MP.Do czasu wyjazdu do Niemiec. W tamtych czasach nie bylo zadnych witamin i srodköw specjalnych dla golebi.Co robilem? Mialem siostre co pracowala w szpitalu i prosilem ja o zalatwienie witaminy b,a,d3 ,e i byl taki proszek dla dzieci VIBOVIT tylko na kartki! Ja to wszystko stosowalem dla golebi bo tez mature zdalem w technikum spozywczym i wiedzialem jak to jest potrzebne i kiedy!A pozatym wyczynowe uprawianie sportu tez mi pomoglo! Dlatego uwazam ze nie potrzeba przeplacac teraz za witaminy "SPECJALNE DLA GOLEBI". W aptekach i w marketach jest teraz wiele odrzywek dla ludzi i tylko zobaczcie na sklad czym one sie röznia? Popatrzcie na weglowodany,bialka,tluszcze a wnioski same przyjda! NP.taki GERVIT W.To juz 30 lat temu z zachodu przywiozlem i on do dzisiaj jest a tyle podobnych rzeczy jest teraz do kupienia za polowe miejsza cene! DALSZE PRZYKLADY TO TEMAT RZEKA
Zobacz profil autoraWyślij prywatną wiadomość Powrót do góry
Luka83

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 14:17
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Witam. Zgadzam się z tobą, że dobre ptaki nie potrzebują tej całej chemii jaką się w nich pakuje. Wiele środków ''cud'' można zastąpić, a te wszystkie środki "SPECJALNE DLA GOŁĘBI" to często tylko reklama dla naiwnych. Dobry hodowca wie czego gołąb potrzebuje aby zwyciężać.
Tomasz Rygalski

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 16:53
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Stasiu
Czesi maja swoje bardzo mądre powiedzonko"to se ne vrati" Widzę że odcinasz kupony z przeszłości. Nie te ptaki,nie te loty,nie te szybkości itd. Pozdrawiam.
stasiu0905

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 17:58
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Rogalski czy ty wiesz o co mi chodzi? Ja mam do teraz wyniki ale jak w Polsce nikt niczego nie znal to se ne vrati! A teraz tez kupujesz witaminy dla golebi i placisz tylko za to ze jest jeden sklep na 100 km. A TERAZ idz do apteki i jak sie wykluwaja mlode to podaj AD3 .Nie wszystkie stare metody gina!
stasiu0905

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 18:38
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tomasz Rygalski napisał:
Stasiu
Czesi maja swoje bardzo mądre powiedzonko"to se ne vrati" Widzę że odcinasz kupony z przeszłości. Nie te ptaki,nie te loty,nie te szybkości itd. Pozdrawiam.
NIE DENERWUJ MNIE ROGALSKI! JAKIE PTAKI;JAKIE NIE TE SZYBKOSCI? Teraz poprostu jest wiecej hodowcöw co maja lepsze ptaki a czy ty myslisz ze slynny CAMPHIUS 05 H-77-4761105 byl wolniejszy jak teraz? Mam listy z szybkosciami! To tak samo jak rekord swiata w llekkiej atletyce sa takie juz od 30 lat!
bok98

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 19:13
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Stasiu!
Twoja wiedza na temat dostępności różnych artykułów dla gołębi jest juz nieaktualna.W każdym powiatowym mieście jest po kilka sklepów z artykułami dla gołębi.Do tego dochodzą lekarze weterynarii,u których można kupić leki i szczepionki.W jednym masz rację,nie trzeba kupować wszystkiego akurat dla gołębi.Ja kupuję herbatę z kory wierzbowej w zielarskim,a preparat witaminowo-aminokwasowo-elektrolitowy(Capricorn) taki dla drobiu(5kg kosztuje ok.25 zł).
base

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 19:46
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

bok98 napisał:
Stasiu!
Twoja wiedza na temat dostępności różnych artykułów dla gołębi jest juz nieaktualna.W każdym powiatowym mieście jest po kilka sklepów z artykułami dla gołębi.Do tego dochodzą lekarze weterynarii,u których można kupić leki i szczepionki.W jednym masz rację,nie trzeba kupować wszystkiego akurat dla gołębi.Ja kupuję herbatę z kory wierzbowej w zielarskim,a preparat witaminowo-aminokwasowo-elektrolitowy(Capricorn) taki dla drobiu(5kg kosztuje ok.25 zł).

Stacho tu racji czesciowo ma akurat bok98.
Zgadza sie ze kiedys ludzie kombinowali szukali to co dla ludzi miało skutkować tym samym dla gołebi.
To było kiedyś.Czas leci nieubłaganie .Wszystko sie zmienia .Gołebie sie zmieniaja ,ludzie itd.Kiedyś osoba która miała by serie np.5 gołebi w 10 min została by mistrzem bez problemu! A teraz trzeba tłuc serie 5 gołebi z lotu do 500km min. w 1 minucie zeby sie liczyc nawet w oddziele wysoko.!
I to takze nie jest gwarantem ze bedzie sie niewiadomo gdzie w polsce poniewaz musi byc powtarzalnosc tych samych ptaków w czubie a z tym jest różnie....
Z witamin dobre sa min. Biosupervit SOL z Biofaktora,Tolyamin ,Gerwit -W
witamina B complex z biofaktora,.
Stosowanie ich nagminnie mija sie z celem! Gora raz w tygodniu!
Podstawa to swierzy melange + grit (czerwony i biały).
Dalej dobra karma która posiada witaminy sama w sobie.!
A witaminy sa dodatkiem do tego wszystkiego jesli jest ich niedobór!
Raz w tygodniu podstawa to ocet jabłkowy.
Musimy darzyc do tego aby gołebie zyły jak najblizej natury ...moze to sie wydawac troche smieszne no ale to jest najszybsza droga do sukcesu.
Podawanie w tygodniu 1 lub 2 dni zapobiegawczo leku to tylko podcinanie sobie galezi nad która sie siedzi.!
Podstawa to przed sezonem przeleczyc pod katem tricho i drog odechowych.
Na tricho standardowa kuracja.W sezonie natomiast jak podawac to jedynie jak maja tricho lub kokcydie to tylko wtedy tabletki od dewerda Belga Max, góra dwa razy w sezonie! Poniewaz jesli gołebie miałyby chorowac co tydzien zaraz po locie to nie sa gołebie tylko anemiki.
Najepsze ptaki na gołebniku prawie nigdy nie chorują ! Dlaczego? Poniewaz są NAJLEPSZE!
Przed sezonem kuracja na drogi oddechowe do wody lub szczepienie
oraz w srodku sezonu powtórna ,ale jedynie szczepienie pod tym katem .
Wszystkie leki na drogi oddechowe czy to w.n orni sp. czy srorni maja ten sam głowny skład czyli doxycyklina lub amoxycyklina.
Normalnie te leki podaje sie od 5-7 dni leczniczo a w szczególnych przypadkach nawet wiecej tak jak pisze producent tego leku!
Na zadnym z tych leków nie ma napisane ze mozna go podawac profilaktycznie! To tak jakby człowiek brał zaraz po jezdzeniu rowerem profilaktycznie przez dwa dni doxycykline?????
Gołebie dalekotystansowe i allround bo takie u nas sa teraz na topie
musza posiadac zelazne zdrowie zeby moc pokonac 100 km i 800 pod wiatr w upał ! A te sprinterskie gołebie to sa anemiki poniewaz dla nich prog graniczny to jedynie gora 500km ale z wiatrem!
Dlatego czasem trzeba sie zastanowic panowie co sie robi !
Patrzymy na kogos ze ktos ma wyniki bo daje to i to , i wtedy myslimy jak to sie da to u nas tez sie polepsza! A nikt nie wpadł na to ze moze miec lepszy golebnik od naszego albo co najwazniejsze gołebie które bez niektórych specyfików tez by leciały moze nawet i lepiej bo tylko obciazały organizm gołebia który zmuszony był to pobierac! DL

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:00
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

stasiu... jeżeli u Ciebie sprawdzają się takie mikstury i wiesz jak je stosować, to ok... stosuj je. Natomiast z drugiej strony zastanów się zanim coś napiszesz w temacie środków. Jeżeli to przeczyta hodowca z doświadczeniem, po chwili już tego nie pamięta, natomiast jak przeczyta młody hodowca, który chce zdobyć przynajmniej dyplom na początek, to już na drugi dzień stoi przed drzwiami apteki i kupuje środki o których wspomniałeś. Wiec jeżeli mówisz A powiedz tez i B, tzn jak to stosować w jakich ilościach itd. Oglądałem taki film o Herbatniku z Hagen... robi jakieś nalewki i rozlewa je do butelek po środkach dla gołębi... ciekawe skąd ma takie ilości ??... tych butelek :))
Tomasz Rygalski

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:20
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Stasiu.
Co wy tam w Niemczech spożywacie że wszyscy jesteście jacyś nerwowi.Ty wcale nie różnisz się od tego "mądrali"z Hagen. niejakiego pana K. Moim zdaniem próbujesz wybadać i wskoczyć na polski rynek ,robiąc sobie darmową reklamę na forum PZHGP. Wszędzie,od jakiegoś czasu Ciebie pełno,zaczynasz kilka tematów,na każdym kroku podkreślasz że kiedyś.....itd.A "dobiłeś"mnie tematem o ceny młodych. Myślę że nic nie stoi na przeszkodzie byś wkleił tu wyniki z ostatnich dwóch lat? Tylko się nie wykręcaj bo to tylko mnie utwierdzi w tym że mam rację że jesteś panem K.-bis.
A tak już na marginesie-kiedyś to żony też były ładniejsze(np.20lat temu)
stasiu0905

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:32
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

macie racje!To trzeba samemu rozwiazac!
rob04

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:34
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

jestem za, skoro mam kupic to już od kogoś kto ma wyniki, a nie od kogoś kto tylko mówi ze je ma.
kazimierzhodowca

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:37
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Tomasz R. ... z tymi żonami to żeś pojechał :);)

base

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 20:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

kazimierzhodowca napisał:
Tomasz R. ... z tymi żonami to żeś pojechał :);)

Moze do tej pory jeszcze nie wytrzeziwał .!;)

WysłanyWysłany: Pią Mar 11, 2011 22:42
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

Base-tuman ,jak zwykle nie zrozumiał co miałem na myśli wtrącając te kilka słów o żonach.Ale wiadomo nie od dziś że On pisać nie umie ze zrozumieniem,a co dopiero czytać.A nietrzeżwego to widzi codziennie rano. W lustrze.
161najcul

WysłanyWysłany: Sob Mar 12, 2011 5:54
PostTemat postu : 
Odpowiedz z cytatem

PANOWIE HODOWCY CO BY BYŁO JAKBYSCIE USIEDLI PRZY JEDNYM STOLE DO ROZMOW JAK NA FORUM SIE TAK OPLOWACIE ZACZYNACIE TEMAT A POTEM HUZIA NA JOZIA ....DOBRY LOT.......
Zobacz poprzedni temat Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu

Skocz do: